начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Dogovor za naem na turgovski obekt

Казуси за недвижими имоти


Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот s_zlatkov » 29 Фев 2004, 21:20

Nuzdaia se ot mnenie ,suvet i pomost,za sledniat slu4ai:
naeh pomestenie ot TPK ,kato v dogovora pisahme che go naemam za " internet cafe"
-t.e. naemodateliat predostavia na naemateliat da go polzva za zala za internet i cafe:
kato mi predostaviha
1.udostoverenie za turpimost/za sgradi stroeni predi 1960godina/
2.zaklyochenie ot pozarna
3.zaklyochenie ot Energorazpredelenie
pochnah remonta,tuk triabva da otbeleza che pomestenieto se sustoi ot dve svurzani po mezdu si pomestenia.
Ednata chast zavursih i pusnah v deistvie-interneta,
ostavashe da dovursha i pusna tazi chast v koiato stese da e cafeto.
Togava se sbluskah sus slednoto,udostoverenieto za turpimost se okaza ,che e
za proizvodstveni atelieta,zaklyochenieto na Energorazpredelenie susto za proizvodstveni atelieta,a zaklyochenieto na pozarnata be za susednoto pomestenie
/okaza se che nekolko pomestenia na TPK se vodiat pod edin nomer razbirai adres/
v dogovora ne be otbeliazano "neustoiki po dogovora"
bez Udostoverenie za turpimost za turgovska deinost ne moze da raboti obekta
i beh prenuden da zatvoria tui kato naemodatelia ne se suglasi da go izvadia za smetka na naema,nito puk te da go izvadiat za svoia smetka.

Kazete mi ,moga li da gi osudia
- za vuvezdane v zabluda ,
-sumata za remonta da mi bude vustanovena
-za propusnati polzi ,na baza oborota /kasova kniga -pred vid ,che polovinta ot naetoto pomestenie e rabotilo/ za sroka na dogovora

Predvaritelno vi blagodaria
s_zlatkov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Фев 2004, 20:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот donna2 » 29 Фев 2004, 22:00

удостоверението за търпимос се отнася за строежи построени преди 1987г. за които няма строителни книжа /явно сградата се е използвала някога за ателиета и затова е било така записано /,помещенията в ТПК се водят под един номер защото явно по инвентарна книга са се водили като сгради за извършване на една определена дейност или нешо такова ,или са помещения от една сграда /не мога да разбера на различен адрес ли са /

След като по договора не са записани неустойки ще се приложат общите правила на правото ,никакъв проблем,ако се стигне до дело вещото лице ще ги изчисли е аз бих искара на базата на оборот на други подобни заведения,разбира се като се съобрази и със оборота по касовата ви книга .
Вие сте наели нежилищен имот който следва да се използва за интернет кафене ,
изрично в договора написано ли е чие е задължение е обособяването на обекта като интернет кафе ,за чия сметка разрешителните лицензите и т.н.,защото ако не е записано смятам че това би трябвало да е за сметка на ТПК

В договора записано ли е че ремонта е за ваша сметка ?
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот s_zlatkov » 29 Фев 2004, 23:32

V dogovora ne e zapisano ,remonta za chia smetka ste e,
no puk imame sklyochen priemno-predavatelen protokol v koito e otbeliazano ,che pomestenieto se nuzdae ot osnoven remont,
a za propusnatite polzi kak mislite ,kakvi shansove imam pred vid goreizlozenieto
s_zlatkov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Фев 2004, 20:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот s_zlatkov » 29 Фев 2004, 23:47

,помещенията в ТПК се водят под един номер защото явно по инвентарна книга са се водили като сгради за извършване на една определена дейност или нешо такова ,или са помещения от една сграда /не мога да разбера на различен адрес ли са /
> STAVA DUMA ZA SLEDNOTO,POD ZILESTEN BLOK E IMALO SHIVASHKI ATELIETA,KOITO VPOSLEDSTVIE SA OBOSOBENI KATO OTDELNI POMESTENIA,
I TAKA TCIALATA REDICA OT POMESTENIA SE VODI NA EDIN ADRES
bul.Bulgaria N103,i imaiki niakakvi dokumenti za edno ot tiah te se muchat da go izpolzvat i za drugite ,taka se okaza na praktika
s_zlatkov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Фев 2004, 20:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот donna2 » 01 Мар 2004, 00:12

според чл.230 от ЗЗД наемодателя е длъжен да предаде веща в състояние ,отговарящо на ползването за което е наета ,до колкото разбирам веща не епредадена в такова състояние и това е отбелязано в приемно -предавателният протокол, основният ремонт е за сметка на наемодателя ,доколкото разбирам от вашият случай не е уговорено друго
тогава по слилата на чл.230 ал.2 от ЗЗД щом веща не е предадена в надлежно състояние наемателя може да иска поправяне или съразмерно намаляване на наемната цена или да развали договора и обещетение във всички случаи . Обещетението ще обхваща съобразно чл.82 от ЗЗД претърпените загуби и пропуснати ползи доколкото те са пряка и непосредствена последица от неизпълнението и са могли да бъдат предвидени при пораждане на задължението .Горе съм ви написала как могат евентуално да се изчисли това обезщетение ,все пак при един евентуален процес ще се поиска експертиза и ще се назначи вещо лице , то все пак трябва по някакъв начин да изчисли обезщетението .
Аз не зная дали сте развалили договора ,дали ги съдите или в момента сте в процес на доброволно уреждане на спора .
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот donna2 » 01 Мар 2004, 00:25

разбирам че това са ателиета вие сте написали под жилищен блок ,предполагам
че се намират на партерният етаж на блока и това помещение се води като едно цяло ,само дето не разбирам защо им е удостоверение дза търпимост горе ви написах за какво служи то ,ако са част от жилищен блок строен преди 10.11.1989г. то за тия помещения трябва да има издаден акт за държавна собственост /в случая няма значение дали имота е деактуван от държавна в частна собственост/,ако е било строено като ЖСК -нот.акт или ако е закупен в последствие отново нотариален акт.
Всички жилищни блокове някога са били актувани

това удостоверение да не би да е нещо друго ,примерно разрешение от общината за обособяване на партерното помещение за ателие ,не съм го виждала и не мога да гадая ,но явно имота си е техен ,вас трябва да ви притеснява факта че трябва да обособите имота като интернет кафене
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот s_zlatkov » 01 Мар 2004, 09:36

Dogovora be razvalen ,tui kato ne se suglasiha nito da izvadia neobhodimite dokumenti ,nito za smetka na naema ,nito da gi izvadiatz za sobstvena smetka.
Zaiaveno mi be da si plastam naema-samo tova.
Udostoverenieto za turpimost izpulniava roliata na akt16 .
s_zlatkov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Фев 2004, 20:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот donna2 » 01 Мар 2004, 10:23

В такъв случай ,ако сте решили можете да ги съдите.
Удостоверението за търпимост не е точно акт 16 то узаконява строежи ,за които няма строителни книжа ,може да го ползвате по делото няма проблем ,сегашната уредба на това удостоверение е в параграф 16 от ПР на ЗУТ.
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот s_zlatkov » 09 Мар 2004, 21:38

Niakolko dena sled ,kato vi zapoznah sus " Dogovor za naem na turgovski obekt" ,
zavedoha isk srestu men,za neplateni
2-va naema,ne sum gi platil zastoto ,sled kato naetoto ot men pomestenie
ne otgovaria na usloviata po dogovora .
Iska im e na osnovanie chlen 82 al.1 vurhu chl.87 al.1 .
Molia za vasheto mnenie i nasokite koito moze da mi dadete
Blagodaria vi predvaritelno :)
s_zlatkov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Фев 2004, 20:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот donna » 09 Мар 2004, 22:02

На заседанието ще оспорвате техният иск като неоснователен и недоказан
представяте доказателства /каквито документи имате по случая ,а също така и свидетели /, ,за да бъде отхвърлен иска трябва да да докажете че наемодателя не е коректен ,веща не е предадена в надлежно състояние и прихващане на ремонта срещу наемната цена .
това е най общо защото освен основанието не знам друго искали ли са от вас и какви доказателства са приложили към исковата си молба
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот BGDORA » 12 Мар 2004, 14:32

A NE E LI NEOBHODIMO I RAZRE6ENIE OT HEI, SLED KATO 6TE SE POLZVA I ZA KAFENE? PITAM V SLU4AI 4E OSTANETE NAEMATEL NA POME6TENIETO....TAM DA VIDITE KAKVO VI 4AKA......
BGDORA
 

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот s_zlatkov » 12 Мар 2004, 19:53

Razbirase neobhodimo e razreshenie ot HEI,no v sluchaia edvali ima nekakvo znachenie
s_zlatkov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Фев 2004, 20:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот BGDORA » 12 Мар 2004, 20:57

E, NE 4E IMA ZNA4ENIE, KATO GLEDAM KAKVO VI SE E STRUPALO NA GLAVATA, TOVA NAISTINA V MOMENTA E POSLEDNA GRIJA. USPEH!
BGDORA
 

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот s_zlatkov » 13 Мар 2004, 17:12

Ste moze li da mi obiasnite,kak da formuliram
iska za propusnati polzi,
blagodaria vi predvaritelno
s_zlatkov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Фев 2004, 20:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот donna2 » 13 Мар 2004, 17:41

Доколкото разбирах вас вечие ви съдят , първото заседание по делото все още не е минало , освен че можете да направите възражението за прихващане на наем срещу заплатената сума за ремонт ,за пропуснатите ползи следва да предевите насрещен иск за да ги претендирате ,насрещният иск се предевява с искова молба/ПИСМЕНА / най късно в първото по делото заседание ,по него се дължи ДТ .
Ако пропуснете да го предевите , може да го предевите отделно и на основание чл.123 от ГПК да поискате съда да ги обедини и да се произнесе с едно общо решение по тях.

искането за пропуснати ползи -на основание чл.82 от ЗЗД моля да осъдите .........да ми заплати сумата от.............представляваща обезщетение за претърпени загуби и пропуснати ползи за периода от...........до ..............,причинени ми поради неизпълнение на задължението на ..................,произтичащо от.........................
претендирам законна лихва върху главницата в размер на...........начиная от..........

прави се искане за назначаване на вещо лице ,което да определи точния размер на горното обезщетение

едва ли ще се справите сам май най-добре е да си наемете адвокат


/допълнително : имате ли документи за извършеният ремонт , ако нямате ще трябва да доказвате със свидетели и вещо лице което да определи колко струва ремонта като вземе предвид какво е било състоянието на имота преди ремонта и след него /
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот donna2 » 13 Мар 2004, 17:50

Вие ми обяснихте че ви съдят ,но не ми обяснихте да не би да е по реда на бързото производство /ЧЛ.126 б.В/,защото при него процедурата е малко по различна , при него съдът трябва да ви е връчил препис от исковата молба и вие трябва да отговорите писмено и да представите доказателствата си ,ако е така иска за пропуснатите ползи си го предевявате отделно . Ако съда установи според вашият отговор фактическа и правна сложност на делото ще го разглежда по общия ред ,както ви написах по -горе .
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот s_zlatkov » 13 Мар 2004, 19:47

Ne mislia che e po reda na burzoto proizvodstvo, deloto e nasrocheno za 14.04.2004
vruchen mi be prepis ot iskovata molba .
s_zlatkov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Фев 2004, 20:48

Re: Dogovor za naem na turgovski obekt

Мнениеот donna2 » 13 Мар 2004, 20:11

щом като делото е по общия ред можете да предевите насрещният иск ,както ви обясних по-горе ,а ако изпуснете срока може да го предевите отделно ,но си наемете адвокат не знам дали ще се справите сам
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron