начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

нормативно уреждане на доброволния труд

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


нормативно уреждане на доброволния труд

Мнениеот Н. Йорданова » 10 Юни 2004, 20:19

Здравейте!
Интересува ме дали се работи по въпроса за нормативното уреждане на условията за полагане на доброволен труд в нашето законотворчество. В развитите страни си свободен да полагаш такъв труд , а после съответно ти се намалят данъците, ползваш бонуси при кандидатстване на нова рабиота или учебно заведение и т. н. С други думи," и обществото сито и ти доволен". Ще му дойде ли реда на това и в България?
Н. Йорданова
 

Re: нормативно уреждане на доброволния труд

Мнениеот donna » 10 Юни 2004, 20:23

хубава идея .........., но не мога да ти отговоря ,те от сумата и време говорят за семейно облагане ,а за доброволен труд и благоприятите последици от него .....
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: нормативно уреждане на доброволния труд

Мнениеот alexander_tonev » 10 Юни 2004, 21:15

В чл.157, ал. 1, т. 7 КТ се уреждаше отпуск за участие като доброволец в мероприятия на Червен кръст, но тази разпоредба е вече отменена:))
alexander_tonev
 


Re: нормативно уреждане на доброволния труд

Мнениеот alexander_tonev » 10 Юни 2004, 22:11

Това е единствената разпоредба, за коятосе сетих, относно "доброволен труд", която носи някаква привилегия. Обаче от 2001 г. е отменена.
alexander_tonev
 

Re: нормативно уреждане на доброволния труд

Мнениеот лунатик » 10 Юни 2004, 22:52

приятелю Тонев,
питанките ми бяха към задаващия "казуса", а не към тебе. Та хубаво си се сетил, че е имало и такава разпоредба в КТ, щото аз нямам спомен :-).
лунатик
 

Re: нормативно уреждане на доброволния труд

Мнениеот donna » 10 Юни 2004, 23:04

ех..........мечти , у нас такава привилегия .........едва ли ,то един кодеск на труда кърпен от всякъде и продължават да го кърпят и само той ли , аз вече не смея да дам мнение преди да погледна в закона да не би да съм пропуснала някое изменение и допълнение такова законотворчество и кому е нужно ............
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: нормативно уреждане на доброволния труд

Мнениеот alexander_tonev » 10 Юни 2004, 23:05

Колега, иначе идеята на г-жа/г-ца Йорданова е много разумна и, ако се възприеме от законодателя, би била много полезна. То и в Конституцията има задължение за гражданите да съдействат на държавата при бедствия, но това задължение не е развито в закон, така че добросъвестното му изпълнение да е свързано с някакви стимули.
alexander_tonev
 

Re: нормативно уреждане на доброволния труд

Мнениеот donna » 10 Юни 2004, 23:09

вярно
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron