начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот todorb2000 » 05 Апр 2011, 19:14

Е, как да вярвам в независимата съдебна власт. Кажете ми, драги юристи, как да вярвам в човека с черната тога и в човека с червената тога????
Започнах да не вярвам в съдебната власт, когато платих на адвокат, уговорихме за присъствие на датата на делото, а после се скри. Платих му 100лв. и офейка. От тогава гледам с друго око на адвокатите, но има и сериозно хора. Намират се все още. :?
Та не ми се сърдете, ако ви опонирам или реагирам остро понякога. Не е мой стил, но става понякога.
Та така, лоши и корумпирани съдии :(
Не всички, но когато едната страна е държавата, съдиите се вманиачават.. :?
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот tj_todorov » 16 Юни 2011, 19:35

На печелившите - честито :)
На мен досега ми се беше разминавало, но сега и на мен в решението по делото във ВАС ми вписаха и дължимата такса за юристконсулско възнаграждение към КЗК. За мен е очевидно, че текста в АПК се различава от текста в ГПК, и по АПК няма изрично записано задължение и за юристконсулските възнаграждения, но не така чете закона Тълкувателното решение номер 3 на ВАС колегията от 2010:)
tj_todorov
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 04 Фев 2006, 14:29

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот todorb2000 » 17 Юни 2011, 03:39

tj_todorov написа:На печелившите - честито :)
На мен досега ми се беше разминавало, но сега и на мен в решението по делото във ВАС ми вписаха и дължимата такса за юристконсулско възнаграждение към КЗК. За мен е очевидно, че текста в АПК се различава от текста в ГПК, и по АПК няма изрично записано задължение и за юристконсулските възнаграждения, но не така чете закона Тълкувателното решение номер 3 на ВАС колегията от 2010:)

A дължи ли се възнагражедение на юрисконсулт, който не е доказал разход за направени разноски?
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот Гост. » 17 Юни 2011, 06:31

todorb2000 написа:A дължи ли се възнагражедение на юрисконсулт, който не е доказал разход за направени разноски?

Светът, особено правния, е пълен с изненади, Тодореееееее, които дебнат отвсякъде :lol: :
http://www.sac.government.bg/home.nsf/v ... enDocument
:roll: 8) Аз, нещо ми става навик напоследък, все споделям особените мнения по задължителните "волеизявления" на висшите, ама съм глас в пустош.
Без глас.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот nel-44 » 17 Юни 2011, 10:09

poli_g написа::roll: ...Добре де, защо не се замислиш, че след като има толкова инакомислещи, при това безспорни капацитети, че нещо не е така, но не в тях и тезата им, а в твоята теза?


"В затвора питат осъдения:
- За колко време и защо си тук?
- Осъдиха ме на три години, загдето нарекох шефа на фирмата глупак и некадърник.
- Но за обида максималното наказание е една година.
- Една година получих за обидата, а останалите две – за разкриване на служебна тайна. "

... Реших да се замисля над въпроса: От къде извира този хумор?
nel-44
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Апр 2011, 11:52

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот Гост. » 17 Юни 2011, 11:37

nel-44 написа:
poli_g написа::roll: ...Добре де, защо не се замислиш, че след като има толкова инакомислещи, при това безспорни капацитети, че нещо не е така, но не в тях и тезата им, а в твоята теза?


"В затвора питат осъдения:
- За колко време и защо си тук?
- Осъдиха ме на три години, загдето нарекох шефа на фирмата глупак и некадърник.
- Но за обида максималното наказание е една година.
- Една година получих за обидата, а останалите две – за разкриване на служебна тайна. "

... Реших да се замисля над въпроса: От къде извира този хумор?


Да, и?
Думите в цитат са мои и касаят плащане с ДТМ( ако не ме лъже паметта), последното ми включване по темата касае друг аспект- присъждане на юк. възнаграждение.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот todorb2000 » 17 Юни 2011, 14:07

poli_g написа:
nel-44 написа:
poli_g написа::roll: ...Добре де, защо не се замислиш, че след като има толкова инакомислещи, при това безспорни капацитети, че нещо не е така, но не в тях и тезата им, а в твоята теза?


"В затвора питат осъдения:
- За колко време и защо си тук?
- Осъдиха ме на три години, загдето нарекох шефа на фирмата глупак и некадърник.
- Но за обида максималното наказание е една година.
- Една година получих за обидата, а останалите две – за разкриване на служебна тайна. "

... Реших да се замисля над въпроса: От къде извира този хумор?


Да, и?
Думите в цитат са мои и касаят плащане с ДТМ( ако не ме лъже паметта), последното ми включване по темата касае друг аспект- присъждане на юк. възнаграждение.


Съгласен съм, но ако има направени разноски. Да, на адвокат, но не на юрисконсулт, ако не е представил разходен документ. Къде е справедливото с случая? Ако, някоя структура няма юрисконсулт, и ползва такъв от другаде, то тогава се дължи такова възнаграждение, ако е уговорено както адвокатското. Щото аз знам, че на юрисконсулта не се плащат пати за защита, които после да се получават чрез съда като съдебни разноски. Ето нещо интересно за теб: Решението подлежи на отмяна в частта, с която лицето е осъдено да заплати на административния орган разноски в размер на 80 лв. за юрисконсултско възнаграждение. С оглед разпоредбата на чл. 120, ал. 1 от КСО, която освобождава осигурените лица от внасяне на държавна такса по дела за пенсии, които водят срещу териториалните поделения на НОИ, разпоредбата на алинея 5 на чл. 64 от ГПК (отм.) не следва да бъде прилагана по субсидираност. Създаденото изключение за присъждане на деловодни разноски, които в действителност не са били направени, не може да намери приложение в съдебни производства по глава осма от КСО." http://www.sac.government.bg/court22.ns ... enDocument
И как вкупом съгрешихме, уважаема Поли :wink: http://www.sac.government.bg/home.nsf/v ... enDocument
В това тълкувателно решение, и дума не е ставало за лицата по чл.120 от КСО, и не е разглеждано от общото събрание на съдии случаят, когато деловодни разноски не са правени, какъвто е случая с юрисконсулта на НОИ-Хасково.
Поправи ме, ако бъркам.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот todorb2000 » 14 Юли 2011, 20:27

http://dox.bg/files/dw?a=803df14e92

Това вече е върхът!
Тази комисия е толкова "застреляна", че нямам други подходящи думи, за да я обрисувам.
Ето, какво казва същата по чл.2 от ЗДТ: "Чл. 2. Министърът на финансите определя в кои случаи таксите се събират в брой."
А пълния текст е:"Чл. 2. (1) Държавните такси са прости и пропорционални. Те се заплащат с държавна таксова марка или в брой. Министърът на финансите определя как се унищожават таксовите марки и в кои случаи таксите се събират в брой."
Ето, това, ако не е лобиски подход. Какво да се прави? Хубава работа, ама българска :D
Иван Колев има още много хляб да яде, и да се научи да чете нормативните актове.. :mrgreen:
Високоплатени "безделници"
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот whiskey » 17 Юли 2011, 11:42

Сигурно свободното ти време е в повече, но все пак се чудя ще дойде ли момент в който ще спреш да се занимаваш с глупости. Друга причина която вероятно те мотивира да продължаваш да го правиш е да четеш името си в документи на големите институции...
whiskey
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 02 Ное 2009, 14:09

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот todorb2000 » 17 Юли 2011, 18:57

whiskey написа:Сигурно свободното ти време е в повече, но все пак се чудя ще дойде ли момент в който ще спреш да се занимаваш с глупости. Друга причина която вероятно те мотивира да продължаваш да го правиш е да четеш името си в документи на големите институции...

Аз имам вероятните мотиви за отношението ви към мен, но това не е толкова важно. Важното е, какво мислите за публикувания документ.
Кажете, какво е вашето отношение към документа, а оставете мен.
Ние издържаме администрацията на Висшия съдебен съвет, затова бихме могли да имаме мнение.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот whiskey » 18 Юли 2011, 14:15

Моето отношение към документа е абсолютно никакво, защото това, което са ти написали вероятно е трябвало да го разбереш доста отдавна. Как пък така всички други разбраха за какво иде реч, само ти реши, че комисията е застреляна. И добре че има кой да каже на Иван Колев, че не може да чете нормативни актове, иначе горкият човечец... мъка, мъка. И не, аз нямам специално отношение към вас, просто се чудя как е възможно някой да хвърля толкова енергия и да се опитва да открива топлата вода, при положение, че тя тече от съседния кран.
whiskey
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 02 Ное 2009, 14:09

Re: Върховни съдии за отстраняване от длъжност

Мнениеот todorb2000 » 18 Юли 2011, 21:21

whiskey написа:Моето отношение към документа е абсолютно никакво, защото това, което са ти написали вероятно е трябвало да го разбереш доста отдавна. Как пък така всички други разбраха за какво иде реч, само ти реши, че комисията е застреляна. И добре че има кой да каже на Иван Колев, че не може да чете нормативни актове, иначе горкият човечец... мъка, мъка. И не, аз нямам специално отношение към вас, просто се чудя как е възможно някой да хвърля толкова енергия и да се опитва да открива топлата вода, при положение, че тя тече от съседния кран.

Да, разбирам ви! Но не мога да разбера, как така се ограничава използването на едно средство за разплащане при държавните такси-държавните таксови марки, което е работило безупречно до 1996г., и административните структури на съдебната власт си прехвърлят топката за плащането с държавни таксови марки. :D
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron