начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот contralegem » 25 Мар 2012, 18:40

Какво не им е харесало на проверяващите сега, защо са ни отрязали преди, са добри въпроси, но в този конкурс на този етап, са абсолютно деградивни.
Ваня, сигурно сме оглупели от много четене :D Не се ядосвай, тези неща са извън нас, не можем да им повлияем.
Тайпан, за устния, аз съм установила три вида изпитващи - на първите целта им е да свършат по-бързо (тези пуфтят, въртят очи и не задават много въпроси), на вторите - да се почешат по егото, като ви покажат колко малко знаете, в сравнение с тях (тези ви провокират, питат ви неща, за които ви трябват поне 10-15 мин мислене, уж, задават насочващ въпрос, но така, че да се замотате повече), на третите - да разберат какво знаете вие (с тези става градивен диалог). Това, което казвате, реално влияе само на оценката, поставена от третия вид, който, за зла беда, е най-рядък. Затова и не приемайте крайната оценка лично (ако е по-ниска от очакваната), а на самия изпит не се шашкайте, не ги провокирайте и все пак се опитайте да изразите с думи максимален обем знания относно това, което ви питат. Ако ви питат нещо конкретно по закона, нещо свързано с изброяване (например кога са недопустими свиделски показания по ГПК) отворете го и го прочете на глас със самочувствие, тази година не видях Владимиров в комисиите, значи това би трябвало да е правилният подход.
Успех!
contralegem
Потребител
 
Мнения: 278
Регистриран на: 11 Сеп 2007, 16:18

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот jenivarna » 25 Мар 2012, 23:16

Пожелавам на всички колеги успех на устния изпит утре и многооо, многооо късмет!!! Вярвям, че всеки един е достоен и има знания, както и много притеснения! За утре си вземете само знанията... :D Надявам се ще споделите как е минало...
jenivarna
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Фев 2009, 16:27

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот vasilkak » 26 Мар 2012, 13:56

elsi_g написа:vasilkak, аз пък не мога да ви се начудя на тази ви глупост - да диктувате на някой, който не се справя!!! Все пак това не е контролно в 5-ти клас, това е конкурс, в който борбата и конкуренцията са ужасни! Направо сте си предизвикал съдбата....

За протокола - и на мен на ми стига малко, за да премина...


хаха, колега друго имах предвид - нали се сещате, че не съм идиот да и диктувам всичко, не съм отишла заради нея там, не че на мен ми пукаше, щото не вярвам тези конкурси да са прозрачни - та.. понеже тя не ме оставяше на мира и казвах основните неща, а аз си развивах всичко подробно. Та тя написа едва ли не - лицето АА три престъпления - кражба, убииство, телесна поведа (да кажем например), в смисъл писа членовете които и казах, а на др въпроси съм и казвала по 1,2 изречения, като цяло нейната работа беше страница, две...в смисъл нищо съществено, но продължава... :))) здраве да е, не ме яд, просто споделям как някой дето нищо съществено не е написал, щото просто не може да си го съчини в текст минава :)))
vasilkak
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Яну 2012, 16:24

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот vasilkak » 26 Мар 2012, 13:58

mariposarosa написа:
vasilkak написа:и аз колега, и аз не мога да си го обясня - при условие, че една колежка нищо не можеше д направи и всичко съм и диктувала имаме оценка с 1 единица разлика в нейна полза и тя отива на устен, а аз не...


ами колега, сигурно сте загубили много време да диктувате на колежката, вместо да си гледате вашата работа :D , може пък на нея да сте продиктували повече, отколкото вие сте написали ..., явно за вас е било много важно да помотнете на колежката, сега не съжалявайте :D


:) не съжалявам, отидох е така, аз си имам работа :)
vasilkak
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Яну 2012, 16:24

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот alexander_ » 26 Мар 2012, 15:23

Колеги, днес е първият ден от устния изпит за младши съдии.
Дали някой от явилите се желае да сподели впечатления :roll:
alexander_
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Авг 2009, 16:27

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот xanibal » 26 Мар 2012, 15:56

Здравейте колеги. Аз днес се явих на устния изпит и бях в Трета комисия, която и да е тя. Мога да кажа само добри думи за изпитващите. Много умерени и интелигентни хора. Държаха се много добре, дори когато сбърках на някои от въпросите те по никакъв начин не показаха неуважение. Честно казано се справих добре, но има какво да се желае. На втория изпит имам по-добри резултати и ще се съсредоточа там, освен това наказателното право е моята специалност.
xanibal
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Юли 2009, 10:50

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот jenivarna » 26 Мар 2012, 16:06

А бихте ли споделили основно по изтеглените въпроси ли говорите или има доста допълнителни? Благодаря..
jenivarna
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Фев 2009, 16:27

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот xanibal » 26 Мар 2012, 16:16

Като цяло допълнителните въпроси бяха около тези, по които се говорил в началото, но имаше и такива които не бяха по тях. Например на мен ми се падна да говоря за умисъл, но ме питаха дали може да се конституира като частен обвинител ЮЛ. Кога може да се конституира ЧО и ГИ в наказателния процес. Какво е обект на престъплението. Питаха ме за съпричиняване при непозволено увреждане, възражение за това съпричиняване, от кого изхожда кога, ако го няма следва ли съда да обърне внимание и т.н. Като цяло се искат доста познания, които и да ги има човек в съчетание с напрежението, а и ако не е зададен въпрос както трябва или у заблуждаващ е доста кофти.
xanibal
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Юли 2009, 10:50

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот jenivarna » 26 Мар 2012, 16:56

Много БЛАГОДАРЯ :) И аз не знам как ще се справя с напрежението, много кофти...
jenivarna
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Фев 2009, 16:27

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот allice » 26 Мар 2012, 17:59

T.A.R.A. написа:Въпреки, че реших казуса и очаквах преминаване, и аз не отивам на устен.Успех на всички, на които им предстои явяване.Тегли се по един въпрос от материално и един от процесуално право.Имате право да ползвате законите.Колкото до поведението на комисиите, зависи в коя сте.Била съм в тази на Владимиров, от която съм възхитена, въпреки, че той не одобрява ползването на законите, както и на миналия конкурс в комисията на Гунева, където дори не желая да коментирам поведението и.Колкото до колегите, които са скъсани - спокойно, идва и следващия конкурс догодина :)

Аз мернах Гунева някъде в списъците и се ужасих. Имала съм нещастието да ме изпитва на държавен изпит и се надявам да не я срещна отново. Учудвам се на това, че някои от наистина добрите преподаватели в областта на наказателното право не се държат като нея, но това е друга тема...
Бих искала да попитам относно съдийския изпит - гражданскоправни и наказателноправни науки ли се падат? И какви точно въпроси, защото този момент не ми е изобщо ясен. Благодаря предварително за отговора. :D
allice
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Мар 2011, 13:42

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот lesev1 » 26 Мар 2012, 18:19

Колеги, здравейте! Може ли някой от явилите се днес на устен да разкаже по-подробно как минава изпита. По-конкретно колко въпроса се теглят, колко време дават за подготовка и как точно се ползват нормативите. Може ли да се ползват през цялото време или само докато се подготвя изпитвания. Може ли да се напише на лист план, по който ще се говори и т.н. Аз ще се явявам за първи път и не съм запознат. Благодаря!
lesev1
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Мар 2012, 18:13

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот xanibal » 26 Мар 2012, 18:21

Тегли се едни въпрос от наказателно правни и един въпрос от гражданскоправни. Сядаш, мислиш или ако не знаеш преписваш от закона и след това сядаш и говориш. Ако си преписал лошо, защото ще се усети на дуспите, затова е хубаво да си знаеш. Освен това ще е жалко да спечели конкурс човек който е преписвал, имайки предвид че ще решава съдбата на хората. В крайна сметка не само високата заплата е най-важното.
xanibal
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Юли 2009, 10:50

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот allice » 26 Мар 2012, 18:28

xanibal написа:Тегли се едни въпрос от наказателно правни и един въпрос от гражданскоправни. Сядаш, мислиш или ако не знаеш преписваш от закона и след това сядаш и говориш. Ако си преписал лошо, защото ще се усети на дуспите, затова е хубаво да си знаеш. Освен това ще е жалко да спечели конкурс човек който е преписвал, имайки предвид че ще решава съдбата на хората. В крайна сметка не само високата заплата е най-важното.

Благодаря много за информацията, убедена съм че ще искат и допълнителни въпроси, именно заради ползването на нормативните актове и едва ли ще бъде достатъчно да си изрецитираш въпросите. Никой не е казал, че ще бъде лесно, така че дано да се справим.
allice
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Мар 2011, 13:42

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот pm » 28 Мар 2012, 19:41

Ей, хора, какво замлъкнахте така? Как премина устния за младши съдии? Хайде, хайде, разказвайте.
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот niko_urumov » 28 Мар 2012, 20:12

Ами как, аз бях днес. Честно да Ви кажа питат си доста хората. В комисията в която бях аз отделяха по 30-40 минути на човек, и щипят навсякъде. Изръсиш ли някоя глупост въпросите стават все повече. И не се заблуждавайте, че като стане 14.00 часа ще намалят въпросите. Нищо подобно. Успех и на колегите утре :)
niko_urumov
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Мар 2012, 22:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот kolegat » 28 Мар 2012, 20:18

niko_urumov написа: и щипят навсякъде.


На теб къде ти хареса най-много ?
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот niko_urumov » 28 Мар 2012, 20:22

По наказателния :)
niko_urumov
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Мар 2012, 22:46

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот nemesis » 28 Мар 2012, 20:44

Колега Урумов, допълнителните въпроси които задават са тези които са изтеглени или по други от конспекта. Ако например ми се е паднал въпрос от процеса, задават ли по материалния закон. Насочване към съдебната практика-тълкувателни решения ли очакват, с оглед поставяните въпроси? По ред на входящите номера ли се влиза или произволно?
nemesis
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 15 Апр 2007, 19:47
Местоположение: Пловдив

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот koravguz » 28 Мар 2012, 21:11

Да им се.а в устата, на правителството, на ВСС, на съдебната, изпълнителната и законодателната власт!На Дянков най-вече! :D
koravguz
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Мар 2012, 16:45

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2012

Мнениеот niko_urumov » 28 Мар 2012, 21:14

nemesis написа:Колега Урумов, допълнителните въпроси които задават са тези които са изтеглени или по други от конспекта. Ако например ми се е паднал въпрос от процеса, задават ли по материалния закон. Насочване към съдебната практика-тълкувателни решения ли очакват, с оглед поставяните въпроси? По ред на входящите номера ли се влиза или произволно?


Първо се говори по въпросите, ако си личи, че сте много подготвен ще Ви прекъснат. Но после питат за всичко което им дойде на ум на хората - първо от право, после от процес, поне по 2-3 въпроса. Което прави общо около 10-12 допълнителни - по гр право, по гр процес, по нак право и по наказателен процес. Поне в комисията, в която бях аз беше така.
niko_urumov
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 10 Мар 2012, 22:46

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron