начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Конкурс за частни съдебни изпълнители

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 04 Дек 2011, 20:48

8) Тежко реанимиране след пълно изтощение :roll: :?:
Дайте въпросите (ако сте могли да ги изнесете или някой ги помни) да се просветим и ние ?
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kadastra » 04 Дек 2011, 23:42

теста ще бъде качен на сайта на Министерство на правосъдието - сега не питайта кога, защото не благоволиха да ми отговорят на този въпрос.
Относно теста - чак пък толкова труден на считам, че е бил..
По мое скромно мнение не беше коректно при заявена подготовка по ГПК, ЗОЗ, част от ДОПК, част от АПК и т.н. -всички въпроси - 50 на брой да са само от изпълнителното производство. Но, така са преценили явно.
kadastra
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Май 2009, 23:22

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот mudio » 04 Дек 2011, 23:57

Kadastra, здравей

Ти считаш ли, че като си чел ТЗ, АПК, ЗОЗ, и може би си поработил по тях в кариерата си, можеш да кажеш, че ги владееш и свободно тълкуваш. Бих си опитала да кажа, че по- добре се радвайте, че ви се падна такъв вариант по ГПК. Но то не се и знае, може с колежката anitta, като отидете на устен, защото писменият ви е ок, да ви препитат по ТЗ, АПК или ЗОЗ.

Успех, колега, и си вземете лепенки.... . Чувам, че пукат гуми.


Целувки!
mudio
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Окт 2011, 20:01

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kadastra » 05 Дек 2011, 00:19

Явно не ме разбрахте правилно - не става въпрос за това, какво аз зная и какво съм разбрал и какво си мисля, че съм разбрал, а се оказва, че не е точно така.
Просто не смятам, че така е коректно да се правят тестове на 1/10 от дадения материал.
Дори и за мене да би било по -трудно, ако теста покриваше поне на 90% от предварителния материал - така е редно. Всичко останало е меко казано странно и навежда на всякакви изводи.
Относно устния - ако въобще се стигне до там, да пукат каквото си искат - в живота има много по-важни неща от един конкурс.
Късмет на всички, които го заслужават и са положили труд.
kadastra
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Май 2009, 23:22

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 05 Дек 2011, 09:56

Виждам, че колеги са искали примерните тестове, но аз заминах още петък сутринта по друга работа в София и не съм отварял компютър. Сега виждам, че имам и лични съобщения, но на някои не мога да отговоря, защото не са активирани. на когото можах, отговорих така: За съжаление това лично съобщение го получих късно, но пък вече знаем, че тестът, макар и все пак малко некоректен, не беше толкова гаден като тия, които имахме преди. Ако не сте ми конкуренция колега/колежке, Ви пожелавам успех от сърце. Ако сме конкуренция, пак ви пожелавам успех, но на себе си една стотна повече :D .
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kadastra » 05 Дек 2011, 18:17

за анита -просто сега видях въпросите.
Кооперация - 7 изпълнителни листа, за жалбата - ЧСИ въпреки това я изпраща на ОС, защото няма право да преценява допустимост на жалбата.
Така съм преценил - така съм отговорил - не твърдя на 100%, че е вярно.
kadastra
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Май 2009, 23:22

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 05 Дек 2011, 18:46

Кадастра за кооперация аз съм отговорила че ИЛ трябва да е със задължено лице Кооперацията, а на другия-като теб :P
Ама май обърках за отказалия се съделител, както и да е ще видим как е :oops:
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kadastra » 05 Дек 2011, 19:52

"Липсва законова разпоредба, която да разширява субективните предели на издаден срещу кооперация изпълнителен лист и спрямо член - кооператорите. Отговорността на последните е субсидиарна и се реализира само при положение, че имуществото на кооперацията е недостатъчно за погасяване на задълженията му, като отговорят само до размера на дяловата им вноска (чл. 32, ал. 2 ЗК). Т. е., за да бъде ангажирана личната им отговорност за задълженията на кооперацията, е необходимо кредиторът да се снабди с изпълнителен лист срещу всеки един от тях, едва когато може да иска изпълнение и върху тяхното имущество."

НО аз имам друг проблем - Каква е практиката относно несеквестируемост на жилище при учредено право на ползване върху друг имот?
kadastra
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Май 2009, 23:22

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 06 Дек 2011, 13:33

правото на ползване все едно че го няма, то е за отвличане на вниманието
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 06 Дек 2011, 13:37

kadastra написа: за жалбата - ЧСИ въпреки това я изпраща на ОС, защото няма право да преценява допустимост на жалбата.
Така съм преценил - така съм отговорил - не твърдя на 100%, че е вярно.

- ЧСИ праща жалбата и съдът се произнася по недопустимостта. Има една практика, потвърждаваща отказа на ЧСИ да администрира жалбата, но това е по-скоро някакво изключение.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kadastra » 06 Дек 2011, 14:46

Благодаря много за отговора, че нещо започнах да разсъждавам много по този въпрос след конкурса.
kadastra
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Май 2009, 23:22

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 07 Дек 2011, 18:16

Има резултати качени :twisted:
Тва ДСИ, градски съдии, помощник ЧСИ всичко под ножа :P (и аз де).
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот steval » 07 Дек 2011, 18:47

и аз съм "под ножа", но не мога да разбера как имам 13 грешни отговора, при условие , че два са ни признали служебно за верни. Утре , като направя справка със черновата си, ще Ви информирам дали ще има жалби. На допуснатите честито и успех.
steval
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Май 2009, 08:49

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gomor » 07 Дек 2011, 21:41

колеги, някой успя ли да изнесе въпросите от теста. в сайта на МП са дадени верните "х-чета", които нищо не ми говорят :lol:
и аз като много други съм обрулен от системата, напрово не мога да се примиря, че зарад един отговор не съм в избраните. нещо не ме свърта да разбера къде толкоз съм сгрешил, та ако някой има въпросите ще съм много благодарен да разбера поради що според комисията съм "толкоз тъпо парче" :roll:
а иначе, по отношение на жалбите ... то лошо няма, само се чудя както как ще се постигне краен резултат? като как по точно ще доказвам, че туй хиксче не е мойто хиксче и че моите хисчета са нейде заместили други хиксчета :lol: :lol: :lol:
успех на издържалите и както казваше терминатора "I'll be back" :mrgreen:
gomor
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 18 Дек 2008, 21:31

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот mudio » 07 Дек 2011, 22:18

Колко интересно и странно същевременно са представените оценки на кандидатите за писмения изпит. Интересно е, защото виждаш някакви оценки на спорни въпроси по писмени работи на участниците, които нямат възможност да си ги проверят и видят лично как са оценени.
За разлика от този изпит, при кандидат-студентския изпит, всеки, които разбира се е кандидатствал, а не е влязъл по втория начин или извинете "по право", както и във въпросната камара на ЧСИ-тата, имаше възможност да си провери работата и поне малко, ако нещо не е доволен пред някои, нещо да жали.

Т.Е. дали колегата Х действително е отговорил за слаб 2 или за мн. добър 5, можем само да гадаем. Е да де, ама туй е бизнес за доста пари и то за дълго време, тук грешки не стават. Сега дали ще сложиш в залата 20 квестора гледащи лошо и следящи дали дишаш правилно, и един след друг членовете на комисията ще се изправят да се представят и отново ще се четат правилата за писмения изпит, много добре ми прилича на режисирана постановка.....
mudio
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Окт 2011, 20:01

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот mudio » 07 Дек 2011, 22:41

Продължавам
Нали steval искаше коментар на изпитчето

Говорех за режисираната постановка, в която, жалкотото е, че между ширещата се простотия от знахари и дознатели, има и доста способни мъже и жени, които са работили съдебното изпълнение, някои от които в продължение на 15-20 години, но уви са изтървали шанса си да станат по право ЧСИ. Ето защо странното е, 4е определени кръгове от хора, между, които вече и нови играчи, както виждам, не случайно имат заветното 4,50 и нагоре. Има и друга гледна точка, тази на Камарата, която дано по трезва, а не по невротично-женска разстроена емоция да преценя кой да влиза и остава в Камарата и кой й е удобен.

Жалкото е, колеги, че и да жалите и да тъжите, нито има пред кой, нито за кога, нито какво, защото виждате само една оценка. В тази връзка какво стана на предишния конкурс през 2006, опааааа, май нещастници с оценки около 4, също минаваха на устен изпит. После нещо в интернет преди дни скриха тези стари списъци и днес пак ги гледаме същите тези хора, които по списъците коите сме си разпечатали са имали 4, то вече имат 4,50. И като как 2006г. се ставало ЧСИ с две оценки на устен и писмен под минимума по наредба. Ах тази наредба!
Колеги, ако сте им удобни и сте точния служител, роднина, съпруг или съпруга разбира се, защото в сегашния конкурс има и такива съпруги, сте готов за ЧСИ. Сега, че после ще ви се смеят на деиствията, какво ви пука, Камарата ви пази.


ТОВА Е УРЕДЕН КОНКУРС, В КОЙТО УЧАСТАВАТЕ КАТО СТАТИСТИ.
mudio
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Окт 2011, 20:01

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 07 Дек 2011, 22:51

Верно Mudio, верно- права си :oops:
...... му, другата година може да има и за останалите незаети места.
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gomor » 07 Дек 2011, 23:40

честито на печелившите, но аз оставам с едно на ум :wink: несериозно е да се говори за изпит когато няма възможност за проверка на законността на същия. какъв е проблемът при приключил изпит и излезли резултати да бъдат публикувани в дните за обжалване въпросите, а не да се публикуват единствено хиксчета? нещо не разбирам - ако е за да няма жалби, мисля че е несериозно. Жалби като цяло е имало и винаги ще има. недоволството е вродено. в това е и смисъла на правосъдието. но да лишиш кандидатите от проверка си е чисто кощумство. публикували са правилните хиксчета. какъв е смисълът от такова едно публикуване, когато няма възможност за сверка със зададените въпроси. няма логика в това. оставам с мисълта за умишлено създаване на пречки за атакуване на този конкурс-назначение. не искам да обидя кандидатите, които са допуснати до устен изпит, дано да не съм прав в предположенията си, но оставам с едно огромно озадачение.
има и още нещо притеснително в този изпит, което поради липса на санкционна уредба върху собствената ми мисъл смятам да споделя с вас -от излезлите резултати е видно, че най-добрия постигнат резултат е 42 верни отговора. това ще рече, задължително на 8 въпроса не е отговорено правилно от всички кандидати. дори да редуцирам тези 8 въпроса поради възможността за различия при отговорите, то поне на половината от тези 8 въпроса всички кандидати са отговорили неправилно, което постава основателния въпрос - правилно ли са зададени те и отговорите на същите съобразени ли са с практиката на съда, която смея да твърдя е различна. и коя от практиката е релевантна и отговаря на личното становище на проверяващата комисия. не е възможно от 200 човека, които са се готвили, без значение кой колко, да няма ни един с правилен отговор. на следващо място - какъв е този тест, който комисията готви месеци наред и 4 процента от въпросите са зададени погрешно и се налага да се приемат отговорите за правилни, без значение какви са те? дано мнението ми да не звучи като оплакване или недоволство от това, че не съм допуснат, но определено ме притеснява, че нямам възможност да проверя правилността на поставените оценки.

съзнавам наивността на вярата в справедливостта, но ако оставя овчедушието да ме завладее, няма да има с какво да се оправдавам :wink:

"по едно хУхче всеки му, комуто се полага" :lol:
gomor
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 18 Дек 2008, 21:31

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 08 Дек 2011, 10:23

Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 08 Дек 2011, 12:41

Да споделя колеги- отговора на въпроса за кооперацията бил: да се представи само изпълнителен лист срещу кооперацията.(11 въпрос отг. в)
А колегата тук пък цитира една друга правна уредба....
А относно въпроса допустимо ли е изпълнение върху единствено притежавано жилище, но с признато право на ползване- допустимо било... Само не мога да се сетя как, като правото на ползване не е титул за собственост?
И запор на движима вещ не запазвал веща в патримониума на длъжника, а може да удовлетвори визкателя наложил го?! Е ако има присъединени те супата ли ще духат?! (помня че в един друг тест отговора беше, че се запазва в патримониума на длъжника, за удовлетворение на всички взискатели). Ми ето до момента така нужните ми 3 въпроса, които не ми достигнаха да мина.
Т.е. не съм съгласна с някои отговори на теста.
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron