начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Нямам свободен достъп до жилището си

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 08 Сеп 2013, 18:02

От 21 август 2013г. е поставена електронна брава с чип на входната врата на жилищния блок. Съответно на мен на мен не ми предложен чип.
Събират се пари, както за гощавка или другарска вечеря. Отчет никой не дава. Контрольрът го няма никакъв.
Управителят иска да му платя 2.50 за един брой чип, вместо да представи дължимите вноски, които дължа съгласно чл.11, ал.1, т.5 или т.7.
Когато откажат да ме пуснат в блока влизам с полиция, а иначе си отварям входната врата с лост, като преодолявам силата на магнита, и така се добирам до жилището си.
Подадох сигнал до МВР и министерство на регионалното развитие, че ми се ограничава достъпа до жилището ми, а от друга страна ми се отказва предоставяне на решение на общото събрание за дължимите вноски по чл.11, ал.1, т.5 или т.7.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот neutralen » 08 Сеп 2013, 19:43

:shock: Нямам думи :!: :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 09 Сеп 2013, 09:54

neutralen написа::shock: Нямам думи :!: :shock:

Тази сутрин имаше "хокане" на международното положение, заради това, че изключих автомата за малко за да ида до магазина. Нито ми посегна, нито ме обиди, но пострада международното положение. :D

Голямата наглост е, че се работи в посока да се работи в сивата икономика на етажната собственост, без да се обявяват разходи и платежни документи.
Но, някои са предупредени от МВР, да не се занимават с мен.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот dikobraz » 10 Сеп 2013, 20:42

Като начало, имате ЛС

Цитат

Управителят иска да му платя 2.50 за един брой чип

Толкова струва горе долу - плащате го и приключва сагата.

А за другите пари - както казваше един приятел
- Имат да взимат - имам да давам.

Като си оправят документално нещата, да заповядат.
И по скоро трябва да се наблегне на

Контролният съвет (контрольорът) извършва проверка на касата най-малко веднъж годишно и представя на общото събрание доклад за резултатите от нея.
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 24 Сеп 2013, 22:04

Казусът се изражда в искане да платя 2.50 за 1бр. чип, но пък ще искам фактура. По-важното е, че нямат гласувани вноски по чл.11, ал.1, т.5 или т.7 от ЗУЕС.
Мафия!
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот dikobraz » 26 Сеп 2013, 20:16

То фактура издадена от Ет.С. едва ли ще дадат, ама аз бих искал копие от фактурата издадена от изпълнителя.
Взмате си чип поне да може да си влизате спокойно, а за другото има време.
Като си оправят документите - да заповядат...
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот lakavitsa » 26 Сеп 2013, 21:19

eдинственото което може да Ви успокои, че почти навсякъде положението с фактурите за строителни и други подобни услуги в полза на етажната собственост е такова, че почти няма спасение. Навсякъде е така: колкото е по-малко населеното място, колкото по-неграмотни са собствениците, на ет. собственост, толкова по-малко може да се надявате да получите фактура, решение на Общо събрание на собствениците за определен ремонт, обновление, реконструкция и на никого от съответните районни или общински администрации не им пука.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 29 Сеп 2013, 21:50

Благодаря! :-)
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 20 Окт 2013, 23:49

Изпратих нотариална покана до управителя! Да видим?
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот lakavitsa » 21 Окт 2013, 09:44

Контролният съвет (контрольорът) извършва проверка на касата най-малко веднъж годишно и представя на общото събрание доклад за резултатите от нея.

Контролният съвет /контрольорът/ извършва не са само проверка на касата, но и ... проверка на изпълнение на решенията, взети на ОС с определено мнозинство. Някои разбират дейността на този избиран от ОС човек/хора само за парите в структурата на ЕС.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 21 Окт 2013, 23:18

Ако позволите, аз бих споделил опит.
Подадох изявление чрез съсед на управителя на етажната собственост на 04 септември 2013г., но и до сега не съм получил отговор.
На 18 октомври 2013г. подадох НОТАРИАЛНА ПОКАНА до управителя да представи факти, сведения и данни от дейността си като управител на етажна собсвеност. На 30 октомври 2013г. трябва да се яви в кантората на нотариуса.

"С настоящата нотариална покана Ви КАНЯ, на 30 октомври 2013г., в 11 часа, в кантората на почитамия нотариус *******************, с адрес: *********************************, да ПРЕДСТАВИТЕ пред нотариуса факти, сведения и данни, свързани с управлението на етажната собственост от Ваша страна, и СВЕДЕТЕ ДО МОЕ ЗНАНИЕ следното:
1. Решенията на общото събрание съгласно чл.10 от ЗУЕС, свързани с правомощията, определени съгласно чл.11 от ЗУЕС;
2. Протоколите на общото събрание съгласно чл.16, ал.7 от ЗУЕС;
3. Поканите за свикване на общото събрание съгласно чл.13 от ЗУЕС;
4. Списъкът от извършени разходи съгласно чл.6, ал.1, т.9 и т.10 от ЗУЕС, със съответните разплащателни документи;
5. Актовете на общото събрание по определяне на паричните вноски съгласно чл.11, ал.1, т.5 и т.7 от ЗУЕС;
6. Правилникът за вътрешния ред съгласно чл.11, ал.1, т.1 от ЗУЕС;
7. Решенията за отдаване на наем на общите части на сградата съгласно чл.11, ал.1, т.10, буква „б” от ЗУЕС, съответно приходите от наем на общите части на сградата, и съответните платежни документи;
8. Сведенията за причинени вреди, свързани с неизправното състояние на големия асансьор съгласно чл.6, ал.1, т.2 от ЗУЕС, и поради каква причина е в неизправно състояние, дали има виновни лица?;
9. Да удостоверите за наличието на сметка по чл.50, ал.3 от ЗУЕС;
10. Да признаете или отхвърлите пред нотариуса ограниченото ми право да влизам в сградата през вътрешната входна врата на сградата с електронна брава с чип, считано от 21 август 2013г. до настоящата нотариална покана, като посочите съответните доказателства;
11. Да признаете или отхвърлите пред нотариуса ограниченото ми право да ползвам малкия пътнически асансьор, управляван с чип, като посочите съответните доказателства, считано от 09 септември 2013г. до настоящата нотариална покана;
12. Да признаете или отхвърлите пред нотариуса завземането на общи части на сградата - коридорите от собственици, съгласно чл.6, ал.1, т.3 от ЗУЕС, съответно на всички етажи, без шестият, с партера, както и завземането на площадката пред големия асансьор на втория етаж с партера;
13. Копие на решенията на общото събрание съгласно чл.10 и чл.11 от ЗУЕС и протоколите на общото събрание съгласно чл.16 от ЗУЕС, считано от 01 май 2009 година до настоящата нотариална покана.

III. В противен случай, ако на посочената дата и час не се явите в кантората на нотариус **** ******, не представите пред нотариуса поисканото от мен до Вас, ще бъда принуден да се обърна към съответните държавни и общински власти за оценка на фактическите и правни последици от неизпълнение на горепосоченото, в отправената до Вас нотариална покана, произтичащи от Вашето управление на етажната собственост, предвид ограничаване на правата ми на собственик да ползвам общите части на сградата съгласно чл.5 от ЗУЕС, да влизам свободно в сградата, да ползвам свободно пътническия асансьор, да имам свободен достъп до всички общи части на сградата, без тези отдадени под наем, а така също и невъзможноста да изпълнявам задълженията си като собственик на самостоятелен обект от етажната собственост съгласно чл.6 от ЗУЕС.

След това го давам на "вълците", че не мога да изпълнявам законните си задължения по чл.6 от ЗУЕС, и те да му мислят.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот lakavitsa » 22 Окт 2013, 09:43

Подаденото изявление означава грамотност от Ваша страна по ЗУЕС, но не и желание и грамотност от страна на ръководителя на ес във Вашата сграда. Смея да твърдя, че ситуация като Вашата е подобна почти навсякъде в бг. Ще потрошите маса нерви, които само скъсяват живота, Тошко. Борбеността Ви е похвална, но съм сигурна, че не се споделя от повечето "живущи", които за нищо на света не биха си развалили хатъра и плащат 2.50 и бегат. Един бивш прокурор, когото Капитал беше обявил за адвокат на Самоковеца, с убедителни доказателства, и който вече съмнително не е между живите /имам пред вид, че някой му е помогнал да си скъси живота/ беше ми казал в подобен случай "подай си заявление за успокоение". Каза ми го като съсед с цел да ми помогне...Беше преди 15-тина години. Оттогава реформата във съдебната система не е мръднала. Със ЗУЕС и ес нещата са още по-зле. Съжалявам за загатването, не искам да Ви обезкуражавам, разбира се. Дерзайте, както някой бе казал. При всички положения съседите Ви, повечето, ще следят нещата като театър. По-непосветените в ЗУЕС ще погледнат укорително откъм морална гледна точка...
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 23 Окт 2013, 00:19

lakavitsa написа:Подаденото изявление означава грамотност от Ваша страна по ЗУЕС, но не и желание и грамотност от страна на ръководителя на ес във Вашата сграда. Смея да твърдя, че ситуация като Вашата е подобна почти навсякъде в бг. Ще потрошите маса нерви, които само скъсяват живота, Тошко. Борбеността Ви е похвална, но съм сигурна, че не се споделя от повечето "живущи", които за нищо на света не биха си развалили хатъра и плащат 2.50 и бегат. Един бивш прокурор, когото Капитал беше обявил за адвокат на Самоковеца, с убедителни доказателства, и който вече съмнително не е между живите /имам пред вид, че някой му е помогнал да си скъси живота/ беше ми казал в подобен случай "подай си заявление за успокоение". Каза ми го като съсед с цел да ми помогне...Беше преди 15-тина години. Оттогава реформата във съдебната система не е мръднала. Със ЗУЕС и ес нещата са още по-зле. Съжалявам за загатването, не искам да Ви обезкуражавам, разбира се. Дерзайте, както някой бе казал. При всички положения съседите Ви, повечето, ще следят нещата като театър. По-непосветените в ЗУЕС ще погледнат укорително откъм морална гледна точка...


Благодаря, lakavitsa!
Разбирам Вашите опасения, но стига вече! Нека управителят да се отчете пред нотариуса. Как да платя, ако я няма сметката. Отгоре на това се трошат пари за заплати,около 240 лева. Е, аз ще го сторя и за 20 лева...
А, овчичиките си плащат...
Вчера ме спря районен прокурор, който ме подрепи, че и в неговата етажна собственост е било така.
Топката е у управителя, да се отчете пред нотариуса. Чакам! После обявявам,че не съм в състояние да изпълнявам задълженията си по ЗУЕС, поради това, че няма прозрачни сметки.
Благодаря,lakavitsa!
Доскоро!
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 30 Окт 2013, 13:00

Управителят не се яви в отговор на нотариалната ми покана! Ще водя дело! Подготвям си жалбата!
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот lakavitsa » 30 Окт 2013, 16:33

Управителят не се яви в отговор на нотариалната ми покана! Ще водя дело! Подготвям си жалбата!

Очакваше се да не се яви при нотариуса. Може и да се яви в съдебна зала, но вече умува, със сигурност, как да Ви дескридитира в очите на останалите "съкооператори". Като вариант "по-непосветените в ЗУЕС" могат да бъдат поканени в съдебна зала да "подкрепят" тартора. Който енергично е осигурил електронното заключване на централната входната врата. Ще Ви обвинят в опит за "разединяване" на колектива в сградата в режим на ЕС. Може и други прийоми да бъдат използвани, за които няма да имате доказателства, че са от хората от блока/входа. За които и през ум не Ви е минавало, че могат да бъдат употребени. Иначе сте във всяко отношение прав. По закон. Но...в страна със закони.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 30 Окт 2013, 18:43

Допускам, че мога да открия заповедно производство за предаване на вещ, която ми се дължи-чип за управление на електронната брава.
Бих могъл да искам да се открие заповедно производство по чл.417 от ГПК за да се обезпечи нормалния достъп до жилището ми.
Какво смятате?
Ето!
чл.417 от ГПК "Чл. 417. Заявителят може да поиска издаване на заповед за изпълнение и когато вземането, независимо от неговата цена, се основава на:
1. акт на административен орган, по който допускането на изпълнението е възложено на гражданските съдилища;
2. документ или извлечение от счетоводни книги, с които се установяват вземания на държавните учреждения, общините и банките;
3. нотариален акт, спогодба или друг договор, с нотариална заверка на подписите относно съдържащите се в тях задължения за заплащане на парични суми или други заместими вещи, както и задължения за предаване на определени вещи;"

Смятам, че процесуалните действия по върчване на нотариалната покана, а последната е нотариален акт за удостоверяване на волеизявление с определен предмет. Същата е нотариален договор, като единият има право, а другият е длъжен да управялва според решенеията на общото събрание. Предоставянето на чип е дължима вещ на мен от управителя, поради чл.6, ал.1, т.1 и чл.5, ал.1, т.1 от ЗУЕС.

На тая база със заявление до съда бих могъл да и искам изпълнение за осигуряване достъп жилището си.
Последна промяна todorb2000 на 31 Окт 2013, 14:29, променена общо 2 пъти
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 30 Окт 2013, 18:57

lakavitsa написа:Управителят не се яви в отговор на нотариалната ми покана! Ще водя дело! Подготвям си жалбата!

Очакваше се да не се яви при нотариуса. Може и да се яви в съдебна зала, но вече умува, със сигурност, как да Ви дескридитира в очите на останалите "съкооператори". Като вариант "по-непосветените в ЗУЕС" могат да бъдат поканени в съдебна зала да "подкрепят" тартора. Който енергично е осигурил електронното заключване на централната входната врата. Ще Ви обвинят в опит за "разединяване" на колектива в сградата в режим на ЕС. Може и други прийоми да бъдат използвани, за които няма да имате доказателства, че са от хората от блока/входа. За които и през ум не Ви е минавало, че могат да бъдат употребени. Иначе сте във всяко отношение прав. По закон. Но...в страна със закони.


Благодаря lakavitsa,
Възможно е, но има преписки в МВР, където не еднократно съм искал да си платя разходите по чл.6 от ЗУЕС. Има и прокурорски акт, където всичко изкарано наяве.
Във всичко което съм посочвал съм искал само едно плащане на разходи, обявени с платежен дикумент и признати от общото събрание т.е. да платя вноските си по чл.11, ал.1, т.5 или т.7 от ЗУЕС. Имам чисто минало и няма лоши прояви спрямо другите собственици. Между другото вие сте права, но няма как да изкарат някои неща, щото е минало през МВР, а имам свидетели, които знаят моите тегоби.
Още един път благодаря, lakavitsa!
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот lakavitsa » 24 Ное 2013, 22:05

Имам чисто минало и няма/М/ лоши прояви спрямо другите собственици. Между другото вие сте права, но няма как да изкарат някои неща, щото е минало през МВР, а имам свидетели, които знаят моите тегоби.
Още един път благодаря, lakavitsa!

Гледах "Съдът влиза" по ТВ7 днес, 24 11 2013, тодор2000, и не съм "напълно" доволен, както и Вие от развитието на казуса в ефир. Както посочих в предишните седмици/месеци /ще/ има старание от страна на "съкооператорите" за дискредитирането Ви. "Скарал си се / Скарал се е с всички", "управителят му е предлагал чип, но той е отказал", "пет години си учил, а акъл нямаш /Пашов/", "проблемът е негов", "той е младичък, не ги разбира", "няма човек, който да се разбира с него" е втълпявано от феодално управляващия управител Мачорски на ес, за когото ЗУЕС е досадна подробност, даже веселият водещ, син на математик от Букурещ, Беряну, закачливо те оприличава като "панелен дисидент", посрещнато с удоволствие и ръкопляскане от аудиторията в залата. Даже адв. Костова бе готова за уязвяване, че не се интересуваш от "общите" работи като не дочакваш края на събранието или тръгваш си още в самото начало. По принциа ЗУЕС не задължава собствениците на ес да присъстват на ОС, той, законът ги задължава за ремонти като този в съотв. с дяловото участие в ОЧ да внасят паричните вноски, а не "на калпак"/или апартамент/, както е повсеместната практика в БГ. И на никого не прави впечатление това.
Предмет на друг ред е обжалването на "решението", ако е имало такова, т.е. в определен срок от изтичането на 1-седмичния срок, в който Протоколът от ОС следва да се окачи на видното място в ес, но собственици неживущи в същата ес може и да не го видят. Трябвало е писмено да изискате копие от същия протокол, може и по имейл. За да е неизрядна страна представителят на ес Мачорски, ако ще продължите напред. Май не сте го направили? Или греша. Все пак беше добър урок по ЗУЕС, не можем да не признаем на ТV7. И развлекателно.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот todorb2000 » 25 Ное 2013, 04:44

lakavitsa написа:Имам чисто минало и няма/М/ лоши прояви спрямо другите собственици. Между другото вие сте права, но няма как да изкарат някои неща, щото е минало през МВР, а имам свидетели, които знаят моите тегоби.
Още един път благодаря, lakavitsa!

Гледах "Съдът влиза" по ТВ7 днес, 24 11 2013, тодор2000, и не съм "напълно" доволен, както и Вие от развитието на казуса в ефир. Както посочих в предишните седмици/месеци /ще/ има старание от страна на "съкооператорите" за дискредитирането Ви. "Скарал си се / Скарал се е с всички", "управителят му е предлагал чип, но той е отказал", "пет години си учил, а акъл нямаш /Пашов/", "проблемът е негов", "той е младичък, не ги разбира", "няма човек, който да се разбира с него" е втълпявано от феодално управляващия управител Мачорски на ес, за когото ЗУЕС е досадна подробност, даже веселият водещ, син на математик от Букурещ, Беряну, закачливо те оприличава като "панелен дисидент", посрещнато с удоволствие и ръкопляскане от аудиторията в залата. Даже адв. Костова бе готова за уязвяване, че не се интересуваш от "общите" работи като не дочакваш края на събранието или тръгваш си още в самото начало. По принциа ЗУЕС не задължава собствениците на ес да присъстват на ОС, той, законът ги задължава за ремонти като този в съотв. с дяловото участие в ОЧ да внасят паричните вноски, а не "на калпак"/или апартамент/, както е повсеместната практика в БГ. И на никого не прави впечатление това.
Предмет на друг ред е обжалването на "решението", ако е имало такова, т.е. в определен срок от изтичането на 1-седмичния срок, в който Протоколът от ОС следва да се окачи на видното място в ес, но собственици неживущи в същата ес може и да не го видят. Трябвало е писмено да изискате копие от същия протокол, може и по имейл. За да е неизрядна страна представителят на ес Мачорски, ако ще продължите напред. Май не сте го направили? Или греша. Все пак беше добър урок по ЗУЕС, не можем да не признаем на ТV7. И развлекателно.


lakavitsa,
:D
И, аз гледах това предаване! Удивителна прилика с моя случай!
Изискал съм всички протоколи на управителя с нотариална покана, и това документирано с връчената му покана, но той не се яви пред нотариуса, което документирано с констативен протокол.
Аз подадох жалба до районния съд по местоживеене като ищец по нотариална покана. Получих съобщение от съда да съм подал искова молба, има образувано дело, но аз им заявих в изявление до районния съд, че управителят на ЕС не се е явил пред нотариуса, и не е представил решение на ОС и т.н.... и поради тази причина не мога да отправя искова претенция.
Поисках от съда да ми бъде предоставен чип, който ми се дължи по право и копия от протоколите на ОС
Чакам действията на съда на база моето изявление по чл.102 от ГПК!
Доскоро!
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Нямам свободен достъп до жилището си

Мнениеот vienna_123 » 25 Ное 2013, 12:43

Ако домоуправителят "направи така", че другите съкооператори да кажат, че не се държите добре, или че правите нещо по отношение на съседите си, например, заплашвате ги, тогава какво ще стане?
И съда може ли да изиска да ви бъдат предоставени протоколите, при положение, че няма искова молба, в смисъл, на базата на какво? Това според мен не е ясно. Защото вие добре сте изпратили нотариална покана и той не се е явил да предостави документите, но оттук следващата стъпка е само завеждане на дело според мен. Защото той и оттук нататък също няма да предоставя протоколи и документи за ремонти. В нашият блок ситуацията е подобна и затова се чудя и аз какво да предприемам...
vienna_123
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 09 Юли 2013, 14:33

Следваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron