начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Моля за помощ при искане за ипотечен кредит

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля за помощ при искане за ипотечен кредит

Мнениеот irka_vk » 27 Юли 2012, 13:20

Здравейте,
Съпругът ми е кредитоискател за ипотечен кредит. Аз имам ЕООД. Банката изисква от мен съответните документи за доказване на доход - договор за управление, данъчна декларация, текущ баланс и т.н.
Въпросът ми е има ли право банката да изисква освен удостоверията като физическо лице за липса/ наличиена на данъчни задължения и удостоверение, че фирмата няма публични задължения? Като юридическо лице имам невнесени лихви по ДДС и имам опасения дали ще ни отпуснат кредит при това побожение.
Моля ви за компетентен съвет, защото сумата на лихвите не е малка и в момента ми е трудно да я платя.
irka_vk
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2012, 13:12

Re: Моля за помощ при искане за ипотечен кредит

Мнениеот ch3oh » 27 Юли 2012, 13:38

Проверете дали банката не иска да направи ЕООД-то поръчител или съдлъжник по кредита...
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Моля за помощ при искане за ипотечен кредит

Мнениеот irka_vk » 27 Юли 2012, 17:11

Благодаря за бързият отговор. Мога ли да съм съдлъжник само като физическо лице, тъй като когато ми изискаха документите за доход ми обясниха че сме едно домакинство и автоматично сме свързани лица и затова е необходимо и аз да доказвам доход, въпреки че в момента съм в майчинство.
irka_vk
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юли 2012, 13:12

Re: Моля за помощ при искане за ипотечен кредит

Мнениеот yullli » 30 Юли 2012, 08:54

ако доказвате доход от ЕООД е нормално да изискат тези документи
yullli
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 17 Юли 2012, 12:20


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron