начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ИМАМ ДЕЙСТВАЩА ФИРМА,ЧРЕЗ КОЯТО СЕ ОСИГУРЯВАМ

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ИМАМ ДЕЙСТВАЩА ФИРМА,ЧРЕЗ КОЯТО СЕ ОСИГУРЯВАМ

Мнениеот medved1949 » 23 Окт 2012, 18:27

ИМАМ ФИРМА НА КОЯТО ПО РЕГИСТРАЦИЯ СЪМ УПРАВИТЕЛ И СЕ ОСИГУРЯВАМ ЧРЕЗ НЕЯ,НО ПОДАДЕНИТЕ ГОДИШНИ ДЕКЛАРАЦИИ СА "НЯМАМ ПРИХОДИ И ДЕЙНОСТ" т.е. НУЛЕВИ!КАКВО ЩЕ СТАНЕ С ОСИГУРОВКИТЕ,КОИТО СЪМ ВНАСЯЛ - КАЗАХА МИ,ЧЕ НЕ СЕ ПРИЗНАВА ОСИГУРИТЕЛЕН СТАЖ ЗА ПЕНСИЯ!? :roll: ИМА ЛИ ТАКОВА НЕЩО?? :?: МОЛЯ НЯКОЙ ДА МЕ ОГРАМОТИ :D БЛАГОДАРЯ!
medved1949
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2009, 13:07

Re: ИМАМ ДЕЙСТВАЩА ФИРМА,ЧРЕЗ КОЯТО СЕ ОСИГУРЯВАМ

Мнениеот sunrise » 23 Окт 2012, 22:04

ООД ли е фирмата Ви?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: ИМАМ ДЕЙСТВАЩА ФИРМА,ЧРЕЗ КОЯТО СЕ ОСИГУРЯВАМ

Мнениеот medved1949 » 16 Авг 2013, 11:47

sunrise написа:ООД ли е фирмата Ви?

Да, ООД е! Благодаря
medved1949
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 21 Авг 2009, 13:07

Re: ИМАМ ДЕЙСТВАЩА ФИРМА,ЧРЕЗ КОЯТО СЕ ОСИГУРЯВАМ

Мнениеот borovinka » 19 Авг 2013, 08:38

Ако сте си внасял всички осигуровки и сте осигурен за всички социални рискове (а за възраст няма как да не сте осигурен), значи всичко ще е наред. Дейността на ООД-то и финансовия му резултат нямат връзка с осигуряването на управителя му. (Казано с пример: може да работите, но работата ви да не е на печалба, даже да сте на загуба, но това не значи, че няма да ви се признаят внесените осигуровки за периода, в който сте работил като управител на тази фирма).
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: ИМАМ ДЕЙСТВАЩА ФИРМА,ЧРЕЗ КОЯТО СЕ ОСИГУРЯВАМ

Мнениеот atevasile » 22 Авг 2013, 12:36

borovinka написа:Казано с пример: може да работите, но работата ви да не е на печалба, даже да сте на загуба, но това не значи, че няма да ви се признаят внесените осигуровки за периода, в който сте работил като управител на тази фирма).


Това обаче се доказва с данъчна декларация по ЗКПО, от която е видно, че има разходи, надвишаващи приходите.
Освен човекът да пледира, че е нарушил задължението си по ЗКПО да подаде вярна ГДД. И е подал невярна (нямам дейност)

"Осигурено лице" е физическо лице, което извършва трудова дейност, за която подлежи на задължително осигуряване по чл. 4.....


Не става само с внасяне на осигуровки.

Доколкото няма легално определение на това що е "трудова дейност" на самоосигуряващо се лице, а се осланяме само на пракитката на НОИ като доказателство да изисква годишна данъчна декларация на самото лице или на дружеството му, не мога да кажа друго, освен (отново позовавайки се на практиката на НОИ) да бъде направен нов опит да се завери осигурителната книжка при друг инспектор или при същия, но в друг ден. Случва се да се "разсеят".
Аватар
atevasile
Потребител
 
Мнения: 105
Регистриран на: 23 Юни 2009, 22:25


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron