начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Dvoino gragdanstvo

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Dvoino gragdanstvo

Мнениеот Anonimen » 18 Ное 2003, 17:29

Molja Vi kompetentno/zatova i pischa v tozi forym/da mi otgovorite:Razreschava li Bulgarskoto zakonodatelstvo"Dvoino gragdanstvo" t.e.bulgarski gragdanin giveesch izvan Bulgaria moge li da kandidatstva i za drygo gragdanstvo ZAPAZVAIKI BULGARSKOTO?
Blagodarja Vi
Anonimen
 

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот *petya » 18 Ное 2003, 17:52

Zavisi v koia dyrjava se kandidatstva. Spored bg zakonodatelstvoto (principno) niama problem za dvoino grajdanstvo. Ima obache dyrjavi, koito iskat kandidatstvashtiat da se otkaje or svoeto grajdanstvo, predi da prieme chujdoto, mislia v Avstria beshe taka.
*petya
 

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот Anonimen » 19 Ное 2003, 18:31

Blagodarja Vi za otgovora.Stava vapros za Holandia-tja ne iziskva otkaz ot Bulgarskoto gragdanstvo,no moja poznata bulgarka giveescha sascho tyk v Holandia mi kaza,che e chela,che v Bulgaria prez 2001 godina e prieta popravka v" Zakona za lichnite dokymenti" s kojato Bulgarskite gragdani ne mogat da imat dvoino gragdanstvo?
S Yvagenie
Anonimen
 

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот karo » 20 Ное 2003, 00:42

Да, правилно е чела, но не е вникнала в детайлите. Но както казваше Гео Милев - фрагментът, детайлът е всичко в този свят:)))))))))))) Приложното поле на тази промяна обхваща само лицата, които искат д астанат български гграждани по НАТУРАЛИЗАЦИЯ, българските граждани по произход могат да придобиват двойно гражданство без ограничение. А и самата Конституция гарантира това гражданско право - никой български гражданин по произход не може да бъде ЛИШЕН от българското гражданство.
karo
Потребител
 
Мнения: 166
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:34

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот Anonimen » 20 Ное 2003, 09:54

BLAGODARJA VI MNOGO ZA OTGOVORA!!!!!!!!!!!!!
PRIJATEN I POLZOTVOREN DEN OT SARCHE!!!!!!
Anonimen
 

Re: Dvoino gragdanstvo

Мнениеот Aneliq » 20 Ное 2003, 16:23

kam kogo trqbva da se obarna za da pitam kak moga da poly4a dvoino grajdanstvo i kakvi dokymenti 6e mi trqbvat. ba6a mi e roden v garziq no na 5 godi6na vazrast sa do6li v BG i ot togava jiveqt v BG ima samo BG garjdanstvo.kak da poly4a i grazko grajdanstva .dali 6e moga da imam dvoino grajdanstvo.
Aneliq
 


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron