начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Мнениеот kirile » 18 Дек 2011, 13:21

Прочетете ЗУЕС с измененията му от юни 2011 г. Там точно е описано по какъв начин и от кого се сключват такива договори и действайте по настоящия закон.
kirile
Потребител
 
Мнения: 650
Регистриран на: 12 Мар 2009, 21:03

Re: бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Мнениеот simonetka » 18 Дек 2011, 13:40

Нашия комплекс е от затворен тип ,но се води със статут на ателиета. Може ли този закон за ЗУЕС дасе прилага в такива случаи.
simonetka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Дек 2011, 10:45

Re: бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Мнениеот trando58 » 18 Дек 2011, 19:47

Понеже гледам,че пишете едни и същи неща в две подтеми,ще Ви отговоря тук. Първо вижте си договорът.В него няма начин да не е описано по какъв начин се прекратява.Това,че когато сте го подписвали,не сте го прочели,си е Ваш проблем.Щом сте имали пари да закупите имот в такава ЕС,да бяхте дали и някой лев на адвокат да Ви разясни нещата и да Ви посъветва едно-друго.Това,че договорът не е нотариално заверен е най-малкият проблем. Същото е за това,че не бил влязъл в действие ЗУЕС,ами тогава имаше ПУРНЕС и нещата не са много по-различни. Дали са ателиета ,офиси,мансарди и т.н.т. няма значение - всички са в режим на ЕС и подвластни на разпоредбите на закона. Съберете си събрание и ако имате мнозинство,си сменете фирмата за поддръжка.Но пак казвам,погледнете си хубаво договорът,защото щом инвеститорът е тръгнал да Ви съди,как си мислите? Че той има най-малко пет адвоката зад гърба си и едва ли ще тръгне само на емоционални схватки. Ще плащате биля и отатък.За толкова години,с лихвите,майка ви жална.Кво правихте до сега ,че не си разрешихте проблема?Чакате краят на света ли? Ми ,че той е чак 2012г. :mrgreen:
trando58
Потребител
 
Мнения: 441
Регистриран на: 16 Юли 2009, 15:25

Re: бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Мнениеот toni_sf » 21 Дек 2011, 08:39

big_67 написа:Е нали затова има ЕСГРАОН. Това означава ли, че ако имам три имота и ме съдят на трите, известията ще получавам на всеки поотделно?Сега се сещам, че те освен име и този адрес , който сме оставили, нямат нито ЕГН, нито данни от лична карта. Без тези реквизити може ли да се заведе иск?

Чакаме да видим докъде стигнаха нещата с изпълнителният лист :D и дали Ви осъдиха да лащате.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Мнениеот big_67 » 21 Дек 2011, 09:56

Не засега нищо.След консултации с няколко адвоката, чакаме изпълнителния лист на адреса на който живеем. Поне не сме получили нито призовка , нито известие.Получихме и-мейл от фирмата която поддържа имота. Питаха ни каква сума сме съгласни да плащаме. Ние им отговорихме и до тук.
big_67
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 02 Фев 2011, 15:37

Re: бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Мнениеот toni_sf » 22 Дек 2011, 10:30

big_67 написа:Не засега нищо.След консултации с няколко адвоката, чакаме изпълнителния лист на адреса на който живеем. Поне не сме получили нито призовка , нито известие.Получихме и-мейл от фирмата която поддържа имота. Питаха ни каква сума сме съгласни да плащаме. Ние им отговорихме и до тук.

:D Те нямат файда да Ви съдят ,защото ще им лъснат техните бакии и може и съда да ги отстрани от комплекса .А щом не живеете там единствената сума за която биха претендирали е за фонд ремонт и обновление но и съм сигурен ,че тя не е посочена на ОС и не е в договора.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Мнениеот big_67 » 13 Авг 2012, 15:39

simonetka написа:Здравейте, искам да се включа към тази тема, понеже моят проблем е подобен. Имам сключен договор за подръжка на комлекс затворен тип с инвеститора на комплекса. Договора е от 2006г,като сградата е пусната за използване от 2008г, като за тази първа година платихме подръжката. След като видяхме че не се извършват качествени услуги преустановихме плащанията. Миналата зима се опитахме с част от другите собственици да направим общо събрание. Целта натова събрание беше да се вземе решение дали да се предоговорят договорите за по-малка сума или да си изберем друга фирма , която да ни обслужва. Но нямаше никакъв успех, понеже инвеститорът започна да заплашва със съд собствениците , които имат сключен договор с него. сега имаме заведен иск от негова страна за дължимите такси за минал период и съответните лихви. Питането ми е следното: след като нашия договор е от 2006г и след това влиза закона за ЕС, дали имаме право да го развалим , понеже не е нотариално заверен. Както и дали може да се разглежда проблема по този закон.
Благодаря предварително.

Здравейте , какво се случва с вас ? Осъдиха ли ви ? Съда какво решение взе? Нашата сага продължава, досега само ни заплашваха, но сега са наели четирима адвокати и си мисля, че ще ходим вече на съд, а какво ще се случи не знам. Ще съм ти благодарна , ако споделиш мнение.
big_67
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 02 Фев 2011, 15:37

Re: бях писала за "Такси подръжка на сграда" МОЛБА ЗА ПОМОЩ

Мнениеот toni_sf » 13 Авг 2012, 16:10

:D Като гледам никий учен не ти е отговорил . Трябва да извадят изпълнителен лист срещу теб по чл 410 от ГПК и ти го обжалваш и те да докажат,че им дължиш тази сума ,ако не докажат ,пият една солена вода .
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Предишна

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron