начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Младши разследващ полицай?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 24 Яну 2012, 17:45

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... VR_711.htm


Изненадка :) - 37 бройки за Разследващи полицаи в София...
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот antonfotev » 25 Яну 2012, 01:18

Пак старата песен...

Заповедта не се отваря като файл, няма служебен телефон за връзка с отдел Човешки ресурси и т.н.

Някой може ли да даде информация за нещата, които уж МВР трябва да даде в достъпен вид. Говоря за изискуемите документи, къде се осъщестява медицинския преглед (от провинцията съм и т.н)
antonfotev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Яну 2012, 01:07

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 25 Яну 2012, 09:51

отвори някой предишен конкурс - документите са абсолютно едни и същи. Единстено трябва да отидеш до София да си вземеш , набора с документи ( медицинско, декларации и т.н.), само по нета няма да стане , трябва да се иде до там.
Ето ти за друга дирекция , но документите са едно към едно , говоря за свид. за съдимост и така нататъка - то ги пише. http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... _12245.htm , само срока ще е друг, но не вярвам да е по-малко от 20 дни. По принцип така или иначе първо трябва да се отиде до там ,за да си вземеш документите няма как да стане по нета - и ще разбереш на място...

Най-сигурно е да идеш до СДВР..

1.1. Да са дееспособни физически лица; - ДЕКЛАРАЦИЯ ОТ НАБОРА ДОКУМЕНТИ
1.2. Да имат само българско гражданство; - ДЕКЛАРАЦИЯ ОТ НАБОРА ДОКУМЕНТИ
1.3. Да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от реабилитацията, или не са освободени от наказателна отговорност за извършено умишлено престъпление от общ характер с налагане на административно наказание по член 78а от Наказателния кодекс; - СВИДЕТЕЛСТВО ЗА СЪДИМОСТ (плаща се в банка преди това -те знаят сметката)
1.4. Да не са привлечени като обвиняеми или не са подсъдими за умишлено престъпление от общ характер. - БЕЛЕЖКА ОТ СЛЕДСТВИЕТО И ОЩЕ ЕДНА ОТ ПРОКУРАТУРАТА ( ДАВАШ МОЛБАТА В РАЙНОННА ВЗЕМАШ ГО ОТ ОКРЪЖНА) (двете се плащат се в банка преди това -те знаят сметката)

2. Специфични изисквания:
2.1. Да не са по възрастни от 40 години към датата на обявяване на конкурса (изискването не се прилага за кандидати - настоящи и бивши служители на МВР); - ТОВА ЯСНО
2.2. Да имат висше юридическо образование или бакалавърска степен от Академията на МВР и стаж, както следва: - НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕНА ДИПЛОМА (право + правоспособност ако имаш)
2.2.1. За длъжността разследващ полицай:
- най - малко една година юридически стаж или една година стаж като младши разследващ полицай. -ТОВА ЯСНО
2.2.2. За длъжността старши разследващ полицай:
- най - малко четири години юридически стаж или три години стаж като разследващ полицай. ТОВА ЯСНО
2.3. Да са клинично здрави, да не страдат от психични заболявания и да са годни по медицински показатели за държавна служба в МВР, категория Г - инспектор; БЕЛЕЖКА ОТ ПСИХИАТРИЯТА ,ЧЕ НЕ СЕ ВОДИШ НА ОЧЕТ + БЛАНКАТА ЗА МЕДИЦИНСКОТО ОТ НАБОРА ДОКУМЕНТИ
2.4. Да имат или да получат разрешен достъп до класифицирана информация с ниво на сигурност “Секретно”, определено по реда на чл. 37 от Закона за защита на класифицирана информация. - ТОВА СЛЕД ЕВЕНТУАЛНО СПЕЧЕЛВАНЕ НА КОНКУРСА , НЕ ТРЯБВА ПРИ ПОДАВАНЕ.
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот banica78a » 03 Фев 2012, 13:28

След като се явих на конкурса и си спечелих местенце, разпиша си акта за встъпване какво следва после - гмуркам се смело в работата, или има още нещо (обучения, документи или каквото и да било? ) :D
banica78a
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Яну 2012, 16:20

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 03 Фев 2012, 19:56

banica78a написа:След като се явих на конкурса и си спечелих местенце, разпиша си акта за встъпване какво следва после - гмуркам се смело в работата, или има още нещо (обучения, документи или каквото и да било? ) :D

Гмуркаш се смело в работата :mrgreen:
Е , не вярвам от първия месец да ти претрупат бюрото, защото ще я закъсаш яко , но сигурно от втория вече ще даваш дежурства и ще имаш повечко работа. Споко никой няма да те остави сам, докато не се понаучиш, ще питаш, никой няма да ти откаже.... Обучение няма , ще се учиш в движение , но така е по-добре да ти кажа чесно.
Но все пак всичко си зависи и от началника на дознателите в РУП, където ще бъдеш..
Мина ли ти проучаването и колко те бавиха ако не е тайна все пак и може да го споделиш....
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот banica78a » 04 Фев 2012, 02:00

street написа:
banica78a написа:След като се явих на конкурса и си спечелих местенце, разпиша си акта за встъпване какво следва после - гмуркам се смело в работата, или има още нещо (обучения, документи или каквото и да било? ) :D

Гмуркаш се смело в работата :mrgreen:
Е , не вярвам от първия месец да ти претрупат бюрото, защото ще я закъсаш яко , но сигурно от втория вече ще даваш дежурства и ще имаш повечко работа. Споко никой няма да те остави сам, докато не се понаучиш, ще питаш, никой няма да ти откаже.... Обучение няма , ще се учиш в движение , но така е по-добре да ти кажа чесно.
Но все пак всичко си зависи и от началника на дознателите в РУП, където ще бъдеш..
Мина ли ти проучаването и колко те бавиха ако не е тайна все пак и може да го споделиш....


От обявяването на конкурса до момента са минали 3 месеца и половина .
banica78a
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Яну 2012, 16:20

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот bruck » 06 Фев 2012, 21:27

antonfotev написа:Пак старата песен...

Заповедта не се отваря като файл, няма служебен телефон за връзка с отдел Човешки ресурси и т.н.

Някой може ли да даде информация за нещата, които уж МВР трябва да даде в достъпен вид. Говоря за изискуемите документи, къде се осъщестява медицинския преглед (от провинцията съм и т.н)



Здравей,
Аз също съм от провинцията и бях в неведение, но не се притеснявай, като отидеш с комплекта документи, които си събрал ( свидетелство за съдимост, удостоверение, че не си подсъдим, че не си следствен и т.н. )ще ти обяснят и за медицинския преглед и т.н. При мене беше така :
Аз канидидатствам за два конкурса - за младши разследващ полицай - ОД на МВР - София и младши юрисконсулт - към Министерство на вътрешните работи. Когато отидох да подам документи за участие в конкурсите ми дадоха по едно уверение, с което ме пратиха в МВР - болница. Отиваш там с уверението и ти дават дата, за да се явиш на медицински прегледи. Отиваш на датата, дават ти един лист, в който всеки от лекарите си слага подписа и печата, след като си минал прегледа. Процедурата трае около 5 - 6 часа - групово тичане от кабинет до кабинет. Накрая минаваш през експертната лекарска комисия за заключение. Тя, от своя страна, изпраща служебно резултатите ти.
За къде кандидатстваш ?
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 16 Фев 2012, 18:24

Пак конкурсчета :lol:

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... B_1409.htm -> 5 броя за Добрич

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... V_1433.htm -> 7 броя за Плевен
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот ivan_manolev » 17 Фев 2012, 11:19

street написа:Пак конкурсчета :lol:

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... B_1409.htm -> 5 броя за Добрич

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... V_1433.htm -> 7 броя за Плевен


Искам да благодаря на колегата за ценната информация, която споделя своевремено. Аз лично се интересувам от дознателски бройки в русенско, така че ще го помоля ако попадне на подобна да бъде така добър и пак да я сподели. Още веднъж БЛАГОДАРЯ
ivan_manolev
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Фев 2012, 21:04

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 17 Фев 2012, 15:48

ivan_manolev написа:
street написа:Пак конкурсчета :lol:

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... B_1409.htm -> 5 броя за Добрич

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... V_1433.htm -> 7 броя за Плевен


Искам да благодаря на колегата за ценната информация, която споделя своевремено. Аз лично се интересувам от дознателски бройки в русенско, така че ще го помоля ако попадне на подобна да бъде така добър и пак да я сподели. Още веднъж БЛАГОДАРЯ



Няма проблем :)
На мен ми се струва ,че скоро време може и да има, доста пуснаха за последните няколко месеца.
Но да ти кажа чесно ако няма за Русе , пробвай някъде по-близо - пак е решение...
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот jumz2003 » 13 Мар 2012, 21:49

Ами едно въпросче за медицинския преглед, че така и не е ясно- по 2 диоптъра късогледство имам (всяко око), нося лещи, но гледам че много разследващи, че и следователи са с очила. Някой да е минавал прегледите и да знае нещо по въпроса? Някой ден да не ударя на камък заради такава простотия като късогледството...
jumz2003
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Авг 2008, 13:30

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот elsi_g » 14 Мар 2012, 13:16

jumz2003 написа:Ами едно въпросче за медицинския преглед, че така и не е ясно- по 2 диоптъра късогледство имам (всяко око), нося лещи, но гледам че много разследващи, че и следователи са с очила. Някой да е минавал прегледите и да знае нещо по въпроса? Някой ден да не ударя на камък заради такава простотия като късогледството...


Вижте моя пост на предишната страница!
Аз съм с 1 диоптър късогледство и се оказа, че не "минавам" според изискванията по някаква си там тяхна наредба за физическите изисквания, въпреки че на теория съм в границите, които определят - от +3 до -3 диоптъра. Защото на очния преглед, освен диоптрите, трябва да ти измерят и реалното зрение - т.е. без очила или лещи до кой ред на таблицата със символите и цифрите виждаш. И се оказа, че максимум с половин диоптър късолгледство можеш да минеш. За далекогледите там няма проблем - те си виждт надалече, за тях важи да са с до 3 диоптъра.
Така че, съвет, предварително се поинтересувайте от тази наредба, направете си първо очния преглед да видите влизате ли в изискванията и тогава тръгвайте и по другите прегледи и събиране на купища документи.
elsi_g
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 24 Авг 2009, 14:21

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот newuser » 21 Мар 2012, 12:35

Здравейте. Надявам се някой да може да ми каже дали за младши разследващ полицай е необходим 1г юридически стаж? Преди стажът след държавните изпити е бил 1г и се е зачитал като юридически,но сега е 6мес.
newuser
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Мар 2012, 12:27

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 26 Мар 2012, 09:26

Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 26 Мар 2012, 09:28

newuser написа:Здравейте. Надявам се някой да може да ми каже дали за младши разследващ полицай е необходим 1г юридически стаж? Преди стажът след държавните изпити е бил 1г и се е зачитал като юридически,но сега е 6мес.


За младши разследващ полицай ,не ти трябва никакъв юридически стаж, дори и един ден... така, че споко...
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот elsi_g » 26 Мар 2012, 12:55

street написа:
newuser написа:Здравейте. Надявам се някой да може да ми каже дали за младши разследващ полицай е необходим 1г юридически стаж? Преди стажът след държавните изпити е бил 1г и се е зачитал като юридически,но сега е 6мес.


За младши разследващ полицай ,не ти трябва никакъв юридически стаж, дори и един ден... така, че споко...


Реалността обаче е, че в заповедите за обявяване на поредицата от последните конкурси навсякъде има изискване за 1г. юридически стаж за младши!
elsi_g
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 24 Авг 2009, 14:21

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 26 Мар 2012, 18:35

elsi_g написа:
street написа:
newuser написа:Здравейте. Надявам се някой да може да ми каже дали за младши разследващ полицай е необходим 1г юридически стаж? Преди стажът след държавните изпити е бил 1г и се е зачитал като юридически,но сега е 6мес.


За младши разследващ полицай ,не ти трябва никакъв юридически стаж, дори и един ден... така, че споко...


Реалността обаче е, че в заповедите за обявяване на поредицата от последните конкурси навсякъде има изискване за 1г. юридически стаж за младши!


Няма такова нещо....
1 година е за разследващ полицай, а не за мл.р.п.

виж конкурса за Варна ,а пък и който и да е друг..

2. Специфични изисквания:
2.1. Да имат висше образование с минимална образователно - квалификационна степен “магистър” по специалност “право” или придобита образователно - квалификационна степен “бакалавър” в Академията на МВР и стаж, както следва:

2.1.1. За длъжността разследващ полицай:
- най-малко една година юридически стаж или една година стаж като младши разследващ полицай;
2.1.2. За длъжността старши разследващ полицай:
- най-малко четири години юридически стаж или три години стаж като разследващ полицай;

п.с. За младши разследващ полицай- няма специфични изисквания...
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот Vasko1912 » 27 Мар 2012, 09:39

Не им обяснявай, да четат малко закони, наредби и т.н.Така като не четат ще има по-малко конкуренция :wink:

Аз чакам конкурс за Пловдив вече 100 г., цяла България направиха конкурси, само тук се моткат.
Vasko1912
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Сеп 2007, 01:39

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот Vasko1912 » 16 Май 2012, 15:46

Колега, street, бихте ли си включили личните съобщения, ако е възможно да ви питам за нещо?
Vasko1912
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Сеп 2007, 01:39

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 10 Авг 2012, 17:17

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... A_9035.htm
5 броя разследващи за Благоевград


http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entra ... M_9031.htm
4 броя разследващи за Ямбол
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron