начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот negus » 10 Сеп 2011, 12:35

Аз се занимавам с изработка на малки бизнес сайтове , но не съм фирма .Сега имам една поръчка от фирма , но искат да си оправдаят разхода . Аз не съм юридическо лице , а физическо е какво може да се направи за да е всичко законово и аз да мога да си плащам?Нещо като договор за поръчка или нещо друго .Моля да ми кажете как без да регистрирам фирма мога да си я развивам тази дейност .
Благодаря предварително и се извинявам за невежеството ако съм объркал раздела .
negus
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Сеп 2007, 22:39

Re: Искам да попитам ...

Мнениеот nk7702n » 11 Сеп 2011, 00:24

Как така ще извършвате търговска дейност, пък няма да имате фирма, нещо не се връзва, май!?
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Искам да попитам ...

Мнениеот bebitor » 11 Сеп 2011, 01:22

Не договор за поръчка, а за изработка.
Ако имате повечко работа, фирмата е по-изгоден вариант. Консултирайте се със счетоводител и с адвокат.
Не бих казала, че изработката на сайт е непременно търговска дейност. Това е творчески процес, като да нарисуваш портрет, или да ушиеш дреха...
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Искам да попитам ...

Мнениеот nk7702n » 11 Сеп 2011, 01:28

На мен ми изглежда като извършване на търговска дейност, след като питащият е споменал, че по поръчка на фирми ще изработва сайтове, това няма да е единичен случай, а въобще смята да се занимава срещу заплащане с такава дейност. Въпреки че, не е изрично посочено в чл. 1 от ТЗ, ми се струва че е такъв характерът на дейността.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Искам да попитам ...

Мнениеот bebitor » 11 Сеп 2011, 01:31

Чл.2 т.2 от ТЗ
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот negus » 11 Сеп 2011, 12:35

не работата не е много сайтовете са малки и с повече рекламен характер .
примерно човека иска сайт в който
за нас продукти контакти
до 5 странички има магазинче за нещо , канторка или нещо подобно и иска да си направи рекламка чрез собствен сайт
подръжката им е малка защото промените са малко примерно телефон или адрес , открил нов офис и т.н.
не става дума за големи сайтове,електронни магазини и т.н.
заплащането също не е голямо и не мисля че ми е изгодно да правя регистрация на фирма и последващите разходи от това
negus
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Сеп 2007, 22:39

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот bebitor » 11 Сеп 2011, 22:25

Хайде тогава бонусче, понеже и на мен ми е хоби - клик
Дано Ви дойдат поръчки за цели портали.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот negus » 13 Сеп 2011, 09:47

Мерси много . От това да разбирам ли че не е необходимо да съм фирма .С това те могат ли да си докажат разхода? Мерси.
negus
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Сеп 2007, 22:39

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот veda-accounting » 19 Сеп 2011, 16:06

Здравейте,

Можете да се регистрирате като лице, упражняващо свободна професия, но трябва да отговаряте на някои условия. Мога да Ви предложа и възможност да минава разходът през фирма. Ако Ви интересува, можете да ми пишете на e-mail-а, посочен в профила.

Поздрави!
Аватар
veda-accounting
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Юли 2011, 11:05
Местоположение: София

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот optimeon » 29 Яну 2018, 09:45

И мен ме интересува същия въпрос
optimeon
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 15 Дек 2017, 15:17

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот ykovachev » 30 Май 2018, 11:22

Е пропускате осигуровките. То да беше само един данък :D
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: изработка на малки бизнес сайтове, но не съм фирма

Мнениеот doudoned » 11 Фев 2019, 18:49

Тази дейност може да се извършва по три начина - чрез фирма, като самоосигуряващо се лице или по граждански договор - за консултация, изработка и т.н. Последният вариант е най-прост, но фирмата дето иска да си оправдае разхода трябва да ви удържи данък при източника. Независимо от формата, ако минете прага за регистрация по ДДС ще ви регистрират дори и като физическо лице и пак ще ви трябва счетоводител.
doudoned
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 21 Сеп 2001, 10:04


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron