начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

работа

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: работа

Мнениеот fighter » 06 Дек 2010, 18:48

До galina_pen4eva

Най-важното е като начало да запазите спокойствие. Шокиращо е да завършиш образованието си и изведнъж да се окажеш на пазара на труда И то .... без стаж.
Човек трябва да вярва в себе си, а останалото си идва на мястото с времето. Е, при някои идва по-късни ... :)
Аз мисля, че специалността е хубава. Бих повторила един съвет, който аз получих от един добър приятел: Изкарай поне една година на държавна работа, без значение каква. Виж как работи администрацията отвътре и после бързо се ориентирай навън!
fighter
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 09 Авг 2006, 17:46
Местоположение: София

Re: работа

Мнениеот Pause » 11 Дек 2010, 20:36

Преценка,все още не мога да дам понеже я правя комплексно,а не едностранно. :D
Все пак не е от хората които могат само да искат ,а насреща да не дават нищо.
Има диплома иска да се реализира пътища много.Това е от мен,весели празници.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: работа

Мнениеот DEKAH » 11 Дек 2010, 22:01

Pause, точно там е проблемът. Г-цата има диплом за завършено образование, а не знае какво може да работи. Срамота е направо - да учиш 4 години и да не знаеш за какво си учил. Все пак се очаква за 4 години да натрупаш знания, които ще са ти полезни в живота. С тези знания ще се реализираш в някаква сфера и ще ставаш професионалист. Това, да не знаеш какво можеш да работиш и да питаш във форум е наглост.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: работа

Мнениеот donna » 11 Дек 2010, 22:36

:D предлагам на госпожицата да провери на сайта на регистъра на административните структури имаше обява за космонафт -младши или ранг ІІІ мисля за полет до Марс :D
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: работа

Мнениеот dimist » 11 Дек 2010, 23:04

Много несериозно е това с Марс, не я вземайте за мезе. След като за 4 години учене не е разбрала какво може да работи с това образование, значи става за зам.министър поне. Ето в Министерството на културата се отвори свободно място. Ако не - в Министерството на замеделието постоянно се освобождават щатни бройки.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: работа

Мнениеот street » 12 Дек 2010, 10:55

чакай сега аз да питам какво може да се работи със следните образования , щом така седи върпоса с момичето ......

1.Стопанско Управление
2.Индустриален Мениджмънт
3.Международни Икономически Отношения

Отговор икономист не се приема - твърде общо понятие ;)

Айде сега лека задачка ;)

Айде и след като много се хвалите за образованието - всеки да каже какво е учил:

Аз ще почна първи:
1.Стопанско Упралвение
2.Право
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: работа

Мнениеот Melly » 12 Дек 2010, 11:49

street написа:Айде сега лека задачка ;)

Айде и след като много се хвалите за образованието - всеки да каже какво е учил:

Аз ще почна първи:
1.Стопанско Упралвение
2.Право


То и Атанас Буров е учил това. Но за разлика от някои други, виж до къде е стигнал.

Извод:
Не е чак толкова важно какво си учил, а колко и какво си научил.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: работа

Мнениеот street » 12 Дек 2010, 12:32

Melly написа:
street написа:Айде сега лека задачка ;)

Айде и след като много се хвалите за образованието - всеки да каже какво е учил:

Аз ще почна първи:
1.Стопанско Упралвение
2.Право


То и Атанас Буров е учил това. Но за разлика от някои други, виж до къде е стигнал.

Извод:
Не е чак толкова важно какво си учил, а колко и какво си научил.


смятах да отговоря , но ....
не си заслужава да влизам в безмислени спорове, просто попитах нещо, и щом това е отговора всичко ми е ясно ;)
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: работа

Мнениеот Melly » 12 Дек 2010, 12:47

То и аз дълго време се въздържах да не ти го кажа в прав текст да спреш да хленчиш в темата за адвокатския изпит, а да си седнеш на четирибуквието и здраво да четеш... :?
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: работа

Мнениеот street » 12 Дек 2010, 12:59

няма да ти отговоря :) успех !
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: работа

Мнениеот Melly » 12 Дек 2010, 13:03

Искрено ти желая успех на следващите изпити. Не се отказвай, а залягай мъжката. :wink:
Ще се радвам да се впишеш в адвокатурата.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: работа

Мнениеот donna » 12 Дек 2010, 14:01

:mrgreen: Никакв адвокат цяло инистерство заслужава човека!
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: работа

Мнениеот street » 12 Дек 2010, 18:19

Нещо за майтап ме вземате май.....
Ок.
Но просто това гарантира, че като се върна в мвр защото това ще стане ... ;) те колегите адвокати си знаят ! Този път аванта никаква ! Защото винаги съм се държал супер колегиално с отсрещната страна, даже съм помагал , защото са колеги. Но заради такива съркастични подмятания , изцяло вече си промених мнението за друга страна.
Ей тогава да ми дойде едно такова плямпало - наричащо себе си адвокат , хахаха като знам какви мишки са повечето/успешно взели изпитчето/....

А на прекалено уверените в себе си , и много знаещите .. мога само да кажа ,че вие господа и много уважаеми госожици , надали ще имате толкова дела в практиката си , колкото аз лично съм водил, разследвал и създавал! за 2 години - бройката е 600 и нагоре можете да си ги разбиете по месеци!
Защото вие драги мои се борите точно срещу това ,което аз съм създавал.
А на колегите които са по граждански, искам да ги попитам най-отговорно как бихте работили едно дело за изнасилване или птп , като сте много вещи по всичко , най-вероятно ще се допитате до поне 5 колеги за "акъл" , така съм и аз с гражданските , така че всяка жаба да си знае гьола!

И колежеке мели - може да не ме поучавате , дали мрънкам и дали съм учил или не , защото и вие сте толкова веща по наказателни , колкото аз по граждански!!!

Убеждавам се за пореден път , че форума е пълен с хора , които само търсят с кого да се сдъфчат, или да избият някой друг комплекс след работния ден!
И съм убеден на 100% ,че ако човека пишеш насреща ви е пред вас , няй вероятно ще мълчите като първолаци и няма да обелите и дума! Защото тука е лесно нали , пишем там на някой си и гледаме сеира!

За образованието не съм го писал да се заяждам или правя на велик, защо хората , които нападнаха така просташки момичето написало темата , не напишат те какви са и какво са учили а ?

Тъпата българска черта - винаги да се подиграваш на другия е в пълна сила тука , за това може само да ви пожелая Успех ! Но еима една истина - живота пише най-вярните оценки, и за вашето мнение за мен ми е точно през....... Защото мен са ме оценили , много пъти и то не някви си много словници от някакъв измислен "юридически" форум.Знам какво съм постигнал ,знам какво съм дал за да го постигна! Това ми стига.

Мели - човек се учи цял живот, неможеш да кажеш на някой да си сядал на четирибуквитео , да учел , защото лично ти не си била до мен да видиш колко съм чел!

Повече дума няма да напиша във форума , защото не смятам да си губя времето с простотии !!!
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: работа

Мнениеот donna » 12 Дек 2010, 18:36

Eх ,честолюбие и върховенството на АЗ-ът ,ама с него не се стига далече, пък ми намирисва и на женомразство :? не бива така ...аз ви обичам всички ,света е изграден от любов и само колко е красив :wink: !
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: работа

Мнениеот d_q_d » 17 Дек 2010, 12:00

Не е хубаво да се подиграваш на някой, ама понякога този "някой" си го търси. Животът не е само цветя и рози, така, че който задава тъпи въпроси, ще си носи последствията от това. Има огромна разлика м/у това какво може да се работи с дадена специалност на теория (според записаното в дадените норм.актове) и това дали е практически осъществимо. Аз лично си помислих за Института по Криминалистика и Криминология към ВКС (или към Върховна прокуратура ли беше, не помня точно). Но, хората са прави, че не може 4 години да се учи и да не се знае за какво се учи.
d_q_d
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 23 Яну 2009, 18:33

Re: работа

Мнениеот lexy21 » 17 Дек 2010, 19:08

street написа:Но просто това гарантира, че като се върна в мвр защото това ще стане ... ;) те колегите адвокати си знаят ! Този път аванта никаква ! Защото винаги съм се държал супер колегиално с отсрещната страна, даже съм помагал , защото са колеги. Но заради такива съркастични подмятания , изцяло вече си промених мнението за друга страна.
Ей тогава да ми дойде едно такова плямпало - наричащо себе си адвокат , хахаха като знам какви мишки са повечето/успешно взели изпитчето/....
Защото вие драги мои се борите точно срещу това ,което аз съм създавал.


Вие това сериозно ли :D
Разбирам разочарованието Ви, особено, ако действително сте положил толкова усилия, както твърдите. Ако, обаче, така емоционално мислите, че е нормално да се разследва, ако изповядвате процесуално поведение, продиктувано от лично неудовлетворение и разочарование, е... поздравявам Ви, със сигурност такива хора трябва да упражняват професията, към която мислите да се завърнете! Остава да се радвам, че тя не е съдийската.


П.П. Само едно леко уточнение - в досъдебното производство страни няма. Тях ще ги търсете в друга фаза на процеса. Функцията, която законът ви е вменил да упражнявате, Ви задължава да събирате както обвинителни, така и оправдателни доказателства. Сигурна съм, че знаете, коя е тя.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: работа

Мнениеот kuzdov » 17 Дек 2010, 20:43

Само ще вметна, че горепосочената "специалност" се изучава и в курса за първоначално професионално обучение на полицаи кат. Е в рамките на 12 лекции :lol: ... Цялата наука се състои в изучаване на прийомите за обща и индивидуална превантивна дейност и предотвратяване и пресичане на правонарушения. Почти всички са с пожелателен или условен характер 8) ...
"Quis custodiet ipsos custodes?"
kuzdov
Потребител
 
Мнения: 299
Регистриран на: 19 Ное 2010, 20:47

Re: работа

Мнениеот tarboxx » 22 Дек 2010, 17:23

Определено ми липсваха известно време мненията на донна, разтоварих се чудесно с темата, весели празници и отлично настроение!
tarboxx
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 01 Май 2008, 19:08

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron