начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Dvojnoto grajdanstvo - zadyljenie za otkaz ot bylgarskoto?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Dvojnoto grajdanstvo - zadyljenie za otkaz ot bylgarskoto?

Мнениеот Сериозна » 23 Яну 2004, 09:16

Nyakoj znae li dali pridobivaneto na amerikansko, italiansko ili belgijsko grajdansko iziskva otkaz ot pyrvoto grajd.?
Сериозна
 

Re: Dvojnoto grajdanstvo - zadyljenie za otkaz ot bylgarskot

Мнениеот cap.Stanev » 23 Яну 2004, 10:41

za Amerikanskoto i Italianskoto znam, 4e ne se iziskwa otkaz ot Bulgarskoto, no za Belgijskolo ne sum siguren i wse pak tendenciq w mejdunarodnata praktika e ograni4awaneto na dwoinoto grajdanstwo, koeto suzdawa problemi sus wutre6noto zakonodatelstwo na otdelnite strani.
cap.Stanev
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Яну 2004, 15:45

Re: Dvojnoto grajdanstvo - zadyljenie za otkaz ot bylgarskot

Мнениеот ekostova » 23 Яну 2004, 15:40

dokolkoto znam pri vsichki evrop.darzavi purvo se otkazvash ot BG grazdanstvo, posle pridobivash novoto i posle se vazstanovjava bulg. Ne se plashete. No ima darzavi /Germany/ ne moze 2-no grazdanstvo za njakoi profesii.
ekostova
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 02 Юли 2002, 14:50

Благодаря, но пак имам въпрос

Мнениеот Сериозна » 23 Яну 2004, 20:06

Благодаря за любезността и на двамата участника във форума, но сега се питам къде мога да прочета нещо повече, относно българското законодателство и двойното гражданство.
Сериозна
 

Re: Благодаря, но пак имам въпрос

Мнениеот cap.Stanev » 23 Яну 2004, 21:53

Мислля че в ЗБГ и доколкото съм запознат българско гражданство може да се придобие, ако лицето е освободено от досегашното си гражданство или, ще бъде освободено от него към момента на придобоиване на българско гражданство(чл.12 от ЗБГ)
cap.Stanev
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Яну 2004, 15:45

Re: Благодаря, но пак имам въпрос

Мнениеот VM » 28 Яну 2004, 12:59

Ако придобиваш БГ гражданство по натурализация, тогава се изисква освобождаване от настоящото гражданство на лицето. Ако чужденеца получава БГ гражданство по произход, то той може да си запази настоящто гражданство.
VM
 


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron