начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прекратяване на неподписан договор

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот igospodinov » 30 Май 2011, 13:53

Здравейте,
попаднах на интересна ситуация и реших да се допитам до Вас за съвет. Преди 5 дена започнах работа във фирма, не съм подписвал трудов договор. Днес отидох и заявих, че съм си намерил друга работа и че няма да подписвам договора както и да ми бъде върната книжката. Управителя на съответната фирма ми обясни, че договора вече тече и ми се водят осигуровки и ще ми се плати за тея 5 дена. Каза ми, че трябва да подпиша формуляр за прекратяване на договора (договор който аз не съм виждал дори... ). Подписах въпросния формуляр и видях, че в него има чл 350 от КТ - което мисля, че е уволнение :? Възможно ли е да бъда уволнен след като не съм подписвал договор :????
Моля за помощ . Благодаря предварително !
igospodinov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Май 2011, 13:43

Re: Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот igospodinov » 30 Май 2011, 15:41

Никой ли не може да отговори :s :/
igospodinov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Май 2011, 13:43

Re: Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот microfinance » 31 Май 2011, 00:26

Най-вероятно са пуснали уведомление в НАП за назначаване (по чл. 62, ал.4 от КТ), като са мислили да ти дадат трудовия договор да го подпишеш по-късно със задна дата /вероятни причини – счетито е било затрупано от работа или управителя е бил твърде зает да го подпише/. Но ти си ги изненадал неприятно :) .. И така се оказва, че са подали невярна информация в НАП – в уведомлението са упоменали параметри на невалиден /неподписан от тебе/ трудов договор..
microfinance
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 21 Дек 2009, 17:19
Местоположение: Пловдив

Re: Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот microfinance » 31 Май 2011, 00:28

Сега те карат да подпишеш заповед за прекратяване на трудовия договор, който те най-вероятно ще подпишат /или вече са подписали/ вместо тебе.
microfinance
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 21 Дек 2009, 17:19
Местоположение: Пловдив

Re: Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот igospodinov » 31 Май 2011, 10:41

А след като съм подписал заповед за прекратяване дали е възможно да докажа, че не съм подписвал договора. Не искам да си загрозявам книжката с тея 5 дена и още по-малко с уволнение...
igospodinov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Май 2011, 13:43

Re: Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот fighter » 31 Май 2011, 11:08

Защо не четете?!... Чл. 350 КТ не е основание за прекратяване на трудов договор!
fighter
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 09 Авг 2006, 17:46
Местоположение: София

Re: Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот fighter » 31 Май 2011, 15:12

Чл. 350. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) При прекратяване на трудовото правоотношение работодателят е длъжен да впише в трудовата книжка данните, свързани с прекратяването, и да я предаде незабавно на работника или служителя.

(2) Когато трудовата книжка бъде изгубена по вина на работодателя, по искане на работника или служителя се издава нова трудова книжка от съответната инспекция по труда. В този случай работодателят представя на инспекцията по труда необходимите данни от предишните работодатели.

(3) Когато трудовата книжка бъде изгубена от работника или служителя, инспекцията по труда му издава нова трудова книжка въз основа на представени от работника или служителя достоверни данни.
fighter
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 09 Авг 2006, 17:46
Местоположение: София

Re: Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот igospodinov » 31 Май 2011, 15:13

Чл 325 е , не съм видял правилно :roll:
Днес обаче успях да си взема книжката без да бъде нанасяно каквото и да е :wink:
Казах на управителя, че съм говорил с юрист и че дефакто ще нанася стаж на основание на договор който дори не съм виждал. След което той ми даде трудовата книжка и ми говореше глупости от рода на .. "ние ще ти платим"...
Не искам нищо да ми плащат..
Исках си само трудовата книжка :mrgreen: малко се развиках и събрах хората :lol:
Ама все пак си я взех :mrgreen:
igospodinov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Май 2011, 13:43

Re: Прекратяване на неподписан договор

Мнениеот tanas » 05 Юни 2011, 09:14

В мойте Трудови Книжки 3 на брой е вписвано, че съм уволняван по цялата азбука ама след това съда ги осъжда а и аз си вадя от всякъде УП - 3 и УП - 2 където не пише на какво основание съм уволнен :D а и не смеят много много да пишат неверни данни защото веднага стават документ с невярно съдържание а тр. книжка е удостоверителен документ не е официален за определяне на Пенсията Ви след години и пак ще трябват УП - 2 и УП - 3 .
Успехи в опазването на ТРУДОВОТО ВИ ДОСИЕ :D :D :D
tanas
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 12 Сеп 2010, 16:07


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron