начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

място на завеждане на искова молба

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


място на завеждане на искова молба

Мнениеот mariankata » 27 Май 2011, 12:26

Здравейте, мога ли да заведа искова молба срещу ответник,който е жител на друга област. Искам да отправя исковата молба към районен съд по мой постоянен адрес.
mariankata
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Мар 2011, 19:05

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот nk7702n » 27 Май 2011, 13:00

Зависи за какво дело става въпрос, има различни видове подсъдност.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот mariankata » 27 Май 2011, 13:08

граждански иск срещу служител на държавата,който с неправомерните си служебни действия ме ущетява и към този момент
mariankata
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Мар 2011, 19:05

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот dimitur_vg » 27 Май 2011, 14:13

За да заведете гражданско дело за претърпени вреди от незаконосъобразните действия на служители на държавни структури е необходимо да се съобразите със специалните изисквания на Закона за отговорността на държавата и общините.Там се казва,че подобен вид искови молби се предявяват пред административните съдилища,каквито има във всеки един областен град...а не се разглеждат по общия ред за непозволеното увреждане по чл. 45 ЗЗД, които са подсъдни на районните съдилища
dimitur_vg
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:42

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот advokat__nikolov » 25 Юни 2011, 21:10

По скоро това е въпрос за подведомственост, а не за подсъдност, колега. Съдът може да е преценил, че делото му е подведомствено като държавен орган, но се пита кой от всичките видове съдилища трябва да разгледа делото : административен, граждански или наказателен, а това е въпрос също за подведомственост, а не за подсъдност. И да се отговори на тоя въпрос или по-точно как да отделим гражданското от административното дело е нужно да се изследва характера на отношенията, т.е. не е необходимо да четем закона по този въпрос. :wink:
advokat__nikolov
 

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот palimsest » 25 Юни 2011, 23:19

advokat__nikolov написа:По скоро това е въпрос за подведомственост, а не за подсъдност, колега. Съдът може да е преценил, че делото му е подведомствено като държавен орган, но се пита кой от всичките видове съдилища трябва да разгледа делото : административен, граждански или наказателен, а това е въпрос също за подведомственост, а не за подсъдност. И да се отговори на тоя въпрос или по-точно как да отделим гражданското от административното дело е нужно да се изследва характера на отношенията, т.е. не е необходимо да четем закона по този въпрос. :wink:


За подсъдност иде реч, Николов! (Винаги съм се чудил кви ИМ разглежда наказателен състав, щото за наказателен съд, в буквалния смисъл, не съм чувал)
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот Melly » 25 Юни 2011, 23:21

palimsest написа:
advokat__nikolov написа:По скоро това е въпрос за подведомственост, а не за подсъдност, колега. Съдът може да е преценил, че делото му е подведомствено като държавен орган, но се пита кой от всичките видове съдилища трябва да разгледа делото : административен, граждански или наказателен, а това е въпрос също за подведомственост, а не за подсъдност. И да се отговори на тоя въпрос или по-точно как да отделим гражданското от административното дело е нужно да се изследва характера на отношенията, т.е. не е необходимо да четем закона по този въпрос. :wink:


За подсъдност иде реч, Николов! (Винаги съм се чудил кви ИМ разглежда наказателен състав)

+1 :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот teogeo » 10 Юли 2011, 15:19

palimsest написа:
advokat__nikolov написа:По скоро това е въпрос за подведомственост, а не за подсъдност, колега. Съдът може да е преценил, че делото му е подведомствено като държавен орган, но се пита кой от всичките видове съдилища трябва да разгледа делото : административен, граждански или наказателен, а това е въпрос също за подведомственост, а не за подсъдност. И да се отговори на тоя въпрос или по-точно как да отделим гражданското от административното дело е нужно да се изследва характера на отношенията, т.е. не е необходимо да четем закона по този въпрос. :wink:


За подсъдност иде реч, Николов! (Винаги съм се чудил кви ИМ разглежда наказателен състав, щото за наказателен съд, в буквалния смисъл, не съм чувал)


Не му се смейте! Аз пък съм чувал за наказателен съд. И вие сте чували, ама...
Точно от тази година започна събирането на кадри за новоизградената структура "Апелативен Наказателен Съд".
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот advokat__nikolov » 19 Юли 2011, 14:12

palimsest написа:
advokat__nikolov написа:По скоро това е въпрос за подведомственост, а не за подсъдност, колега. Съдът може да е преценил, че делото му е подведомствено като държавен орган, но се пита кой от всичките видове съдилища трябва да разгледа делото : административен, граждански или наказателен, а това е въпрос също за подведомственост, а не за подсъдност. И да се отговори на тоя въпрос или по-точно как да отделим гражданското от административното дело е нужно да се изследва характера на отношенията, т.е. не е необходимо да четем закона по този въпрос. :wink:


За подсъдност иде реч, Николов! (Винаги съм се чудил кви ИМ разглежда наказателен състав, щото за наказателен съд, в буквалния смисъл, не съм чувал)


Знаеш ли когИ в случая иде реч за подсъдност? Когит пръдне бухала :)
advokat__nikolov
 

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот nk7702n » 19 Юли 2011, 14:32

Николов, ти хептен на луд взе да се правиш, май!? Сега остава и да си обясняваме каква е разликата между подведомственост и подсъдност, ГП и НП, ИМ и ОА и т.н.Тия работи чел ли си ги в ония дебели книжки, които рекламираш, а!? А лекции по тая материя изнасяш ли?
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот advokat__nikolov » 19 Юли 2011, 14:43

nk7702n написа:Николов, ти хептен на луд взе да се правиш, май!? Сега остава и да си обясняваме каква е разликата между подведомственост и подсъдност, ГП и НП, ИМ и ОА и т.н.Тия работи чел ли си ги в ония дебели книжки, които рекламираш, а!? А лекции по тая материя изнасяш ли?


Аз съм за шоуто във форума :wink: Не го ли разбра вече. Ако наистина искаш сериозен диалог с мен заповядай на Совиньон Блан да си поговорим за наука. Тъй правя/правех с асистентките в университета. Даже често си мислят, че спя с тях, но не - бъбрим си за наука. :wink:

Като стана дума за реклами, ето една нова :D


Изображение
advokat__nikolov
 

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот nk7702n » 19 Юли 2011, 15:02

:roll: :P
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот advokat__nikolov » 19 Юли 2011, 15:26

nk7702n написа::roll: :P


Защо правя подобни реклами?

Много често ми се налага да стоя в промеждутъка на науката и красивите жени. А не искам да губя нито едното, нито другото. А всяко едно тях изисква да му отделяш внимание, време и любов. Затова никога няма да ме видиш в компанията на средно красиви жени, а в компанията на зверски красиви жени. Затова никога няма да ме видиш да държа в ръцете си обикновена правна литература, а само най-добрата и най-ценната. :wink:


Капиш?
advokat__nikolov
 

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот gandalf_bg » 19 Юли 2011, 16:20

Изображение
gandalf_bg
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 13 Фев 2008, 20:17

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот advokat__nikolov » 19 Юли 2011, 16:42

Това някаква интернет терминология ли е?
advokat__nikolov
 

Re: място на завеждане на искова молба

Мнениеот Pause » 31 Юли 2011, 16:30

advokat__nikolov написа:По скоро това е въпрос за подведомственост, а не за подсъдност, колега. Съдът може да е преценил, че делото му е подведомствено като държавен орган, но се пита кой от всичките видове съдилища трябва да разгледа делото : административен, граждански или наказателен, а това е въпрос също за подведомственост, а не за подсъдност. И да се отговори на тоя въпрос или по-точно как да отделим гражданското от административното дело е нужно да се изследва характера на отношенията, т.е. не е необходимо да четем закона по този въпрос ,или метода на регулиране в гражданското е равнопоставеност на страните. :wink:


Инцидентно се вкл.по темата и ако подобна ИМ се предяви пред ненадлежния съд би следвало да се изпрати от него на компетентния орган или прекрати с определение. :lol:
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14


Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта