начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 08 Фев 2011, 17:12

Вижте аз съм останала временно без работа от следващия месец ще имам работа,но кой ще ме чака в договора пише при две неплатени вноски кредита е предсрочно изискуем,следващия месец ще излязят третите вноски,имам малко пари ,работата която ще имам е свързана със заминаване в чужбина .Потребителския кредит не е свързан с ипотечния ,ще прочета отново внимателно ,но пише потребителски кредит без обезпечение
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kalahan2008 » 08 Фев 2011, 20:38

gudio написа:
kalahan2008 написа:
kresita написа:въобще не се учудвам, че искат да премахнат ЧСИ и да преустановят тяхната практика

И кой иска да ги маха? Вие ли? :lol: Ами махайте ги де, хайде, какво чакате?

8) Ти намери ли си вече алтернативен поминък ? Аз... да :oops:

Миналата година правителството на Канада прибави психологията към списъка на професиите, за които търси емигранти-специалисти.
Австралия също доста е облекчила изискванията за зелена виза. Другите ми варианти са Великобритания и Холандия. В България няма никакъв лъч надежда, отвратен съм от цялата правна система, и от хората и отношенията им...от всичко. Мисля, че 90% от хората са се побъркали.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kalahan2008 » 08 Фев 2011, 20:44

kresita написа:вие как иначе ще спазите закона за личните данни

Кои лични данни точно имате предвид? Трите имена? Глупости! А ЕГН никой не пише на уведомленията (ако не знаете).
kresita написа:не спазвате един от основните закони или забравяте ,че Б-я е член на Европейския съюз

Ами съдете държавата, затова, че е измислила такъв закон, жалвайте се където си искате. Точно в ЕС такива мошеници като Вас много ги "обичат" :mrgreen: Тук в България е едно блато, всеки дребен мушмурок си мисли, че разбира от закони и че правото винаги е на негова страна. Дори и като изгубите апартамента си, пак няма да осъзнавате, че вината си е била изцяло Ваша. Никой не Ви е виновен, че сте си направили криво сметката, ама никой.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот ivan_lawyer » 08 Фев 2011, 21:44

Най-тъпото е да се правят сценарии с документи и невръчени призовки. Имам такова дело на 12 участък. За един имот на летище. Пак такива - не сме получили призовката и т.н.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот REVOLUTION » 09 Фев 2011, 09:24

kresita написа:Вижте аз съм останала временно без работа от следващия месец ще имам работа,но кой ще ме чака в договора пише при две неплатени вноски кредита е предсрочно изискуем,следващия месец ще излязят третите вноски,имам малко пари ,работата която ще имам е свързана със заминаване в чужбина .Потребителския кредит не е свързан с ипотечния ,ще прочета отново внимателно ,но пише потребителски кредит без обезпечение


Вижте kresita , уверявам Ви , че банката няма голям интерес да Ви продава жилището.Няма да покрие дълга си , ще прави разходи , който не се знае кога в годините ще си покрие и дали ще си покрие изобщо , ще загуби лихви , изобщо банката имат интерес да си плащате.В този ред на мисли , сигурен съм , че ако посетите банката и направите опит за предоговаряне той в 99 процента ще е успешен.Опитайте няма да съжалявате.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 09 Фев 2011, 14:08

kresita написа:не спазвате един от основните закони или забравяте ,че Б-я е член на Европейския съюз

Ами съдете държавата, затова, че е измислила такъв закон, жалвайте се където си искате. Точно в ЕС такива мошеници като Вас много ги "обичат" :mrgreen: Тук в България е едно блато, всеки дребен мушмурок си мисли, че разбира от закони и че правото винаги е на негова страна. Дори и като изгубите апартамента си, пак няма да осъзнавате, че вината си е била изцяло Ваша. Никой не Ви е виновен, че сте си направили криво сметката, ама никой.[/quote]

Вие всички длъжници ли приемате за мошеници,че затова действате както си искате защото, закона ви го позволява...не искам да съм на ваше място ,кой знае колко хора вече сте опропостили и си лягате вечер с чиста съвест ,че те сами са си виновни.И как установихте че съм мошенник,като написах тема в която ви казах какво са ме посъветвали,аз съм човек на изкуството и дори да ми вземат жилището ,няма да ми вземат способностите,ще приема че започвам отначало
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 09 Фев 2011, 18:06

Лични данни са всяка информация за физическо лице, което е идентифицирано или може да бъде идентифицирано пряко или непряко чрез идентификационен номер или чрез един или повече специфични признаци, които са свързани с неговата физическа, физиологична, генетична, психическа, психологическа, икономическа, културна или социална идентичност.
Всяко действие или съвкупност от действия, които могат да се извършват по отношение на личните данни с автоматични или други средства, като събиране, записване, организиране, съхраняване, адаптиране или изменение, възстановяване, консултиране, употреба, разкриване чрез предаване, разпространяване, предоставяне или по друг начин, актуализиране или комбиниране, блокиране, заличаване или унищожаване, е обработка на лични данни.
kalahan2008 написа:
kresita написа:вие как иначе ще спазите закона за личните данни

Кои лични данни точно имате предвид? Трите имена? Глупости! А ЕГН никой не пише на уведомленията (ако не знаете).
kresita написа:не спазвате един от основните закони или забравяте ,че Б-я е член на Европейския съюз

Ами съдете държавата, затова, че е измислила такъв закон, жалвайте се където си искате. Точно в ЕС такива мошеници като Вас много ги "обичат" :mrgreen: Тук в България е едно блато, всеки дребен мушмурок си мисли, че разбира от закони и че правото винаги е на негова страна. Дори и като изгубите апартамента си, пак няма да осъзнавате, че вината си е била изцяло Ваша. Никой не Ви е виновен, че сте си направили криво сметката, ама никой.

И НЕ държавата ,а спокойно ще мога да си потърся правата спрямо някой като ВАС,за това, че като не е намерил длъжника е залепил на показ лична информация свързана с мен и лични данни
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kalahan2008 » 09 Фев 2011, 22:09

kresita написа:Вие всички длъжници ли приемате за мошеници

Не разбира се, само тези, които искат да правят някакви врътки, за да не си плащат задълженията. Има много честни и добровъвестни длъжници, но от всичко написано от вас дотук стигам до извода, че Вие не сте от тях.
kresita написа:кой знае колко хора вече сте опропостили и си лягате вечер с чиста съвест ,че те сами са си виновни.

Зависи какво имате предвид "опропастили"...ако това да спазваш, изпълняваш и прилагаш закона е "опропастяване", тогава да - доста са. Все пак се предполага, че живеем в държава, в която законите трябва да се спазват, това, че на Вас не Ви харесват, си е Ваш личен проблем.
kresita написа:си лягате вечер с чиста съвест ,че те сами са си виновни.
Лягам си изнервен от ежедневните разправии с дървени философи като Вас, които хем нищо не разбират, хем си мислят, че разбират. Като не Ви харесва моето тълкуване на закона - има си съд и т.н. Опасявам се обаче, че във Вашия случай съдът няма да приложи закона, както на Вас Ви се иска.
kresita написа:аз съм човек на изкуството и дори да ми вземат жилището ,няма да ми вземат способностите,ще приема че започвам отначало

Най-накрая нещо мъдро! В тази връзка ще Ви дам пример с една длъжничка, която беше във Вашата ситуация. Дългът не беше голям, към 27 хил. лв., но беше спряла да плаща като Вас. Описах й апартамента, беше хубав и в хубав квартал на София, щеше да бъде атрактивен (не някоя панелка с хиляди теча в Обеля-10). Обаче жената, евала й казвам, беше като Вас човек на изкуството - художничка. Плати една първоначална сума от 9000 лв. и се разбра с банката да плаща всеки месец по 2000 лв. Отиде в Гърция и всеки месец започна да погасява. Накрая си изплати всичко и приключихме делото. Ето такива като нея мога да дам за пример, а не като Вас - дай да забегнем, ама ако ми назначат особен представител, значи е незаконно, ама дай да го дарим на някой друг, и т.н.
kresita написа:Лични данни са .......

Е, и? Трите имена къде са посочени като лични данни?
kresita написа:И НЕ държавата ,а спокойно ще мога да си потърся правата спрямо някой като ВАС,за това, че като не е намерил длъжника е залепил на показ лична информация свързана с мен и лични данни

Госпожо, всеки ден получавам по 2-3 такива заплахи - ще Ви съдя, ще Ви дам на прокурор, ще Ви дам на Господари на ефира (това сигурно е 4-тата власт :mrgreen: ) и тям подобни. Държавните институции не са плашила, които можете току-така да размахвате наляво и надясно, особено пред човек, на който самата държава е възложила такива важни публични функции като принудителното изпълнение. В крайна сметка, както казваше един бивш съдия-изпълнител (сега съдия във ВКС)-който го е страх от мечки, да не ходи в гората. Няма да ме уплашите с нищо, защото аз, за разлика от Вас нямам какво да губя.
В крайна сметка, ако все пак бяхте се позачели малко, щяхте да установите, че се опитвам да Ви помогна да не си навличате излишни неприятности и разочарования, но щом сте решили да сте твърдоглава и да отстоявате докрай "правата" си - ок, това си е Ваше право, никой не може да Ви попречи. Вашият случай ни най-малко не ме касае, нито ме вълнува, просто сте една от хилядите, които не се чувстват комфортно при сблъсъка с реалността. Но тук не е като в изкуството (което си е бягство от реалността) - тук става дума за Вашето жилище и Вашите задължения.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 09 Фев 2011, 23:08

Ами, вие именно сте опрапастили хора ,защото не прилагяте закона ,както трябва,и като гледам въобще не сте наясно с закона за личните данни,вземете и го прочетете,след като имате право да работите с лични данни,значи трябва правилно да го прилагате ,ако не ,ще Е правилно да ви отнемат правота да работите с тях.Та закона не "е И" трите имена само ,а правото на човек,което вие нарушавате след като той не е дал изрично своето съгласие за това ,да го разлепяте където ви хрумне.
И да ,ще искат да ви съдат господине и рано или късно ще има някой търпението да го стори
Отдавна не бях срещала толкова злоба в един човек.Каквото съм прочела до сега излиза ,че врътки ги правите ВИЕ -ЧСИ-тата,криейки се зад закона ,а като не ви интересува моя случай не пишете :!:
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kalahan2008 » 09 Фев 2011, 23:16

На Вас Ви липсва нужната професионална квалификация и познания, за да прецените дали прилагам правилно закона или не и дали прилагам "врътки". Вие сте тази, която влязохте в темата с някакви предразсъдъци и предварително изградени негативни нагласи спрямо ЧСИ, а аз само реагирах. Вие си съдете, когото си искате, има такива хора, които заливат съда с безкрайните си глупави жалби, затова все повече съдии надигат глас да се вдигнат съдебните такси, защото всеки плочкаджия или фаянсаджия или артист си мисли, че разбира закона повече от един юрист с 5 г. стаж и още толкова обучение в университета.
Вземете и завършете право и тогава може би (може би!) ще разберете колко грешите.
Злоба виждате сами Вие, аз виждам от Вас отчаяние...неправилна стратегия на удавника, който се хваща за сламката. По-добре отидете да говорите с юристите на банката или с адвокат, а аз Ви оставям на произвола на съдбата :D
п.п. не съм ЧСИ :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 09 Фев 2011, 23:56

никак не съм отчаяна,а това е начин да разбера как се прилага закона.Защо нищо не казвате по отношение на закона за личните данни,ами напишете него как го спазвате ?другото от ваша страна са празни приказки ...искам всеки гражданин да разбере ,че дори и длъжник -той си има права,това е мойта цел
Последна промяна kresita на 10 Фев 2011, 00:11, променена общо 1 път
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот hidden » 10 Фев 2011, 00:01

Така се прилага законът според КС:
http://www.constcourt.bg/Pages/Document ... px?ID=1291
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 10 Фев 2011, 13:14

Добре разбирам ,че атакуваното от омбусмана касае равенството пред закона на гражданите,Б. Член 47 и свързаните с него разпоредби на чл. 43, ал. 2, последно изречение, чл. 50, ал. 4 и чл. 51, ал. 2 ГПК (всичките с редакция ДВ, бр. 59 от 20.07.2007 г.). За тези разпоредби омбудсманът твърди, че противоречат на чл. 6, ал. 2, чл. 56, чл. 121, ал. 1 и чл. 122, ал. 1 от Конституцията.
никъде обаче в случая не се разглежда закона за личните данни
Същите разпоредби :
Член 47 и свързаните с него разпоредби на чл. 43, ал. 2, последно изречение, чл. 50, ал. 4 и чл. 51, ал. 2 ГПК (всичките с редакция ДВ, бр. 59 от 20.07.2007 г.)
изцяло противоречат и на закона за личните данни ,за което да се сезира омбусмана .
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 11 Фев 2011, 19:49

ЧСИ се явава АДМИНИСТРАТОР на лични данни и като такъв носи отговорност и може да бъде наказан с От 5000 до 100 000 лева глоба по Закона за личните данни за това ,че излага публично лични данни ,стига да се докаже вина по някой от членовете на закона пред Комисията по защита на личните данни или пък може да упражните правото си на европейски граждани тук http://ec.europa.eu/eu_law/your_rights/ ... htm#1depot
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот Melly » 11 Фев 2011, 20:17

kresita на 11 Фев 2011 07:49 pm написа:ЧСИ се явава АДМИНИСТРАТОР на лични данни и като такъв носи отговорност и може да бъде наказан с От 5000 до 100 000 лева глоба по Закона за личните данни за това ,че излага публично лични данни ,стига да се докаже вина по някой от членовете на закона пред Комисията по защита на личните данни или пък може да упражните правото си на европейски граждани тук http://ec.europa.eu/eu_law/your_rights/ ... htm#1depot

И таз добра. Не вижда, че чергата й гори, а се занимава с глупости. 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 11 Фев 2011, 22:36

Доста тъп коментар :) айде коментирайте и това например http://www.monitor.bg/article?id=153322
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот hidden » 11 Фев 2011, 23:48

Моят съвет е час по-скоро да се консултирате с компетентен в областта адвокат, защото утре може вече да е късно. Успех!
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот ivan_lawyer » 12 Фев 2011, 00:02

Така е, на мен ми бяха направили един номер с личната карта, ама както и да е.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот kresita » 12 Фев 2011, 01:12

Дайте по същество,случая е хипотетичен
Melly написа:
kresita на 11 Фев 2011 07:49 pm написа:ЧСИ се явава АДМИНИСТРАТОР на лични данни и като такъв носи отговорност и може да бъде наказан с От 5000 до 100 000 лева глоба по Закона за личните данни за това ,че излага публично лични данни ,стига да се докаже вина по някой от членовете на закона пред Комисията по защита на личните данни или пък може да упражните правото си на европейски граждани тук http://ec.europa.eu/eu_law/your_rights/ ... htm#1depot

И таз добра. Не вижда, че чергата й гори, а се занимава с глупости. 8)

Черги нямам и затова няма какво да гори,а това никак не са глупости,европейските граждани имат европейски права,комунистическите правила вече не важат.Така че ,проблема е сериозен.
ЧСИ да спазва закона както си му е реда като АДМИНИСТРАТОР на лични данни
kresita
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Фев 2011, 13:56

Re: Дарение на ипотекиран имот ИЛИ в чужбина

Мнениеот hidden » 12 Фев 2011, 01:35

Залепване на уведомление се практикува не само от ЧСИ, но и от съда и от нотариусите (при връчване на нотариални покани), Искате да кажете, че действията на всички тези държавни органи са незаконни??? Не мислите ли, че преценката Ви не е съвсем адекватна?
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

ПредишнаСледваща

Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron