начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот karanedeff » 12 Апр 2013, 09:58

http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 16 Апр 2013, 16:02

Колеги някой явявал ли се е на предишни конкурси? Може ли малко информация как протича устния, какво представлява теста. А може и да обсъдим някои някои въпроси.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот koleff » 21 Апр 2013, 09:25

Здравейте, колеги!
Както и преди 3 години желаещите за този конкурс няма да са много - 250 човека.
Конкурса е като този за нотариусите , вече се знаят :)
Теста се състои от 40 въпроса и по четири "верни" отговора всеки ,но един е най-верен!
До устен минаха 15-16 човека от тях 5-6 си засякоха желанията и в крайна сметка 10 човека спечелиха от цялата работа. За документите 70% винаги връщат да си ги поправим.
Късмет на всички , за тренировка все пак става , аз лично ще се пробвам!
:roll:
koleff
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2013, 09:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 21 Апр 2013, 11:51

Да се надяваме, че не се знаят всички. Колега Вие спомняте ли си какво представлява теста и дали е достатъчно това, което са посочили като нормативни актове, освен другата литература разбира се.
Колеги, от къде четете? Имам книгата на Людмила Тенева "Вписване на ипотеки", ще потърся и другите й. Ако може някой да сподели и друга литература.
Последна промяна jivko1 на 21 Апр 2013, 12:20, променена общо 1 път
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот koleff » 21 Апр 2013, 12:16

koleff
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2013, 09:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 21 Апр 2013, 12:24

Това е за миналият конкурс. Каква е връзката със сегашния? Аз пък четох някакво предложение да се въведе изискване за 3 годишен стаж и за съдиите по вписвания и за ДСИ.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот koleff » 21 Апр 2013, 13:08

Връзката е ,че подобно нещо може да се случи и сега. Няма изисквания за стаж! Иначе законите ,които са упомената са достатъчни. Но както се казва знанията са една константа, трябва и "късмет". :twisted:
koleff
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Апр 2013, 09:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 21 Апр 2013, 13:43

Зная, че няма изискване за стаж, просто споделих, че прочетох за такова предложение от Българската асоциация на съдиите по вписванията. Дори незная кога е правено. Мисълта ми е, че законите постоянно се променят и в момента този конкурс е една възможност за начинаещи юристи, които нямат никакъв юридически стаж.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 25 Апр 2013, 15:14

Привет и от мен - още един кандидат :)
Това, което исках да Ви попитам дали си подадохте документите вече и дали случайно някои е с различни имена в дипломата си и в личната си карта поради сключване на брак и дали в такъв случай ще изискат представяне на удостоверение за идентичност на имена, за да мога да си го пусна още сега?
Както и да Ви питам какво и от къде ще четете, освен законите разбира се - новото издание на Живковия граждански процес дали би било от полза, как мислите?
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 25 Апр 2013, 18:09

Малко късно се включвам. Да трябва ти удостоверение за идентичност на имената, но може да си го добавиш в срока за отсраняване на нередовностите.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 29 Апр 2013, 10:36

Здравейте, колеги. Някои да има представа колко са кандидатите - аз подадох документи в петъка на 26 и ако това е пореден номер бях 94 - дали е възможно да сме толкова?
Освен това днес видях, че са качили регламент за провеждане не изпита, както и въпросник. Това което ми направи впечатление е че на устния изпит за разлика от тези на младшите магистрати, където с огромни букви пише, че се допуска използването на нормативни актове, за нашия конкурс е посочено, че не се допуска. :roll:
Не ви ли се струва странно - все пак не схващам каква е особената разлика между двата конкурса?
Вие как мислите?
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот sneg_petrova » 29 Апр 2013, 11:00

Още е много рано да се каже колко човека ще бъдем. Повечето изпращат по пощата и т.к. срокът беше мисля до петък 26.04 ще се изчака, за да се получат и те .... и тогава. Но на изпита декември за съдии изпълнители бяха само 201 ... Не знам. Нормативни актове не се ползват. Разликата с другия конкурс е, че се решава казус, а тук е тест.
sneg_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:32

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 29 Апр 2013, 11:13

Мда, колега, но аз говорех за устната част от изпита, а не за писмения - там е ясно. За това се чудех, но както и да е!
Интересно ще ми е да разменим информация относно материалите, които ще се ползват за подготовка - аз мисля, да преслушам учебниците по вещно право основно, наследственото разбира се и останалото по законите, както и новата тухла на Живковия граждански процес? Вие?
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот mborissova » 09 Май 2013, 07:34

Кога ли ще има резултати с допуснатите...?
mborissova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2013, 07:30

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот karanedeff » 10 Май 2013, 11:52

mborissova написа:Кога ли ще има резултати с допуснатите...?

Има вече
Министърът на правосъдието издаде заповед № ЛС-И -476/09.05.2013г. , с която одобри списък на кандидатите с редовни документи и заповед № ЛС-И-477/09.05.2013г., с която одобри списък на кандидатите с нередовни документи и списък на кандидат, подал документи след определения срок.
10.05.2013
Заповедите и списъците са обявени на таблото за съобщения в сградата на Министерството на правосъдието, ул. Славянска № 1 и на интернет страницата на Министерството на правосъдието на 10.05.2013г.
В 7-дневен срок от обявяване на списъка, кандидатите с нередовни документи могат да подадат в деловодството на Министерството на правосъдието или по пощата допълнителни заявления за изправяне на нередовностите. След този срок кандидатите с нередовни документи губят право за участие в конкурса.
заповед № ЛС-И-476/09.05.2013г.
Списък на кандидатите с редовни документи
заповед №ЛС-И-477/09.05.2013г.
Списък на кандидатите с нередовни документи и списък на кандидата подал документи след определения срок
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 10 Май 2013, 11:57

Колегите,
с редовни документи - Моля кажете ми, какъв документ сте представили, защото на моето от психодиспансера пише, не само, че не се водя на учет, но и че съм психично здрава и има подпис на лекар, но явно не е достатъчно, за да ми пише това в списъка - "(липсва документ, че лицето е преминало медицински преглед и не страда от психично заболяване (приложеното медицинско доказва, че не се води на учет.)"
Може ли някой да сканира и да си качи неговия такъв документ - разбира се със заличени данни.
Мерси много и Ви желая хубав ден!
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот doc03 » 10 Май 2013, 13:12

С документа от диспансера отивате в психиатричен кабинет, където специалист-психиатър издава отделен документ, или заверява медицинско свидетелство за работа, в графа "Психиатър" с резолюция "Психически здрав". На Вас фактически Ви липсва преглед и заключение от психиатър.
Това е.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот elina_blue » 10 Май 2013, 17:58

Някой вадил е такова удостоверение от диспансера на Сточна гара? Моля да даде подробности ако може.
Мерси предварително и се чудех ако отида до МП дали ще ми дадат оригинала на удостоверението или ще трябва да вадя ново и тогава да ходя за допълнителен преглед?
elina_blue
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 11 Юни 2012, 11:46

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот golemanova » 10 Май 2013, 23:02

Здравейте колеги, моля ви да ми обясните според вас какво ще рече-"непълна декларация по чл. 162 от ЗСВ?" Аз наистина се постарах много за документите и не мога да си обясня какво й има на тази декларация? Благодаря ви предварително!
golemanova
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Май 2013, 22:55

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот jivko1 » 11 Май 2013, 01:03

Няма какво да се чудите колега, отидете да си го вземете. На тях за какво им е вашето удостоверение след като не го признават. Достатъчно пари се харчат по тези конкурси, за да се плаща за едно и също нещо два пъти.

За декларацията по чл.162 - напишете всичко така както е посочено в ЗСВ. Може би сте използвали декларацията от сайта на ВСС, а с нея декларирате само, че сте български гражданин.

Тази ще ви свърши работа.

Д Е К Л А Р А Ц И Я

по чл. 162 от Закона за съдебната власт



Долуподписаният/ата ……………………………………………………, ЕГН–………………..,живущ/а………………………………………………… …………………………………………………………………..………………., л.к. № …………….., издадена на ……..........г. от МВР – ………………….



Д Е К Л А Р И Р А М, Ч Е:

- притежавам само българско гражданство;
- имам висше образование по специалността “Право”;
- преминала съм стажа, определен в ЗСВ, и съм придобила юридическа правоспособност;
- притежавам необходимите нравствени и професионални качества, съответстващи на Кодекса за етично поведение на българските магистрати;
- не съм осъждана на лишаване от свобода ,за умишлено престъпление независимо от реабилитацията;
- не съм дисциплинарно освободен от длъжност изборен член на Висшия съдебен съвет за накърняване на престижа на съдебната власт;
- не страдам от психическо заболяване.

Известна ми е наказателната отговорност, която нося за деклариране на неверни данни по чл. 313 от Наказателния кодекс.





……………….. г. Декларатор:
Гр. ……………………. ................................

Интересното обаче е, че трябва да декларираме неща за които им представяме документи. След като им е толкова важно можеше да ни спестят тези разходи.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron