начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Ремонт на покрив

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Ремонт на покрив

Мнениеот tovasito » 04 Окт 2012, 15:54

Здравейте, мнозинството от входа на блока в който живея са взели решение на общо събрание за по 1000 лева от апартамент(14 апартамента + 2 магазина на партера) за ремонт на покрив. Аз съм безработен от много години, не мога да взема и кредит. Задължен ли съм и как могат да ме задължават за такава голяма сума?! Домоуправителят ме заплашва със съд и да ме изгони от жилището.
tovasito
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Окт 2012, 12:11

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот tovasito » 08 Окт 2012, 01:59

НАДЯВАМ СЕ, ЧЕ В БЛИЗКИТЕ 200 ГОДИНИ ЩЕ СЕ НАМЕРИ НЯКОЙ В ТОЗИ ФОРУМ, КОЙТО ДА МИ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА?!
tovasito
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Окт 2012, 12:11

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот sstoykov » 08 Окт 2012, 14:43

Здравейте. На кратко:
ако над 50% от собствениците (гледат се идеалните части) са взели решение, то и вие сте длъжен да платите за ремонта. Могат да ви задължат, чрез изпълнителен лист и съдя изпълнител. Ако не покриете задължението, наистина може да се стигне до продажба на жилището ви на обществент търг и да ви изплатят оставащата сума.
sstoykov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2012, 14:37

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот tovasito » 08 Окт 2012, 15:42

Здравейте, прави се "уж" нов покрив и комшиите даваха на 2 пъти по 500лева, но двата магазина отдолу не са дали нищо, както и един от апартаментите. Останалите 12 апартамента "уж" са дали по 1000лева. Аз съм дал само веднъж 500лева. Става въпрос, че в момента, а и вече от доста време нищо не се прави по покрива, а той не е довършен докрай. Моя апартамент е на последния етаж и е единствения в момента който не е покрит напълно, т.е. при един дъжд(сняг) само моя апартамент ще се наводни(ще има течове в апартамента). Ако аз дам останалите 500лева, абсолютно нищо не ми се гарантира, че покрива над главата ми ще бъде довършен, тъй като останалите както казах вече 2 магазина и 1 апартамент не са дали абсолютно никакви пари, които пари са необходими за довършването на покрива и без които няма да бъде довършен. Плюс това понеже покрива над апартамента ми е недовършен сигурно вече от почти 1 месец(не знам имат ли право да ме оставят под открито небе толкова време), апартамента ми се наводни доста неприятно от поройни дъждове, вследствие на което паднаха мазилките от таваните, поду се паркета, останах без осветление в някои от стаите и т.н. Сега викнах майстори и съм им дал към 300лева за да позакърпят нещата и не съм наясно дали тези пари не трябва да ми се приспаднат. Какво ще ме посъветвате да направя в случая?
tovasito
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Окт 2012, 12:11

ПОМОЩ !!!

Мнениеот tovasito » 09 Окт 2012, 14:03

Здравейте, мнозинството от входа на блока в който живея са взели решение на общо събрание за по 1000 лева от апартамент(14 апартамента + 2 магазина на партера) за ремонт на покрив. Аз съм безработен от много години, не мога да взема и кредит. Задължен ли съм и как могат да ме задължават за такава голяма сума?! Домоуправителят ме заплашва със съд и да ме изгони от жилището.
Прави се "уж" нов покрив и комшиите даваха на 2 пъти по 500лева, но двата магазина отдолу не са дали нищо, както и един от апартаментите. Останалите 12 апартамента "уж" са дали по 1000лева. Аз съм дал само веднъж 500лева. Става въпрос, че в момента, а и вече от доста време нищо не се прави по покрива, а той не е довършен докрай. Моя апартамент е на последния етаж и е единствения в момента който не е покрит напълно, т.е. при един дъжд(сняг) само моя апартамент ще се наводни(ще има течове в апартамента). Ако аз дам останалите 500лева, абсолютно нищо не ми се гарантира, че покрива над главата ми ще бъде довършен, тъй като останалите както казах вече 2 магазина и 1 апартамент не са дали абсолютно никакви пари, които пари са необходими за довършването на покрива и без които няма да бъде довършен. Плюс това понеже покрива над апартамента ми е недовършен сигурно вече от почти 1 месец(не знам имат ли право да ме оставят под открито небе толкова време), апартамента ми се наводни доста неприятно от поройни дъждове, вследствие на което паднаха мазилките от таваните, поду се паркета, останах без осветление в някои от стаите и т.н. Сега викнах майстори и съм им дал към 300лева за да позакърпят нещата и не съм наясно дали тези пари не трябва да ми се приспаднат. Какво ще ме посъветвате да направя в случая?
tovasito
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Окт 2012, 12:11

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот emilgrigorov » 09 Окт 2012, 19:31

Инвестирайте 50-100 лева в адвокат. Но не по форумите. Тези 16000 лв. ми намирисват на безобразие.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот tovasito » 10 Окт 2012, 15:49

emilgrigorov написа:Инвестирайте 50-100 лева в адвокат. Но не по форумите. Тези 16000 лв. ми намирисват на безобразие.

Само и тези разходи ми липсваха :cry: Нали "уж" точно в този форум има адвокати, нотариуси и т.н.?! Пише, че е правен портал, пък какво излиза? Разбирам, че си имате и друга работа и не Ви е само до мен, но просто Ви моля за мнение, независимо от това, че не сте адвокат, нотариус и т.н. А и къде са тези адвокати във форума???
tovasito
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Окт 2012, 12:11

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот tovasito » 12 Окт 2012, 19:47

ЧАКАМ ОТГОВОРИ!!!
tovasito
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Окт 2012, 12:11

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот gergana12 » 12 Окт 2012, 21:21

Както описвате ситуацията, наистина "намирисва". Не съм юрист, а и не живея в България отдавна. Била съм в подобна ситуация, много е трудно без адвокат. Бих ви препоръчала да се обърнете към регионалната адвокатска колегия. Там биха ви насочили към адвокат, който предоставя и безплатна правна помощ при определени условия. В София имаше навремето правна клиника за социално слаби от университетски преподаватели и студенти, не знам дали сега съществува. Доколкото ми е известно, има и Националното бюро за правна помощ, което да ви помогне при необходимост. Ако отговаряте на условията, те биха ви помогнали със заплащането на адвокатските услуги.

http://www.nbpp.government.bg/za-nbpp/z ... -nbpp.html

Не вярвам да има юрист, който да ви отговори комптентно, без да е видял копие от решенията на общото събрание на етажната собственост, договори за ремонт на покрива, фактури и др. Успех.
gergana12
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Дек 2008, 02:35

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот tovasito » 13 Окт 2012, 01:52

Всъщност не става въпрос за ремонт на покрива, а за направа на нов покрив! Старият покрив имаше минимални щети от земетресението в Перник и можеше само да се ремонтира, което естествено щеше да излезе и много по-евтино. Тези щети никой обаче не ги оправи цяло лято и в апартамента ми протече сериозно, понеже съм на последения етаж. В общината са направили оценка за щетите от земетресението на покрива за 15 500лева и затова на общото събрание са взели решение да направят нов покрив, с надеждата, че ще получим тези пари за покрива от общината. Ако въобще ги дадат, те ще се преведат на сметка на домоуправителя, а той е решил да не ги връща на хората, а да направи певец-дограма в стълбището на входа с тях, което не знам дали е редно???
tovasito
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Окт 2012, 12:11

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот nk7702n » 13 Окт 2012, 11:31

Е, как така сам ще решава какво да прави с тези пари домоуправителят? Нали именно затова е приет ЗУЕС. Трябва да се вземе решение от ОС. Ами контрол над дейността му кой упражнява във Вашата ЕС? Не му ли търсите отчетност за съответния период? И не на последно място, защо не вземете решение да го смените, ако своеволничи? :roll:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот emilgrigorov » 14 Окт 2012, 10:06

Това е друга приказка.
За Певец-дограмата има програми, по които може да търсите съ-финансиране. Същото - и за топлоизолация, нова мазилка.
Ако действително става дума и за други ремонти, може би има резон в действията на домоуправителя. Но, предвид състоянието Ви в момента, защо не пробвате да говорите с него за разсрочване на тези 1000 лева във времето?
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron