начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ЕОН / Енерго Про

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Искът на Енерго Про - ИЗЦЯЛО ОТХВЪРЛЕН

Мнениеот petarsl » 17 Дек 2013, 11:01

Вижте решението на районния съд за иска на "Енерго Про Продажби"АД, публикувано
в блога ми http://www.petarsl.wordpress.com или в сайта http://www.izlugan.com :D :D :D
Отново в о.с.з. юрисконсулта не се яви.
Дали ще има обжалване :?: - вероятно да :!: - останах с впечатлението, че целта е да има дела
(хонорари за юрисконсулти, адвокатска къща), а не толкова да се печелят делата :roll: :roll: :roll:
petarsl
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 07 Дек 2008, 15:45

Re: ЕОН / Енерго Про

Мнениеот pitasht » 19 Дек 2013, 16:44

Има няколко важни неща които правят тези дела печеливши за ел.разпределителните дружество. Първо голяма част от потърпевшите си замълчават и не си търсят правата , като по този начин ако на 100 потребителя се начисли невярна ел. енергия и само 10 си потърсят правата нали се сещате вече колко е спечелило ел.разпределителното дружество? Дори да загубят делото те поставят сумите като загуби и така калкулират завишени цени на ел.енергия пред ДКЕВР, така че и да губят и да печелят накрая все крайният потребител си плаща.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: ЕОН / Енерго Про - отново отхвърлен иск

Мнениеот petarsl » 25 Яну 2014, 12:01

Вижте решението на поредния юридически бисер (подобна схема) на ищеца "Енерго Про Продажби" АД в същия РС Севлиево - ГД №1312/2013г. Решение №31/24.01.2014
http://www.sevlievo.court-bg.org/img/Fi ... 212014.htm :lol: :lol: :lol:
petarsl
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 07 Дек 2008, 15:45

Re: ЕОН / Енерго Про - трети отхвърлен иск

Мнениеот petarsl » 01 Фев 2014, 11:20

Вижте решението на РС Севлиево за поредния(трети - за 13600 лв) юридически абсурд на ищеца "Енерго Про Продажби" АД - ГД №1524/2013г. Решение №40/31.01.2014
http://www.sevlievo.court-bg.org/img/Fi ... 413014.htm :lol: :lol: :lol:
petarsl
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 07 Дек 2008, 15:45

Re: ЕОН / Енерго Про-четвърти абсурден иск

Мнениеот petarsl » 03 Ное 2014, 10:16

Вижте решението на РС Севлиево за поредното объркване в Енерго Про.
ГД №773/2014г. Решение №286/30.10.2014г.
http://www.sevlievo.court-bg.org/img/Fi ... 3a2714.htm :lol: :lol: :lol:
petarsl
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 07 Дек 2008, 15:45

Re: ЕОН / Енерго Про

Мнениеот kdkrastev1234 » 03 Ное 2014, 16:13

Какво си ги замятал тези решения, сякаш са изключения. При активна защита Енергодружествата, ВиК и Топлофикации губят 80 % от делата си. Само че тя е изключение, тъй като на повечето хора не им се хабят нерви и средства за дела.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: ЕОН / Енерго Про

Мнениеот tigerboy » 16 Ное 2014, 12:45

Всеки иска да работи в Енерго Про

обяви за работа във Варна
tigerboy
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Ное 2014, 12:34

Re: ЕОН / Енерго Про

Мнениеот petarsl » 25 Апр 2016, 11:50

Решението на РС Севлиево не беше обжалвано и влезе в сила на 02.01.2014г. Задължението беше премахнато , но такса включване не беше, което е пречка за възстановяване на ел.захранването. На 19.06.2014г. по мейла им напомних и на 20.06.2014г. получих от Енерго-Про Варна ЕООД мейл-уверение, че таксата ще бъде сторнирана и обекта ще бъде подаден за захранване. Напомням Ви, че всичко става дистанционно(аз съм жител на гр.Перник)и в Севлиево годишно стоя за ден-два или час-два. И така спокоен и радостен до есенния панаир 2014, когато установявам че ток няма. Следва отново гневно писмо към Енерго-Про Варна ЕООД от 21.10.2014г. където повдигам въпроса за пропуснатите ползи. Отново отговор-уверение от 29.10.2014г. че ел.захранването е ВЕЧЕ ВЪЗСТАНОВЕНО.
Отивайки месец април 2016г. в Севлиево и констатирайки че ток все още няма, вече решавам че по интернет проблема няма да се реши и на 20.04.2016г. отидох в гр.Габрово в центъра за обслужване на клиенти. Любезната служителка беше не по-малко изненадана от мен, че нямам ток, и че при нея няма отразена причина за това и би следвало ток да има. Каза ми да пусна искане за свързване и че тия дни техниците ще дойдат на място да видят причината. Аз попълних искането и го подадох. На втория ден техниците дойдоха и установиха че ел.захранването все още е прекъснато от стълб. Възстановиха го, сложиха нов електромер и подписахме протокола.
С това моята местна драма приключи. Остава да си уредя финансовите претенции към Енерго-Про Варна ЕООД. Изваден е препис от Решението на РС Севлиево и удостоверение за разноските. Сега се чудя колко са ми пропуснатите ползи за пет години и половина :roll: :roll: :roll:
Време е за адвокат-професионалист!!!
petarsl
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 07 Дек 2008, 15:45

Re: ЕОН / Енерго Про

Мнениеот jhoro » 25 Апр 2016, 21:09

petarsl написа:... и на 20.04.2016г. отидох в гр.Габрово в центъра за обслужване на клиенти. Любезната служителка беше не по-малко изненадана от мен, че нямам ток, и че при нея няма отразена причина за това и би следвало ток да има.
Сега се чудя колко са ми пропуснатите ползи за пет години и половина :roll: :roll: :roll:
Време е за адвокат-професионалист!!!

Те там (в КЕЦ-овете, не конкретно в Габрово) са все изненадани. Особено ако са сгафили.
Сега ще Ви трябва И адвокат, и счетоводител, и вещо лице ... Зависи какво ще успеете да докажете, че сте пропуснали.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: ЕОН / Енерго Про

Мнениеот petarsl » 17 Дек 2016, 08:57

Весели празници на клиентите, служителите и ръководителите на Енерго Про :D :D :D
petarsl
Младши потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: 07 Дек 2008, 15:45

Re: ЕОН / Енерго Про

Мнениеот pitasht » 22 Дек 2016, 09:21

А мерси аз съм от страната на клиентите след последното ми дело с енерго про ми смениха електромера не искам да се заяждам ама оттогава сметките ми са доста по-солени предполагам че има разумна причина при все че няма разлика в потреблението ни и в бр уреди. :D
Със здраве да си харчите "трудно" изкараните парички мили монополисти.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Предишна

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron