начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Любими преподаватели по правни науки

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот stoyan_stavru » 05 Мар 2011, 12:57

gudio написа::roll: ... наскоро по повод форума и после прочетох някакви негови писания, та забелязах един "младеж" (той спрямо мен си е такъв :oops: ) - Стоян Ставру - той къде преподава, ще ми кажете ли ?


Здравей, gudio,

Благодаря ти, че поставяш името ми редом до такива утвърдили се преподаватели в търговското и частното право като Ал. Кацарски. Той е бил и мой преподавател (асистент) и имам изключително добри впечатления: мислещ и отворен към новите идеи професионалист.

На зададния от теб въпрос относно това къде осъществявам така важния за мен контакт със студентите, бих искал да ти отговоря, че го правя
- в СУ "Св. Климент Охридски": водя упражнения като хоноруван преподавател по Вещно право и Гражданско право - обща част, и
- в НБУ : водя лекции по Медицинско право и в частност гражданскоправните аспекти на медицинското право, включително: юридическо начало на човешкия живот, гражданскоправни отношения във връзка с трансплантацията, сурогатно майчинство, промяна на пола и ред други изключително интересни за мен въпроси :) .

Връзката ми с колегите в университета ми дава възможност да общувам с ентусиазирани хора, които все още не са "обременени" :) с юридическия начин на мислене и са в състояние да предложат уникални разрешения, освободени от предубеждението, че това, което казват е "юридически недопустимо!"
Разбира се, това не означава, че предлаганите разрешения трябва веднага да бъдат възприети от законодателя :) , но определено има какво да се научи :idea:

Надявам се, че моите студенти откриват и вземат за себе си полза от участието ми в тяхното обучение :wink: .

С най-голямо удоволствие бих подпомогнал всеки техен опит да се развиват в правото.
Стоян Ставру
д-р по гражданско и семейно право

Блог: http://challengingthelaw.com/
Най-четена тема:
"Промените в търговската несъстоятелност (ДВ бр. 101, 2010 г.)"

Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude!
stoyan_stavru
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 05 Мар 2011, 11:50

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот sarbijanac » 05 Мар 2011, 23:53

От студентското ехо на Юридическия факултет на ВСУ съм запомнил като любими преподаватели Ванюша Ангушева,Екатерина Матеева и Любен Караниколов.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот sava » 06 Мар 2011, 00:30

Хм,често се сещам за някой от тях.
Теодор Пиперков един невероятно ерудиран и комуникативен преподавател по мое време асистент.
Мара секса-проф. Мария Павлова успя да ни натъпче гражданското право в главите.
проф.Цанка Цанова
доцент Лулев лека му пръст
проф.Ал,Джеров-странно е чувството когато се сблъскаш с твой преподавател по дело
От Ланджев нямам много спомени беше току що станал асистент
Цеко Цеков -лека му пръст
Страшимир Кучев и той почина
член кор.Нено Неновски невероятен човек първия човек който изобщо се опита да ми обясни за какво иде реч
Михаил Матеев по мое време асистент сега не знам какъв е
Натов - натовци дрънкат оръжие МЧП
и човека от когото имам най-отвратителните спомени Н.филчев /нарочно пиша името му с малка буква/,даде всичко от себе си да ми вгорчи живота, като преподавател, заместник-министър и главен прокурор. За него мога да кажа не вярвам в бог, но вярвам в провидението.
Може има доста които заслужават уважението ми за това което съм.
sava
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот gudio » 09 Мар 2011, 01:58

stoyan_stavru написа:
gudio написа::roll: ... наскоро по повод форума и после прочетох някакви негови писания, та забелязах един "младеж" (той спрямо мен си е такъв :oops: ) - Стоян Ставру - той къде преподава, ще ми кажете ли ?


Здравей, gudio,

Благодаря ти, че поставяш името ми редом до такива утвърдили се преподаватели в търговското и частното право като Ал. Кацарски. Той е бил и мой преподавател (асистент) и имам изключително добри впечатления: мислещ и отворен към новите идеи професионалист.

На зададния от теб въпрос относно това къде осъществявам така важния за мен контакт със студентите, бих искал да ти отговоря, че го правя
- в СУ "Св. Климент Охридски": водя упражнения като хоноруван преподавател по Вещно право и Гражданско право - обща част, и
- в НБУ : водя лекции по Медицинско право и в частност гражданскоправните аспекти на медицинското право, включително: юридическо начало на човешкия живот, гражданскоправни отношения във връзка с трансплантацията, сурогатно майчинство, промяна на пола и ред други изключително интересни за мен въпроси :) .

Връзката ми с колегите в университета ми дава възможност да общувам с ентусиазирани хора, които все още не са "обременени" :) с юридическия начин на мислене и са в състояние да предложат уникални разрешения, освободени от предубеждението, че това, което казват е "юридически недопустимо!"
Разбира се, това не означава, че предлаганите разрешения трябва веднага да бъдат възприети от законодателя :) , но определено има какво да се научи :idea:

Надявам се, че моите студенти откриват и вземат за себе си полза от участието ми в тяхното обучение :wink: .

С най-голямо удоволствие бих подпомогнал всеки техен опит да се развиват в правото.

:) Радвам се да се запознаем, д-р Ставру, призовавам Ви да не се оттегляте от форума (знам, че имате и по-стар "ник" :wink:, ако сметнете за необходимо, ползвайте него ), някога тук имахме активно участващи съдии от ВКС, прокурори от ВКП... в момента се включват твърде "спорадично"... а ставаха хубави дискусии. Има, като че ли шанс това време да се завърне. Имахме и един участник, когото "изобличихме" като "списувател" на новия ГПК :lol: и той нещо се засрами ли, обиди ли :roll: и оттогава не е писал, а жалко... :cry:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот tanu6ka » 10 Май 2011, 18:12

Хорааа,кажете нещо как протичат изпитите при Тасев?Какви въпроси дава на изпитите,мн ли къса?
tanu6ka
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2010, 16:19

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот doxa » 10 Май 2011, 18:43

Един от най-добрите преподаватели. Изпитите (държавни и семестриални) минават леко, и винаги с високи оценки. Имах изключителното удоволствие да ми преподава по семейно и наследствено право.
Аватар
doxa
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 25 Мар 2005, 15:16

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот eliana » 11 Май 2011, 15:45

Любими преподаватели ,които помня само с добро,ерудити в своята област:
№ 1 - д-р Силви Чернев , ГПП
№ 2 - проф.Маргарита Чинова , НПП

Е ,нямаме почти сходни вкусове.... учудвам се на кого могат да бъдат любими преподаватели / виждам, че се споменават тук там / персони като проф.Николай Натов и Таня Градинарова .... 8) ...
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот sava » 19 Юни 2011, 10:21

tanu6ka написа:Хорааа,кажете нещо как протичат изпитите при Тасев?Какви въпроси дава на изпитите,мн ли къса?

Мони Тасев е изключително свестен човек и мога само да се гордея с познанството ни и не къса /стига да не изтресеш някоя въпиюща глупост разбира се/
sava
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот lyudmilagyurova » 23 Яну 2015, 13:37

Любими:
проф. д-р Георги Михайлов по Криминалистика;
проф. д-р Румен Владимиров по Наказателно право;
Павел Сарафов;
Йовка Алипиева-асистент по Криминалистика.
lyudmilagyurova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2015, 13:30

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот lyudmilagyurova » 23 Яну 2015, 13:53

lyudmilagyurova написа:Любими:
проф. д-р Георги Михайлов по Криминалистика;
проф. д-р Румен Владимиров по Наказателно право;
Павел Сарафов;
Йовка Алипиева-асистент по Криминалистика.

МОТИВИ:
Михайлов беше роден за това, което правеше. Никога не е поглеждал нещо да се подсети, въпреки че Криминалистиката е много обширна наука. Разказваше материала много структурирано. Видимо се кефеше от това, което върши и живееше в мисията си. Научи ни на невероятно много неща. Освен това беше добър и мъдър човек и имаше излъчване, което внушава респект.
Владимиров-човек на науката. Обожавам монографиите му. Много разчепква всеки един въпрос. Много справедлив и обективен. Пишеше яко двойки, но никога някой студент не е изразил мнение, че е било незаслужено. Дава ти мотиви към оценката.
Сарафов! Е, това е човек, който гледа да научи всички. Дава всичко от себе си и видимо се ядосва, когато някой нещо не е разбрал. Много добър човек и истински професионалист, обективен и безпристрастен. Някои казват, че вече няма такива учени като едно време. Е, не е вярно и Сарафов го доказва. Според мен в пъти превъзхожда Петко Попов, но е добра атестация за учителите, когато учениците ги надминат.
Алипиева-човек с много практика, който дава на готово толкова много знания и умения. За 13 г. стаж мога да кажа, че винаги съм й била благодарна за нещата, които ми е поднесла на готово и благодарение на нея съм се чувствала в свои води от самото начало на професионалния си път.
lyudmilagyurova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Яну 2015, 13:30

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот pchelichka » 15 Май 2016, 22:05

Проф. Симеон Тасев -(гражданско право, семейно и наследствено право) - определено най-любимия ми преподавател.
Толкова положителна енергия около него имаше, 100% всички студенти го помнят само с добро.
Прекрасен човек.

По нагоре в темата се споменава проф. Силви Чернев- ГПП,
леко ли протича изпита при него?
Надявам се да не е енергиен вампир.
pchelichka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2012, 21:39

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот ivan_lawyer » 16 Май 2016, 02:16

Неутрално споделям впечатления.
Чолов ми е преподавал - но той- знаете какво. Впрочем той ми вдъхна интуицията за римското право.
Бойчев е много добър, макари да е ж.е.н. по дългокоси.
Герджиков беше идеален професор за мен.
Калайджиев също.
Сарафов го бъзнах на упражнение един път - но става наистина за лектор.

Но Петканов - данъчно право, ме научи на наука.


Виталий Таджер съм го скицирал на една рисунка на една беседа във факултета - добре рисувам скици, беше дошъл да ни говори така - на свободни начала - блестяща изява - досега си го спомням - такъв интелект.
Зидарова по МЧП не мога да забравя - как ни молеше да слушаме лекциите, бе въобще.
Зовеше ни - слушайте сега лекции, не после да се ослушвате.
Вихър Кискинов също ме научи на доста неща, разни компютърни фракции.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот AcTivE » 03 Юли 2016, 15:05

проф. Румен Владимиров
гл. ас. Здравко Славчев
проф. Александър Воденичаров
проф. Евгени Танчев

Нямам идея как преподаватели като Ташев и Марков са спечелили почитатели в темата, но хора -всякакви.
За останалите преподаватели, през които съм минал - или добро или нищо...
AcTivE
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 22 Авг 2008, 23:01

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот teogeo » 03 Юли 2016, 23:30

Сарафов... на един изпит, почвам да му "обяснявам" разни неща и съвсем случайно изпускам израза: "Нали знаете, че...", при което той ме прекъсва и казва: "Не, не знам!". Колко учуден беше когато му отвърнах: "Ааа, и той не знае, ама седнал и препитва!" После се посмя :)
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Юли 2016, 00:14

Сарафов е прекрасен преподавател и аз съм си правил бъзици в 212 зала (дето е на кафего на пътя) - бъзиках се - но един път ми се наложи предварителен договор и ми изстина таратора, та го питах просто на път - по метрото - сввестно ме посъветва.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот monika32 » 02 Май 2019, 20:25

Обща теория на правото - Димитрина Милкова (лекции) и и Росица Динева-Карабаджакова (упражнения)
Римско частно право - Мария Костова
Латински език - Росен Миланов
Обща теория на държавата - Тенчо Колев
ИБДП - Николай Проданов
Гражданско право(обща част) - Иван Русчев (лекции) и Йордан Баланов(упражнения)
Конституционно право - Пламен Киров и Христо Орманджиев
Вещно право - Павел Сарафов (лекции) и Венцислав Петров(упражнения)
Наказателно право - Борис Велчев (лекции) съдия Владимир Страхилов(упражнения)
Административно право и процес - Цветан Сивков, Милка Ламбева и Изабела Чакърова
Търговско право - първа част - Георги Стефанов, Янка Тянкова(лекции) и Благой Златанов(упражнения)
Облигационно право - Александър Кацарски (лекции) и Николай Колев (упражнения)
Финансово право - Сашо Пенов, Юрий Кучев (лекции) и Калина Лупова (упражнения)
monika32
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Май 2019, 15:53

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот miko_pk » 02 Май 2019, 23:41

Любими преподаватели-това звучи много инфантилно. 20 години след завършването още им ближете благозвучията! Като студенти, какво, лазехте ли на колене пред бившите партийни величия? Не е сериозно, института да е бил най-великото време във вашия живот. Или по-скоро в надпреварата фанатично да изпълните всички ненужни изисквания, сте били едни от малкото "успели", че чак с носталгия и умиление си спомняте за това чии тъпотии сте наизустили. Много са големите издънки, много:баба ви Милкова--злобна и егоцентрична вещица;Русчев, Иван-нещо много елементарно задължително следва да се определи с 12 определения; Конов, Траян-теориите на Йеринг-wtf? Антонова-толкова злоба и омраза у човек не съм виждал;Стамболиев, Стойнов, Негово Величество Кискина! И ред знайни и незнайни, комплексирани човечета, чиято единствена цел е да си правят гъргара с младежите и да се радват, че кълвачи те са наизустили всичките им простотии. Щом 6 човека могат, значи и останалите 192 могат. Жалка история, не следва да се толерира посредством хвалебствия. Друга тема е вече, ако само това ви е останало. Очевидно....
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот telman » 04 Май 2019, 01:19

Преподавателите дават начален тласък, след това е лична отговорност за постъпките и изобщо.

Не е възможно да се обучиш като юрист, ако не си сдъвкал материали в университета. Преподавателите имат повече знания. Например - записът на заповед ми беше непонятен, но без да се учиш в университет, не може.

Навремето не се знаеше кой какво ще стане, въобще трудни години.
Университетът учи на любов към науката - да прелистваш книги и да мислиш.
Неслучайно в анонсите на някои издания по право - пише - да послужи за студенти, за практикуващи юристи и т.н. Тоест - това, което си чел като студент - пак трябва да четеш като практикуващ, има стълбица на размишленията, която трябва да изкачваш и да слизаш по нея ежедневно, за да се увериш, че си прав. Правото е необятно, но се налага да се практикува - трябват консултации, разни планове да се направят - интересно как ще стане това без четене. А четенето не става без преди това да напише някой нещо.
telman
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 24 Юли 2017, 20:46

Re:

Мнениеот monika32 » 20 Авг 2019, 00:00

prnedev написа:Жоро Бармана :roll:
Които са държали изпит по Търговско право при него, знаят за какво става дума :wink:


Невероятен шегаджия и справедливо строг на изпита по Търговско право - I част, трудността на този изпит беше теста.
monika32
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Май 2019, 15:53

Re: Любими преподаватели по правни науки

Мнениеот monika32 » 20 Авг 2019, 00:11

lyudmilagyurova написа:Любими:
проф. д-р Георги Михайлов по Криминалистика;
проф. д-р Румен Владимиров по Наказателно право;
Павел Сарафов;
Йовка Алипиева-асистент по Криминалистика.


Павел Сарафов е изключително добър преподавател, много подредени лекции, спокоен, готов да отговаря на въпроси на студентите, изключително държи материята да се разбере, а не да се зубри, много добри обяснения, поднесени с прост и разбираем език. Просто е великолепен!
monika32
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Май 2019, 15:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron