начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

А3 или А4 принтер?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


А3 или А4 принтер?

Мнениеот yubiri » 23 Окт 2011, 20:59

Каква машина използвате вкъщи? Чернобяла или цветна? Кое беше важно при закупуването марка/цена/качество?

Последния месец се опитвам да си избера машина, която да си закупя вкъщи, но не мога да преценя кой е най-добрия вариант.
yubiri
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юни 2011, 12:10

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот TheOldMan » 23 Окт 2011, 23:09

Изображение
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот Гост. » 24 Окт 2011, 02:13

:roll: И-хааааа, от къде извади тази реликва? :lol: :lol: :lol:

yubiri написа:Каква машина използвате вкъщи? Чернобяла или цветна? Кое беше важно при закупуването марка/цена/качество?

Последния месец се опитвам да си избера машина, която да си закупя вкъщи, но не мога да преценя кой е най-добрия вариант.

От де да знам на вас за какво ви трябва този принтер?
От там трябва да тръгнете- дали само А4 ще ползвате при принтиране, или и други формати, цветни копия( снимки?) ли ще правите или преобладаващо черно-бели, имате ли нужния финансов ресурс за по-качествена марка( т`ва с марката е относително, според мен, но все пак робувах на марка при покупките)... и като на викторина- пишете си питанките- давате отговор. Все ще стигнете до някакъв. Ако вие не успеете, то отивате в съответния магазин и хващате за ревера първия консултант, когото фокусирате- той е специалиста.
Трябва да се свиква, че във всяка област си има специалисти. Което ми припомня, че тази тема никак не е за този форум, освен ако не се вълнувате за гаранционни срокове, рекламации и прочее- но вие не се. Все още( не го пожелавам).

Ако си спомните старата мъжка максима: с техниката е както с жените- едва, когато се приберете у дома и след време ще узнаете какво точно сте си взел( последното ми изречение не е покана към еманципираните 8) ), :wink: ще установите, че се тревожите излишно за тази дреболия.

п.п. ..дори не вярвам, че се вързах на тая тема, но фотосът на Стария човек ме върна в онези времена, когато в съдилищата ползваха такива ( думите не можеш си чу от звуковото им оформление, а когато пускаха и калорифер ситуацията ставаше комична)...
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот yubiri » 24 Окт 2011, 14:50

Истината е, че ще печатам различни документи, понякога и графики, тъй че клоним към цветна машина. Отделно ще ми трябва и скенер за да си копирам част от документите. А4 или А3 - мисля че А3 е по удачно, ако се налага да се печати повече информация, защото е по прегледно. Цветно, А3, скенер - като се замисля отивам към мултифункционално устройство, а не принтер.

Гледах няколко марки - Канон, Брадър, ХП - не знам кое е по-подходящо.
Канона видях само формат А4 и беше към 700-1000 лв.
http://www.canon.bg/For_Home/Product_Fi ... als/Laser/

Хюлерт има доста евтини машини - от 89 лв., но нямат А3, пък и ми се вижда прекалено евтино за толкова екстри.
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/bg/bg/ho ... 10635.html

Брадър - имат А3, между 400 и 800 лв. са.
http://www.brother.bg/g3.cfm/s_page/716 ... evel/28200


Това е едно бързо проучване, което направих сега.
Имате ли подобни продукти вкъщи, доволни ли сте от тях? Аз определено клоня към брадър в момента, мислите ли че си заслужава?
yubiri
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юни 2011, 12:10

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот Standbay » 24 Окт 2011, 15:04

yubiri написа:ще печатам различни документи, понякога и графики, тъй че клоним към цветна машина. Отделно ще ми трябва и скенер за да си копирам част от документите

lexmark All-in-One center with photo features fast print speeds, versatile functionality and brilliant photo quality in one sleek design.

The Lexmark All-In-One Center is your complete resource for all your scanning, copying, and faxing needs
Дай ми фактите, за да ти дам правото!
Аватар
Standbay
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 27 Авг 2008, 21:46

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот Гост. » 24 Окт 2011, 19:58

yubiri написа:....
Гледах няколко марки - Канон, Брадър, .....- не знам кое е по-подходящо.
Имате ли подобни продукти вкъщи, доволни ли сте от тях? Аз определено клоня към брадър в момента, мислите ли че си заслужава?

Многофункционални: в офиса представител на първата марка, у дома - на втората. А4- друг формат поради естеството на работа не ми се налага да принтирам. На домашния вади и прилични снимки. По въпроса с консумативите- нищо неестествено, само че за разлика от този у дома, офисния има претенции към хартията.
В общи линии без забележки и към двете устройства доста години( но не разбирам, подчертавам).
Аз съм до тук.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот yubiri » 25 Окт 2011, 10:13

Благодаря ти Поли за отговора, сега пак гледах моделите и сравнявах и харесах един brother за 570 лв. при който и скенера и принтера са А3 формат и може би него ще избера.

Всъщност са два моделите и не знам кой точно

http://www.brother.bg/g3.cfm/s_page/716 ... -6490CWZK1

http://www.brother.bg/g3.cfm/s_page/716 ... J6510DWYJ1
yubiri
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юни 2011, 12:10

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот Гост. » 25 Окт 2011, 15:35

За некомпетентна доста се задържах в темата.
Ако аз трябваше да избирам- 589 е моят избор( обичам да си облегчавам живота- спечелиха ме с двустранното копиране), в останалата част параметрите и на двете са почти( съвсем условно, защото копие от 1стр. повече не е фактор) идентични. А разлика от 20лв. е несъществена.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот nikodim77 » 31 Окт 2011, 00:24

Здравейте,
Ох, одавна не се бях включвал тък във форума, но понеже ми е по специалността, та рекох да драсна. Каквато и лазерна машина да вземете, ако е съвременна (производство от последните 5 години) все ще имате еднакви ядове надявам се, че няма да прозвучи като реклама, но „hewlett packard” са най-безпретенциозните принтери откъм консумативи (менте или оригинал), лесно им се флашват чиповете на тонер касетите и мастилниците-за мастиленоструйните и като цяло ремонтите са им по-евтини...
Няма да изброявам още няколко новопоявили се марки, които всъщност са точни копия на „НР” – имам предвид хардуерно под лъскавите дизайнерски капаци.
Тук ще Ви учудя с предложението ми, но много добра работа вършат и онези бавни и ужасно жужащи, така наречени матрични принтери. Като за по-добра резолюция на печат е добре матричния принтер да е 24-иглен. Аз например ползвам едно старо „OKI-MICROLINE” бракувано от някое предприятие, което съм си възстановил, и на него си отпечатвам схеми и графики формат „А-3”. Така също е идеален и за текстове. А от гледна точка на консуматив е изключително евтино. Друг плюс, е че могат дправят копия под индиго.
Разбира се има много добри мастиленоструйни и лазерни многомултифункционални устройства (принтер, скенер, копир, че и факс) но пак ще се повторя „НР” са твърде евтини за поддръжка. а няма нищо вечно
Успех в намирането на машинка

пп. Не работя за никоя от изброените компании. Доволен съм, ч в производствата си "бълват" съвременни техники та да има хляб и за такива като мен... :wink:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот diqnailieva » 26 Май 2017, 21:43

Дъщеря ми постоянно ме праща до книжарницата да ѝ принтирам някакви неща. Мисля да взема да ѝ купя един принтер. Може ли да ми препоръчате някакъв не много скъп модел?
diqnailieva
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Окт 2016, 18:37

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот teogeo » 26 Май 2017, 22:31

diqnailieva написа:Дъщеря ми постоянно ме праща до книжарницата да ѝ принтирам някакви неща. Мисля да взема да ѝ купя един принтер. Може ли да ми препоръчате някакъв не много скъп модел?


Brother или HP. Има читави мултифункционални "брадъри" по 250лв.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот mirel78 » 27 Май 2017, 12:26

Teogeo, и аз съм за тях. Canon също е добър избор. Дияна, ако искаш, разгледай в https://ardes.bg/mfu-printeri-i-skeneri/printeri . Не знам за какви парички си търсиш и затова не мога да ти препоръчвам конкретен модел.
mirel78
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 10 Апр 2016, 22:43

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот diqnailieva » 28 Май 2017, 14:17

Благодаря ви! Ще прегледам принтери на тези марки и ще реша какъв да взема.
diqnailieva
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Окт 2016, 18:37

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот diqnailieva » 11 Май 2018, 16:41

Аз имам от близо 6 години един черно-бял принтер, доста се използва, особено от децата, не е правил проблеми досега. Три пъти сме сменяли мастило.
diqnailieva
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Окт 2016, 18:37

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот tonislav » 16 Май 2018, 15:16

Колкото по-функционален е, толкова по-добре.
tonislav
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Май 2018, 22:45

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот mawwan » 07 Окт 2018, 12:57

mawwan
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2018, 12:56

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот dworkd16 » 11 Окт 2018, 16:12

И вкъщи, и в офиса - Xerox. Супер издръжлив, с много функции и същевременно с лесна и евтина поддръжка.
dworkd16
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:57


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 41 госта


cron