начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съседа ще ми зазида прозореца

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот ruskata » 09 Авг 2012, 22:29

julyanvonemona написа:В този форум има двама с претенции да разбират как да Ви окажат помощ, а именно: petko_a и emilgrigorov
Към кого да се обърнете, зависи само от собствения Ви коефициент на интелигентност.

Julian-За да не се засегне единия ако попитам другия...по-добре е вие да ми отговорите ако сте в състояние разбира се :D
ruskata
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Юли 2012, 15:29

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот emilgrigorov » 09 Авг 2012, 22:52

Пассс :lol:
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот petko_a » 09 Авг 2012, 23:31

А защо не питате директно геодезистите? При толкова голяма разлика ако изтеглите две рулетки ще разберете кое е вярно и кое не е. А после питайте геодезистите що тъй. Нали вие сте ги наели? Пари сте давали, дължат ви разяснения. Та дори и да не сте ги наемали вие е от техен интерес да си защитят работата. Предполагам освен всичко друго градят и име. :) Да не се окаже само после пак, че на скицата е отразен покрива щото друго от самолета не се е виждало? :lol:
petko_a
Потребител
 
Мнения: 456
Регистриран на: 16 Яну 2009, 16:44

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот ruskata » 09 Авг 2012, 23:43

petko_a написа:А защо не питате директно геодезистите? При толкова голяма разлика ако изтеглите две рулетки ще разберете кое е вярно и кое не е. А после питайте геодезистите що тъй. Нали вие сте ги наели? Пари сте давали, дължат ви разяснения. Та дори и да не сте ги наемали вие е от техен интерес да си защитят работата. Предполагам освен всичко друго градят и име. :) Да не се окаже само после пак, че на скицата е отразен покрива щото друго от самолета не се е виждало? :lol:

Няма как покрива да е причината,той е бетонна плоча и е с размера на сградата.Въпроса ми беше,възможно ли е геодезистите които тогава са снимали и не са били наети от мен а от общината,да са маниполирали скицата с цел да прикрият незаконно застрояване в моя имот.Ако изкате мога да разясня по подробно за незаконния строеж но на лични.
ruskata
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Юли 2012, 15:29

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот petko_a » 09 Авг 2012, 23:48

Общината е наела геодезисти да заснемат?!? Брех!
По принцип много няма за коментиране. Нали ви казах, дори с рулетка и измерени няколко разстояния по конкретната сграда ще разберете дали ви лъжат.
petko_a
Потребител
 
Мнения: 456
Регистриран на: 16 Яну 2009, 16:44

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот ruskata » 09 Авг 2012, 23:52

По отговора ви да разбирам,че маниполацията е възможна.
ruskata
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Юли 2012, 15:29

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот julyanvonemona » 10 Авг 2012, 05:01

ruskata написа:По отговора ви да разбирам,че маниполацията е възможна.

ruskata Всяка манипулация е възможна включително и индиректно да се определи Вашият коефициент на интелигентност. Не се безпокойте висок е, но не достатъчно за да вземете независимо решение!
petko_a бях забравил основополагащите постулати на аерофотограметрията (стрехите на покрива) създадени от нашия познайник.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот ruskata » 17 Сеп 2012, 22:57

Отново се връщам,на въпроса дали съседа има право да ми зазида прозореца.След задълбочено проучване на историята на имота ми,установих,че през 1985 г Е обявена процедура по частично изменение на ЗРП.От протокола който изрових в общината,става ясно ,че към имота ми който сега аз притежавам е имало придаваема част ,която старите собственици не са закупили.Купува ги съседа и след изменението на ЗРП,Къщата която е в имота ми е поставена на граница с прозорци и стреха към новопридобития имот на съседа ми.От тук нататък същия я третира като сграда дадена на калкан.Бих искал да чуя и вашите коментари,в првото ли си е съседа или по горе описаната фактология,къщата не трябва да се третира като калкан от към съседа .Благодаря ви.
ruskata
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 06 Юли 2012, 15:29

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот julyanvonemona » 18 Сеп 2012, 09:06

До колкото разбирам действащият ПУП е одобрен през 1973г. точно в годината когато влиза в сила ЗТСУ. Все пак изработването му е запрочнало при действието на още по предишния ЗПИНМ и съгласно "§ 1б. ППЗТСУ (Предишен § 1 - ДВ, 140 от 1998 г.) (1) Изработените до влизане в сила на този правилник подробни застроителни и регулационни планове се одобряват при спазване на материалноправните разпоредби на действуващия досега Правилник за приложение на Закона за планово изграждане на населените места", следователно е възможно да не е имало т.н., изискуем по § 32 ППЗПИНМ "идейно застроителен план. Уточнението е от съществено значение тъй като в този план се установява начина на застрояване, яко за вашия имот има предвидено свързано застрояване съседат ви би могъл да изгради своя, на калкан с вашата сграда. Тогава той а не Вие би могъл да си изгради на бъдещия си калкан временни прозорци с височина на перваза на 1,6м. от пода, като заради това че ще ви затвори вашите съществуващи, ви обезщети по реда на чл.210-211 ЗУТ., нещо, което като процедура знам да е правено само на едно място в България. При вас липсата на застроителен план изключва по начало всякакво свързано застрояване независимо че по съображения обяснени в един от предишните ми постове сградата Ви е поставена на имотната граница!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот emilgrigorov » 18 Сеп 2012, 15:06

julyanvonemona написа:До колкото ..................... граница!

6+++
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот bizkits » 21 Юни 2018, 14:42

Ще си позволя да ползвам темата на колегата, защото казуът е подобен.
Къщата ни е посторена с одобрен проект, спазени отстояния от оградата и т.н. но на втория етаж имаме прозоци, които гледат към къщата в съседния имот. Между двата имота има масивна оградата ~2м висока.
Никога не сме имали проблеми с преходния собственик, но нямаме писменото му съгласие.
Сега има нов собственик и той иска да зазидаме прозорците, които са към неговия двор.
Питам дали има законово право на това и съответно аз имам ли на какво да се позова, за да си запзя прозорците?
bizkits
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2018, 14:35

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот probcho » 21 Юни 2018, 21:01

bizkits написа:Питам дали има законово право на това и съответно аз имам ли на какво да се позова, за да си запзя прозорците?

Няма "законово" право.
probcho
Потребител
 
Мнения: 995
Регистриран на: 27 Яну 2010, 22:55

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот bizkits » 22 Юни 2018, 16:19

Добре, ще перефразирам - има ли закон,член,алинея, на които комшпията да се позове за да ме задължи да зазидам прозореца, и съответно има ли такива, на които аз да се позова, за да не го направя?
bizkits
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юни 2018, 14:35

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот jhoro » 22 Юни 2018, 19:48

bizkits - Вие сам сте си отговорили, макар и да не го осъзнавате.
bizkits написа:Къщата е построена с одобрен проект...

Оттам-нататък - съседа Ви може само да приеме фактите.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Съседа ще ми зазида прозореца

Мнениеот teogeo » 22 Юни 2018, 23:23

Съседът, като има строителни мераци - да премахне оградата. 95% е незаконна така, както е описана - 2м, масивна.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Предишна

Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron