начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

некомпетентен

Казуси за недвижими имоти


некомпетентен

Мнениеот Въпрос » 17 Мар 2004, 17:08

Здравейте, ще съм ви благодарен ако някой ми каже какво предствлява БКС - фирмата. Дори абревиатурата БКС не ми е понятна. Благодаря ви.
Въпрос
 

Re: некомпетентен

Мнениеот boba » 17 Мар 2004, 17:11

Доколкото имам спомен от едно време - общинските фирми "Благоустройсто и комунално строителство" и всичко свързано с тези дейности.
boba
 

Re: некомпетентен

Мнениеот harmaiani » 17 Мар 2004, 17:29

Мисля, че е битово-комунално стопанство
harmaiani
 

Re: некомпетентен

Мнениеот boba » 17 Мар 2004, 17:34

Нещо такова, но във връзка с какво питате, т.к. тези общински предприятия отдавна ги "приватизираха", заедно с всичките им апетитни активи?
boba
 

Re: некомпетентен

Мнениеот pita6t » 17 Мар 2004, 18:39

Фирма БКС-Средец още съществува. Опитвам се да разбера какъв и е статутът. Познати са закупили от нея имот преди година и сега имат проблеми с него. Оказва се, че те БКС-ср. никога не са били собственици на този имот, че да го продават! Поне така изглежда.
pita6t
 

Re: некомпетентен

Мнениеот pita6t » 17 Мар 2004, 18:41

Фирма БКС-Средец още съществува. Опитвам се да разбера какъв и е статутът. Познати са закупили от нея имот преди година и сега имат проблеми с него. Оказва се, че тези БКС-ср. никога не са били собственици на този имот, че да го продават! Поне така изглежда.
pita6t
 

Re: некомпетентен

Мнениеот donna2 » 17 Мар 2004, 19:02

имаш ли и други данни за фирмата -данъчен номер или булстат ще я потърся в апис ,но това може да стане едва във петък
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: некомпетентен

Мнениеот vas » 18 Мар 2004, 14:15

Фирма БКС- Средец, със сигурност съществува, седалището или офиса й са на ул."Кузман Шапкарев"- на пъпа на центъра. Изп.директор беше незнам дали още е Ема Бочева.
vas
 

Re: некомпетентен

Мнениеот vas » 18 Мар 2004, 19:42

Фирмата е АД, ако искаш повече информация, ще ти напиша адрес и ще ти кажа повече подробности...
vas
 

Re: некомпетентен

Мнениеот МЛАДЕЖА » 18 Мар 2004, 20:02

Общината е вкарала имоти в нея,които престават да бъдат общински/ по Тълкувателно решение еди кое си...../ после стават разпродажбите по ТЗакон/ и после се пие студена вода, защото не бил спазен пък закона за Общ.Собственост-. Стар комунистически номер в ново време . КРАСОТА !!!!!!!!!!
МЛАДЕЖА
 

Re: некомпетентен

Мнениеот Въпрос » 19 Мар 2004, 15:50

"Младежо", благодаря за обяснението. Можеш ли малко по-подробно да ми обясниш схемата?
Въпрос
 

Re: некомпетентен

Мнениеот geo_18 » 22 Мар 2004, 19:37

Според ЗОС, чл.2 ал4:

(4) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 1999 г.) Не са общинска собственост по смисъла на този закон имотите и вещите на търговските дружества, дори ако общината е била единственият им собственик. Правата върху общинската част от капитала на търговските дружества се упражняват по ред, установен с наредба на общинския съвет.
Общината, ще разполага с дялове и акции (т.е. хартийки), които след "изчезването" на реалните обекти, ще служат само в WC
geo_18
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 21 Мар 2004, 14:48

Re: некомпетентен

Мнениеот Въпрос » 23 Мар 2004, 13:31

Благодаря ви. БКС обаче представи нотариален акт за собственост на имота - тя го била придобила след постановление на МС от 1950 година от общината срещу заплащане, а доколокото знам миналата година е приватизирана и сега е частен собственик на тези имоти, между които е и въпросният, вече продаден. Да, но сега друг претендира за въпросния имот също с нотариален акт, по-късен от този на БКС-Средец и от този на моите познати които са го закупили от БКС-Средец. Така те са на път да го загубят защото са намесени в спор между две други по-едри риби. Исках да схвана обаче дали вината ще да е в БКС-Средец - за това отправих въпроса тук... Все пак имат нотариален акт и железни документи...МЛАДЕЖА написа:
Въпрос
 

некомпетентен

Мнениеот Въпрос » 23 Мар 2004, 13:33

Благодаря ви. БКС обаче представи нотариален акт за собственост на имота - тя го била придобила след постановление на МС от 1950 година от общината срещу заплащане, а доколокото знам миналата година е приватизирана и сега е частен собственик на тези имоти, между които е и въпросният, вече продаден. Да, но сега друг претендира за въпросния имот също с нотариален акт, по-късен от този на БКС-Средец и от този на моите познати които са го закупили от БКС-Средец. Така те са на път да го загубят защото са намесени в спор между две други по-едри риби. Исках да схвана обаче дали вината ще да е в БКС-Средец - за това отправих въпроса тук... Все пак имат нотариален акт и железни документи...
Въпрос
 

Re: некомпетентен

Мнениеот geo_18 » 23 Мар 2004, 14:10

БКС-Средец не е ли един от концисионерите по чистотата заедно с "Волф" и "Дитц". И зад трите фирми стоеше едно лице заедно със сина си - забравих му името, но по прякор "Вълка". Фирмата е вече приватизирана и е правоприемник на общинското БКС. Тя може да продава свободно активите си. А претендентът с по-късен нотариален акт би следвало да предяви претенции срещу вашия познат, а не срещу БКС, защото продавача вече е дезинтересиран от този спор. нещата ще се решат в съда и всичко зависи от железните доказателства. (Ако нотариалния акт с по-късна дата е констативен акт по обстоятелствена проверка, трудно ще спечелят, защото такъв акт сравнително лесно може да се обори). Трябва повече информация.
geo_18
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 21 Мар 2004, 14:48

Re: некомпетентен

Мнениеот гений 75 » 23 Мар 2004, 14:28

Део 18, вземи че го завърши това право. Втория нот.акт и да искат не могат да го докарат чрез обстоятелствена проверка.
гений 75
 

Re: некомпетентен

Мнениеот geo_18 » 24 Мар 2004, 11:18

Защо? Трябват само двама кошаревски свидетели, да "установят", че лицето е владяло 10 год. имота - и готово!
geo_18
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 21 Мар 2004, 14:48


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron