начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот mmaaq82 » 03 Юли 2013, 12:04

Здравейте, Възможно ли е трето лице да наложи възбрана върху ипотекирано жилище или имота да бъде отнет в полза на третото лице? Ипотеката ще бъде може би 30-40% от стойността на имота.
mmaaq82
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2013, 11:56

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот ykovachev » 03 Юли 2013, 12:12

mmaaq82 написа:Възможно ли е трето лице да наложи възбрана върху ипотекирано жилище

Да.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот mmaaq82 » 03 Юли 2013, 14:05

Благодаря за бързия отговор!
А ако това жилище без да е ипотекирано, бъде дарено на родител, има ли риск това трето лице да иска права над имота?
Извинявам се за въпросите, но изобщо не съм наясно с това. Ако може да ми кажете в кой закон мога да прочета повече по въпроса. Благодаря Ви!
mmaaq82
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2013, 11:56

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот tisho » 03 Юли 2013, 14:09

Ако възбраната бъде наложена преди прехвърлянето - да.
tisho
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Фев 2005, 17:32

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот mmaaq82 » 03 Юли 2013, 14:29

Благодаря!
mmaaq82
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2013, 11:56

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот mmaaq82 » 03 Юли 2013, 14:33

Къде мога да проверя дали имота има наложена възбрана - в съда или в имотния регистър?
mmaaq82
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юли 2013, 11:56

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот tisho » 03 Юли 2013, 14:38

Агенция по вписванията - имотен регистър...
tisho
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Фев 2005, 17:32

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот ir_nikolova » 25 Юли 2013, 13:07

Здравейте, не ми се иска да пускам нова тема, затова пиша в тази. Преди 3 години купих няколко помещения в една бизнес сграда посредством Договорна ипотека в Пощенска Банка. Преди да ги купя собственика ги обедини в един идинтификатор, а не 4 различни. До тук добре купих го, преведох парите на продавача, плащам си кредита редовно и т.н... бизнеса крета и всичко е наред :evil: ... до днес, когато получих Разпореждане от Държавен съдия изпълнител, че имам възбрана върху имота. Преди да изповядаме сделката извадихме справка за липса на тежести от регистъра :( Оказва се, че продавача е бил иппотекирал имота, още когато той го е придобил като груб строеж (друг идентификатор) и сега моят имот има 2 ипотеки - моята и на предишния собственик. Дайте съвет какво да направя, ще се побъркам, аз съм редовен плате към банки, НАП, НОИ, работнии и т.н.
ir_nikolova
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Мар 2009, 10:33

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот marinov » 25 Юли 2013, 14:05

Не са добре нещата. Независимо от извършената смяна на индентификаторите и чистата справка за тежести ипотекарния кредитор успешно ще може да ви противопостави правата си. За яснота следва да се отбележи, че справката за тежести извършена по партидата на праводателя би следва излезе учередена ипотека (със старите номера). Вероятно представената ви справка е била по имот и по тази причина не са отразени тежестите по старите номера. Разбира се разполагате с възможност да ангажирате отговорността на вашия праводател, но това зависи от доста фактори (време и разноски за процес, платежоспособност и др.) Консултацията с адвокат в конкретния случай е задължителна.
marinov
Потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: 15 Май 2006, 20:15

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот ir_nikolova » 25 Юли 2013, 14:24

Кофти е, немога да разбера какво е станало, за да не излезе задължението. Въпросната ипотека, за която има възбрана е от 2007, аз купувам помещенията 2010 м. юни и нямаше тежести.Ипотеката от 2007 е на имот с идентификатор ььььь.ьььь.ььь.1.37, който е разделен на 4 самостоятелни обекта (ььььь.ьььь.ььь.1.38,ььььь.ьььь.ььь.1.31 и т.н.) и един от 4-те обекта е моя, а останалите на предишния собственик.
ir_nikolova
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Мар 2009, 10:33

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот bludniq_sin » 26 Юли 2013, 10:38

Освен казаното по-горе аз на ваше място бих подал и сигнал в прокуратурата за измама по чл. 209 ал. 1 или най-малкото ал. 2 НК според мен. Продавачът като се е възползвал от Вашата неосведоменост е поддържал у Вас заблуждението, че върху имота няма тежести (като е знаел че в действителност такива има), вие сте сключила сделката като благодарение на това той е извлякъл имотна облага (користната цел), а вие търпите сега вреди от това. Според мен имате всички основания да подадете сигнал в прокуратурата понеже не виждам начин да избегнете плащането към втория кредитор. А вероятно продавачът носи и наказателна отговорност по 313 НК.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Може ли възбрана върху ипотекиран имот?

Мнениеот ir_nikolova » 27 Юли 2013, 16:19

Благодаря Ви, за любезността. Свързах се с адвокат и с Банката, която е мой кредитор. Ще задвижвам нещата, при проблеми, ще се консултирам с Вас.
ir_nikolova
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Мар 2009, 10:33


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron