начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Младши разследващ полицай?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Младши разследващ полицай?

Мнениеот jeivar » 29 Ное 2011, 00:32

Колеги някой ще кандидатства ли? Някой ходи ли по тези конкурси от съфорумците? Има ли смисъл според вас? Лично мое мнение е ,че си заслужава, дори ако да е уредено всичко предварително. Споделете вашите наблюдения и мнения
jeivar
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Дек 2006, 02:21

Re: Младши разслеващ полицай?

Мнениеот street » 29 Ное 2011, 09:07

Има смисъл колега. Но все пак работата там не е на 100% юридическа, може би е на 30% ,ако това ти допада давай.
Не мисля че точно за там нещата са наредени. Може да се каже, че са наредени ако местата са примерно 2-3 но ако са 8-10 няма начин, или поне не всички и да ти кажа чесно шанса ти там е най-много да почнеш, въпреки че тая професия е плюта или подценявана, или пък примерно усмивана (прости ченгета) аз ти гарантирам ,че тя дава много повече от колкото другите , без да броим прокурори, следователи и съдии - все пак те са над нея. Дори да не станеш велик юрист тя ще ти даде други предимства ( не материални) , с една дума ще се научиш да "четеш между редовете" , ще се научиш да работиш в екип, ще различаваш лъжата много по лесно от другите и т.н.
Ако си решил - успех!
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разслеващ полицай?

Мнениеот gecuhkata » 01 Дек 2011, 13:09

Има ли го някъде официално обявено или още не се знае ? :) Пробвайте и успех.
gecuhkata
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Ное 2008, 18:54

Re: Младши разслеващ полицай?

Мнениеот sokrat » 03 Дек 2011, 12:01

[quote="street"] Но все пак работата там не е на 100% юридическа, може би е на 30% ,ако това ти допада давай.

И какви са тези 70 процента неюридическа работа?Интересно ми е да го разбера,защото аз вече 8 години съм разследващ полицай и досега не съм извършил и едно действие в разрез с НПК.Що се отнася до работата тя действително е непрестижна,защото в МВР се дава приоритет на оперативните служби.А там се работи на принципа"Една жена каза,че еди кой си е извършил престъплението",а много често липсват доказателства и като делото се прекрати разследващия полицай излиза виновен за това.Иначе работата е много стресова заради големия брой дела и особено заради сроковете на разследване.Поради това голям брой разследващи полицаи при първа възможност преминават на други служби в МВР.Само че съответните директори не разрешават преместването на разследващи на други служби,защото на тяхно място не желаят да работят други служители.
sokrat
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 22 Фев 2006, 20:32

Re: Младши разслеващ полицай?

Мнениеот street » 03 Дек 2011, 17:02

sokrat написа:
street написа: Но все пак работата там не е на 100% юридическа, може би е на 30% ,ако това ти допада давай.

И какви са тези 70 процента неюридическа работа?Интересно ми е да го разбера,защото аз вече 8 години съм разследващ полицай и досега не съм извършил и едно действие в разрез с НПК.Що се отнася до работата тя действително е непрестижна,защото в МВР се дава приоритет на оперативните служби.А там се работи на принципа"Една жена каза,че еди кой си е извършил престъплението",а много често липсват доказателства и като делото се прекрати разследващия полицай излиза виновен за това.Иначе работата е много стресова заради големия брой дела и особено заради сроковете на разследване.Поради това голям брой разследващи полицаи при първа възможност преминават на други служби в МВР.Само че съответните директори не разрешават преместването на разследващи на други служби,защото на тяхно място не желаят да работят други служители.


Не би го казал тук, но знаеш как се провежда един разпит нали... а другото е, че ако действаш само по НПК и мислиш единствено като юрист - няма да пратиш за съд това което пращаш сега.. трбва да мислиш като психолог, полицай,оперативен и гражданин, да бъдеш едновременно прост и умен - това имам в предвид, не съм казал ,че не се работи юридическа работа но това е само документално и е доста по малко от другото..
не се заяждам , да не го приемеш така... :D
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разслеващ полицай?

Мнениеот sokrat » 03 Дек 2011, 18:57

Не знам доколко си запознат,но на на разследващите полицаи никой не държи сметка колко дела са изпратили за съд.Поне в нашата дирекция е така.Поне на мен за 8 години никой началник не е дошъл и ми казал как да приключа дадено дело.Естествено последната дума винаги има прокурора,защото разследващите полицаи приключват делото с мнение.А с това мнение прокурора не е длъжен да се съобрази и той естествено не се и съобразява,когато неговото мнение е различно.Що се отнася до разпитите-ами провеждат се по всички правила на НПК.Защото каква е ползата да накараш някого да каже нещо ,което не иска,като после в съда той ще се отрече от това,което е казал на досъдебното производство.Хубавото е ,че в закона за МВР е записано,че на разследващите полицаи не могат да им възлагат други функции,освен тези по разследването.Така че действително се занимавам с това,за което съм учил в правния факултет.Друг е въпроса за излишно формализирания наказателен процес.Естествено това е изгодно на адвокатите,защото колкото повече правила,толкова възможността за грешки и по-голяма.С новия НПК облекчиха в огромна степен работата на прокурорите-с възможността за споразумение и съкратено съдебно следствие.Докато за разследващите абсолютно с нищо.
sokrat
Младши потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: 22 Фев 2006, 20:32

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот ozzo_123 » 06 Дек 2011, 11:25

Някой може ли да сподели линк, ако има обявени такива конкурси за младши разследващи полицаи?
ozzo_123
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 30 Мар 2009, 18:02

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 06 Дек 2011, 13:13

http://www.dhr.mvr.bg/NR/exeres/EBA646B ... ADA727.htm

Ето тук е линка за цяла България. Категорията за дознатели е "Г" и трябва да гледаш конкурса да се провежда с лица които не работят в МВР - т.е. да не пише следното в заповедта:
"конкурсната процедура да се проведе само с държавни служители от МВР – притежаващи категории “Е” или “Д” и служители на МВР – лица работещи по трудово правоотношение, които са придобили професионално образование във висши училища в страната и чужбина, както и Академията на МВР в различна от редовна форма на обучение."
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот elsi_g » 08 Дек 2011, 10:39

От горния линк виждам, че има обявени доста свободни места за разсл. полицаи... Успех, на който ще се пробва!
И понеже обикновено има безумни изисквания за събиране на много документи и минаване на много медицински прегледи, да предупредя - който има повече от -0,5 диоптъра късогледство, хич да не се напъва и да се харчи за въпросните документи и медицински свидетелства, защото ще отпадне по този критерий! В МВР имат там някакви инструкции ли са, наредби ли, точно не помня (явявах се преди години), които хем позволяват уж диотъптъра да е до 3, независимо 3 или 9, но хем изискват без очила да можеш да четеш минимум трети-четвърти ред отдолу нагоре на таблицата с цифрите и знаците в очния кабинет. Което точно при късогледство е проблемът! И което един човек с късогледство ако може, то той просто няма да има нужда от очила!
elsi_g
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 24 Авг 2009, 14:21

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот smitweson » 08 Дек 2011, 10:53

Ще има все повече свободни места за разследващи полицаи , съвет от мен не се занимавайте с глупости и не си губете времето. На тези , който все пак ще опитат ,желая успех.
smitweson
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 21 Дек 2009, 13:43

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот u3mamhukaa » 08 Дек 2011, 11:26

Колеги недейте така с лека ръка да определяте "то е ясно предварително"Според мене конкурсите за дознатели ,и прочее видове полицаи не са наредени зщото са доста тежки като работа и хората не изгарят от желание да ги работят.Мога да ви споделя че аз лично съм участвал,изкарах си и физическия изпит и другите изпити - психо и тн. и хората ме приеха.Обаждаха ми се даже от гранична полиция ,по специално от някаква служба за интернационално сътрудничество,понеже съм с английски,немски и руски, и това без каквито и да е връзки.
Неприятното беше че точно когато ми се обадиха баща ми почина и не можах да се явя на интервюто.
Имаите малко повече вяра,явно на хората им трябва и някой кадърен който да работи.
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот elsi_g » 08 Дек 2011, 16:48

До doc03, който явно чете тук, но си е изключил личните съобщения:
Нито ми знаете диоптъра, нито пък натоварването, при което обичайно работя, за да правите изводи! Или поне като го правите, ги правете за себе си, спестявайте ги на тези, които не са ви ги искали!
elsi_g
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 24 Авг 2009, 14:21

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот bruck » 13 Дек 2011, 13:17

Здравейте,
Искам да Ви попитам, ако спечелиш конкурс за младши разследващ полицай, трябва ли да минеш задължително обучение в АМВР ?
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 19 Дек 2011, 09:26

bruck написа:Здравейте,
Искам да Ви попитам, ако спечелиш конкурс за младши разследващ полицай, трябва ли да минеш задължително обучение в АМВР ?


Вече не.
Преди се минаваше 3 месеца.
Да не си спечелил(а) случайно?
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот bruck » 29 Дек 2011, 15:24

Все още не. В момента подадох документи за конкурс за Софийска област - Самоков, Ихтиман и Пирдоп. Имам самочувствието и необходимите знания, за да спечеля конкурса, пък да видим. :)) Жалко, че вече не се минава през АМВР, а директно те "хвърлят" в дебрите на тази не много лека професия.
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 29 Дек 2011, 18:29

bruck написа:Все още не. В момента подадох документи за конкурс за Софийска област - Самоков, Ихтиман и Пирдоп. Имам самочувствието и необходимите знания, за да спечеля конкурса, пък да видим. :)) Жалко, че вече не се минава през АМВР, а директно те "хвърлят" в дебрите на тази не много лека професия.


да ти кажа чесно АМВР няма да ти помогне много за работата.. просто нещата на практика не седят по начина , който ще ти предтавят на книга, може би на 10% се съвпадат но е доста различно.
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот bruck » 03 Яну 2012, 18:57

Предполагам, че си прав. А и това, че вече няма такова обучение, потвържждава думите ти. Явно няма необходимост от такова.
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот street » 04 Яну 2012, 15:57

Така е колега , аз съм ходил преди на школа, сега вече няма.
Просто ти преподават много общи неща , които на практика няма да помогнат. Единствено може би е помогнало както се казва да те "нахъсат" за работата и да те научат на екипност в работата което все пак е до човека, а насила не става, ако той не е такъв
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот bruck » 09 Яну 2012, 16:40

Аз си умирам за такава работа. На стажа не ми се тръгваше от следствието. Един месец бях там и така се бях "привързала" към този вид работа... :) Дано да успея да спечеля конкурса. Иначе минах успешно изследванията в МВР - болница, комисията каза, че съм имала много добри июфизиологични показатели. :)
Все искам да те питам, ти с какво се занимаваш?
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот pencheva » 21 Яну 2012, 10:59

Здравейте!
Може ли някой, който се е явявал скоро на заключително интервю да каже в какво се състои то - колко човека е комисията, какви въпроси задават, изпитват ли по НК и НПК? Благодаря предварително!
pencheva
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юни 2002, 19:41

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron