начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Конкурс за частни съдебни изпълнители

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот marlex » 29 Юли 2011, 17:34

http://bcpea.org/news.php?readmore=21

Със Заповед №ЛС-И-248/14.06.2011г. на Министъра на правосъдието е насрочен конкурс за частни съдебни изпълнители за следните съдебни райони: Окръжен съд Ловеч, Окръжен съд Смолян и Окръжен съд Пазарджик.

Кандидатите за участие в конкурса за частни съдебни изпълнители подават чрез Съвета на Камарата на ЧСИ писмено заявление по образец до Министъра на правосъдието за участие в конкурса в едномесечен срок, от датата на публикуване на заповедта на Министъра.

Приемът на документи ще се извършва в деловодството на Камарата на ЧСИ или по пощата (важи датата на пощенското клеймо) на адрес: гр.София, ул. "Пиротска" №7, ет.4, в едномесечен срок, считано от 19.07.2011г.

ПРИЕМНО ВРЕМЕ НА КЧСИ ЗА ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ:

Всеки работен ден от 10.00 до 12.00 часа и от 14.00 до 16.00 часа.

Към заявлението следва да се приложат документите по чл.6 ал.3 от Наредба №1/06.02.2006г. за условията и реда за провеждане на конкурс за частни съдебни изпълнители, както и платежен документ за внесена такса за участие в конкурса по сметка на Министерство на правосъдието.

Заповед № ЛС-И-248/14.06.2011г. и Приложение №1

Заявление за участие в конкурс за ЧСИ

Декларация по чл.5, ал.1, т.5, 6 и 7 от ЗЧСИ

Успех на всички!
marlex
Младши потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: 01 Ное 2002, 00:11

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 12 Авг 2011, 13:17

Ако пак изпитва проф. Стамболиев, не цитирайте автори, може да не ги харесва.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот acnapyx » 17 Авг 2011, 16:13

Стамболиев ли е изпитващия ... леле .. ужас ;)

PS: Моля ако някой има развити теми по конспекта да ги прати или да ми пише на e-mail: Adv.Nikolov@abv.bg
acnapyx
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 17 Авг 2011, 16:00

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 18 Авг 2011, 10:49

Не се знае още, но сигурно ще е той. Все пак той се е ангажирал с камарата още отначало. А е и от създателите на новия кодекс. И доколкото знам - засега е водещият преподавател по процес.
Друго исках да кажа. На предния конкурс прекалено го изнерви споменаването на името на друг автор. Та затова - по-добре никой да не се споменава и цитира. Важното е отговорът да е съобразно закона.
И дано променят тактиката. На предния конкурс късаха масово, а като пускаха някого - това обикновено е тройка.
Хора, като искате да се подберат кадри с конкурса, оценявайте ги по шестобалната система, а при класирането естествено на първо място са отличните, след това много добрите и т.н. Не е необходимо да се унижават хората.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kalahan2008 » 24 Авг 2011, 12:58

Като ми казаха колко трябвало да си платиш, за да спечелиш конкурса, и установих, че съм аутсайдер по дифолт :cry: Затова засега няма да се пробвам. :wink:
Няма ли да се намери и за мен щедър спонсор да ми заеме няколкостотин хиляди евро, гарантирана възвръщаемост на инвестицията :mrgreen:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 24 Авг 2011, 14:39

kalahan2008 написа:Като ми казаха колко трябвало да си платиш, за да спечелиш конкурса, и установих, че съм аутсайдер по дифолт :cry: Затова засега няма да се пробвам. :wink:
Няма ли да се намери и за мен щедър спонсор да ми заеме няколкостотин хиляди евро, гарантирана възвръщаемост на инвестицията :mrgreen:

8) Те така разправяха и на първия конкурс. И "миза" си имаше и даже познавам хора, които внесли "капаро" по "мизата", после им го върнали с обяснение за "форс-мажорни" обстоятелства, поради които работата "аха да стане, ама се разсъхнала". :mrgreen: Опитът показва следното - нова професия (пр. "частен" нотариус - те нямаха още тарифа, когато беше първият конкурс 1998 г.) - хората се ослушват - "ама работата е тъпа, ама сигурно трябват връзки, `щото освен някакви случайни клиенти, големите няма да дойдат при мене..." - в София останаха над 20 незаети места на първия конкурс. На втория - пак останаха май 1-2 места, от което се възползваха нотариуси от провинцията, уредили си преместване със заповед на министъра. На третия конкурс - "юру-у-у-у-уш !" всичко живо кандидатства... ЧСИ, както беше писала едно време mi_lena "не може да се сравнява с комфорта на охранителното производство", отделно, че изисква много повече персонал и разходите са несравними. Закономерно, на първия конкурс останаха доста незаети места. Нищо чудно и на този да не се запълнят бройките. За "мизи" и плащане можем да коментираме чак на третия конкурс :lol: , ако ... ("nam, Carthago dеlenda...") изобщо има ЧСИ дотогава :mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот miladanova » 24 Авг 2011, 16:59

За новия конкурс за ЧСИ за 3-те съдебни района има повече от 100 кандидати, така че едва ли ще останат незаети бройки :wink:
miladanova
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 22:25

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 24 Авг 2011, 17:25

Да, де, времената от 1998 г. (първия конкурс за нотариуси, когато кандидатите са били по-малко от местата) отдавна отминаха, но заетите бройки не са функция на броя кандидати :P И на първия конкурс за ЧСИ имаше повече кандидати от "бройките", но незаети бройки останаха. Да са били толкоЗ "бедни" кандидатите, та не са могли да си платят за някоя "незаета бройка" - не ми се вярва. Ergo - ако се продаваха "бройките", щяха да са запълнени още през 2006 г. 8)
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kalahan2008 » 25 Авг 2011, 14:20

gudio написа:
kalahan2008 написа:Като ми казаха колко трябвало да си платиш, за да спечелиш конкурса, и установих, че съм аутсайдер по дифолт :cry: Затова засега няма да се пробвам. :wink:
Няма ли да се намери и за мен щедър спонсор да ми заеме няколкостотин хиляди евро, гарантирана възвръщаемост на инвестицията :mrgreen:

8) Те така разправяха и на първия конкурс. И "миза" си имаше и даже познавам хора, които внесли "капаро" по "мизата", после им го върнали с обяснение за "форс-мажорни" обстоятелства, поради които работата "аха да стане, ама се разсъхнала". :mrgreen:

Еми така се хвалят някои - че вече са си платили. Дали казват истината, не мога да знам :wink:
Има голяма разлика между първоначалния конкурс и сегашния (и евентуален бъдещ и за другите градове). Но наистина е интересен фактът, че за София например има 5 незаети места и вече 5 години няма конкурс... :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот astrea » 25 Авг 2011, 14:41

miladanova написа:За новия конкурс за ЧСИ за 3-те съдебни района има повече от 100 кандидати, така че едва ли ще останат незаети бройки :wink:


Честно? И от де туй категорично инфо два дни след края на приема на документи?!
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 28 Авг 2011, 00:54

astrea, не сте си включили личните съобщения, така че не мога да отговарям на въпросите, които получавам там, а kalahan2008, по мое скромно мнение само ще загуби (най-малкото време до следващия конкурс), ако не се пробва. НЕма се пУашите - първоначалната инвестиция, както впрочем писа един вестник, възлиза на... 6 000 (шест хиляди) лв. - и на мен точно толкова ми излезна..., хем тогава и компютрите и мебелите бяха много по-скъпи от днес. Има и едно проблемче 8) - встъпителната вноска в Комората на извршителите биде преди известно време увеличена на 10 000 лв., аналогично на Нотариалната камара, там даже май е по-висока :|
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39


Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот astrea » 05 Окт 2011, 09:38

Само мен ме няма в тоя списък :lol:
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот mudio » 10 Окт 2011, 20:18

Здравейте колеги,

С удоволствие мога да ви съобщя, че относно местата за ЧСИ за гр. Пазарджик, фактическата обстановка вече се изясни: от 8 места, 6 ще бъдат пуснати и заети от: четиримата ДСИ, както и от един мъж никому неизвестен в списъка с нередовни документи и 50 000 евро вече платени от него на някому.
Е да, остава още едно место така, че които го интересува да продава овцете и каквото му е останало от баба и дядо и хайде на хорото.

Очаквайте скоро информация за местата за Смолян, Ловеч и за ....... Варна! :-))
mudio
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Окт 2011, 20:01

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Окт 2011, 20:44

И на мен ми предлагаха мястото в Пазарджик - откъм информация.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот street » 10 Окт 2011, 23:54

абе, какво да си говорим всички конкурси ,чрез които се продобива някаква власт и се правят доста пари са с корупционна схема , вече направо ми се "повръща" като чуя думата конкурс!!! би трябвало да се нарече назначаване , чрез подходящо солидно заплащане!
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 11 Окт 2011, 14:34

mudio написа: Здравейте колеги,

С удоволствие мога да ви съобщя, че ... и 50 000 евро

Не ти е май вярна информацията, адаш :wink: От баш-шефа на Комората онзи ден научих, че само място в Смолян било 300 000 евро - притеснен помощник-ЧСИ - кандидат за съответния район го попитал вярно ли е, че работодателят му ги бил вече платил, защото се притеснявал как ще ги избие, за да ги връща, все пак регионът е бедничък, имотният балон се спука и дори цяло Пампорово да разпродаде, пак му се виждало трудна работа :mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот portokal » 11 Окт 2011, 14:59

Те ДСИ-тата са повече от 4. :lol: Да не стане така, че някой като Мудио да плати и да няма място за него?
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот perfekt » 11 Окт 2011, 15:34

Защо цената е различна, когато Пазарджик е по-атрактивен район от смотания Смолян? Няма как да е 300 000 евро...., та това няма избиване....,банките не кредитират, а и тези разпадащи се и излъскани на външен вид хотели кой ще ги купи при една продажба?
На загубилите и платили вече ЧЕСТИТО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
perfekt
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Авг 2009, 22:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот perfekt » 11 Окт 2011, 15:37

Аз с 300 000 евро ще отида на Бахамите, а не в Смолян да гоня шишарките! :lol: :lol: :lol: :lol:
perfekt
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Авг 2009, 22:43

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron