начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за частни съдебни изпълнители

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот marlex » 29 Юли 2011, 17:34

http://bcpea.org/news.php?readmore=21

Със Заповед №ЛС-И-248/14.06.2011г. на Министъра на правосъдието е насрочен конкурс за частни съдебни изпълнители за следните съдебни райони: Окръжен съд Ловеч, Окръжен съд Смолян и Окръжен съд Пазарджик.

Кандидатите за участие в конкурса за частни съдебни изпълнители подават чрез Съвета на Камарата на ЧСИ писмено заявление по образец до Министъра на правосъдието за участие в конкурса в едномесечен срок, от датата на публикуване на заповедта на Министъра.

Приемът на документи ще се извършва в деловодството на Камарата на ЧСИ или по пощата (важи датата на пощенското клеймо) на адрес: гр.София, ул. "Пиротска" №7, ет.4, в едномесечен срок, считано от 19.07.2011г.

ПРИЕМНО ВРЕМЕ НА КЧСИ ЗА ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ:

Всеки работен ден от 10.00 до 12.00 часа и от 14.00 до 16.00 часа.

Към заявлението следва да се приложат документите по чл.6 ал.3 от Наредба №1/06.02.2006г. за условията и реда за провеждане на конкурс за частни съдебни изпълнители, както и платежен документ за внесена такса за участие в конкурса по сметка на Министерство на правосъдието.

Заповед № ЛС-И-248/14.06.2011г. и Приложение №1

Заявление за участие в конкурс за ЧСИ

Декларация по чл.5, ал.1, т.5, 6 и 7 от ЗЧСИ

Успех на всички!
marlex
Младши потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: 01 Ное 2002, 00:11

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 12 Авг 2011, 13:17

Ако пак изпитва проф. Стамболиев, не цитирайте автори, може да не ги харесва.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот acnapyx » 17 Авг 2011, 16:13

Стамболиев ли е изпитващия ... леле .. ужас ;)

PS: Моля ако някой има развити теми по конспекта да ги прати или да ми пише на e-mail: Adv.Nikolov@abv.bg
acnapyx
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 17 Авг 2011, 16:00

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот Ivailo5rov » 18 Авг 2011, 10:49

Не се знае още, но сигурно ще е той. Все пак той се е ангажирал с камарата още отначало. А е и от създателите на новия кодекс. И доколкото знам - засега е водещият преподавател по процес.
Друго исках да кажа. На предния конкурс прекалено го изнерви споменаването на името на друг автор. Та затова - по-добре никой да не се споменава и цитира. Важното е отговорът да е съобразно закона.
И дано променят тактиката. На предния конкурс късаха масово, а като пускаха някого - това обикновено е тройка.
Хора, като искате да се подберат кадри с конкурса, оценявайте ги по шестобалната система, а при класирането естествено на първо място са отличните, след това много добрите и т.н. Не е необходимо да се унижават хората.
Ivailo5rov
Активен потребител
 
Мнения: 1098
Регистриран на: 16 Сеп 2006, 14:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kalahan2008 » 24 Авг 2011, 12:58

Като ми казаха колко трябвало да си платиш, за да спечелиш конкурса, и установих, че съм аутсайдер по дифолт :cry: Затова засега няма да се пробвам. :wink:
Няма ли да се намери и за мен щедър спонсор да ми заеме няколкостотин хиляди евро, гарантирана възвръщаемост на инвестицията :mrgreen:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 24 Авг 2011, 14:39

kalahan2008 написа:Като ми казаха колко трябвало да си платиш, за да спечелиш конкурса, и установих, че съм аутсайдер по дифолт :cry: Затова засега няма да се пробвам. :wink:
Няма ли да се намери и за мен щедър спонсор да ми заеме няколкостотин хиляди евро, гарантирана възвръщаемост на инвестицията :mrgreen:

8) Те така разправяха и на първия конкурс. И "миза" си имаше и даже познавам хора, които внесли "капаро" по "мизата", после им го върнали с обяснение за "форс-мажорни" обстоятелства, поради които работата "аха да стане, ама се разсъхнала". :mrgreen: Опитът показва следното - нова професия (пр. "частен" нотариус - те нямаха още тарифа, когато беше първият конкурс 1998 г.) - хората се ослушват - "ама работата е тъпа, ама сигурно трябват връзки, `щото освен някакви случайни клиенти, големите няма да дойдат при мене..." - в София останаха над 20 незаети места на първия конкурс. На втория - пак останаха май 1-2 места, от което се възползваха нотариуси от провинцията, уредили си преместване със заповед на министъра. На третия конкурс - "юру-у-у-у-уш !" всичко живо кандидатства... ЧСИ, както беше писала едно време mi_lena "не може да се сравнява с комфорта на охранителното производство", отделно, че изисква много повече персонал и разходите са несравними. Закономерно, на първия конкурс останаха доста незаети места. Нищо чудно и на този да не се запълнят бройките. За "мизи" и плащане можем да коментираме чак на третия конкурс :lol: , ако ... ("nam, Carthago dеlenda...") изобщо има ЧСИ дотогава :mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот miladanova » 24 Авг 2011, 16:59

За новия конкурс за ЧСИ за 3-те съдебни района има повече от 100 кандидати, така че едва ли ще останат незаети бройки :wink:
miladanova
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Сеп 2010, 22:25

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 24 Авг 2011, 17:25

Да, де, времената от 1998 г. (първия конкурс за нотариуси, когато кандидатите са били по-малко от местата) отдавна отминаха, но заетите бройки не са функция на броя кандидати :P И на първия конкурс за ЧСИ имаше повече кандидати от "бройките", но незаети бройки останаха. Да са били толкоЗ "бедни" кандидатите, та не са могли да си платят за някоя "незаета бройка" - не ми се вярва. Ergo - ако се продаваха "бройките", щяха да са запълнени още през 2006 г. 8)
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот kalahan2008 » 25 Авг 2011, 14:20

gudio написа:
kalahan2008 написа:Като ми казаха колко трябвало да си платиш, за да спечелиш конкурса, и установих, че съм аутсайдер по дифолт :cry: Затова засега няма да се пробвам. :wink:
Няма ли да се намери и за мен щедър спонсор да ми заеме няколкостотин хиляди евро, гарантирана възвръщаемост на инвестицията :mrgreen:

8) Те така разправяха и на първия конкурс. И "миза" си имаше и даже познавам хора, които внесли "капаро" по "мизата", после им го върнали с обяснение за "форс-мажорни" обстоятелства, поради които работата "аха да стане, ама се разсъхнала". :mrgreen:

Еми така се хвалят някои - че вече са си платили. Дали казват истината, не мога да знам :wink:
Има голяма разлика между първоначалния конкурс и сегашния (и евентуален бъдещ и за другите градове). Но наистина е интересен фактът, че за София например има 5 незаети места и вече 5 години няма конкурс... :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот astrea » 25 Авг 2011, 14:41

miladanova написа:За новия конкурс за ЧСИ за 3-те съдебни района има повече от 100 кандидати, така че едва ли ще останат незаети бройки :wink:


Честно? И от де туй категорично инфо два дни след края на приема на документи?!
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 28 Авг 2011, 00:54

astrea, не сте си включили личните съобщения, така че не мога да отговарям на въпросите, които получавам там, а kalahan2008, по мое скромно мнение само ще загуби (най-малкото време до следващия конкурс), ако не се пробва. НЕма се пУашите - първоначалната инвестиция, както впрочем писа един вестник, възлиза на... 6 000 (шест хиляди) лв. - и на мен точно толкова ми излезна..., хем тогава и компютрите и мебелите бяха много по-скъпи от днес. Има и едно проблемче 8) - встъпителната вноска в Комората на извршителите биде преди известно време увеличена на 10 000 лв., аналогично на Нотариалната камара, там даже май е по-висока :|
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39


Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот astrea » 05 Окт 2011, 09:38

Само мен ме няма в тоя списък :lol:
astrea
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Ное 2006, 17:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот mudio » 10 Окт 2011, 20:18

Здравейте колеги,

С удоволствие мога да ви съобщя, че относно местата за ЧСИ за гр. Пазарджик, фактическата обстановка вече се изясни: от 8 места, 6 ще бъдат пуснати и заети от: четиримата ДСИ, както и от един мъж никому неизвестен в списъка с нередовни документи и 50 000 евро вече платени от него на някому.
Е да, остава още едно место така, че които го интересува да продава овцете и каквото му е останало от баба и дядо и хайде на хорото.

Очаквайте скоро информация за местата за Смолян, Ловеч и за ....... Варна! :-))
mudio
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Окт 2011, 20:01

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Окт 2011, 20:44

И на мен ми предлагаха мястото в Пазарджик - откъм информация.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот street » 10 Окт 2011, 23:54

абе, какво да си говорим всички конкурси ,чрез които се продобива някаква власт и се правят доста пари са с корупционна схема , вече направо ми се "повръща" като чуя думата конкурс!!! би трябвало да се нарече назначаване , чрез подходящо солидно заплащане!
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот gudio » 11 Окт 2011, 14:34

mudio написа: Здравейте колеги,

С удоволствие мога да ви съобщя, че ... и 50 000 евро

Не ти е май вярна информацията, адаш :wink: От баш-шефа на Комората онзи ден научих, че само място в Смолян било 300 000 евро - притеснен помощник-ЧСИ - кандидат за съответния район го попитал вярно ли е, че работодателят му ги бил вече платил, защото се притеснявал как ще ги избие, за да ги връща, все пак регионът е бедничък, имотният балон се спука и дори цяло Пампорово да разпродаде, пак му се виждало трудна работа :mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот portokal » 11 Окт 2011, 14:59

Те ДСИ-тата са повече от 4. :lol: Да не стане така, че някой като Мудио да плати и да няма място за него?
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот perfekt » 11 Окт 2011, 15:34

Защо цената е различна, когато Пазарджик е по-атрактивен район от смотания Смолян? Няма как да е 300 000 евро...., та това няма избиване....,банките не кредитират, а и тези разпадащи се и излъскани на външен вид хотели кой ще ги купи при една продажба?
На загубилите и платили вече ЧЕСТИТО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
perfekt
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Авг 2009, 22:43

Re: Конкурс за частни съдебни изпълнители

Мнениеот perfekt » 11 Окт 2011, 15:37

Аз с 300 000 евро ще отида на Бахамите, а не в Смолян да гоня шишарките! :lol: :lol: :lol: :lol:
perfekt
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Авг 2009, 22:43

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта


cron