начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Срок за насрочване на заседание

Дискусии на тема съдебната власт в България


Срок за насрочване на заседание

Мнениеот ivan_d » 09 Яну 2011, 21:15

При запитване от моя страна кога ще бъде назначено заседание на едно дело в деловодството на съда ми казаха:"Съдията е приел делото за редовно и е залепил листа на ...(едикоя си дата).След като изтече едномесечния срок ще бъде назначено заседание".Въпроса ми е след като минималния срок за насрочване на заседание след като е "залепен листа'' е 1 месец,какъв е максималният срок?
ivan_d
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Юни 2010, 23:55

Re: Срок за насрочване на заседание

Мнениеот Гост. » 10 Яну 2011, 01:58

ivan_d написа:При запитване от моя страна кога ще бъде назначено заседание на едно дело в деловодството на съда ми казаха:"Съдията е приел делото за редовно и е залепил листа на ...(едикоя си дата).След като изтече едномесечния срок ще бъде назначено заседание".Въпроса ми е след като минималния срок за насрочване на заседание след като е "залепен листа'' е 1 месец,какъв е максималният срок?


:roll: Съдопроизводството не е "заведение за бързо хранене" .
От около 3 години процесуалния закон борави с термина "разумен срок", но липсва дефининитивна определеност за разумно.
Описаното от вас касае единствено времето през което ответникът има право да депозира писмен отговор по предявеният от вас иск- ни ден повече, ни ден по-малко( освен ако не иска възобновяване на срока... да не се отклонявам от същината).
След като изтече този месечен срок делото се докладва на съдията докладчик, който трябва и да напише проекто-доклад по делото ви досежно фактите, пр. квалификация, доказателствените искания на страните, доказателствената тежест и прочее и от тогава насетне започва да тече разумния срок, който както вече уточних не е определен. Според зависи натовареността на състава- може да се насрочи открито съдебно заседание до месец след съставяне на доклада, а може и повече ( имам и 5м. срокове). При всяко положение ще ви уведоми с нарочен акт кога да се явите и в колко часа.
Та, нека има разум, двустранно.
Не пришпорвайте магистратите, както написах- тази институция не е заведение за бързо хранене.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Срок за насрочване на заседание

Мнениеот avokady » 17 Сеп 2014, 11:03

Правилно, на какво би се случило при налично пристрастие на магистратите в условията на евентуалност ... ??? :?
avokady
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 27 Окт 2010, 08:37

Re: Срок за насрочване на заседание

Мнениеот aaaaly » 21 Сеп 2014, 20:46

И аз бих искала да знам дали ще умра, преди да получа резултат по дело, което съм завела.


Знаете - здрав разум - поне да си напиша завещанието в тоя дух.


Защо между другото няма отговор? логично и очаквано ли е делата да се точат с по 15-20 години, защото съдията иска време да се пенсионира?
aaaaly
Младши потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: 20 Авг 2014, 22:13

Re: Срок за насрочване на заседание

Мнениеот ilian_todorov » 22 Сеп 2014, 00:29

aaaaly написа:И аз бих искала да знам дали ще умра, преди да получа резултат по дело, което съм завела.
Знаете - здрав разум - поне да си напиша завещанието в тоя дух.
Защо между другото няма отговор? логично и очаквано ли е делата да се точат с по 15-20 години, защото съдията иска време да се пенсионира?

На първия въпрос може да получите отговор от някой ясновидец. Не знам дали има тук такъв.
След като приключи делото си пуснете заявление до министъра на правосъдието и с искане за обезщетение за нарушаване правото на разглеждане в разумен срок.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron