начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

тече от никога неремонтирана баня

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот ttstt » 04 Юни 2013, 17:52

Помагайте моля!

Живея в апартамент, на който правя вече пети път ремонт - тече ли тече. Ремонтирах банята, като за основа се сложи покритие като за басейни (целта беше да не пропусне теча, който идва отгоре). Нямах проблеми известно време, но сега и то пропусна и започна да се отлепва мазилката. Теча се разпространява в кухнята. И това не е всичко водата е толкова много, че само не капе, а и няма къде да бяга. Разпространява се в останалите стай и те мухлясват.
Търсихме откъде идва теча. Комшиите отдолу им тече толкова много, че им надига килима от този теч. Комшиите отгоре са вдигнали ръце и от години не са си ремонтирали жилището при тях всичко е мухъл - кухня, коридор, а банята е там има почти дупка от тавана, няма мазилка и се стича без никой да се е къпал зад плочките. И фугите са се калцирали. Значи през един етаж над нас банята е била на боя, но с течение на времето и боя вече няма и редовно къпещите се обливат гол панел, той се напоява богато и никога не изсъхва.
Какво да направим? И останалите потърпевши комшии са с нас, но са вдигнали ръце безсилно, защото виновниците нямали пари да си оправят банята, а и казват "ми то при нас не тече". Един от комшиите им предложил да купят терекол и блажна боя поне, а той ще им я оправи безплатно, но му отговорили "ми ние къде ще се къпем".
Помощ!!! Кажете какво да правим, че ще падне блока тя арматурата се вижда през големи дупки 10см без бетон от които тече вода.
ttstt
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2013, 17:16

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот julyanvonemona » 05 Юни 2013, 11:57

ttstt написа:.........................
Помощ!!! Кажете какво да правим, че ще падне блока тя арматурата се вижда през големи дупки 10см без бетон от които тече вода.

Най-напред си спомнете с умиление за "реалния социализъм" и следващия път пак гласувайте за "Нашата партия" с "нашите момчета и..........момичета"
Иначе пътят Ви да се разправите с вредящата собственицата в крайна сметка опира до исково производство. Наемете си адвокат!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот lakavitsa » 05 Юни 2013, 22:06

[i]Най-напред си спомнете с умиление за "реалния социализъм" и следващия път пак гласувайте за "Нашата партия" с "нашите момчета и..........момичета"
Иначе пътят Ви да се разправите с вредящата собственицата в крайна сметка опира до исково производство. Наемете си адвокат!

[/i]
Тук нещата не опират до реалния и гласуването за една от водещите 2 партии на последните избори, а един дълго отлаган проблем на ет. собствености.

За пореден път се споменава, включително и от моя милост, че панелните и подобните им етажни собствености са един тик-такащ взривен механизъм със закъснител.

Всеки идващ на власт поставя въпроса "Никога страната не е била по-зле". Като се почне от президента Петър Младенов 1989, през Виденов, Костов, Царя, Тройната, Герб и пак друга тройна. И всички повтарят "Никога страната не е била по-...."
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот lakavitsa » 05 Юни 2013, 22:09

а ръководни или контролни органи има ли в тази, очевидно, сграда в режим на етажна собственост?
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот ttstt » 13 Юни 2013, 15:22

"а ръководни или контролни органи има ли в тази, очевидно, сграда в режим на етажна собственост?"

Незнам какво ме питате, може би дали има домсъвет? Има касиерка, която е доста амбициозна жена и на добра воля, докато е по майчинство направи доста за общите части. Има нещо като домоуправител и това е доколкото знам. Обръщайки се към тях по този въпрос, получавам отговор спасявайте се както можете. Изглежда не ги интересува, че те са на последния етаж, а теча е стигнал до мазето и се опасявам, че някое земетресение може да бъде фатално за блока при толкова лошо стопанисване.
ttstt
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2013, 17:16

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот lakavitsa » 13 Юни 2013, 15:40

ttstt написа:"а ръководни или контролни органи има ли в тази, очевидно, сграда в режим на етажна собственост?"

Незнам какво ме питате, може би дали има домсъвет? Има касиерка, която е доста амбициозна жена и на добра воля, докато е по майчинство направи доста за общите части. Има нещо като домоуправител и това е доколкото знам. Обръщайки се към тях по този въпрос, получавам отговор спасявайте се както можете. Изглежда не ги интересува, че те са на последния етаж, а теча е стигнал до мазето и се опасявам, че някое земетресение може да бъде фатално за блока при толкова лошо стопанисване.


Питам Ви за Управител или Управителен съвет на структурата на Етажната собственост. Контрольор, касиерката е част от ръководните органи. Районният или Общинският съвет извършват ли контрол по изпълнение на решенията или въобще работата на Етажната Ви собственост. Както е по закон. Или се оправдават с липса на ресурс или стимули...Провеждате ли Общо събрание, поне веднъж в годината, срещи /заседания/ на контролните органи, протоколирани... И т.н. Или както през 1960 година /тогава наистина имаше Домсъвет/, да се съберем и да си поговорим. За по-весело. И да се опознаем.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот julyanvonemona » 13 Юни 2013, 20:48

ttstt Като Ви приканих с умиление да си спомните за реалния социализъм имах предвид не кой управлява страната в момента, а кой построи тези кретенски и некачествени панелки, 'щото до 30-тата си годишнина живях в сграда построена през 1932г и американския сифон на тоалетната, още работи безупречно, а е произведен през 1929г. Сега там живее сестра ми и няма Вашите проблеми. Анадън му? А иначе в крайна сметка при несъгласие и при двустранно упорство Ви очаква исково производство. Структурите на ЗУЕС едва ли ще ви помогнат. Адвокат ще Ви е необходим.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот ttstt » 19 Юни 2013, 14:58

julyanvonemona написа:ttstt Като Ви приканих с умиление да си спомните за реалния социализъм имах предвид не кой управлява страната в момента, а кой построи тези кретенски и некачествени панелки, 'щото до 30-тата си годишнина живях в сграда построена през 1932г и американския сифон на тоалетната, още работи безупречно, а е произведен през 1929г. Сега там живее сестра ми и няма Вашите проблеми. Анадън му? А иначе в крайна сметка при несъгласие и при двустранно упорство Ви очаква исково производство. Структурите на ЗУЕС едва ли ще ви помогнат. Адвокат ще Ви е необходим.

Разбирам Ви, тъй като и аз имам вземане даване и с по-стари постройки, но в случая не става въпрос за некачествено строителство, а за собственици на не стопанисвано жилище. Пояснявам - баня, която поради не стопанисване е останала на гола стена, която от своя страна при всяко намокряне провежда водата през 4 етажа и стига чак до мазето.
ttstt
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Юни 2013, 17:16

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот julyanvonemona » 20 Юни 2013, 22:07

ttstt написа:Разбирам Ви, тъй като и аз имам вземане даване и с по-стари постройки, но в случая не става въпрос за некачествено строителство, а за собственици на не стопанисвано жилище.

Те нещата са обвързани и взаимно-зависими! И да знаете - никога нема толко' леб колко' и сирене, така че ако сте решили да постигнете нещо - няма как - ще трябва да изровите томахавката на войната, сиреч в крайна сметка да влезете в единоборство с управата на етажната собственост! А както и в самото начало Ви казах за тази цел ще Ви е необходим адвокат.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: тече от никога неремонтирана баня

Мнениеот lakavitsa » 25 Юни 2013, 18:27

ще трябва да изровите томахавката на войната, сиреч в крайна сметка да влезете в единоборство с управата на етажната собственост

и ако трябва да добавя в стила "на всяко гърне мюрудия" ще добавя: да влезете в единоборство и със съседите, които с повече доверие са гласували именно за тая управа, както след избори за общински съвет, районен съвет и пр., повече са им имали доверие, и с повече склонност за "всеки сам да се оправя"
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron