начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Съседа ще ми зазида прозореца

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот ruskata » 09 Авг 2012, 22:29

julyanvonemona написа:В този форум има двама с претенции да разбират как да Ви окажат помощ, а именно: petko_a и emilgrigorov
Към кого да се обърнете, зависи само от собствения Ви коефициент на интелигентност.

Julian-За да не се засегне единия ако попитам другия...по-добре е вие да ми отговорите ако сте в състояние разбира се :D
ruskata
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Юли 2012, 15:29

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот emilgrigorov » 09 Авг 2012, 22:52

Пассс :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот petko_a » 09 Авг 2012, 23:31

А защо не питате директно геодезистите? При толкова голяма разлика ако изтеглите две рулетки ще разберете кое е вярно и кое не е. А после питайте геодезистите що тъй. Нали вие сте ги наели? Пари сте давали, дължат ви разяснения. Та дори и да не сте ги наемали вие е от техен интерес да си защитят работата. Предполагам освен всичко друго градят и име. :) Да не се окаже само после пак, че на скицата е отразен покрива щото друго от самолета не се е виждало? :lol:
petko_a
Потребител
 
Мнения: 456
Регистриран на: 16 Яну 2009, 16:44

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот ruskata » 09 Авг 2012, 23:43

petko_a написа:А защо не питате директно геодезистите? При толкова голяма разлика ако изтеглите две рулетки ще разберете кое е вярно и кое не е. А после питайте геодезистите що тъй. Нали вие сте ги наели? Пари сте давали, дължат ви разяснения. Та дори и да не сте ги наемали вие е от техен интерес да си защитят работата. Предполагам освен всичко друго градят и име. :) Да не се окаже само после пак, че на скицата е отразен покрива щото друго от самолета не се е виждало? :lol:

Няма как покрива да е причината,той е бетонна плоча и е с размера на сградата.Въпроса ми беше,възможно ли е геодезистите които тогава са снимали и не са били наети от мен а от общината,да са маниполирали скицата с цел да прикрият незаконно застрояване в моя имот.Ако изкате мога да разясня по подробно за незаконния строеж но на лични.
ruskata
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Юли 2012, 15:29

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот petko_a » 09 Авг 2012, 23:48

Общината е наела геодезисти да заснемат?!? Брех!
По принцип много няма за коментиране. Нали ви казах, дори с рулетка и измерени няколко разстояния по конкретната сграда ще разберете дали ви лъжат.
petko_a
Потребител
 
Мнения: 456
Регистриран на: 16 Яну 2009, 16:44

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот ruskata » 09 Авг 2012, 23:52

По отговора ви да разбирам,че маниполацията е възможна.
ruskata
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Юли 2012, 15:29

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот julyanvonemona » 10 Авг 2012, 05:01

ruskata написа:По отговора ви да разбирам,че маниполацията е възможна.

ruskata Всяка манипулация е възможна включително и индиректно да се определи Вашият коефициент на интелигентност. Не се безпокойте висок е, но не достатъчно за да вземете независимо решение!
petko_a бях забравил основополагащите постулати на аерофотограметрията (стрехите на покрива) създадени от нашия познайник.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот ruskata » 17 Сеп 2012, 22:57

Отново се връщам,на въпроса дали съседа има право да ми зазида прозореца.След задълбочено проучване на историята на имота ми,установих,че през 1985 г Е обявена процедура по частично изменение на ЗРП.От протокола който изрових в общината,става ясно ,че към имота ми който сега аз притежавам е имало придаваема част ,която старите собственици не са закупили.Купува ги съседа и след изменението на ЗРП,Къщата която е в имота ми е поставена на граница с прозорци и стреха към новопридобития имот на съседа ми.От тук нататък същия я третира като сграда дадена на калкан.Бих искал да чуя и вашите коментари,в првото ли си е съседа или по горе описаната фактология,къщата не трябва да се третира като калкан от към съседа .Благодаря ви.
ruskata
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Юли 2012, 15:29

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот julyanvonemona » 18 Сеп 2012, 09:06

До колкото разбирам действащият ПУП е одобрен през 1973г. точно в годината когато влиза в сила ЗТСУ. Все пак изработването му е запрочнало при действието на още по предишния ЗПИНМ и съгласно "§ 1б. ППЗТСУ (Предишен § 1 - ДВ, 140 от 1998 г.) (1) Изработените до влизане в сила на този правилник подробни застроителни и регулационни планове се одобряват при спазване на материалноправните разпоредби на действуващия досега Правилник за приложение на Закона за планово изграждане на населените места", следователно е възможно да не е имало т.н., изискуем по § 32 ППЗПИНМ "идейно застроителен план. Уточнението е от съществено значение тъй като в този план се установява начина на застрояване, яко за вашия имот има предвидено свързано застрояване съседат ви би могъл да изгради своя, на калкан с вашата сграда. Тогава той а не Вие би могъл да си изгради на бъдещия си калкан временни прозорци с височина на перваза на 1,6м. от пода, като заради това че ще ви затвори вашите съществуващи, ви обезщети по реда на чл.210-211 ЗУТ., нещо, което като процедура знам да е правено само на едно място в България. При вас липсата на застроителен план изключва по начало всякакво свързано застрояване независимо че по съображения обяснени в един от предишните ми постове сградата Ви е поставена на имотната граница!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот emilgrigorov » 18 Сеп 2012, 15:06

julyanvonemona написа:До колкото ..................... граница!

6+++
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот bizkits » 21 Юни 2018, 14:42

Ще си позволя да ползвам темата на колегата, защото казуът е подобен.
Къщата ни е посторена с одобрен проект, спазени отстояния от оградата и т.н. но на втория етаж имаме прозоци, които гледат към къщата в съседния имот. Между двата имота има масивна оградата ~2м висока.
Никога не сме имали проблеми с преходния собственик, но нямаме писменото му съгласие.
Сега има нов собственик и той иска да зазидаме прозорците, които са към неговия двор.
Питам дали има законово право на това и съответно аз имам ли на какво да се позова, за да си запзя прозорците?
bizkits
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2018, 14:35

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот probcho » 21 Юни 2018, 21:01

bizkits написа:Питам дали има законово право на това и съответно аз имам ли на какво да се позова, за да си запзя прозорците?

Няма "законово" право.
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот bizkits » 22 Юни 2018, 16:19

Добре, ще перефразирам - има ли закон,член,алинея, на които комшпията да се позове за да ме задължи да зазидам прозореца, и съответно има ли такива, на които аз да се позова, за да не го направя?
bizkits
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2018, 14:35

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот jhoro » 22 Юни 2018, 19:48

bizkits - Вие сам сте си отговорили, макар и да не го осъзнавате.
bizkits написа:Къщата е построена с одобрен проект...

Оттам-нататък - съседа Ви може само да приеме фактите.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот teogeo » 22 Юни 2018, 23:23

Съседът, като има строителни мераци - да премахне оградата. 95% е незаконна така, както е описана - 2м, масивна.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Предишна

Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron