начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Doговор за ООД в ВОС

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот Marina99 » 17 Юни 2004, 17:15

някой, би ли бил така любезен да ми публикува 1 вариант на друж дог за ООД който е минал(биле одобрен ) от Варненския ОС, за някоя фирма която е правил?
Защото ме е страх да не ме върнат или оставят без движение....
моят вариант, а ми е първи !
Моля ....и Благодаря
Marina99
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот лунатик » 17 Юни 2004, 21:09

В полувремето между двата мача: май "Монтескьо" от Варна мисля че има трайни интереси по отношение на търговското право.Имаше и посочен ICQ нейде във форума, но не мога да си го спомня.(а и той от скоро не се изявявал).
Но защо непременно от Варна? Законите в РБ са задължителни за всички съдилища! (защо Варненския да е по-особен?).
А това май зависи май и от конкретния съдия. Имал съм случай договор за учредяване на ООД да мине безпроблемно при един съдия, а друг абсолютно подобен договор (само заменени" хикс" с "игрек") съдия от същия съд да го връща два пъти за "дооправяне" по негови си измислени критерии.
лунатик
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот Marina99 » 18 Юни 2004, 09:43

a, именно, за това става въпрос ! Дай някой който е минавал при теб,...моля.....:)
Marina99
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот лунатик » 18 Юни 2004, 09:49

Попълни стандартния в "Апис"-а. Ще мине на 95%
лунатик
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот Marina99 » 18 Юни 2004, 09:52

ok, mersi !
:))))
Marina99
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот лунатик » 18 Юни 2004, 10:36

Само спази и следното:
1. Ако ООД-то е от двама съдружници - то нека само единия да е определен за управител. Скоро във форума цитираха съдебната практика на ВтОС, където не са позволили и двамата съдружници да бъдат управители.
2. Приложи и ксерокопия от личните карти на учредителите и управителя (ако не е съдружник) - ТОВА НЕ Е ЗАКОНОВО ИЗИСКВАНЕ, но поне нашия съд изисква - за да правят справки дали верно са попълнени учредителните документи.
Успех!
лунатик
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот Marina99 » 18 Юни 2004, 10:48

а стига де...... каква е тая практика на ВтОС ????????? и защо,? тя няма правно основание!!!!!!!

Тук , повечето фирми са така регистрирани !!!!!!
Що за простотия ?

Ей заради това исках минал договор.....
Marina99
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот bartez » 18 Юни 2004, 11:33

Marinche, daj si e-maila i shte ti pratia druj. dogovor za OOD. Niamash griji.
bartez
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот Marina99 » 18 Юни 2004, 11:52

ОК, МЕРСИ Г-Н БАРТЕЗ..;)))

marina999@abv.bg
Marina99
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот ambicioznata » 18 Юни 2004, 12:00

С какво, бе, госпожа,
Варненският съд е по специален от Софийски Градски, например?!?
ambicioznata
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот Marina99 » 18 Юни 2004, 15:21

ami znam li? ama ia vijte kakvo pishe za ВтОС ?
нещо да кажете ? Всеки съдия си прави каквото си иска !
Marina99
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот alexander_tonev » 18 Юни 2004, 21:36

Колеги, бих искал да коментирам посочената практика на ВтОС, според която не се допуска двамата съдружници в ООД да бъдат и управители.
Това мнение е застъпено от проф. Герджиков в книга ІІ от неговия Коментар на ТЗ /стр. 518/. Аргументацията му е следната: ".... могат ли всички съдружници да бъдат управители в дружеството? Положителният отоговор би изменил съществено характеристиката на ООД. Това би означавало цялостна промяна на органната структура на дружеството. Начинът му на управление ще уподоби управлението на събирателно дружество. Съдружниците в ООД не разполагат със свободата да изменят структурата на управление. Органната структура и разпределението на компетенциите между органите са регламентирани основно с императивни разпоредби. Затова съдружниците трябва да изберат такъв брой управители-съдружници, който да не съвпада с общия брой на съдружниците, тъй като те запълват решаващия състав на ОС...." След това в бележка под линия авторът добавя, че практиката у нас допуска такова съвпадане на персоналния състав на ОС с този на изпълнителния орган, но същата не трябва да се подкрепя. Тези разсъждения на проф. Герджиков при подготовката ми за изпита по търговско право ми се виждаха разумни и издържани, но впоследствие открих, че наистина практиката не ги съобразява. Освен това, при липсата на изрична забрана, не виждам основание за такава строгост - "паритетните" ООД-та /по израза на Герджиков/ наистина са под контрола на съдружниците с равно участие в капитала и не виждам нищо лошо това да намери израз и в равното им право да управляват и представляват ООД-то. Така или иначе, за пръв път научавам, че има някаква практика, поддържаща забраната. Дали ВтОС е чел Герджиков и е решил да му се довери??:)))
alexander_tonev
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот donna » 18 Юни 2004, 22:01

не знам дали е чел Герджиков ,но по принцип ВТОС са доста стриктни
ако някой не е доволен от това нека обжалва
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот alexander_tonev » 18 Юни 2004, 22:09

Така е - нека обжалва, така че да се уеднаквява практиката
alexander_tonev
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот donna » 18 Юни 2004, 22:10

ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ РЕШИ ВТАС
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот никоя » 18 Юни 2004, 22:23

Ако пробвате да пишете вярно на български език, например "договор за ООД ВЪВ ВОС", може и да минете някой път, ама с това килийно образование дето го имате по ПУЦ-овете не ми се вярва
никоя
 

Re: Doговор за ООД в ВОС

Мнениеот управител » 22 Юни 2004, 00:36

След като ТЗ позволява ясно (като не забранява) двама съдружници да са и двама управители в ООД, откъде накъде Герджиков и разни провинциални съдилища си позволяват да допълват (изменят) закона? Това може ли да ми го обясни някой юрист, или в БГ не се знае що е това закон та затова цялата ни съдебна система е една такава странна и недъгава?
управител
 


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron