начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Книгите, които харесвате

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот kostadin_yordanov » 17 Юни 2011, 23:21

Започва фестивалът „Таласъмия"

Фенове на фантастиката и митологията се събират в днес /17 юни/ вечерта в Старозагорски минерални бани. Откриването Фестивалът „Таласъмия" беше в 18,00 часа днес. В събота /18 юни/ програмата включва:
10.00 - 11.30 Как се прави фантастична анимация - лектор Антония Дончева
13.00 - 15.00 Проблеми пред книгоиздаването на фантастична литература в България
18.00 - Обявяване на резултатите от конкурса „Таласъмия 2011" и награждаване (наградените разкази се публикуват в сборник)
...
Фестивалът „Таласъмия" се провежда всяка година без прекъсване, от 2001 - ва насам.
Първоначално, идеята за него възникна във Старозагорския клуб по екокултура и фантастично изкуство "Уибробия". С течение на годините, успяхме да привлечем съмишленици и участници от цялата страна. Получаваме подкрепа и от читалище "Георги Илиев" гр. Стара Загора, с чиято помощ издаваме сборник със разкази, отличени на ежегодния литературен конкурс свързан с фестивала "Таласъмия".
Сред участниците на "Таласъмия", има български автори на литература, издатели /идателство „Квазар"/, утвърдени имена от преводачите на чуждоезична литература /Светлана Комогорова - Комата, Любомир Николов/, също така и много обикновени фенове на тематиката.
Всяка година организираме уъркшопи, в които се изработват предмети, накити или пособия, които отразяват погледа на хората към духовното и изкуствата.
...

17 юни 2011
http://www.cross-bg.net/balgariya/88-no ... alasamiyaq
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 23 Юни 2011, 15:41

Здравейте :)

Позволявам си да Ви представя една книга, която излезе съвсем скоро:

"В какво вярва НЛП?"

http://books.challengingthelaw.com/v-kakvo-viarva-nlp/

Тя не е в областта на правото и много се чудех дали да я споделя в форума :roll:
Но след разговор с приятел колега, който определи книгата като "НЛП-обща част" ;)
- тъй като разкрива основните тези в НЛП, извадени пред скоби :),
реших, че бих могъл да я споделя с участниците във форума.

Материята е пряко свързана с непрекъснатата работа с хора,
каквато е и работата на нас - юристите.

Книгата е посветена на невро-лингвистичното програмиране -
сложна дума, зад която стои система от умения в областта на
практическата психология, обединяваща успешни стратегии
за личностно развитие и ефективна комуникация.

За представяне на НЛП може да се прочете и тук:
http://books.challengingthelaw.com/psih ... hta-v-nlp/

книгата съдържа над 100 карикатури и има за цел да представи
материята по един забавен и интригуващ начин.

Ще се радвам, ако споделите Вашите впечатления и мнения.
Още повече - ако тя стане една от книгите, които някои от вас харесват :)

Поздрави
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот kalahan2008 » 24 Юни 2011, 09:54

stoyan_stavru написа:Ще се радвам, ако споделите Вашите впечатления и мнения.

НЛП не се изучава в българските университети, а и в западните също. Модерно е в страни като Русия, Бразилия и др. Общо взето, същото се базира на когнитивно-поведенчески техники, поради което страда от липса на оригиналност и не се приема насериозно в професионалните психологически среди, но са доста агресивни като реклама и маркетинг, организират разни курсове и семинари, всъщност са нещо като секта.
Ако искате да четете булевардна психология - ок, но ако се интересувате от сериозна наука, не ви го препоръчвам.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 24 Юни 2011, 11:00

Здравейте, Kalahan2008,

Всъщност това е позиция, която се основава на впечатления от съществуващите към настоящия момент "на пазара" в България обучения и най-вече тези с агресивен маркетинг :) Аз също често се ядосвам на начините, по които се представя НЛП и впечатлението, което остава те.

Именно за тях използвам понятието "Плацебо НЛП" :arrow:
http://www.inspirelearning.net/2011/03/placebo-nlp/
Критика към това повърхностно отношение към НЛП се съдържа и в самата книга...

НЛП обаче може да предложи много повече в момента, в който премахнем обещанията за лесно достъпни резултати и осъзнаем, че всяко нещо изисква постоянство и полагане на усилия. Оригиналността на НЛП не е толкова в съдържанието, колкото в систематизирането на знанията и превръщането им в ясни модели за директно приложение. Казвам го не само като човек, който от любопитство е чел книги по НЛП :), но и като магистър по Психология и като сертифициран НЛП Мастер.

В този смисъл приемам като напълно разбираемо, но насочено само към "настоящото състояние на пазара" :) определението "булевардна психология". При достатъчно задълбочено познаване на НЛП и представянето му от преподавател с необходимото отношение, съм убеден, че оценката за него би била съвсем друга :idea:

Има много неща, които могат да бъдат научени в НЛП,
стига човек да е отварен за тях и да се отнася с необходимата доза сериозност
(и разбира се - с щипка хумор, както съм се опитал в книгата),
а не да иска резултати за 24 дни ;)

Разбира се, не става въпрос и за наука.
По-склонен съм да използвам термина практическа психология,
тъй като уменията в НЛП са изцяло насочени към прилагането им в ежедневната практика.

Поздрави,
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот georgimalinov » 24 Юни 2011, 11:03

Привет,
харесвам ето тези книги:

The Wise Man's Fear от PATRICK ROTHFUSS
Кризисна икономика. Основен курс за бъдещето на финансите от Нуриел Рубини & Стивън Мим
Петте нива на сигурността от доц. д-р Николай Слатински
И сега много искам да прочета Сблъсък на пазари: Инвестиционни стратегии за епохата на глобална икономическа промяна от Мохамед Ел-Ериан! :)
georgimalinov
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2011, 10:19

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот kalahan2008 » 24 Юни 2011, 12:10

stoyan_stavru написа:Здравейте, Kalahan2008,

Всъщност това е позиция, която се основава на впечатления от съществуващите към настоящия момент "на пазара" в България обучения и най-вече тези с агресивен маркетинг :) Аз също често се ядосвам на начините, по които се представя НЛП и впечатлението, което остава те.

Именно за тях използвам понятието "Плацебо НЛП" :arrow:
http://www.inspirelearning.net/2011/03/placebo-nlp/
Критика към това повърхностно отношение към НЛП се съдържа и в самата книга...

НЛП обаче може да предложи много повече в момента, в който премахнем обещанията за лесно достъпни резултати и осъзнаем, че всяко нещо изисква постоянство и полагане на усилия. Оригиналността на НЛП не е толкова в съдържанието, колкото в систематизирането на знанията и превръщането им в ясни модели за директно приложение. Казвам го не само като човек, който от любопитство е чел книги по НЛП :), но и като магистър по Психология и като сертифициран НЛП Мастер.

В този смисъл приемам като напълно разбираемо, но насочено само към "настоящото състояние на пазара" :) определението "булевардна психология". При достатъчно задълбочено познаване на НЛП и представянето му от преподавател с необходимото отношение, съм убеден, че оценката за него би била съвсем друга :idea:

Има много неща, които могат да бъдат научени в НЛП,
стига човек да е отварен за тях и да се отнася с необходимата доза сериозност
(и разбира се - с щипка хумор, както съм се опитал в книгата),
а не да иска резултати за 24 дни ;)

Разбира се, не става въпрос и за наука.
По-склонен съм да използвам термина практическа психология,
тъй като уменията в НЛП са изцяло насочени към прилагането им в ежедневната практика.

Поздрави,

Не съм фен на когнитивно-поведенческите подходи, към които според мен се числи и НЛП. Моите интереси са към дълбинната психология и системния подход - Юнг, Морено, Милтън Ериксън и др. Както и да е, всеки може да харесва, каквото си иска. Но за мен НЛП не е нищо особено.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот advokat__nikolov » 26 Юни 2011, 23:51

stoyan_stavru написа:Здравейте, Kalahan2008,

Всъщност това е позиция, която се основава на впечатления от съществуващите към настоящия момент "на пазара" в България обучения и най-вече тези с агресивен маркетинг :) Аз също често се ядосвам на начините, по които се представя НЛП и впечатлението, което остава те.

Именно за тях използвам понятието "Плацебо НЛП" :arrow:
http://www.inspirelearning.net/2011/03/placebo-nlp/
Критика към това повърхностно отношение към НЛП се съдържа и в самата книга...

НЛП обаче може да предложи много повече в момента, в който премахнем обещанията за лесно достъпни резултати и осъзнаем, че всяко нещо изисква постоянство и полагане на усилия. Оригиналността на НЛП не е толкова в съдържанието, колкото в систематизирането на знанията и превръщането им в ясни модели за директно приложение. Казвам го не само като човек, който от любопитство е чел книги по НЛП :), но и като магистър по Психология и като сертифициран НЛП Мастер.



В този смисъл приемам като напълно разбираемо, но насочено само към "настоящото състояние на пазара" :) определението "булевардна психология". При достатъчно задълбочено познаване на НЛП и представянето му от преподавател с необходимото отношение, съм убеден, че оценката за него би била съвсем друга :idea:

Има много неща, които могат да бъдат научени в НЛП,
стига човек да е отварен за тях и да се отнася с необходимата доза сериозност
(и разбира се - с щипка хумор, както съм се опитал в книгата),
а не да иска резултати за 24 дни ;)

Разбира се, не става въпрос и за наука.
По-склонен съм да използвам термина практическа психология,
тъй като уменията в НЛП са изцяло насочени към прилагането им в ежедневната практика.

Поздрави,


Привет колега Ставру, Николов студент по право .

Колега, Ставру, искам, ако е възможно, да дадете компетентно мнение за книгата на Д.Дабев Гражданскоправни основи на менителницата от 1929 г. Невъзможно е да не сте я чели. Споделете, интересно ще ми е да чуя мнението Ви.

Иначе Проф. Кацаров е разработил отлично менителницата. Чел съм я поне 400 пъти от него. Всъщност темите за Търговското предприятие и Менителничното право са ми любимите теми от Търговското право.

Обект или параобект е ТП според Вас?


Може ли да се намери докторската дисертация на д-р Гудев Основни въпроси от правото на римското поръчителство. Както много добре знаете д-р Гудев се е явил заедно с Петко Венедиков на конкурс за доцентура в СУ през 1931 г. и доктор Гудев го е проборил. Но после Петко Венедиков е открил, че д-р Гудев преписал труда на Паул Крюгер - Дигестите, и то буквално.И затова ми е интересна тая дисертация.

Дали има преведена на български монографията Д. Чечот Участници в исковия Гражданския процес ? Имам я на руски, ама кофти работа.


А и още нещо, дали е възможно да се намери някаква снимка на Проф. Долапчиев. Питах в юридическата библиотеката на СУ, ама ми казаха, че трябвало да потърсят., но едва ли щяло да стане. Какво да търсят за Бога, той е бил декан на ЮФ, посланик в Лондон, първи в света е създал правно логическа теория за противоправността. Снимката на покойния професор трябва да краси аудиториите на СУ. Това е най-мъдрия юрист на всички времена!
advokat__nikolov
 

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 27 Юни 2011, 10:07

Здравейте, advokat__nikolov,

Впечатлен съм от информацията, с която разполагате ;)
Доста повече от тази, с която разполагам аз :D

Относно Дружелюб Дабев (определено много хубаво българско име!) бих искал да кажа, че стилът му е типичният стил от първата половина на миналия век, свидетелстващ за широко скроен и мислещ правен интелект. Първото сравнение, което правя, е това с научните трудове на Кръстьо Цончев. От Дружелюб Дабев в личната си библиотека имам единствено копие от наскоро препечатаната му статия "Скрит пълномощник и сламен човек (подставено лице)" - Търговско право, 1995, № 5. Ако разполагате с копие от "Гражданскоправни основи на менителницата", с удоволствие бих я прочел и споделил своето мнение :)

За съжаление не бих могъл да Ви помогна и с останалите книги и монографии. По-полезен бих могъл да Ви бъда в областта на вещното право, където имам доста стари автори :)

В България много трудно се намира стара (от преди 1945 г., ... :? всъщност и след това до края на 80-те) юридическа литература, отчасти и поради факта, че в библиотеките ценните неща отдавна липсват... :( Това не просто лишава библиотеката от съответната книга, но отнема и възможността на всички, които биха искали да се запознаят с нейното съдържание, да получат ценно познание...

Струва ми се, че подходящо решение би било въвеждането на изискване за сканиране на всяка книга в библиотеката, което ще позволи възпроизвеждането й (макар и не в оригиналния й вид, но поне като съдържание) при загубване/кражба на хартиеното копие.

Относно правната същност на търговското предприятие съм споделял („Прехвърлянето на търговското предприятие и неговият вещноправен ефект”, сп. “Собственост и право”, кн. 6, 2008, стр. 5-13, донякъде и в http://challengingthelaw.com/targovsko- ... edpriatie/), че за мен то е по-скоро способ за индивидуализиране на определено имущество (като правна съвкупност), за прехвърлянето на което законът е предвидил облекчена форма за действителност.
Спорът относно правната природа на търговското предприятие като цяло е неизбежен ;) ...

Поздрави!
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 27 Юни 2011, 17:08

kalahan2008 написа:Не съм фен на когнитивно-поведенческите подходи, към които според мен се числи и НЛП. Моите интереси са към дълбинната психология и системния подход - Юнг, Морено, Милтън Ериксън и др. Както и да е, всеки може да харесва, каквото си иска. Но за мен НЛП не е нищо особено.


Здравейте, отново kalahan2008,

Между другото Милтън Ериксон е един от вдъхновителите на НЛП :)

С неговото име са свързани два от основните инструменти в НЛП:

- т. нар. Милтън език и
- Ериксоновата хипноза.

:)

Поздрави!
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот advokat__nikolov » 28 Юни 2011, 19:32

Доктор Ставру, бихте ли помогнали с една справка. Кога точно Гражданското ни право приема пандектната система. Доколкото имам информация, това трябва да е станало през 1950 г., тогава приемат сегашния ЗЗД. Правя този извод, защото Иван Апостолов издава своя труд Общо учение за облигацията през 1947 г. Но тогава у нас е действала институционалната система и именно Иван Апостолов е първият наш юрист, който базира своя труд на пандектната система. Или може би бъркам. :roll:

Иначе много ми е мъка за Любен Диков. Толкова човека се е мъчил законодателно да въведе германските правни традиции в България в областта Търговското право. Когато се върнал от Германия, където защитил доктората си, разказал на студентите си за абстрактна сделка, а тогава студентите с ококорени очи зяпали с учудване :D Но един ден, малко след преврата, трима мъже въоражени с автомати нахлули в Софийския университет, влезнали в аулата на университета, където той изнасял лекция на студентите си, и го отвлекли :(


ИВАН АПОСТОЛОВ (1910-1981), личен архив, снимка учебник
Изображение
advokat__nikolov
 

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 28 Юни 2011, 21:12

Здравейте, advokat__nikolov,

Всъщност в България пандектната система (образец ГГЗ от 1896 г.) все още не е възприета съвсем "легално" ;)

Тя предполага наличието на Граждански кодекс, който да съдържа и общи разпоредби (обща част), съставляващи "Гражданско право - обща част". Въпреки многократните опити за приемането на подобен кодекс, той все още не е част от "нормативната действителност" :)

Останалите "парчета от пъзела" (специалните части по клонове) са налице:
- вещно право: ЗС (обнародван 16.11.1951 г., в сила от 17.12.1951);
- облигационно право: ЗЗД (обнародван 22.11.1950 г., в сила от 1.01.1951);
- авторско право: ЗАПСП (обнародван 29.06.1993 г., в сила от 1.08.1993) - клон, който е по-специфичен за възприетата в България система;
- семейно право: СК (обнародван 23.06.2009 г., в сила от 1.10.2009);
- наследствено право: ЗН (обнародван 29.01.1949 г., в сила от 29.04.1949).

От посочените закони най-"възрастен" (истински нормативен "старец" :)) е Законът за наследството. След него е ЗЗД, а "бронзът" е за ЗС!
Разбира се, СК-младши :) (2009) има няколко "възходящи родственика": СК-старши (1985 г.) и СК-старий ;) (1968 г.)

Като цяло обаче, ако търсим кой е първият закон, поставил началото на това, в което днес разпознаваме "съвременната българска пандектна система", може би това е Законът за наследството :idea:

Поздрави!

ПП: Любен Диков е голям български юрист, чиято следа винаги ще присъства в българската правна наука!
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот advokat__nikolov » 15 Юли 2011, 03:45

:D :D :D :D

Благодарности за отговора :wink:


"Вещноправно действие на смъртта"
Изображение


Изображение
advokat__nikolov
 

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот stoyan_stavru » 15 Юли 2011, 10:20

Уау!

:D :D :D

Много са добри - и двете!
Определено откривам ясен замисъл ;)

:idea:

С благодарност.
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот aron_davidov » 24 Окт 2011, 16:22

"Проект Смърт"
Смъртта заслужава да бъде превърната в проект. Тя е стабилна, безотказна и вечна. Мнозина биха купили нейни акции, ако ги имаше на борсата. Тя е шансът ни да живеем по-смислено и да си отидем по-мъдро – ако погледнем на всичко през призмата на края. Когато мозъкът осъзнае, че съществува реална опасност да настъпи смърт, всичко друго остава на заден план – възгледи, принципи, задръжки, социално програмиране. Никога не е късно да се научим как да умираме, как да приемаме смъртта на близките и как да живеем. Времето е като автобус 204 през епохата на зрелия социализъм - може да го свиваш и разтягаш. Може да направиш от три, четири, или шест месеца цял един живот. А може да напъхаш един живот и в пет минути. Това е основното послание на сборника, обединил откровените разтърсващи истории и размисли за смъртта от 28 журналисти, писатели и университетски преподаватели на възраст от 25 до 80.
Aвтор: колектив
Пепа Витанова съставител

http://www.ciela.bg/?p=book_view&aid=930
Не съм я чел, но мисля да се сдобия.
Аватар
aron_davidov
Потребител
 
Мнения: 298
Регистриран на: 27 Юни 2010, 15:00

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот teogeo » 25 Окт 2011, 14:42

advokat_nikolov, пише се "въорЪжени" (от орЪжие). И ... не се оправдвай - незнанието не оправдава :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот nikodim77 » 31 Окт 2011, 00:46

Бих казал, че тези книжки си заслужава да бъдат прочетени:
„Мост през вечността” на Ричард Бах и друга негова книжка „Джонатън Ливингстън Чайката” А в момента чета „Пътят на душите” на Мйкъл Нютън
Всъщност темата е хубава, но има токова хубава литература написана на тоя свят, че темата ще е неизчерпаема или както каза един от героите в един филм „"...умножи го с безкрайност и го прибави към дълбините на вечноста" А за съжаление технократичния свят ни отнема красивото усещане да по-прочетем някоя и друга книга.

Най- голямото богатство на този свят са децата, любовта и книгите...
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот kostadin_yordanov » 10 Ное 2011, 17:10

Будистки приказки за щастие

Изображение

За книгата:

Живеем в интересни времена. Забързани, стресирани и уморени, често забравяме да се радваме на вълшебното пътешествие, наречено живот.

Настоящата книга е сборник с вдъхновяващи истории за надеждата, любовта и прошката, за превъзмогването на страха и освобождаването от страданието, които отразяват безвременната мъдрост на будизма. Авторът, монах от 30 години, е събрал много приказки, будистки притчи и мъдрости, както и истински истории, които той използва да събуди повече любов, състрадание, радост от живота и осъзнатост у своите читатели.

Разказани увлекателно, с чувство за хумор, тези приказки ще ви накарат да се замислите и да се посмеете, но най-вече ще ви помогнат да отворите сърцето си за чудото на живота.

Позволи си за миг да почувстваш покой
и ще разбереш
колко безразсъдно си се лутал насам-натам.
Научи се да пазиш мълчание
и ще забележиш,
че си говорил твърде много.
Бъди добър
и ще осъзнаеш,
че прекалено строго си съдил другите.


За автора:

Аджан Брам е роден в Лондон през 1951 година. На 16-годишна възраст се запознава с първите будистки книги и оттогава смята себе си за будист. Интересът му към религиозно-филосовското учение и медитацията се задълбочава, докато следва теоретична физика в „Кеймбридж”. Дипломира се и преподава в продължение на година, след което заминава за Тайланд, за да стане монах.

Посветен е в монашески чин на 23 години от настоятеля на манастира „Уат Сакет“ в Банкок. Девет години Аджан Брам прекарва в обучение и медитация под вещото ръководство на известния будистки учител, смятан за светец, Аджан Ча. В момента Аджан Брам е настоятел на будисткия манастир „Бодхиняна” и духовен глава на будистката общност в Северна Австралия.
Хиляди хора от цял свят се стичат, за да чуят лекциите на Аджан Брам, а блогът му се посещава от 20 000 души дневно.

Аджан Брам е и автор на международния бестселър “Отвори сърцето си“. До момента правата за книгата са купени в 16 държави, а отзивите за нея са много добри.

Изображение

10.11.2011
http://culture.actualno.com/news_367492.html
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот redblood » 24 Ное 2011, 19:42

Любимата ми книга е 48 закона на властта на Робърт Грийн. Силно я препоръчвам за начинаещи юристи. На мен ми отвори очите за много неща. 8)
Аватар
redblood
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Ное 2011, 18:54

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот nayden_papov » 19 Сеп 2012, 10:04

Стивън Кинг ми е любимия наслаждавам се когато чета неговите книги. Препоръчвам ги на всеки който си пада по такав стил
nayden_papov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Сеп 2012, 09:30

Re: Книгите, които харесвате

Мнениеот vili_spasova » 14 Авг 2017, 15:00

Години наред темата стои девствена, като рускиня на Смокиня. Друга тема за любими автори е заключена, сакън някой се излъже и вземе да пише. Пък и време няма за четене или може би да споделим какво сме прочели...

Сега сериозно по темата:
Айн Ранд "Изворът" и "Атлас изправи рамене" - трите тома. Без коментар. Който е прочел знае за какво иде реч. Авторката ми я препоръча горещо приятел - икономист.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron