начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Франция възмутена от скандално решение на български съд

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот mi_lena » 27 Яну 2011, 13:12

gudio написа::evil: Я аз пак да попитам, че ми стана интересна позицията на system - Има ли някой, който (наивно) си мисли, че без скандала, вдигнат от Франция, тия двамата `убавци щяха да чуят осъдителна присъда :?: :shock:


Наивно или не, мисля си че без намесата на г-н Понсен, вероятността би била 50/50. Или щяха да ги осъдят въз основа на тези доказателства (и процесуални действия в предварителното производство) или щяха да ги оправдаят, приемайки, че доказателствата и процесуалните действия са ...... кофти. Дали намесата на г-н Понсен наклони везните в едната посока - можем само да гадаем. Може би и без неговата намеса резултатът щеше да е този. А може би не?
Не съм чела делото и нямам собствено впечатление дали извършителите наистина са тези или съществува основателно съмнение (както се изразяват по филмите :))))

Не от наивност, обаче, продължавам да считам, че ако българският посланик във Франция беше се държал като г-н Понсен при огледална хипотеза - французин, убит в България и обвинени французи, съдени във Франция - реакцията щеше да е друга. И на френските граждани и на френските медии, а за френските институции - няма какво да говорим.
Май обсъждахме сервилността, а?
Аватар
mi_lena
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 02 Сеп 2005, 16:53
Местоположение: София

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 27 Яну 2011, 13:27

kostadin_yordanov написа:„Конгрешънъл куотърли“ например публикува материал въз основа на „поверително разследване за оценка на риска в страната, поръчано от частна банка“ -- http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2007/03/ ... orisov_na/

Смешник!
1.Разследването било поръчано от частна банка!
2.От кого е извършено? - няма как частна банка да поръча на компетентен орган, т.е. на някоя държавна /включително и чужда/ служба. Т.е. извършено е от "частни" лица!
3.Не се споменават нито банката, нито "екипът, извършил разследването"!

... т.е. публикувани са едни неща отново с абсолютно неясен произход ... нищо, че е чужда медия /която аз лично за първи път чувам/ ...

... абе какво да говорим - всеки има право да си вярва на каквото си иска ... само после не се чудете що нямате пари за хляб ... /да поясня - не е щото вярвате на пасквили с/у ГЕРБ, а щото по принцип вярвате на всяка простотия, изходяща от коя да е медия, достатъчно е да е медия - включително на вестници като Шок и Уикенд и т.н., вместо на институциите на държавата - най-вече на съда/
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 15:03

inspectora написа:... т.е. публикувани са едни неща отново с абсолютно неясен произход ...

Точно така. В редица случаи, като посочения, тъкмо възможността да се прикрие произхода е гаранция за достоверността на информацията. То е като светителите в съдебното производство, които свидетелстват едва когато бъдат убедени, че ги защитават достатъчно добре. И както е известно, журналистите в правовите държави имат право да не разкриват своите източници
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот gudio » 27 Яну 2011, 15:24

mi_lena написа:
gudio написа::evil: Я аз пак да попитам, че ми стана интересна позицията на system - Има ли някой, който (наивно) си мисли, че без скандала, вдигнат от Франция, тия двамата `убавци щяха да чуят осъдителна присъда :?: :shock:


Наивно или не, мисля си че без намесата на г-н Понсен, вероятността би била 50/50. Или щяха да ги осъдят въз основа на тези доказателства (и процесуални действия в предварителното производство) или щяха да ги оправдаят, приемайки, че доказателствата и процесуалните действия са ...... кофти. Дали намесата на г-н Понсен наклони везните в едната посока - можем само да гадаем. Може би и без неговата намеса резултатът щеше да е този. А може би не?
Не съм чела делото и нямам собствено впечатление дали извършителите наистина са тези или съществува основателно съмнение (както се изразяват по филмите :))))

Не от наивност, обаче, продължавам да считам, че ако българският посланик във Франция беше се държал като г-н Понсен при огледална хипотеза - французин, убит в България и обвинени французи, съдени във Франция - реакцията щеше да е друга. И на френските граждани и на френските медии, а за френските институции - няма какво да говорим.
Май обсъждахме сервилността, а?


Не само нашата сервилност, а и това, че (те :lol: ) все по-брутално ще ни мачкат и тъпчат :| Симптомите ги има отдавна: европ. заповед за арест на "Коце Маца" :mrgreen: се дава от германците на гърците, да го дебнат, ако се появи там, защото нямат вяра на БГ, наши искания за екстрадиция се мотаят-мотаят, накрая се отхвърлят в Англия, исканията ни за правна помощ отиват директно в "кръглата папка". За тях това нашето явно не е "правосъдие", а някакви упражнения на недоразвито племе, които, ако не можеш да избегнеш, то поне можеш да даваш наставления как да се провеждат :mrgreen:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот Гост. » 27 Яну 2011, 15:25

И както е известно, журналистите в правовите държави имат право да не разкриват своите източници

Да си дойдем на думата- същите тези журналисти, или техните работодатели, изплащат солидни обезщетения, когато биват въвлечени в съдебни производства.
Нали така? В зала, не на улицата, не по телевизията, а при магистратите след съответното нарочно съдебно производство( да сме точни- по правило се споразумяват и плащат)...
Та! Явно и в правовите дължави правото е над всеки и всичко, но никога постановено на улицата.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 15:39

poli_g написа:Да си дойдем на думата- същите тези журналисти, или техните работодатели, изплащат солидни обезщетения, когато биват въвлечени в съдебни производства.
Нали така? В зала, не на улицата, не по телевизията, а при магистратите след съответното нарочно съдебно производство( да сме точни- по правило се споразумяват и плащат)...

Зависи какви са фактите


poli_g написа:... Та! Явно и в правовите дължави правото е над всеки и всичко, но никога постановено на улицата.

Досега някой опровергал ли е изнесената информация -- http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=515620? Заведено ли е дело за клевета
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот inspectora » 27 Яну 2011, 15:51

kostadin_yordanov написа:
inspectora написа:... т.е. публикувани са едни неща отново с абсолютно неясен произход ...

Точно така. В редица случаи, като посочения, тъкмо възможността да се прикрие произхода е гаранция за достоверността на информацията. То е като светителите в съдебното производство, които свидетелстват едва когато бъдат убедени, че ги защитават достатъчно добре. И както е известно, журналистите в правовите държави имат право да не разкриват своите източници

Аха, значи е едно и също да се "скрие" свидетел в съдебно производство и такъв на медия ... Интересно ми е защо този "свидетел", който дава толкова достоверна информация за дадената медия, не вземе тази информация да я даде на прокуратурата? /те ще го "скрият" - нали и в съдебното производство ги крият - същото е ;) / Защо този "свидетел", тъй желаещ истината да е наяве и лошият престъпник да бъде наказан, не иде в прокуратурата, която евентуално има правомощията да инициира процедура по наказване на престъпника, а отива в медията, която освен да измисли гръмко заглавие и евентуално да инсценира някакви крими сериали /визирам една друга тема за "педофила от БТВ"/ - че някой върши едни нередни неща, които всъщност не са изобщо нередни, друго не може да направи ... много интересно ...
Че журналистите в никоя държава не са длъжни да разкриват източниците си! Само където в белите държави тези журналисти: 1.Знаят кои са източниците им /не публикуват неща от подхвърлени флашки, не публикуват данни от "секретни разследвания на чужди разузнавателни служби", изпратени им набрани и преведени, т.е. "предпечатно подготвени" по мейла от сульо и пульо .../ и 2.Търсят поне два независими един от друг източника, преди да публикуват даден факт - т.е. "проверяват" фактите преди да ги изпляскат на страниците си или на екрана ... Ама тези малки несъществени разлики какво да ги отчитаме ...

И ако си мислиш, че възможността да се прикрие произхода е гаранция за достоверността, без да си даваш сметка, че възможността да се прикрие произхода е също толкова голяма гаранция и за недостоверността на информацията, то използваните от мен епитети относно умствения ти капацитет, въобще не са безоснователни ...

Я да видим все пак какво пише в едно от заглавията цитирани тук:
В текст, разпространен от електронната поща на депутата Емил Василев ... - кой е източникът? М? Щото според мен източникът на медията не е депутата Емил Василев, а електронната му поща ... Що въпросният депутат не излезе да каже от къде я има тази информация?М? Значи пак ще се окаже, че някой дал на някой нещо, пък друг, който не е той, бил изпратил от електронната поща на някой друг нещо си ... и иди му търси началото ...
Който има и иска да казва нещо - излиза с името си и го казва! "Страх го било" от разправа - като го е страх, седи и мълчи и си живее мизерния живот. Всичко друго ми е ясно като бял ден - едни бивши служители на една служба, извършвала само и единствено престъпления, вече огладняха - изядоха това, което 70 години са крали от мен и теб Йорданов и вече ги боли много, че си отиват от тоя свят ...

Не ме разбирайте погрешно - не защитавам ГЕРБ. Те са друга бира. Просто ми е болно за простия ни народ ... че е толкова прост - не за друго ... Хем ме е яд от тази тъпотия, хем пък от друга страна как да обвиняваш един човек /или народ/, че е малоумен - та той дори и не го осъзнава това ... тъжно е дори ...

kostadin_yordanov написа:Досега някой опровергал ли е изнесената информация -- http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=515620? Заведено ли е дело за клевета

Срещу кого бе пич? Срещу електронната поща на депутата еди кой си ли? /Нали на всичкото отгоре си крият и източниците!/

Ти какво си мислиш? Колкото и да са прости медиите, пак не ги правт хептен през просото нещата ... така ги "списват", че ти си мислиш едно, а то съвсем друго било ;)
Какво ти е впечатлението от въпросната статия? - Че това е долкад на израелските тайни служби, даден на въпросния депутат и изнесен в медиите от него - нали? Да, ама не - те просто така са си го направили да внушава - всъщност ако се вгледаш, ще видиш за какво става въпрос - е написал съм го по-горе как стоят нещата от юридическа гледна точка: Източник, т.е. евентуален клеветник е "електронната поща" ;) ... деянието, т.е. евентуална клевета от кого е извършена - от израелските служби ли? от медията ли? от "собственика" на пощата ли? - "де юре" никой от тях не е казал, че именно той ги твърди тези неща, които са написани !!!
Изобщо "схемата" е толкова прозрачна, че няма накъде повече, ама тъпаците нека си вярват на такива неща ... хранете ги с вашите пари тези малоумни жълти медии за зрелищата, които ви дават и представят за истина ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот portokal » 27 Яну 2011, 16:27

Симптомите ги има отдавна: европ. заповед за арест на "Коце Маца" се дава от германците на гърците, да го дебнат, ако се появи там, защото нямат вяра на БГ, наши искания за екстрадиция се мотаят-мотаят, накрая се отхвърлят в Англия, исканията ни за правна помощ отиват директно в "кръглата папка". За тях това нашето явно не е "правосъдие", а някакви упражнения на недоразвито племе, които, ако не можеш да избегнеш, то поне можеш да даваш наставления как да се провеждат

Чувала съм оплаквания за мотаенето, не знам дали мотивът е този, или просто тяхното правосъдие си е една такава изключително организирана и експедитивна система, нищо общо с нашето. :lol: Ако мотивът е този, който Гъдьо сочи, според мен на тях не им прави чест. За обикновена бавност не бих им се сърдила. ;)
Сетих се за друго. Случи се да присъствам, когато уважаван магистрат разказваше как някакви французи - не помня какви - чели лекции на свои български колеги на теми от областта на наказателното правораздаване и френския опит в него. Важен принцип, на който французите се спрели, бил следният: при връщане на дело на долна инстанция за ново разглеждане то никога не се разглежда от същия състав, който го е гледал преди. Човекът беше леко възмутен и май развеселен от това, че явно според французите ние имаме нужда това непознато за нас достижение на цивилизацията да ни се съобщи и разясни.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот REVOLUTION » 27 Яну 2011, 16:42

Фактите са си факти.Унизителни работи стават и нашето правителство слагачески не само мълчи , но и подкрепя чуждите си господари , като абсолютно колониална администрация.

Някой да възрази нещо , когато Британския правосъден министър помилва Шийлдс , защото роднините му се срещнаха с него и му казаха , че имало нови доказателства :shock: :shock: :shock: :shock: и той в пълен разрез както с британските закони и изобщо с европейските принципи , пусна Шийлдс , с мотив-несправедлив съдебен процес. :shock: :shock: :shock: Никой не каза даже "Въх" , напротив външно министерство каза , че действията на британския министър са правилни.Жалко за пострадалия...

Нека видим:

http://news.ibox.bg/news/id_1831232007

Фенът на „Ливърпул" Майкъл Шийлдс е помилван от британския министър на правосъдието Джак Стро, съобщи БиБиСи.

Припомняме, 22-годишният британец излежава 10-годишна присъда за опит за убийство на български барман.

В края на ноември българското външно министерство съобщи, че британските власти могат едностранно да вземат решение по случая с Майкъл Шийлдс.

БиБиСи допълва, че правосъдният министър се е срещнал със семейството на запалянкото. Той ги е уведомил, че по случая „има нови изключително важни доказателства".

По думите на Стро Шийлдс е изцяло невинен.БиБиСи цитира и адвоката на Шийлдс, според който клиентът му изпаднал във възторг, когато научил новината за освобождаването си.

Първоначално той дори не можа да повярва, след всички тези удари в гърба, коментира още защитникът.

Депутатката за района на Ливърпул Луиз Елма, която беше едно от лицата, ангажирани в мащабната кампания за защита на Шийлдс посочи, че е „вън от себе си от радост".

По думите й той е жертва на огромна съдебна грешка, която го е вкарала за четири години в затвора за престъпление, което той не е извършил и за което друг човек е признал.
Джак Стро донесе справедливостта за един невинен млад мъж, добави тя.

След като стана ясно освобождаването на Шийлдс от посолството на Великобритания разпространиха изявление на британския министър на правосъдието.

В него се посочва, че още през 2006-та г. запалянкото е поискал да бъде помилван, но молбата му не е била уважена. Правосъдният министър изрично посочва, че е отделял на случая с Шилдс много повече време отколкото на който и да е друг.

При разглеждането на молбата на Майкъл Шийлс аз бях подпомаган от полицията в Ливърпул и от един от водещите адвокати по наказателни дела в страната, г-н Дейвид Пери. Вземането на самото решение не беше нещо, което можех да делегирам. То трябваше да бъде мое, отбелязва Джак Стро.

Британският правосъден министър допълва, че се е срещнал с родителите на Шийлдс на 28-ти август 2006-та година. По време на срещата му с близките на запалянкото Стро е получил нови, много важни доказателства по случая.


За първи път бях уведомен за посещение на двама представителина семейство Шийлдс в дома на човек, за който се твърди, че е отговорен за престъплението, за което Майкъл Шийлдс беше осъден, обяснява той.

Бях уведомен, че по време на посещението, човекът е направил устно признание за престъплението пред няколко други свидетели, допълва министърът. Признанието се е случило на 22 юли 2005 г., един ден след началото на процеса срещу Шийлдс.


Стро е категоричен, че с новите доказателства съществено се променя правдоподобността на различните версии за това, какво точно е станало.

Той обяснява още, че са последвали допълнителни проучвания на случилото се.


Правосъдният министър отбеляза, че сегашните адвокати на Шийлдс не са знаели за данните, с които разполагат близките му и потенциалната им важност не е била преценена напълно от тези, които са били запознати с тях.

Моето решение не представлява критика към решението на българския съд по този казус. Аз видях доказателства, които те не са видели,категорично посочва Джак Стро. :lol: :lol: Колко дипломатично!

След като внимателно разгледах всички доказателства, налични в момента, стигнах до заключението, че Майкъл Шийлдс казва истината, когато твърди, че е невинен за опит за убийство, за който е осъден в България, допълва още той.

22-годишниятфутболен фен напусна затвора, усмихвайки се на събралите се на входа журналисти и вдигайки палец.

Футболният фен беше осъден в България през 2005г. за опит за убийство на 15 години затвор и 200 000 лв. имуществено обезщетение след нанасяне на тежки телесни повреди на бармана Мартин Георгиев.

Присъдата бе потвърдена на втора инстанция и намалена на 10 години затвор, която завърналият се в Англия Шийлдс излежаваше в затвора Гарт.

ДЖАК СТРО
Един от въпросите

който възникна по този казус е, дали е уместно или не, министърът на правосъдието, а не съд, да упражнява власт върху свободата на затворник, което включва установяването на факт в евентуална съдебна грешка, особено когато става дума за казуси в чужбина.
За мен е ясно, дори и след експертни оценки, че една квази правосъдна роля като тази, не е характерна функция на изпълнителната власт. Поради това ще проучвам алтернативни решения за решаване на бъдещи казуси.

И така българския съд е допуснал грешка.Великобританците си направиха собствено разследване , признаха Шилдс за невинен и го помилваха.А нашето правителство приведе срамежливо очи , наведе се (сами си изберете главата или други части на тялото) и реши да се занимава с по-полезни неща от това да защитава и да брани достойнството на българските граждани. :oops: :oops: :oops:

Нещо тука за възобновяване на делото да сте чули....Тц.Така и ще си остане. :oops: :cry:И какво става:Имаме едно пострадало момче , на което е провален живота.Извършител няма.Виновния според българския съд не е виновен според Великобритания , според тях е виновен друг човек(срамежливо не се споменава името му) , който направил устни признания пред родителите на Шийлдс! :wink: :lol:
Да се смея ли , Да плача ли?
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот gudio » 27 Яну 2011, 17:24

REVOLUTION написа:Да се смея ли , Да плача ли?

почти като Тодор Колев написа:Плъ-а-а-ч-и-и-и-и, дете, че Майкъл е невинен


Разни правни системи, разни лица помилват, по различни процедури. Горе споменахме, как Първанов помилва сестрите и дали точно така светкавично трябваше да се направи... Британецът поне някакво разследване симулирал, поразмотал се година и нещо. Бързо позабравихте срамното, според мен, написано с "майтапчийско-ганьовски" стил решение на ВтАС по казуса "Борилски", обсъждано в тази тема. Аз, ако имах възможност, след като прочетох такова решение - бих емигрирал :lol: А ако бях посланик на страна, на чиято територия е извършено престъплението - не съм сигурен, че нямаше да избълвам повече змии и гущери от г-н Франкофона 8)
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот REVOLUTION » 27 Яну 2011, 17:58

А не сме го забравили решението.Лошото е , че хич не е изолирано.
За съжаление , щом се стигнали до там , че да ни третират съда като либийския-Майце си!Както казваш ти. :mrgreen:
Няма да спестя разбира се и сервилността на българската съдебна власт.Де я ВКП да изиска , новите доказателства , добити чрез "разледването" на Стро и да предложи възобновяване на делото.Май не смее да се занимава.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 19:40

inspectora написа:...
Че журналистите в никоя държава не са длъжни да разкриват източниците си! Само където в белите държави тези журналисти: 1.Знаят кои са източниците им /не публикуват неща от подхвърлени флашки, не публикуват данни от "секретни разследвания на чужди разузнавателни служби", изпратени им набрани и преведени, т.е. "предпечатно подготвени" по мейла ...

В случая медията разпространява информация представена от народен представител и народният представител е този, който поема отговорност за достоверността на тази информация


inspectora написа:...
2.Търсят поне два независими един от друг източника, преди да публикуват даден факт - т.е. "проверяват" фактите преди да ги изпляскат на страниците си или на екрана ...

Не, в редица случаи просто не е възможно да се намери втори източник на една и съща информация и се търси потвърждаване по косвен начин посредством други източници. Това намира отражение в преценката на самата медия, която съпоставя информацията с други факти по въпроса, които са й известни. Както вече посочих, такива публикации се разпространяват не само от „Уикилийкс“, но и от авторитетни издания


inspectora написа:...
Я да видим все пак какво пише в едно от заглавията цитирани тук:
В текст, разпространен от електронната поща на депутата Емил Василев ... - кой е източникът? М? ... Що въпросният депутат не излезе да каже от къде я има тази информация?М? ...

Това са въпроси към Василев, но и да Ви каже от кой точно я е получил, там нали вече пише, че е от съответните специални служби и проведени мероприятия


inspectora написа:...
Какво ти е впечатлението от въпросната статия? - Че това е долкад на израелските тайни служби, даден на въпросния депутат и изнесен в медиите от него - нали? Да, ама не - те просто така са си го направили да внушава - всъщност ако се вгледаш, ще видиш за какво става въпрос ...

Е нали Вие ги правите тези неща бе инспектор? И явно разбирате как стават -- защо следователно трябва да Ви се вярва


inspectora написа:... е написал съм го по-горе как стоят нещата от юридическа гледна точка: Източник, т.е. евентуален клеветник е "електронната поща" ;) ... деянието, т.е. евентуална клевета от кого е извършена - от израелските служби ли? от медията ли? от "собственика" на пощата ли? - "де юре" никой от тях не е казал, че именно той ги твърди тези неща, които са написани !!!
Изобщо "схемата" е толкова прозрачна ...

Ами да беше излязъл досега някой от засегнатите и да каже най-малкото че въпросната информация не отговаря на истината. Имам предвид някой, а не „inspectora“, защото Вие дори не сте си написал името
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот Гост. » 27 Яну 2011, 20:47

inspectora написа:... Ами аз ако кажа, че сте гей, а да Ви видя как ще го опровергаете? ........

10.53 на 27.01.2011г. :roll:


kostadin_yordanov написа:Ами да беше излязъл досега някой от засегнатите и да каже най-малкото че въпросната информация не отговаря на истината. .......

27 Яну 2011 06:40 pm

Прекрасен нагледен пример. Или вие спрятате защитата, пишете опровержението, или не сте засегнат, или сте разумен човек, така щото 8 часа по-късно не виждам опровержение на написаното. :)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 20:58

Т.е., съдия Батанова, за която пише, че е взела подкуп от 200 000 евро, не намира причини да отговаря на подобно твърдение
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот Гост. » 27 Яну 2011, 22:02

Добре, явно ще да е по-дългия начин, боя се не съм от търпеливите, но както е казал котаракът Леополд- да започнем отначало? :)

Кой е ответникът- в нейния случай? Във вашия?
Т`ва е съвсем първото стъпало. Когато си отговорите- ще продължим.

Йорданов? не ми пречи, но понякога имам нездраво любопитство, и като съобразите, че един и същи факт се повтаря, за да наподоби истина? навярно, в постовете ви- съвсем резонен въпрос:
- Каква е топлата ви връзка с това издание?
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 27 Яну 2011, 22:40

poli_g написа:...
Кой е ответникът- в нейния случай? ...

При изнасянето на такива данни в публичното пространство е редно да се заемат съответните органи на съдебната система. Защото ако не е истина, как може върху институцията да се лепват петна по този начин и никой да не реагира? Или ако твърденията се окажат верни, тогава допустимо ли е да бъдат оставяни на работа корумпирани служители и отново да се съсипва авторитета на цялата институция? Въпросната информация все пак е изнесена от народен представител, като редица от посочените данни там могат да бъдат проверени
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот gudio » 27 Яну 2011, 23:25

REVOLUTION написа:Няма да спестя разбира се и сервилността на българската съдебна власт.Де я ВКП да изиска , новите доказателства , добити чрез "разледването" на Стро и да предложи възобновяване на делото.Май не смее да се занимава.

:shock: Сакън ?! И да се окаже, че нашето барманче трябва да връща на обезщетението, което поне нашите "измуфтиха" от невинния, видиш ли, hooligan, като условие да го пуснат "да си лежи" в английско... :o
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот system » 28 Яну 2011, 02:48

Уважаеми колеги, позволявам си да се включа в толкова късен час зарди постовете на господин Йорданов по-горе. Той реагира болезнено на твърденията ми, че постваното за Батанова е лъжа.
Като оставим това, което написа Инспекторът (и с което съм напълно съгласен), че всеки, направил твърдения кой какво бил взел, е длъжен да го докаже, още веднъж заявявам и отправям това заявление специално към господин Йорданов: уважаеми господин Йорданов, вярвайте ми, това, което пише за Батанова, че взела 200 000 евро за да оправдае подсдимите по делото Борилски, Е ЛЪЖА ! Не твърдя, че присъдата е правилна. В крайна сметка правилна е влязлата в сила присъда, а и това не е сигурно, защото има извънредни способи за отмяната й. Но, още веднъж Ви казвам: постваната информация е лъжа ! А що се отнася до Яне Янев, и той следва малко да се потруди по въпроса за доказване на твърденията си. Иначе, освен за шоуто на Слави, единствената институция за която става, е 4-ти километър (е, и провинциалните лечебни заведения със същия профил може би ще свършат работа).
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот kostadin_yordanov » 28 Яну 2011, 09:06

system написа:... още веднъж заявявам и отправям това заявление специално към господин Йорданов: уважаеми господин Йорданов, вярвайте ми, това, което пише за Батанова, че взела 200 000 евро за да оправдае подсдимите по делото Борилски, Е ЛЪЖА ! Не твърдя, че присъдата е правилна. ... Но, още веднъж Ви казвам: постваната информация е лъжа ! ...

Очевидно твърденията в тази посока продължават да се излагат единствено от субекти под прикритието на псевдоними, а не със собствените им имена. Така че, нека да преценяваме случая достатъчно обективно. Народният представител Емил Василев твърди, че това е истина. А Вие „system“, кой сте, че да твърдите обратното
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: Франция възмутена от скандално решение на български съд

Мнениеот Гост. » 28 Яну 2011, 09:38

:) Както казва един приятел.... когато някой заседне в света на отрицанието нищо, и никой, не може да го измъкне от там.
И, в тези конкретни случаи, е най-добре, за да не губиш време, просто да се съгласиш.

За някои е вече късно, нещата са неспасяеми.
:) Бъдете здрав, Йорданов.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron