начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот spider86 » 04 Апр 2012, 20:23

Искам да честитя на всички гнусни връзкари,които се опитаха да ме убедят,че конкурсът не бил нагласен СМЕШНИКЪТ УРУМОВ да не ми говори,че всичко било както трябва,защото станах свидетел на толкова много лаина така че го призовавам да си мълчи
spider86
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2012, 20:12

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот spider86 » 04 Апр 2012, 20:37

Нашата прогнила съдебна система никога няма да се оправи,докато конкурсите се провеждат в този корумпиран формат, така че колегите които са преебани да не се отчайват, не е важно колко знаеш, а кого познаваш и на кого да снесеш. Съжалявам,че въобще си помислих, че имам някъкъв шанс, защото и аз си скъсах задника от четене и накрая най-големите смешници без да си напъват много много заеха така мечтаните от тях магистратски места да са им честити и да не забрявят онзи горе забавя, но не забравя
spider86
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2012, 20:12

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот interboyy » 04 Апр 2012, 21:05

това което аз мога да кажя за този т. нар. "конкурс" , а ина4е казано....намистане на нашите хора......се изразява в следното: бях на устен и ми се заден следния изключително важен въпрос , след като бях отговорил по въпроса твърдя да отбележа перфектно : кажете колега като знаете , "как е на латински наименованието на изключително смекчаващи вината обстоятелства" ...естествено не отговорих.....но на мен вече трети ден твърдя , че доста магистрати не могат да ми отговорят.....действащи....адвокати.....някои хора на ниво на апелативна прокуратура......другото , което мога да споделя за това което видях докато протичаше устния изпит беше следното: на бял лист с молив се записваше имената на кондидата , след това се записваше оценка от писмения изпит - ШЕПНЕЙКИ, след това в края на листа имаше графа образно казано "бал"......и елка пред съответния прокурор.....и така се "пише" оценка......другото , което мога да споделя , е че видях как председателя на комисията заедно един от комисиите....оградиха имената на хората , които сега като излезе класирането са на първо и второ място.....с които по едно стечение на обстоятелството бях в една комисия.......нищо не казвам.....но ме яд , че не подходих профисионално , да го документирам това нещо по надлежния ред......и тия изпитващи да ги покажя по ТЕЛЕВИЗИЯТА И НА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ!!! И НА ВАС Г-Н ГЛАВЕН ПРОКУРОР!!!!
interboyy
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Авг 2011, 20:29

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот stojanovg » 04 Апр 2012, 21:13

spider86 написа:Нашата прогнила съдебна система никога няма да се оправи,докато конкурсите се провеждат в този корумпиран формат, така че колегите които са преебани да не се отчайват, не е важно колко знаеш, а кого познаваш и на кого да снесеш. Съжалявам,че въобще си помислих, че имам някъкъв шанс, защото и аз си скъсах задника от четене и накрая най-големите смешници без да си напъват много много заеха така мечтаните от тях магистратски места да са им честити и да не забрявят онзи горе забавя, но не забравя


Колега spider, разбитам яда Ви, защото допреди няколко седмици и аз разсъждавах и говорех като Вас... Аз също мисля, че има връзкари, но не смятам, че всички места са уредени... Лично аз съм в първите 37, макар да съм към края на класацията и да не знам дали ще приема, а връзки ,повярвай ми, нямам, освен за обувки....Мои приятели, за които съм абсолютно сигурен, че никой не им е поогнал, са по - напред и ще си изберат сравнително читав град..Идеята е, че на писмения нямаше обективни критерии, и си беше огромна доза шанс колко ще имаш... Много подготвени хора ги срязаха още на писмения, предполагам като Вас, поради което и стигате до такива изводи...
Сега вече почват тънките сметки и големите пазарлъци кой къде отива...Абе хората в челото, кажете нещо по въпроса да знаем ние в дъното какво ще остане :Р
stojanovg
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 09 Окт 2010, 13:21

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот igito » 04 Апр 2012, 21:34

Колеги, не се ядосвайте, и аз си казвах, че повече в масовки няма да участвам, ама пак ходих на конкурси за първоначално назначаване. Този път се явява половинката ми и пак съм разочарована, щото тия вече прекаляват.Не смея да му се обадя, че още пътува от София. Когато всички сме свидетели колко посредствено се представят хора, които познаваме, и колко високи оценки са им писали, на мен лично ми е доста обидно, но...ония пак си правят каквото си искат. Последния път три дни сънувах, че ме изпитват.Безумно е това, че няма ясен критерии за оценяване и на устния и на писмения. Според мен на устния трябва да ти се поставя оценка веднага, пред всички, а не комисията да си вади някви списъци и като те няма в тях ти пишат 4.50 и айде.Аз, лично съм участвала в комисия по друг повод и мога да кажа,че има възможност съвсем законно да се нареди всеки конкурс, стига да искаш. За съжаление, това е положението, а тия се мислят за недосегаеми и наистина не им пука нито за нас нито за тези които са наредили в конкурсите. Сегашните магистрати гледат толкова от високо, че вече не знаят на кой свят се намират. И тия сноби надути и техните протежета с жълно по устите правораздават и решават човешки съдби....
igito
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Ное 2009, 16:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот lexy21 » 04 Апр 2012, 21:36

Паяче,
Сигурна съм, че разочарованието Ви е голямо и правопропорционално на усилята, които са положени от Ваша страна. Не вярвам да е първото Ви разочарование, нито да бъде последното. Знам, че не всички в съдебната система са "гнусни връзкари", някои от тях са преодоляли много, подобни на Вашето разочаравонаия, преди да "заемат така мечтаните от тях магистратски места". Не познавам колегата, към когото така жлъчно се обръщате в първия си пост, съмнявам се Вие също да го познавате. Несериозно и жалко е да персонализирате по този начин недъзите на системата. Никой не очаква от Вас да се радвате на успеха му, но е недостойно и грозно да го нападате само, защото е успял. Злобата и завистта няма да Ви направят нито по-добър юрист, нито по-добър човек. Ще Ви бъде по-леко, ако се отърсите от този товар и ще намерите своя път по-лесно. Човек, когато печели не знае какво губи и... обратното.
С най-добри пожелания към Вас и всички, които не виждат нещата само в черно и бяло.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот spider86 » 04 Апр 2012, 21:43

Радвам се вас колега явно между връзкарите има и такива като вас, които са успели честно да заемат тази длъжност, но искам да споделя, че бях на устния и смятам че и там критериите не са обективни,защото не може при 5 членна комисия двама да не присъстват докато ти протича изпита и после да ти поставят обективна оценка ето затова съм толкова краен и друго искам да споделя нали имахме право да ползваме нормативна уредба, но на мен така наречения професор Владимиров ми каза колега сега нямате право да го ползвате,докато ме изпитваха а те другите членове на комисията ми задодаха въпрос и ими казаха да си отворя кодекса и аз съответно как трябваше да реагирам е аз не го отворих и затова колега смятам че целия формат на изпита е един фарс.
spider86
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2012, 20:12

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот interboyy » 04 Апр 2012, 21:45

първия за съдийския .....не издържал даже писмения прокурорски..........правете си извода.......тя се е подговила с близо две 6 ци......наказателните и гражданските....ама на наказателния има 4.25 ....егати корупцията!!!!
interboyy
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Авг 2011, 20:29

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот igito » 04 Апр 2012, 21:47

Познавам и свестни, ама са малко, многоооо малко
igito
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Ное 2009, 16:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот lexy21 » 04 Апр 2012, 21:59

spider86 написа:... но на мен така наречения професор Владимиров ми каза...

Не, че щи Ви олекне, но /макар и без съгласието на "потърпевшия" колега/, ще Ви споделя друго:
На устен изпит за първоначално назначаване преди години, цитираният от Вас професор обяснява на колегата колко му личало, че е "продукт на Стойнов" и единствен дейно взема отношение в изпитването, което, както можете да предполагате при това положение, не приминава в дух на приятелство и сътрудничество :wink: , да не говорим, че на моменти се губи връзката с доброто възпитание от едната страна... за да получи като резултат колегата една кръгла двойчица и шестици от другите :lol: Какво да коментираме нормално ли е това. Този колега днес е съдия и то след доста разочарования, подобни на Вашето. И, уверявам Ви, без връзки.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот spider86 » 04 Апр 2012, 22:03

Да наистина има свестни,но са толкова малко,че по никъкъв начин не могат да променят прогнилата ни система и в повечето случаи, тези които се опитват да провоприлагат законно в определен момент започва да им се указва натиск на които те няма как да издържат
spider86
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2012, 20:12

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот gandalf_bg » 04 Апр 2012, 22:13

всеки е чувал, че магистрат се ставало и с много четене и късмет, а не само с връзки...за съжаление никой не е виждал на живо тези, които са станали, само чете за тях по форумите или му споделя някой познат, на който друг познат му е казал, че като бил на гости се запознал с някой, който имал познат съдия/прокурор, който бил станал с четене такъв :lol: :lol: :lol:
...сериозно ли още ще продължават да се явяват по около 1000 души по тия "конкурси"...
предложение към бате бойко > длъжността съдия/прокурор/нотариус/ЧСИ да е наследствена :roll:
gandalf_bg
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 13 Фев 2008, 20:17

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот niko_urumov » 04 Апр 2012, 22:13

spider86 написа:Искам да честитя на всички гнусни връзкари,които се опитаха да ме убедят,че конкурсът не бил нагласен СМЕШНИКЪТ УРУМОВ да не ми говори,че всичко било както трябва,защото станах свидетел на толкова много лаина така че го призовавам да си мълчи

Спайдър, аз не те познавам лично, и ти предполагам не ме познаваш и мисля, че не е редно да си позволяваш такива квалификации. Искам само да ти кажа, че винаги съм постигал такива резултати и то сам самичък и то за каквото и да съм се борил. Само искам да те уведомя, че живея в София от 1 година и нямам кьорав роднина тук, учил съм в Търново и знам какво и защо съм учил. Държа да отбележа, че в рода ми няма юристи, аз съм първият! В топ 5 по успех съм завършил във випуска си и мога да те уверя, че съм постигнал всичко сам! И още нещо - двама мои колеги и те станаха съдии и то от същия випуск и то на този конкурс. И преди следващия път да ме наречеш смешник ела да изчетеш вагона с учебници и практика, който изчетох наново за този изпит и тогава ми говори. Не че не разбирам, че си ядосан, но твоето минава всякакви граници!
Последна промяна niko_urumov на 04 Апр 2012, 22:14, променена общо 1 път
niko_urumov
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Мар 2012, 22:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот interboyy » 04 Апр 2012, 22:14

общо взето колеги истината е една.....нямате ли актуален вуйчо владика нещата няма да станат ....
interboyy
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Авг 2011, 20:29

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот spider86 » 04 Апр 2012, 22:21

Колега Урумов нападката ми беше лична,защото се опитвате да ми обясните как безпристрастно се оценява ако сте се засегнали нещо се извинявам, но пак казвам бях свидетел как проте4е конкурсът и затова съм толкова краен не съм искал да ви засягам
spider86
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Апр 2012, 20:12

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот niko_urumov » 04 Апр 2012, 22:24

spider86 написа:Колега Урумов нападката ми беше лична,защото се опитвате да ми обясните как безпристрастно се оценява ако сте се засегнали нещо се извинявам, но пак казвам бях свидетел как проте4е конкурсът и затова съм толкова краен не съм искал да ви засягам


Всеки според мен има право да изрази мнението си, но не и да обижда хора, които дори не познава. Говорете каквото искате, но не по мой адрес, още по-малко без основание. Ако се разровите назад ще видите какво съм написал под казусите и за двата изпита и то далеч, преди да излязат оценките. И още нещо - ако има връзкари, те надали пишат по форумите. А Аз тук съм тръгнал с името си, а не с никнейм!
niko_urumov
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Мар 2012, 22:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот stojanovg » 04 Апр 2012, 22:43

Това, което казва колегата Урумов, ми се струва логично... Тези дето са истинските връзкари, не висят по форумите като нас да обсъждат казуси и прочие...не си губят времето с такива "безмислени занимания", още по - малко с истинските си имена... Мисля, че търсите в грешна посока...
stojanovg
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 09 Окт 2010, 13:21

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот imperia_1 » 05 Апр 2012, 06:11

Колеги за моя град последните две години конкурса го печелят хора, които са успели с четене и без връзки. На този конкурс също като гледам познавам човека и той също е спечелил с четене, просто някои от вас не са имали късмет с комисията. Може и без връзки.
imperia_1
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 18 Ное 2008, 12:02

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот mariposarosa » 05 Апр 2012, 08:32

Сигурно много хора са влезнали без връзки и дано наистина да е така, но правят впечатление някои неща по провеждането на конкурса - за писмения няма какво да коментирам - работите бяха проверени много бързо и покрай сухото изгоря и суровото..., но на устния в комисията на проф. Владимиров могат да те изпитат и само част от членовете. Имало "МНОЗИНСТВО", както казва професора..., за какво говорим!!!! Как ще те оцени член от комисията, който не е присъствал на изпитването :?: :?: :?: И защо пред всеки от членовете стоеше не протокола, в който се нанасят оценките, а лист, на който всеки собственоръчно си беше направил списък на изпитваните - много ясно защо - за да не станат грешки и някой да избута хората от списъка. Защо оценките не се обявяват веднага - ами за да може да се нагласят ако "нашите хора" случайно изпаднат от класирането...
Не си мислете че пиша това, защото съм ядосана, изкарах доста добри оценки и на двата конкурса, но не ме устройва кой да е град, а точно определени, затова май съм по-доволна, че съм извън класирането, вместо да се наложи да избирам някой далечен град и да се откажа. Просто съм обективна и смятам, че е срамота такова провеждане на конкурса. Те дори не се прикриват, всичко се прави толкова явно и "ОЧЕВАДНО", дори не се притесняват. Ние да не сме будали :?: И защо и устния не е анонимен, сигурно много хора са се сетили за това - ами как защо, защото на някой не му изнася. Тогава ще има повече като колегата Урумов, и дай боже :!:
Аз продължавам напред, и това няма да ме откаже, както каза по-нагоре един колега - като губиш не знаеш какво печелиш - просто моето място още не се е освободило :D
Успех на всички, които прескочиха тази летва и продължават напред :wink:
mariposarosa
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 05 Фев 2012, 13:41

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот vaniaoz » 05 Апр 2012, 11:14

Здравей mariposarosa,
АДМИРАЦИИ за поста ти и ПОСТИЖЕНИЯТА ТИ!
Напълно съм съгласна с теб.Интересно ми беше дали и тази година ти пишат оценката на бакалски тефтер, а не в протокола директно.Явно е била същото пародия на изпит както миналия път.Какво да се прави трябва да си наредят децата.Не го правя ,за да дразня ,но в първата десетка разпознах имената точно на едно такова дете.Дано си е получило пълната шестица само ,а не с помощ от приятел.
Аз не стигнах до устен.И не ме вълнуват оценките, но както писах и преди да почне самия изпит, именно с цел да не ме упрекнат ,че съм поредната неуспяла жалваща се, тези изпити не са обективни.Не се избират наистина добрите и знаещи ,а децата на бедните, и социално слаби магистрати, за да могат да си правят хотели по брега на морето и да купуват държавни земи за стотинки.
Искам да живея в държава, където не обричат болните и социално слабите на бавна, но сигурна смърт.Искам да живея в държава ,където има провсъдие и законите се създават ,за да служат на народа и да се спазват.Искам честни избори, честни конкурси.Явно съм се родила на неподходящото място.
Поздравявам именно теб, защото това ,което си постигнала си го направила сама и защото не се отказваш.България се нуждае от такива като нас, шепа упорити идеалисти.
vaniaoz
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 15 Окт 2008, 15:31

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron