начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот deleda » 23 Окт 2012, 12:16

Здравейте,
...дали имаме някакъв шанс да се преборим със шумните съседи над нас.
Проблемът е следният: хората над нас незнайно защо са решили да си сложат дървено дюшеме, което създава една прекрасна акустика, но на това отгоре нямат никакви настилки на пода, а за капак 3/4-и от тях ходят като като коне, тряскат вратите, имат 2 кучета, 1 котка, влачат се вериги, мебели и какво ли още не. Жената става в 6 часа сутринта и от там се почва, та до 12--01 през нощта. Мога да ви кажа кога перат, кога се къпят, кога чистят, кога лягат, кога стават, кога им звънят телефоните и т.н. Оказа се, разбрах от комшийката, че една жена с детенце, която е живяла тук преди нас, е имала същия проблем и дори детенцето й не е можело да спи от шума.
Искам да ги накарам да си сложат шумоизолация на дюшемето.
Имам ли някакъв шанс по законов път това да се случи?

Благодаря!!!
deleda
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2012, 12:10

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот wladi » 24 Окт 2012, 22:27

Има малко вероятен шанс да се получи осъдително решение.
Как обаче, бихте го привели в реално изпълнение, освен с месечно обезщетение не искам да се замисля.

Вместо междусъседски войни, защо не си поставите топлоизолация на тавана на Вашия апартамент.
Не е толкова ефективна, както би била тази под дюшамето, но също ще върши работа и за звукоизолация.
Освен това съседа Ви няма да се топли с Вашата топлина както досега.
Истината рядко е чиста и никога проста
Аватар
wladi
Потребител
 
Мнения: 350
Регистриран на: 16 Мар 2008, 15:02

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот deleda » 02 Ное 2012, 17:01

Много благодаря за отговора..

За изолацията: Въпросът е, че поразучих и попрочетох, че дори и ние да си направим изолация - няма да има почти никакъв ефект. Ти мислиш, че ще има - какво точно да се използва?
Направихме с гипсокартон и изолация (каменна вата) в едната стая - ефект 0... :(

Ако не го бяхме купили преди 3 год жилището, до сега да се бяхме махнали.
deleda
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2012, 12:10

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот deleda » 03 Ное 2012, 11:49

Направили сме точно заради шума, за да разберем дали ще има ефект. Посъветваха ни, че това (първото) шумоизолира (топлоизолацията не ме интересува - искам да мога да спя, а не да ме будят в 6! :( ).

Каква е изолацията която ти препоръчваш - т.е. как се казва и къде я има?

Не искам да се караме със съседите, ни няколко пъти вече разговаряме с тях и няма много ефект. Дали има смисъл да се подава жалба в общината според вас, още повече се оказва, че от години го има този проблем, още преди нас?

Благодаря!
deleda
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2012, 12:10

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот emilgrigorov » 03 Ное 2012, 15:09

doc03 написа:...с музика и е направил студиото в хола си. ...

На времето, в зората на 80-те, ги правехме с кори от яйца. И вършеше работа.
А иначе:
С адвокат, и консултация с лаборатория на РЦЗ (по-известно като ХЕИ) може и да постигнете принудително разрешаване на проблема. Ако сте от района на София, лабораторията е на ъгъла на "Одрин" и "Цар Симеон". Хората не са дръпнати, разбират си от професията и не е никакъв проблем да отидете и да се консултирате с тях какво може да се направи. Търсете някой от инспекторите, които измерват шум. Партера - в ляво, дъното и в дясно. Нищо няма да Ви струва.
Като техническо решение - добре е да се консултирате с проектант - акустик. Редки птици са, вижте в интернет. Ако не намерите, пишете, ще разпитам. Но, следва да се има предвид, че различните честотни диапазони се "улавят" с различни средства. Това, което казва Док, или по-старото - с корите за яйца, е само за един от тези честотни диапазони.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот Standbay » 04 Ное 2012, 20:51

doc03 написа:От каменната вата ефектът ще е "0". Така казаха и моите хора. Тя изолирала добре от "въздушен шум", а във Вашия случай шумът е "ударен" - разпространява се по подовата конструкция и бетона, а не идва по въздуха.
Но !
Всички са в недоумение, защо шумоизолацията ще я поставяте на тавана, като е трябвало да е на пода над Вас. :) Освен това предполагат, че скарата под дюшемето е монтирана с метални анкерни болтове към бетона и още по-добре предава на бетона ударите по дюшемето (звукът е от там).
Това, което препоръчаха: шумопоглъщащи плоскости (онези с пирамидките) - 100мм (с пирамидките към тавана), след това поне 200мм стъклена вата, на плочи + гипсокартон. Само че така с 30 см. ще се намали височината на помещението.
Не знам дали има ... "пътечка" :) , която да накара съседите да поставят дюшемето съгласно нормите. Като попрочетох тук-там ми стана ясно, че с това, което съседите са направили, са постигнали ефекта на тонколоната, а Вие сте слушателите ...

Доки, 6+ за лекцията :arrow:
Във форума Изображение има десетки теми с полезни съвети по темата
Дай ми фактите, за да ти дам правото!
Аватар
Standbay
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 27 Авг 2008, 21:46

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот emilgrigorov » 04 Ное 2012, 21:31

E има де. Нали писах вече.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот emilgrigorov » 05 Ное 2012, 00:07

Ако е под 35/30, няма да стане.
Бившия шеф на полицията в Сереска област ми каза, че за подобни случаи има тапи за уши, в аптеката ги продават.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот dikobraz » 05 Ное 2012, 00:41

Тапите за уши са решение, но за част от звука.
Когато човек легне то и леглото резонира със звуковите вълни отгоре.
Примерно включен дебалансиран климатик или скоро имаше по тв - то за трансформатор в жилищна сграда който ги подлудяваше с вибрации, но пък беше в рамките за шума.
Вибрациите се предават както го е описал колегата от форума Док03.
така че, за мен решенията са две
-приемате ситуацията
-сменя се жилището.


-
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот deleda » 05 Ное 2012, 00:51

Ама не - вие ме отчаяхте съвсем :(
Излиза, че няма как да ги накарам да направят това, което е трябвало да направят, когато се слагали тъпото дюшеме..остава вариантът да се опитаме да ремонтираме, това което до сега ремонтирахме..Рокфелер пасти да яде..
Много благодаря и на двама ви все пак!
Ако ви дойдат още идеи, моля споделяйте.

Аз вече спя с тапи са уши..но се чудя след 2-3 години на детето ми какво да му сложа, че да може да спи..няма такъв ужас в тази държавица..всеки прави каквото си поиска, както си поиска...

П.П. Темата пуснах тук с надеждата, че законът за етажната собственост може да помогне..
deleda
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2012, 12:10

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот emilgrigorov » 05 Ное 2012, 09:06

Възможно е да се ползва Законът за етажната собственост. Но е необходим адвокат и са необходими доказателства, обясних как се събират.
А по отношение вибрациите - тази тема е по-добре разработена нормативно, и доказателствената стойност на измерванията е по-надеждна.
Както Док каза, няма панацея като техническо решение. По-добре предварително дайте някой лев, намерете си консултант - правоспособен проектант акустик, и след това правете каквото и да е. В противен случай не само може да се окаже, че сте си хвърлили парите на вятъра, но и че сте направили нещо във Ваша вреда.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот deleda » 06 Ное 2012, 13:10

Ясно, разбрах - с адвокат и доказателства. Обнадеждава ме това, че мислиш, че имаме шанс, ако се наложи :)

Просто бях останала с впечатление, че мислите, че няма как, заради: "Шумът надали ще е над допустимите Db за дневна, а и за нощна тишина. (35/30, ако не са го променили)."

Много благодаря отново!
deleda
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2012, 12:10

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот dimslav » 10 Ное 2012, 18:19

Наемателите над нас слушат много силна музика-вибрират прозорците.
Проблемът е, че я пускат и в интервала извън 22.00-6.00 и 14.00-16.00
Къде мога да се обърна, за да измерят нивото на шума?
Защо законите в България защитават такива хора?
Има ли предели за шума? Музиката, която пускат е много силна, на практика, не мога да си почивам, да спя, да чета, да гледам телевизия, защото шумът от тях заглушава ВСИЧКО.
dimslav
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 10 Авг 2011, 12:37

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот emilgrigorov » 10 Ное 2012, 19:57

Да бяхте си направил труда да прочетете написаното по темите.
Струва ми се, че във вашия случай биха помогнали и едни хапчета, с литий. Но не съм компетентен, нека и Док се изкаже.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот dimslav7 » 12 Ное 2012, 18:29

Много хора в България имат проблем с шумните съседи, но това не означава, че този проблем трябва да се игнорира или да бъдем обвинявани в лудост.
dimslav7
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Дек 2010, 10:17

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот deleda » 12 Ное 2012, 19:05

Не се дразни и ядосвай, а прочети цялата тема. :wink:
Има отговори и на двата ти въпроса и то подробни.
deleda
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2012, 12:10

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот annnnna » 03 Дек 2012, 17:59

Оххх и аз имам този ужасен проблем, обаче съм в къща и въпросните съседи са ми роднини, които не се разбират от дума. Та проучих и аз за въпросната звукоизолация за да си направя на спалнята, но оказва се, че гарантират за ефект...ноооо цифрите са страшни...Някой правил ли си е ?
annnnna
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Дек 2012, 14:32

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот deleda » 14 Май 2014, 10:41

emilgrigorov написа:Възможно е да се ползва Законът за етажната собственост. Но е необходим адвокат и са необходими доказателства, обясних как се събират.
А по отношение вибрациите - тази тема е по-добре разработена нормативно, и доказателствената стойност на измерванията е по-надеждна.
Както Док каза, няма панацея като техническо решение. По-добре предварително дайте някой лев, намерете си консултант - правоспособен проектант акустик, и след това правете каквото и да е. В противен случай не само може да се окаже, че сте си хвърлили парите на вятъра, но и че сте направили нещо във Ваша вреда.


Никакъв напредък нямам със съседите :( Обадих се в ХЕИ и ги попитах това, което ме посъветвахте, но ми отговориха, че първо, няма как да дойдат да замерят шума без съгласието на съседите и второ, ако те не се съгласят и ако замерват от нашата страна - нямало как да докажат от какво всъщност идва шума!!! Лудница!
Отидох в общината и говорих с инженер там, който много любезно ме изслуша и предложи да се срещне с мен и съседа, ако той се съгласи. Казах му, но той не е много заинтересован.
Споменах ли, че съседите имат 2 кучета. В тази връзка имам едно питане - прието ли е или не това, че трябда да имаш съгласието на съседите, за да отглеждаш куче в апартамента? Чета, че е обсъждано, но май не са го приели...
И така, сагата продължава - в събота ми събудиха детето от следобеден сън в 15,30, преди това става в 03,30 жената да си пусне пералнята и какво ли още не.. :(
Идеи, моля?
deleda
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2012, 12:10

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот deleda » 21 Май 2014, 17:48

Май няма да стане тук, но ако моьете да ми препоръчате аджокат, с който да се консултирам, моля?
Благодаря!
deleda
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2012, 12:10

Re: Акустичното дюшеме на съседите отгоре!!!

Мнениеот ivanov_p » 21 Май 2014, 21:08

Изключили сте си съобщенията. Проблемът е, че вдигат шум през деня. Вторият проблем е, че звукът от ултразвуковите устройства срещу кучета не минават през стени. Не сте писали дали над вас са само те или има и друг етаж. Това е важно, защото тръбите за вода и мръсен канал минават през вашия апартамент, което може да е решение. Друг вариант е да дадете едната стая за един месец на две момчета, които още в деня на настаняването ще ги посъветват да пазят тишина. Има и други решения, но все пак сте жена.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Следваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron