начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sneg_petrova » 11 Дек 2012, 22:22

грешка по
Чл. 68. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 68, доп. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Срочен трудов договор се сключва:
................................
4. (т. 4 зал., предишна т. 5 - изм., ДВ, бр. 100 от 1992 г.) за работа на длъжност, която се заема с конкурс - за времето, докато бъде заета въз основа на конкурс;............
sneg_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:32

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот vesselinz » 12 Дек 2012, 12:05

Колеги кандидат с.и. нека възстановим с общи усилия теста.Това е моят анализ писмен /трябваше по рано ?/ Поправяйте ме, допълвайте ,ме , давайте да милим колективно , 1. Аз съм завършил отдавна и не сам /доктор по право./ 1. връчване на търговец /мисля и юридическо лице / на адрес по ТР и чрез залепване , след изтичане на срока за получаване на книжа, второ уведомление не се залепя.-Да/аз съм отговорил че се залепя, за жалост/2.разпореждане за издаване на изпълнителен лист – за издаването на изпълнителния лист, съдията прави надлежна бележка върху акта-да, или заповедно производство , незабавно изпълнение, -изп.лист. се издава след като съда провери дали документа е редовен от външна страна/формално/ ……за изд.изп.лис. надлежна бележка върху представения док и заповедта за изп./мисля че първото беше ?/ 3. заповедно производство иск за оспорване на вземането-длъжникът може да оспори вземането по исков ред ,когато се намерят нововъзникнали, новооткрити ….и т.н….който са могли да му бъдат известни до изтичане на срока за подаване на възражението или с който не е могъл да се снабди в съшия срок ./това казва закона въпросът беше подобен !!!./за новите обстоятелствата и факти , и кой е момента ? тъй като има норма <<с който не е могъл да се снабди в съшия срок>> това обуславя отговор че може да изтъква обстоятелства и след изтичане на срока за подаване на възражението./не съм сигурен / другия релевантен въпрос е защита по исков ред – оспорване на вземането ,Иска на длъжника може да се основава на факти настъпили след приключване на съд.дирене в производството по изпълнителното основание/мисля, че е първия въпрос/4.защита срещу изпълнението - оценката на недвижим имот и запорирана движима вещ не подлежи на обжалване на самостоятелно основание –Да5.За възбраната имаше въпрос и действието и мисля за въз бранен и ипотекиран имот, и действието и по отношение на присъединен втори или последяващ ипотекарен кредитор ,6. изп.недв имоти – взискателя ако не е станала първата продан може да поиска в седмичен срок от съобщението да се извърши нова продан /мисля че беше дали може да поиска след нестаналата І пр./или възлагане вместо дълг ./значи той не е бил участник по право като надавач в първата нестанала продан.7. при плащане в срока за добр. Изпълнение . Длъжника не дължи пропорционалната такса но дължи разноските изпълнителните , и адв.хонорар. –Да 8.изпълнение на вземания на длъжника .дял от търговско дружество събирателното дружество/подвеждащ ?/няма дружествени дялове , може да се наложи запор върху ликвидационните дялове 8.Имаше и въпрос за запор от дялове на ООД ………….9. при започване на изпълнение по ЗОЗ , и представяне на удостоверение от регистъра имаше 2 въп. Удостоверението от регистъра ЗОЗ , не е самостоятелен изп. тиул , а основание за издаване на изпълнителен лист от РС. ДА 10. и къде да се впише всяко започнало изпълнение по ЗОЗ , и мисля че трябва в Специалния регистър или в ТР или и в двата ./ при започнало изпълнение от извлечение от РОЗ за вписано обезпечение и за започване на изпълнение / въпроса е за залог на вземане по ЗОЗ и има изискване за вписване в друг регистър, затова правилния отговор би бил. И в двата . 11.изпълнение срещу дър. Учреж. Общини , и бюджетно субсидирани заведения --------------------------------на го формулирам точно ?/hеlp/ не се допуска изпълниние , с изключение на въвод ? Да 12. при въвод срещу 3лице , отлага изпълнението и за 3дневен срок за спиране на изпъл.13. арбитражната спогодба е изпълнителен титул по българското право, на основание на КОдексаМЧП, или регламентите ЕС –мисля регламента се прилага /за сега толкова , /to BE continued /good luck
vesselinz
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Дек 2012, 15:54

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот vesselinz » 13 Дек 2012, 11:09

недействителен е отказа на длъжника от защитата на несеквируемостта на единственото му жилище , даже и да не живее в него -ДА /мисля верен отговор/
vesselinz
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Дек 2012, 15:54

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sneg_petrova » 17 Дек 2012, 13:45

Някой знае ли кога най-накрая ще публикуват резултатите?
sneg_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:32

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dany_5 » 17 Дек 2012, 17:10

Доколкото си спомням в регламента пишеше че резултати ще са готови в 10-дневен срок от провеждането на писм.изпит, т.е. той беше на 09.12.12г, и би следвало до сряда (19.12.12г.)да имаме някакви резултати...може би :shock:
dany_5
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2012, 16:36

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dedra » 18 Дек 2012, 14:29

Резултатите "излязоха"-само 23 допуснати до устен. Абсурд е да имам повече от 8 грешни отговора-убедена съм в това. Абсурд е действащи ДСИ да не са допуснати до устен.Бясна съм!!!!!!!!!!!!!
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sneg_petrova » 18 Дек 2012, 14:31

вече има резултати
sneg_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:32

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dizhel » 18 Дек 2012, 14:38

Има ли възможност да се провери лично теста? А защо ги няма резултатите на неуспелите :?:
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dedra » 18 Дек 2012, 14:41

dizhel написа:Има ли възможност да се провери лично теста? А защо ги няма резултатите на неуспелите :?:

Съобщава на кандидатите, че им се предоставя възможността на 21.12.2012 г. от 09.00 часа до 11.00 часа в присъствието на членовете на конкурсната комисия да видят писмената си работа в стая № 211, в сградата на Министерство на правосъдието, ул. „Славянска” № 1.
Качиха всички резултати
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот danni123 » 18 Дек 2012, 14:45

защо не качат целия тест, а не само отговорите.
и как от 11 действащи дси-та само 4 са успели.
има нещо гнило
danni123
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Дек 2012, 12:56

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dedra » 18 Дек 2012, 14:52

Аз съм с 29 верни отговора-11 грешки просто няма как да имам, на 21.12 няма как да си видя работата и въобще бития бит..........................
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот marian721 » 18 Дек 2012, 17:39

Много жалко за работещите ДСИ, които не са успели да решат теста. Ясно е как са работили, а интересно как са назначени. Само че доколкото разбрах от колеги, участвали в конкурса, теста е бил супер грамотно изготвен. Можел да се реши само ако много добре познаваш гражданското право и процес, а не само 1-2 изпълнителни способа. Така че, похвала за успелите и успех. Крайно време е подбора да се извършва чрез подобни тестове, а не чрез незнайни никому назначения.
marian721
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Дек 2012, 17:27

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dsito » 19 Дек 2012, 13:52

Колеги участвах в конкурса и съм сред тези 23-ма, които са допуснати до устен изпит. Смятам, че тестът беше направен супер професионално и на много високо академично ниво, за което поздравявам авторите му(за разлика от последния конкурс за ЧСИ-Пазарджик, Смолян, Ловеч-където нивото на теста беше под нулата). Съгласен съм с изразеното мнение, че само практиката като ДСИ не би била достатъчна за успешно полагане на този тест. Изразявам лично мнение, че след успешно полагане на подобен тест всеки един от успелите би следвало да претендира за далеч по-престижни длъжности в съдебната ни система. Единствената ми забележка е, че времето за решаване беше крайно недостатъчно - аз лично разполагах само с десет минути да отговоря на 6 въпроса, които бях умишлено пропуснал. Но времето за отговори беше еднакво за всички и след като има макар и няколко отлични резултата означава, че при по-добра мобилизация и естествено по-задълбочена подготовка кандидатът би се справил и в този срок. Смятам, че е пропуск на организаторите на конкурса, че не са публикували въпросите, а само номерата на верните отговори, така наистина сме лишени от възможност да проверим сами грешките си. Сигурен съм, че няма нито един кандидат, който да може да си спомни номерата на 40 въпроса и буквата, която е оградил за верен отговор. Пожелавам успех на всички, които са допуснати до устен изпит.
dsito
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Дек 2012, 12:33

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот marian721 » 11 Яну 2013, 09:38

Колеги, до къде стигна конкурса, мнения за устния, как минава и кога ще бъдат изнесени резултати и крайното класиране?
marian721
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Дек 2012, 17:27

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот loni79 » 26 Ное 2013, 10:39

колеги, има обявен конкурс за ДСИ

МИНИСТЕРСТВО НА ПРАВОСЪДИЕТО



З А П О В Е Д

№ ЛС-И-1096

гр.София, 14.11.2013г.

На основание чл.266, ал.1 от Закона за съдебната власт,


Н А С Р О Ч В А М:

Конкурс за длъжността “държавен съдебен изпълнител” при районните съдилища, както следва:
За районните съдилища Видин, Димитровград, Крумовград, Кнежа, Малко Търново, Несебър, Стара Загора,Смолян, Свиленград, Трявна и Търговище– по една свободна длъжност.
loni79
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Яну 2009, 10:29

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dedra » 26 Ное 2013, 15:18

Не знаех че за участие в конкурсите за съдия по вписванията и ДСИ се дължат такси но явно вече се дължат

ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 224 ОТ 2 ОКТОМВРИ 2013 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ТАРИФА № 1 КЪМ ЗАКОНА ЗА ДЪРЖАВНИТЕ ТАКСИ ЗА ТАКСИТЕ, СЪБИРАНИ ОТ СЪДИЛИЩАТА, ПРОКУРАТУРАТА, СЛЕДСТВЕНИТЕ СЛУЖБИ И МИНИСТЕРСТВОТО НА ПРАВОСЪДИЕТО, ПРИЕТА С ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 167 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 1992 Г. (ДВ, БР. 71 ОТ 1992 Г.)

Обн. ДВ. бр.88 от 8 Октомври 2013г.

МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ

ПОСТАНОВИ:


Параграф единствен. В раздел "Г. Такси, събирани от Министерството на правосъдието" се правят следните изменения и допълнения:

1. В т. 62е числото "70" се заменя с "50".

2. Създават се т. 62р и 62с:

"62р. За участие в конкурс за държавни съдебни изпълнители - 50 лв.

62с. За участие в конкурс за съдии по вписванията - 50 лв.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот ozzo_123 » 12 Дек 2013, 15:19

Здравейте, колеги!

Кой от къде и какво чете за теста? Само закони или учебници и лекции?
ozzo_123
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 30 Мар 2009, 18:02

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот loni79 » 19 Дек 2013, 12:24

http://www.justice.government.bg/65


Списъците са готови
loni79
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Яну 2009, 10:29

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот petrovvvv » 19 Дек 2013, 13:12

Освен, че списъците са готови и назначенията също са готови.
petrovvvv
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Юни 2013, 14:41

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот loni79 » 24 Яну 2014, 16:55

https://mjs.bg/Files/заповед_635261713537924942.pdf
loni79
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Яну 2009, 10:29

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron