начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

А3 или А4 принтер?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


А3 или А4 принтер?

Мнениеот yubiri » 23 Окт 2011, 20:59

Каква машина използвате вкъщи? Чернобяла или цветна? Кое беше важно при закупуването марка/цена/качество?

Последния месец се опитвам да си избера машина, която да си закупя вкъщи, но не мога да преценя кой е най-добрия вариант.
yubiri
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юни 2011, 12:10

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот TheOldMan » 23 Окт 2011, 23:09

Изображение
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот Гост. » 24 Окт 2011, 02:13

:roll: И-хааааа, от къде извади тази реликва? :lol: :lol: :lol:

yubiri написа:Каква машина използвате вкъщи? Чернобяла или цветна? Кое беше важно при закупуването марка/цена/качество?

Последния месец се опитвам да си избера машина, която да си закупя вкъщи, но не мога да преценя кой е най-добрия вариант.

От де да знам на вас за какво ви трябва този принтер?
От там трябва да тръгнете- дали само А4 ще ползвате при принтиране, или и други формати, цветни копия( снимки?) ли ще правите или преобладаващо черно-бели, имате ли нужния финансов ресурс за по-качествена марка( т`ва с марката е относително, според мен, но все пак робувах на марка при покупките)... и като на викторина- пишете си питанките- давате отговор. Все ще стигнете до някакъв. Ако вие не успеете, то отивате в съответния магазин и хващате за ревера първия консултант, когото фокусирате- той е специалиста.
Трябва да се свиква, че във всяка област си има специалисти. Което ми припомня, че тази тема никак не е за този форум, освен ако не се вълнувате за гаранционни срокове, рекламации и прочее- но вие не се. Все още( не го пожелавам).

Ако си спомните старата мъжка максима: с техниката е както с жените- едва, когато се приберете у дома и след време ще узнаете какво точно сте си взел( последното ми изречение не е покана към еманципираните 8) ), :wink: ще установите, че се тревожите излишно за тази дреболия.

п.п. ..дори не вярвам, че се вързах на тая тема, но фотосът на Стария човек ме върна в онези времена, когато в съдилищата ползваха такива ( думите не можеш си чу от звуковото им оформление, а когато пускаха и калорифер ситуацията ставаше комична)...
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот yubiri » 24 Окт 2011, 14:50

Истината е, че ще печатам различни документи, понякога и графики, тъй че клоним към цветна машина. Отделно ще ми трябва и скенер за да си копирам част от документите. А4 или А3 - мисля че А3 е по удачно, ако се налага да се печати повече информация, защото е по прегледно. Цветно, А3, скенер - като се замисля отивам към мултифункционално устройство, а не принтер.

Гледах няколко марки - Канон, Брадър, ХП - не знам кое е по-подходящо.
Канона видях само формат А4 и беше към 700-1000 лв.
http://www.canon.bg/For_Home/Product_Fi ... als/Laser/

Хюлерт има доста евтини машини - от 89 лв., но нямат А3, пък и ми се вижда прекалено евтино за толкова екстри.
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/bg/bg/ho ... 10635.html

Брадър - имат А3, между 400 и 800 лв. са.
http://www.brother.bg/g3.cfm/s_page/716 ... evel/28200


Това е едно бързо проучване, което направих сега.
Имате ли подобни продукти вкъщи, доволни ли сте от тях? Аз определено клоня към брадър в момента, мислите ли че си заслужава?
yubiri
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юни 2011, 12:10

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот Standbay » 24 Окт 2011, 15:04

yubiri написа:ще печатам различни документи, понякога и графики, тъй че клоним към цветна машина. Отделно ще ми трябва и скенер за да си копирам част от документите

lexmark All-in-One center with photo features fast print speeds, versatile functionality and brilliant photo quality in one sleek design.

The Lexmark All-In-One Center is your complete resource for all your scanning, copying, and faxing needs
Дай ми фактите, за да ти дам правото!
Аватар
Standbay
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 27 Авг 2008, 21:46

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот Гост. » 24 Окт 2011, 19:58

yubiri написа:....
Гледах няколко марки - Канон, Брадър, .....- не знам кое е по-подходящо.
Имате ли подобни продукти вкъщи, доволни ли сте от тях? Аз определено клоня към брадър в момента, мислите ли че си заслужава?

Многофункционални: в офиса представител на първата марка, у дома - на втората. А4- друг формат поради естеството на работа не ми се налага да принтирам. На домашния вади и прилични снимки. По въпроса с консумативите- нищо неестествено, само че за разлика от този у дома, офисния има претенции към хартията.
В общи линии без забележки и към двете устройства доста години( но не разбирам, подчертавам).
Аз съм до тук.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот yubiri » 25 Окт 2011, 10:13

Благодаря ти Поли за отговора, сега пак гледах моделите и сравнявах и харесах един brother за 570 лв. при който и скенера и принтера са А3 формат и може би него ще избера.

Всъщност са два моделите и не знам кой точно

http://www.brother.bg/g3.cfm/s_page/716 ... -6490CWZK1

http://www.brother.bg/g3.cfm/s_page/716 ... J6510DWYJ1
yubiri
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юни 2011, 12:10

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот Гост. » 25 Окт 2011, 15:35

За некомпетентна доста се задържах в темата.
Ако аз трябваше да избирам- 589 е моят избор( обичам да си облегчавам живота- спечелиха ме с двустранното копиране), в останалата част параметрите и на двете са почти( съвсем условно, защото копие от 1стр. повече не е фактор) идентични. А разлика от 20лв. е несъществена.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот nikodim77 » 31 Окт 2011, 00:24

Здравейте,
Ох, одавна не се бях включвал тък във форума, но понеже ми е по специалността, та рекох да драсна. Каквато и лазерна машина да вземете, ако е съвременна (производство от последните 5 години) все ще имате еднакви ядове надявам се, че няма да прозвучи като реклама, но „hewlett packard” са най-безпретенциозните принтери откъм консумативи (менте или оригинал), лесно им се флашват чиповете на тонер касетите и мастилниците-за мастиленоструйните и като цяло ремонтите са им по-евтини...
Няма да изброявам още няколко новопоявили се марки, които всъщност са точни копия на „НР” – имам предвид хардуерно под лъскавите дизайнерски капаци.
Тук ще Ви учудя с предложението ми, но много добра работа вършат и онези бавни и ужасно жужащи, така наречени матрични принтери. Като за по-добра резолюция на печат е добре матричния принтер да е 24-иглен. Аз например ползвам едно старо „OKI-MICROLINE” бракувано от някое предприятие, което съм си възстановил, и на него си отпечатвам схеми и графики формат „А-3”. Така също е идеален и за текстове. А от гледна точка на консуматив е изключително евтино. Друг плюс, е че могат дправят копия под индиго.
Разбира се има много добри мастиленоструйни и лазерни многомултифункционални устройства (принтер, скенер, копир, че и факс) но пак ще се повторя „НР” са твърде евтини за поддръжка. а няма нищо вечно
Успех в намирането на машинка

пп. Не работя за никоя от изброените компании. Доволен съм, ч в производствата си "бълват" съвременни техники та да има хляб и за такива като мен... :wink:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот diqnailieva » 26 Май 2017, 21:43

Дъщеря ми постоянно ме праща до книжарницата да ѝ принтирам някакви неща. Мисля да взема да ѝ купя един принтер. Може ли да ми препоръчате някакъв не много скъп модел?
diqnailieva
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Окт 2016, 18:37

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот teogeo » 26 Май 2017, 22:31

diqnailieva написа:Дъщеря ми постоянно ме праща до книжарницата да ѝ принтирам някакви неща. Мисля да взема да ѝ купя един принтер. Може ли да ми препоръчате някакъв не много скъп модел?


Brother или HP. Има читави мултифункционални "брадъри" по 250лв.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот mirel78 » 27 Май 2017, 12:26

Teogeo, и аз съм за тях. Canon също е добър избор. Дияна, ако искаш, разгледай в https://ardes.bg/mfu-printeri-i-skeneri/printeri . Не знам за какви парички си търсиш и затова не мога да ти препоръчвам конкретен модел.
mirel78
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 10 Апр 2016, 22:43

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот diqnailieva » 28 Май 2017, 14:17

Благодаря ви! Ще прегледам принтери на тези марки и ще реша какъв да взема.
diqnailieva
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Окт 2016, 18:37

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот diqnailieva » 11 Май 2018, 16:41

Аз имам от близо 6 години един черно-бял принтер, доста се използва, особено от децата, не е правил проблеми досега. Три пъти сме сменяли мастило.
diqnailieva
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Окт 2016, 18:37

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот tonislav » 16 Май 2018, 15:16

Колкото по-функционален е, толкова по-добре.
tonislav
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Май 2018, 22:45

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот mawwan » 07 Окт 2018, 12:57

mawwan
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2018, 12:56

Re: А3 или А4 принтер?

Мнениеот dworkd16 » 11 Окт 2018, 16:12

И вкъщи, и в офиса - Xerox. Супер издръжлив, с много функции и същевременно с лесна и евтина поддръжка.
dworkd16
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Окт 2018, 09:57


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron