начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

Такса за авторското право

Защита на авторски и сродни права, индустриална собственост, патенти и полезни модели
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Такса за авторското право

Мнениеот katrankyovski » 18 Юли 2011, 01:27

Здравейте аз съм музикант и заедно с моето семейно дуо обикаляме из страната да работим,като това ни е основната и единствена работа.От този сезон по черно море постоянно се слага на преден план от собствениците на заведенията в които свирят музиканти този прословут лиценз,използвайки го за да свалят хонорарите много надолу.Поставих си за цел да поразгледам закона за авторското право и като един нормално мислещ човек логиката ме довежда до мисълта,че ние изпълнителите май като че ли тази такса не ни засяга.
Та питам аз сега:тази такса или лиценз,без значение как ще го наречете,за излъчваната(така пише на стикерите) или изпълнявана музика е,защото аз и съпругата ми която е певица ,изпълняваме доста наши композиции и собствени аранжименти на известни произведения.
Та МОЛЯ къде да намеря или дайте линк на този документ за да го сваля и да го показвам на кебабчийте които са все голямата работа а пък иначе без нас музикантите не могат.
katrankyovski
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Юли 2011, 01:04

Re: Такса за авторското право

Мнениеот rozablue » 18 Юли 2011, 18:07

Обърнете се към:

http://www.musicautor.org/
rozablue
Потребител
 
Мнения: 254
Регистриран на: 05 Фев 2011, 11:42

Re: Такса за авторското право

Мнениеот bulgarus » 22 Юли 2011, 00:34

katrankyovski написа:Здравейте аз съм музикант и заедно с моето семейно дуо обикаляме из страната да работим,като това ни е основната и единствена работа.От този сезон по черно море постоянно се слага на преден план от собствениците на заведенията в които свирят музиканти този прословут лиценз,използвайки го за да свалят хонорарите много надолу.Поставих си за цел да поразгледам закона за авторското право и като един нормално мислещ човек логиката ме довежда до мисълта,че ние изпълнителите май като че ли тази такса не ни засяга.
Та питам аз сега:тази такса или лиценз,без значение как ще го наречете,за излъчваната(така пише на стикерите) или изпълнявана музика е,защото аз и съпругата ми която е певица ,изпълняваме доста наши композиции и собствени аранжименти на известни произведения.
Та МОЛЯ къде да намеря или дайте линк на този документ за да го сваля и да го показвам на кебабчийте които са все голямата работа а пък иначе без нас музикантите не могат.


Здравейте,

за да изпълнявате "собствени аранжименти на известни произведения" се нуждаете от съгласието на авторите на тези произведения.

А съгласието получавате така:

Чл. 58. (1) (Предишен текст на чл. 58, доп. - ДВ, бр. 28 от 2000 г., в сила от 05.05.2000 г., изм. - ДВ, бр. 99 от 2005 г., в сила от 10.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 25 от 2011 г., в сила от 25.03.2011 г.) Съгласието за публично изпълнение на живо и чрез запис, за излъчване по безжичен път или предаване и препредаване по кабел на музикални или литературни произведения, които са били вече разгласени, се дава предварително и писмено от автора или упълномощена от него организация за колективно управление на авторските права, която договаря, събира и изплаща дължимите възнаграждения. Когато съгласието се дава от организация за колективно управление, ползвателят е длъжен да й предоставя точен отчет за използваните произведения и техните автори.


Както razablue вече написа, при Музикаутор сте на правилния адрес.
bulgarus
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:18
Местоположение: Vienna/Sofia


Назад към Интелектуална собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron