начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Конкурс за частни съдебни изпълнители

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот portokal » 11 Окт 2011, 16:38

Аз пък ще си ги туря в някоя стабилна банка и ще си живея от лихвите. 3 на сто годишно да е лихвата, това са 750 евра месечно. 8)
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 11 Окт 2011, 19:12

8) Това ми беше мисълта - не може в Смолян да е по-скъпо от Пазарджик :D
И, тъй като винаги са верни лошите новини, значи за Пазарджик е още по-скъпо :mrgreen:
Съветвам ви да побързате с парите (може да ги дадете направо на мен :wink: ), `щото Еврозоната се клати, разни банки в Белгия напр. фалират :? , току-виж 300-те хилки "инфлирали" и на portokal :) схемата за безгрижен "лихоимски" живот не проработила :cry: Инвестирайте мъдро в собственото ви професионално бъдАще :!:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот portokal » 12 Окт 2011, 11:31

perfekt написа:Защо цената е различна, когато Пазарджик е по-атрактивен район от смотания Смолян?

gudio написа:Това ми беше мисълта - не може в Смолян да е по-скъпо от Пазарджик

Астрид Линдгрен написа:...Поне у нас не — продължи Пипи, след като поразмисли малко. — В Китай е по-друго. Веднъж в Шанхай видях един китаец с толкова големи уши, че ги използваше като наметка. ... Този човек се наричаше Хай Шан.
— Той имаше повече деца, отколкото можеше да изброи, а най-малкото се казваше Петер — продължи Пипи.
Как може едно китайче да се казва Петер — възрази Томи.
Точно това му казваше и жена му «Как може едно китайче да се казва Петер?» Но Хай Шан бе така упорит, че настояваше детето или да се казва Петер, или да остане без име. ... Най-сетне, разбира се, клетата жена трябваше да отстъпи и така малкият получи името Петер.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот portokal » 12 Окт 2011, 12:41

Хм, не знаех за какво точно е лишен от права пазарджИшкият ЧСИ - оказва се, че въпросът е от тези, които и във форума сме бистрили от време на време, например тук.
сп. Правен свят написа:Проверката показала, че преди 40 години срещу Торнев е издадена условна присъда. През 1972 г. Върховният съд постановил, че за нанасяне на лека и средна телесна повреда младият тогава мъж трябва да получи 2 години условно. За това престъпление Торнев отдавна е реабилитиран, т.е. последиците от осъждането му са заличени. В Закона за частните съдебни изпълнители обаче е записано, че професията не може да се практикува от осъждан, независимо че е реабилитиран.За Торнев обаче е в сила т.нар. пълна реабилитация, при която заради изтекъл голям срок след извършването на престъплението всички последици от осъждането се заличават автоматично и това право не може да бъде отменено с какъвто и да е закон. Торнев обжалва заповедта на министър Попова за прекратяване на правомощията му и делото ще продължи през октомври.
Последна промяна portokal на 12 Окт 2011, 13:06, променена общо 1 път
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kalahan2008 » 12 Окт 2011, 12:58

Аз преди малко писах някакво мнение, но сега виждам, че го няма, може пък и да съм забравил да го публикувам :wink: , както и да е, ще се наложи да се автоцензурирам - новината за въпросната ПЧСИ, която се е похвалила, че шефът й бил й платил 300 000 евро, не е нова, по-нагоре в темата аз намекнах за това, но тогава Бай Г. отрече - "няма такива неща, всичко е честно и почтено"...и аз си замълчах...само ще спомена (пак), че другият ПЧСИ също кандидаства, само че за Ловеч :mrgreen: Там чувам, че мизата е само 100 000 (не знам лева или евро :wink: ).
Доста познати имена виждам из списъците, вкл. и много действащи ПЧСИ, роднини на действащи ЧСИ, юрисконсулти на банки, адвокати, които работят с банки...С интерес очаквам развръзката на този фарс, наречен "Конкурс за ЧСИ".
Виждам, че и нашият приятел Георги Керелов също се кандидатира, няма лошо, избори идват :mrgreen: , може пък и да сезира компетентните европейски институции както при конкурсите на EPSO :D
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4181
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот portokal » 12 Окт 2011, 13:04

И аз видях познати имена, и наистина само ДСИ-тата, които лично познавам и преброих, са повече от 4, така че М*дьо да брои пак, или да уточни кои ДСИ има предвид, ама най-хубаво да не уточнява.
Дали всичко е честно и почтено, не знам (колко му е да не е), но на тези веселяшки новини за размера и "адресата" на рушвета винаги много им се кефя.

...другият ПЧСИ също кандидаства, само че за Ловеч

Другият помощник на същия ЧСИ ли? Ако от тази професия се става толкова богат, че да можеш да платиш подкуп от общо 400 хиляди евра, значи си струва. :P

***
gudio написа:...схемата за безгрижен лихоимски живот...

Уикипедия написа:...понятията за лихварство и лихоимство, като именно последното е заемане на парични средства срещу прекомерна лихва...

Бай Гъдьо, три на сто годишно прекомерна лихва ли е за банката "заемополучател"? :D И на две на сто съм съгласна (или 500 евра на месец), само и само да не закъса банката и да си изгубя майката по заема.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kalahan2008 » 12 Окт 2011, 15:40

portokal написа:Другият помощник на същия ЧСИ ли? Ако от тази професия се става толкова богат, че да можеш да платиш подкуп от общо 400 хиляди евра, значи си струва. :P

На същия, да. Той обаче не е толкова ...., че да се хвали :wink:
Изкарват се доста пари, но не всеки ЧСИ изкарва толкова. Някои - повече, други - по-малко. Кой както се уреди.
Аз ще се пробвам на евентуалния конкурс за цялата страна (който се бави вече...има-няма 6 години :mrgreen: ). Според мен няма смис
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4181
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 12 Окт 2011, 17:30

portokal написа:
gudio написа:...схемата за безгрижен лихоимски живот...

Уикипедия написа:...понятията за лихварство и лихоимство, като именно последното е заемане на парични средства срещу прекомерна лихва...

Бай Гъдьо, три на сто годишно прекомерна лихва ли е за банката "заемополучател"? :D И на две на сто съм съгласна (или 500 евра на месец), само и само да не закъса банката и да си изгубя майката по заема.

:!:
Уикипедия, пак там написа:Има съмнения, че текстът, който следва по-долу от този шаблон съдържа оригинално изследване или недоказани твърдения.
:!:
Нали знаете за туй: ЗАКОН ПРОТИВ ЛИХОИМСТВОТО, УТВЪРДЕН С УКАЗ № 80 ОТ 15 АПРИЛ 1927 Г - ОТМЕНЕН, Изм. ДВ. бр.70 от 1 Януари 1899г., изм. ДВ. бр.291 от 1 Януари 1899г., обн. ДВ. бр.22 от 30 Април 1927г., изм. ДВ. бр.56 от 1 Януари 1935г.
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 12 Окт 2011, 17:44

kalahan2008 написа:Аз ще се пробвам на евентуалния конкурс за цялата страна (който се бави вече...има-няма 6 години :mrgreen: ). Според мен няма смис

8) Виждам, че схемата със слуховете за безумни "мизи" и "цени за място" работи - бай Калахан се разколебал да участва и ... конкуренцията понамаляла :lol: Колко ли още кадърни конкуренти са се отказали по подобен начин ?
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gandalf_bg » 12 Окт 2011, 21:12

Е за първия конкурс цените бяха около 20000 лв. по слухове...сега чак пък толкова ли да са се вдигнали?!...нали е криза, те вместо да падат, че да "купуват" хората, глей кво ти правят :roll: :lol: :lol: :lol:
gandalf_bg
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 13 Фев 2008, 20:17

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 12 Окт 2011, 21:34

gandalf_bg написа:Е за първия конкурс цените бяха около 20000 лв. по слухове...сега чак пък толкова ли да са се вдигнали?!...нали е криза, те вместо да падат, че да "купуват" хората, глей кво ти правят :roll: :lol: :lol: :lol:

Твърдо НЬЕ ! Слуховете тогава бяха за от 25 000 "ойро" до 100 000 лева. Аз също си платих :oops: нещо около 300 лв. за един семинар с лектори Б.Б. (дето не е премиер) и Ал.Кацарски :mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот astrea » 13 Окт 2011, 09:49

mudio написа:... както и от един мъж никому неизвестен в списъка с нередовни документи ...

Да платиш таквиз пари, пък да не можеш едни документи да стъкмиш... :|
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gandalf_bg » 13 Окт 2011, 18:49

gudio написа:
gandalf_bg написа:Е за първия конкурс цените бяха около 20000 лв. по слухове...сега чак пък толкова ли да са се вдигнали?!...нали е криза, те вместо да падат, че да "купуват" хората, глей кво ти правят :roll: :lol: :lol: :lol:

Твърдо НЬЕ ! Слуховете тогава бяха за от 25 000 "ойро" до 100 000 лева. Аз също си платих :oops: нещо около 300 лв. за един семинар с лектори Б.Б. (дето не е премиер) и Ал.Кацарски :mrgreen:

Сори, но явно не си достатъчно "голям"...на един колега му отказаха в последния момент да му земат 20000лв. за мястото, защото се били запълнили вече 8)
...след тва почерпи, все пак 20 бона скатани са си 20 бона :lol: :lol: :lol:
gandalf_bg
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 13 Фев 2008, 20:17

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот miladanova » 20 Окт 2011, 20:43

miladanova
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 22:25

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот anitta » 21 Окт 2011, 12:56

Еййй не така с лошо бе хора.... Кви са тия суми и за чий да ги плащам???
Направо звучи много обезкуражаващо....
anitta
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Окт 2011, 12:54

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 21 Окт 2011, 13:39

anitta написа:Направо звучи много обезкуражаващо....

Една от целите на разпространяваните слухове е това - един кандидат да им се върже и да се откаже, все е "кяр" и намалява конкуренцията :) . Ако пък са верни, е, поне няма лошо да си опресниш знанията по изпълнително производство, все за нещо ще потрябват в тези трудни времена :wink:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот miladanova » 25 Окт 2011, 17:23

Сред допуснатите кандидати има и действащ нотариус :o Явно наистина има криза, щом и нотариусите хукнаха да стават ЧСИ-та. В Смолян
miladanova
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 22:25

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 25 Окт 2011, 19:24

При сделките с имоти определено си има здрава криза :| А от заверки на преписи и подписи в малък град...
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот miladanova » 02 Ное 2011, 20:55

miladanova
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 22:25

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот mudio » 02 Ное 2011, 23:41

Браво, колежке или може би колега, за изпратения линк. Вие, наистина, сте добър и отзивчив юрист.
При това още отпреди началото на кампанията за изпита. Бих искала да ви пожелая успех в предстоящия изпит.
Време е сега и другия артист от Съвета на Комората да се включи.
mudio
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Окт 2011, 20:01

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron