начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Допълнителен платен отпуск

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Допълнителен платен отпуск

Мнениеот d_stalev » 20 Авг 2004, 19:13

Приятелката ми работи на бензиностанция от 14 месеца и има общо 37 месеца трудов стаж , колко отпуска и се полага ?
d_stalev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2004, 18:45

Re: Допълнителен платен отпуск

Мнениеот haralampieva » 20 Авг 2004, 19:23

На 20 дни основен годишен платен отпуск - на основание чл. 155 от Кодекса на труда.
Съгласно Наредбата за работното време, почивките и отпуските - чл. 22 .
haralampieva
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2004, 18:39

Re: Допълнителен платен отпуск

Мнениеот monteskio_ » 21 Авг 2004, 11:08

Допънителен платен годишен отпуск може да бъде уговорено между работодателят и самият работник или в колективния трудов договор ,ако има сключен такъв.


MONTESKIO
monteskio_
 

Re: Допълнителен платен отпуск

Мнениеот donna » 21 Авг 2004, 11:12

на ненормиран работен ден ли се работи ,вземи го уточни ,защото ако е така има право съгласно чл.156 от КТ на допълнително не по малко от 5 раб. дни
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Допълнителен платен отпуск

Мнениеот d_stalev » 22 Авг 2004, 09:20

На нормиран работен ден е , но за това че работи на бензиностанция не се ли полагат няколко дни ( имам предвид вредни )
d_stalev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2004, 18:45

Re: Допълнителен платен отпуск

Мнениеот Гергана » 31 Авг 2004, 21:31

Детето ми ще бъде 1-ви клас.Имам ли право на някаква отпуска във връзка с това.
Гергана
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта


cron