начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Придобиване на Американско гражданство ?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Придобиване на Американско гражданство ?

Мнениеот evgeni20 » 26 Дек 2013, 15:34

Добър ден,
Това лято ще направя студентска бригада в САЩ. И мисля да се уговарям с някоя жена, ако трябва ще й платя да сключим брак(разбира се, след това веднага ще има развод). За да стана гражданин на Америка.
Та въпросът ми какви сa положителните освен придобиване на пълните американски права и отрицателните страни. После процедурата за развод лесно ли става. Всяко друго мнение е добро дошло, чакам вашите отговори :).

П.С. Някой, ако случайно знае колко струва сключването на брак в Америка и следователно разходите за развод ?
evgeni20
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2013, 15:19

Re: Придобиване на Американско гражданство ?

Мнениеот annato » 27 Дек 2013, 10:53

Веднага-веднага след 3 години. И междувременно ще трябва да живееш с нея, проверки едно-друго, да плащате заедно данъци... Тъй или инак, не си на правилното място за схеми.
annato
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 07 Ное 2012, 13:17

Re: Придобиване на Американско гражданство ?

Мнениеот evgeni20 » 27 Дек 2013, 13:14

Какъв е друг начин според теб получаване на американско гражданство по легален начин освен "ЗЕЛЕНА КАРТА" ?
evgeni20
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2013, 15:19

Re: Придобиване на Американско гражданство ?

Мнениеот TheOldMan » 27 Дек 2013, 14:01

Никакъв. Ако имаше легален, бърз и лесен начин... всички мексиканци да са станали американски граждани.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Придобиване на Американско гражданство ?

Мнениеот nikiboy » 29 Дек 2013, 23:07

Я иди си изкарай бригадата, виж живота там, спести си някой лев и...
много хора остават незаконно след свършване на бригади, само че наемат адвокати и започват едни дела в съда. След няколко години се сдобиват със зелена карта, и след още няколко години с гражданство.
Само дето, докато минат делата в съда - няколко години не можеш да мръднеш от САЩ, или ще виждаш занапред щатите само пред гугъл стрийт вю :) , после да имаш зелена карта там означава минимум 6 месеца в годината да си в САЩ. Тоест.... нито е лесно, нито евтино.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Придобиване на Американско гражданство ?

Мнениеот evgeni20 » 30 Дек 2013, 11:14

nikiboy написа:Я иди си изкарай бригадата, виж живота там, спести си някой лев и...
много хора остават незаконно след свършване на бригади, само че наемат адвокати и започват едни дела в съда. След няколко години се сдобиват със зелена карта, и след още няколко години с гражданство.
Само дето, докато минат делата в съда - няколко години не можеш да мръднеш от САЩ, или ще виждаш занапред щатите само пред гугъл стрийт вю :) , после да имаш зелена карта там означава минимум 6 месеца в годината да си в САЩ. Тоест.... нито е лесно, нито евтино.


Мерси колега за препоръките. Не знам какво ще правя, сега искам да направя друго след бригадата да се върна тука да си завърша образованието и да кандидатствам за зелена карта тук. Не знаммм пък ако ми хареса там направо може да не се върна, не знам ще видим
evgeni20
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Дек 2013, 15:19

Re: Придобиване на Американско гражданство ?

Мнениеот borovinka » 07 Яну 2014, 12:35

Ако имаш висше от тук и си под 55 години, без собственост, семейство и постоянни доходи, забрави за Зелена карта.
Иди виж какво е, ако ти хареса остани. Ако ти хареса толкова, че да си зарежеш образованието, след време ще разбереш, че си е струвало (или пък не).
:|
Съвети от подобен род няма как да получиш от форум.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron