начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот trifon_ivanovv » 05 Юли 2013, 20:04

Колеги, вече повече от пет години не е обявяван конкурс за нотариуси! Свободните места са над 100!!! Трима министри подминаха този факт, това е четвърти. Нормално ли ви се струва това? Информацията от Министерството е, че дори са съгласувани свободните места с Нотариалната камара, но така и няма действия. Не са ли прекалено нагли вече?
trifon_ivanovv
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 05 Юли 2013, 19:52

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот amarant » 06 Юли 2013, 18:28

Ами много е интересна тая работа с конкурса наистина. Доколкото знам, от поне две години се вихрят люти спорове трябват или не трябват още нотариуси. Мнозинството от нотариусите естествено заемат позиция, че няма работа за повече колеги :mrgreen: После се разпространи и друга клюка, че нотариусите ще станат като адвокатите , без квота и бройка, ама не ми се вярва това да стане. Отстрани изглежда, че след като заеха местата, бранят монополното си положение със зъби и нокти. Всички реват, че нямало работа, че спаднал оборота, броя на сделките, което наистина е вярно, но след като има свободни бройки е редно да има конкурс, тъй като критерия за обявяване на конкурс не е с колко хиляди лева ще спаднат оборотите на нотариусите, ако им се появи конкуренция, а броя на населението в даден район :!: Та да почакаме до края на тази година, все се надявам, че ще обявят конкурс :roll:
amarant
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 21 Юни 2013, 22:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот trifon_ivanovv » 06 Юли 2013, 19:45

В ЗННД ясно е казано,че в един съдебен район НЕ МОЖЕ да има по малко от един нотариус! Факт е,че има над 20 съдебни района с по един нотариус, като някои райони са с 30-40000 души.За какво говорим,убийствен МОНОПОЛ! Да,прав сте колега,че въпроса с необходимостта от още нотариуси НЕ ЗАВИСИ от броя сделки, които имат, а от населението на съответния район.Законът е достатъчно ясен,но кой следи как се прилага. Министерството май умишлено спи 5 години?
trifon_ivanovv
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 05 Юли 2013, 19:52

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот u3mamhukaa » 06 Юли 2013, 22:08

:D :D :D Колега като го дочакаш та кво?? Да не мислиш че със знания ще стане точно пък там ахаххаахахахаххахаахаххаахахаххаха :lol:
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот amarant » 06 Юли 2013, 22:29

Ами, надеждата крепи човека... Важно е да се опитва...Да, всички знаем, че в пропитата ни от корупция държава трудно се успява, но нима не трябва да се надяваме и да опитваме??? Кой знае, може все пак да променим нещата, не трябва да се предаваме, трябва да се борим и да вярваме, че все някога здравия разум, знаещите и способни хора могат да успеят в тази откровено нечестна и трудна битка, в която търсят шанс за изява и признание на истинските си възможности.... Така, че аз вярвам, надявам се, чакам и ще се боря... :)
amarant
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 21 Юни 2013, 22:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот trifon_ivanovv » 07 Юли 2013, 08:55

Aбе много може да се говори колко е нагласен един конкурс или не е. Факт е ,че материята е много трудна,искат се задълбочени знания. Много колеги подценяват работата на нотариусите и едва ли не само слагат печатии :D Ако човек не е практикувал точно в тези сфери, то трудно ще реши казуса. Но преди всичко трябва да обявят конкурс!! Но това май не е на дневен ред...въпреки многото свободни места!
trifon_ivanovv
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 05 Юли 2013, 19:52

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот chandra » 07 Юли 2013, 14:01

Колеги,
лично аз смятам, че и да има конкурс - свободни места няма да има! Преди година, моя позната съдия се явява, уточнявам, че е вещен съдия и според мен изключителен професионалист, страшно много чете, изключително подготвена, лично аз благодарение на нейни съдебни решения съм си печелила не 1-2 дела... е порязаха я...
Та така...
chandra
Потребител
 
Мнения: 407
Регистриран на: 21 Дек 2008, 14:55
Местоположение: гр.Варна

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот u3mamhukaa » 08 Юли 2013, 21:24

Между честния човек и глупака ,практически няма разлика колеги. :lol: :lol: :lol:
Надявайте се няма нищо лошо...аз лично вече не се надявам
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот amarant » 09 Юли 2013, 08:40

u3mamhukaa написа:Между честния човек и глупака ,практически няма разлика колеги. :lol: :lol: :lol:
Надявайте се няма нищо лошо...аз лично вече не се надявам


За съжаление това е една печална истина и точно това е най-дразнещото.... Точно за това хората са по улиците... Навярно на всички име е писнало, честен и кадърен да е равно на наивен и глупак.... Големият въпрос е дали ще спрем да се надяваме, дали ще сведем глави, ще повдигнем апатично рамене и ще позволим да ни тъпчат или ще се опитаме да разбием тази объркана ценностна система, където едва ли не всичко се купува с пари ....
amarant
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 21 Юни 2013, 22:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот kmonev » 10 Юли 2013, 12:28

Има много населени места с по един нотариус, който се смята за местен феодал. Именно там трябва да пуснат поне още по една бройка за нотариус. Поне конкуренция да има, сега е страхотия. Иначе за изпитите - не бива да се тръгва с негативизъм, ако има данни за уговаряне - има си органи които да проверят.
kmonev
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 19 Юли 2005, 13:42
Местоположение: Разград

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот trifon_ivanovv » 10 Юли 2013, 12:41

Колега kmonev, много сте прав.Има 18 съдебни района само с по 1 нотариус,, което освен че е абсолютно нарушение на закона е и недопустимо с оглед нормалното обслужване на гражданите.

- според чл. 10, ал. 1, изр. 1, Закона за нотариусите и нотариалната дейност – „Местата за нотариуси в определен район не могат да бъдат по – малко от две”;
Има съдебни райони с население 30 – 40 000 души, обслужвани само от един нотариус,това е недопустимо просто!
trifon_ivanovv
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 05 Юли 2013, 19:52

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот n_ikito » 10 Юли 2013, 13:07

то има райони, без нотариус......
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот trifon_ivanovv » 10 Юли 2013, 19:04

Именно, всички сме запознати с фактите...и какво от това?
trifon_ivanovv
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 05 Юли 2013, 19:52

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот kmonev » 12 Юли 2013, 09:54

Аз ще ви дам един пример от практиката ми - недвижим имот, няколко съсобственици - наследници, няма документи за собственост. Един от наследниците и съсобственик манифестира повече от 25 години еднолично
владение, декларирал е имота на негово име пред 20 години, само той плаща МДТ, то стопанисва имота,
прави подобрения и тн. Другите съсобственици не са се появявали в населеното място десетки години. За мен - придобивна давност 10г, обстоятелствена проверка, свидетели и КНА. Да ама не - в населеното място има само
един нотариус, феодал, изкупил сума ти земи, имоти, с няколко офиса и секретарки. Изобщо надвил си над масрафа дето се вика. И този човек отказва да извърши обстоятелствена проверка, отказва да ми даде и писмен отказ. Подобни примери съм сигурен че има много. Друго щеше да е ако имаше още един нотариус, за притеснение на първия, за конкуренция. Сега е анархия...
kmonev
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 19 Юли 2005, 13:42
Местоположение: Разград

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот Standbay » 15 Юли 2013, 12:35

kmonev написа:Да ама не - в населеното място има само
един нотариус, феодал, изкупил сума ти земи, имоти, с няколко офиса и секретарки. Изобщо надвил си над масрафа дето се вика. И този човек отказва да извърши обстоятелствена проверка, отказва да ми даде и писмен отказ.

Пробвайте да му приложите чл. 22 ГПК - може да се получи :idea:
Дай ми фактите, за да ти дам правото!
Аватар
Standbay
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 27 Авг 2008, 21:46

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот n_ikito » 15 Юли 2013, 13:30

kmonev написа: Друго щеше да е ако имаше още един нотариус, за притеснение на първия, за конкуренция. Сега е анархия...

Не винаги ефекта е положителен. При мен два нотариуса, които се конкурират 'яко', до такава степен, че всеки предложен за изповядване акт минава, никакъв 'контрол' и т.н...само и само да не се отиде при другия...личното ми мнение е че конкуренция в буквалния смисъл на думата, не е много полезна...трябва баланс постигнат от отговорни хора...
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот ivan_21 » 11 Окт 2013, 21:02

Последно какво става? Ще има или няма да има конкурс за нотариуси? Тези истории за това кой нотариус как работел, колко работа имал, как минавали сделките при него са несериозни. Дойте информация по съществото на темата.
ivan_21
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Юли 2008, 13:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот doc03 » 11 Окт 2013, 22:31

Напротив. Сериозни са историите. Много са сериозни.
И лобито е сериозно.
:)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот ivan_21 » 24 Окт 2013, 10:18

Питам: При новите промени в ЗДвП и предстоящото отпадане на нотариалната заверка при договорите за покупко-продажба на МПС и с оглед идеите за промени в Закона за адвокатурата за даване правомощия на адвокатите да удостоверяват подписите на пълномощни, включително и по чл.37 от ЗЗД, и заверка на преписи от документи, има ли изобщо смисъл от конкурс за нотариуси?
ivan_21
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Юли 2008, 13:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот trifon_ivanovv » 25 Окт 2013, 19:35

Малко съмнително ми се струва адвокатите просто така да си присвоят заверките... Още повече, това не е в компетенциите на адвокатитЕ И в ЕС.
trifon_ivanovv
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 05 Юли 2013, 19:52

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron