начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

работа

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


работа

Мнениеот galina_pen4eva » 29 Ное 2010, 09:32

През 2009година завърших Варненски Свободен Университет ''Черноризец Храбър'' специалност ''Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред-Криминалистика'',бакалавър. Въпроса ми е като каква и къде мога да работя. Благодаря предварително
galina_pen4eva
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Окт 2006, 15:50

Re: работа

Мнениеот hol455 » 29 Ное 2010, 10:36

Четири години сте били студент и не знаете какво сте учили :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Правото брани зрящите, не спящите! Vivere est cogitare !!
hol455
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 12 Яну 2009, 20:17

Re: работа

Мнениеот DEKAH » 29 Ное 2010, 11:24

Уважаема г-жо/г-це Пенчева, с оглед на поставения от Вас въпрос, както и с оглед на квалификацията, която сте придобили, в срока предвиден в законодателството и на основание чл. 532 от Кодекса на безработния Ви уведомявам, че можете да работите на следните длъжности, съгласно единния класификатор на желаещите да бъдат наети на работа, а именно:

1.Продавач-консултант /код 112/ във верига от магазини за хранителни стоки.
2. Барман-сервитьор /код 160/ в заведение за хранене или кафе-аперитив /мин. с 3 звезди/
3. Офис сътрудник /код 150/ във фирма, с персонал над 20 души.
4. Охранител /код 166/ на хотел през зимния сезон.

Ако в момента за позиции 1-4 няма свободни работни места, въз основа на придобитата от Вас квалификация, с удоволствие можем да Ви насочим към следната обява за работа:

Описание на позицията:
Търсим за наш клиент, верига супер маркети, Хигиенисти.

Кандидатите трябва да отговарят на следните изисквания:

Завършено образование;
Опит на подобна позиция;
Отговорно отношение към работата;

Работата се състои в:

Поддръжка на чистотата на територията на магазина и прилежащите площи;
Периодично почистване на изложените по секторите продукти;
Изхвърляне на кошовете за отпадъци на територията на магaзина;

Ако предложението представлява интерес за Вас, изпратете CV.
Одобрените по документи кандидати ще бъдат поканени на интервю.


Желаем Ви успех.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: работа

Мнениеот galina_pen4eva » 29 Ное 2010, 12:04

как може такова оношение, а относно това което съм учила знам какво мога да работя, ноо постоянно получавам информация, че не мога да заемам длъжност от категория-Г
galina_pen4eva
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Окт 2006, 15:50

Re: работа

Мнениеот inspectora » 29 Ное 2010, 12:26

galina_pen4eva написа:как може такова оношение, а относно това което съм учила знам какво мога да работя, ноо постоянно получавам информация, че не мога да заемам длъжност от категория-Г

Какво е отношението? Питаш - отговаря ти се. Аз лично човек с твоята диплома не бих взел на работа и за посочените от Декана позиции ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: работа

Мнениеот Pause » 29 Ное 2010, 12:31

galina_pen4eva написа:как може такова оношение, а относно това което съм учила знам какво мога да работя, ноо постоянно получавам информация, че не мога да заемам длъжност от категория-Г


Ами,защо тогава не запишете магистратура?И тогава не опитате пак. :D
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: работа

Мнениеот galina_pen4eva » 29 Ное 2010, 13:45

че какво ми е на дипломата само не разбрах
galina_pen4eva
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Окт 2006, 15:50

Re: работа

Мнениеот galina_pen4eva » 29 Ное 2010, 13:48

не съм записала магистратура защото не смятам за необходимо в момента
galina_pen4eva
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Окт 2006, 15:50

Re: работа

Мнениеот andrea » 29 Ное 2010, 14:09

Аз бих Ви посъветвала да изкарате някакъв курс към МВР, мисля имаше курсове за дознатели, разучете. Това е някакъв вариант, за да създадете контакти и евентуално успеете да си намерите работа по специалността. Извън това сложните наименования на различни специалности обикновено прикриват едно голямо нищо, не искам да Ви обидя, попринцип имам такива наблюдения. Би било добре да запишете някаква магистратува "по-простичка", но с по-голямо приложение :wink: Нищо не губите от такъв ход :D :wink:
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect
Аватар
andrea
Активен потребител
 
Мнения: 1088
Регистриран на: 31 Мар 2007, 13:39

Re: работа

Мнениеот lexy21 » 29 Ное 2010, 15:49

Лично мен ме озадачи добавката " - Криминалистика" в специалността Ви по причина, че в акредитираното професионално направление 9.1. Национална сигурност, във висшите училища, получили програмна акредитация за обучение по направлението, сред които е и ВСУ "Черноризец храбър", Вашата Алма матер може да обучава бакалаври по 2 специалности: Защита на националната сигурност и Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред. Това с криминалистиката е някакъв странен бонус :roll: Щом знаете какво може да работите и въпросът Ви касае единствено категорията, която може да Ви бъде присъдена - отворете си съответния нормативен акт, например:
"Специфичните изисквания към кандидатите за постъпване на държавна
служба на длъжности, за които се изисква задължително първоначално
професионално обучение, са:
1. да не са по-възрастни от 40 години към датата на обявяване на конкурса;
2. да притежават:
а) степен на висшето образование - за категория "Г";"
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: работа

Мнениеот igli4ka66 » 29 Ное 2010, 15:51

Колеги,нека не се изказваме неподготвени и още по-малко да не си позволяваме да правим някакви оценки на специалностите,които са придобили питащите...Не е етично...
Към andrea:Какви курсове за дознатели визирате?Защо създавате предпоставки питащия да ходи и да пита за подобни "Кръжоци"?Нали всички ще го усвиркат...Но нали няма Вие да питате и да се излагате...
И какво излиза,веднъж човека се изложил,питайки в този форум,а после да върви да се излага пак,както Вие го съветвате,като пита дали се е сформирал "Кръжока"за дознатели...
Според мен по-оправдано и НЕобщественоопасно е да ПИТАШ неподготвен,отколкото да ОТГОВАРЯШ неподготвен...
igli4ka66
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 16 Яну 2008, 20:23
Местоположение: гр.Севлиево

Re: работа

Мнениеот lexy21 » 29 Ное 2010, 16:16

igli4ka66 написа:Колеги,нека не се изказваме неподготвени...


Дано не Ви прозвучи като заяждане, но не виждам колко по-подготвено се изказахте Вие. Андреа беше добронамерена и, щом питащата не желае да се обърне към съответната нормативна уредба, а предпочита форума, естествено поема и риска от това.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: работа

Мнениеот Гост. » 29 Ное 2010, 16:34

galina_pen4eva написа:През 2009година завърших Варненски Свободен Университет ''Черноризец Храбър'' специалност ''Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред-Криминалистика'',бакалавър. Въпроса ми е като каква и къде мога да работя. Благодаря предварително


:roll:
Специалност ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ НА ПРЕСТЪПНОСТТА И ОПАЗВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД

Специалността е единствената в системата на недържавното висше образование у нас за подготовка на специалисти за работа в правозащитната система, за превантивна и корекционно-възпитателна дейност на национално, регионално, общинско и друго институционално равнище. Завършилите специалността могат да работят в системата на МВР, във възпитателни и превъзпитателни заведения, в местата за лишаване от свобода, в медиационни и пробационни служби, като специалисти по организация и управление на охранителни дейности в частни и държавни фирми, банкови и финансови институции и корпорации.

Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред (Криминалистика) – специализиращият модул отговаря на необходимостта от подготовка на професионалисти за работа в системата на Министерството на вътрешните работи, Министерството на отбраната и Министерството на правосъдието, експерти, извършващи всички видове криминалистически изследвания по наказателни и граждански дела, специалисти – технически помощници, чиято дейност е свързана с извършване на следствени действия в досъдебното и съдебното производство, консултанти по сигурността в държавни и частни фирми и нотариални кантори.


После се поровете в единния класификатор на длъжностите в МВР, след като това е заветното министерство.
Без да ви разочаровам, но в МВР не гледат с добро око на тази квалификация, и в този ВУЗ, каквито и розови облаци да са рисували преди да ви вземат семестриалната такса.

И коригирайте агресивното отношение, не само защото психологическата годност е важна, но и защото инспектора е прав.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: работа

Мнениеот andrea » 29 Ное 2010, 16:40

igli4ka66 написа:Колеги,нека не се изказваме неподготвени и още по-малко да не си позволяваме да правим някакви оценки на специалностите,които са придобили питащите...Не е етично...
Към andrea:Какви курсове за дознатели визирате?Защо създавате предпоставки питащия да ходи и да пита за подобни "Кръжоци"?Нали всички ще го усвиркат...Но нали няма Вие да питате и да се излагате...
И какво излиза,веднъж човека се изложил,питайки в този форум,а после да върви да се излага пак,както Вие го съветвате,като пита дали се е сформирал "Кръжока"за дознатели...
Според мен по-оправдано и НЕобщественоопасно е да ПИТАШ неподготвен,отколкото да ОТГОВАРЯШ неподготвен...



Не съм запозната детайлно, но миналата седмица на изпита по полицейско право с моята група дойде студентка от полицейската академия. В разговор между нея и преподавателя беше споменато, че след като първоначално е изкарала някакъв курс за дознатели е започнала работа към Министерство на вътрешните работи, едва след това се е записала да следва в Академията. По тази логика реших, че би било полезно авторката на темата да опита. А относно задаването на въпроси...не е признак на нисък интелект, пагубно е, когато незнаеш и не (искаш да ) се осведомяваш от местата, където биха могли да ти дадат най-точна информация. Лично аз не се притеснявам да питам, когато незнам нещо. Информацията е изключително ценна и често пъти, за да ти бъде отворена една врата трябва да почукаш на нея. Ако си ме разбрала добре, ако не - здраве да е ;)

С най-добри чувства,
Smile :wink:
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect
Аватар
andrea
Активен потребител
 
Мнения: 1088
Регистриран на: 31 Мар 2007, 13:39

Re: работа

Мнениеот igli4ka66 » 29 Ное 2010, 17:01

lexy21 написа:
igli4ka66 написа:Колеги,нека не се изказваме неподготвени...


Дано не Ви прозвучи като заяждане, но не виждам колко по-подготвено се изказахте Вие. Андреа беше добронамерена и, щом питащата не желае да се обърне към съответната нормативна уредба, а предпочита форума, естествено поема и риска от това.


Ами на първо време моята подготовка се изразява в прочитането на разпоредбите за разследващи полицаи(дознатели)в Закона за МВР,а именно:"...Раздел IX.
Разследващи полицаи (Загл. изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.)


Чл. 217. (1) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 24.11.2009 г.) За разследващи полицаи са назначават след конкурс лица, които отговарят на изискванията за постъпване на служба в МВР по чл. 179 и имат висше юридическо образование или бакалавърска степен от Академията на МВР.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.)

(3) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Длъжностите за разследващи полицаи са:

1. главен разследващ полицай;

2. старши разследващ полицай;

3. разследващ полицай;

4. младши разследващ полицай.

(4) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2008 г., отм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 24.11.2009 г.)

(5) (Предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., отм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.)

(6) (Предишна ал. 5 - ДВ, бр. 69 от 2008 г., отм. - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.)..."
И не мисля,че го направих с лоши намерения,напротив...
Към andrea:Благодаря за разбирането,целта ми бе да се избегне въвеждането в заблуждение на питащия...
Приятна вечер на всички!
igli4ka66
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 16 Яну 2008, 20:23
Местоположение: гр.Севлиево

Re: работа

Мнениеот Гост. » 29 Ное 2010, 17:49

igli4ka66 написа:....
Ами на първо време моята подготовка се изразява в прочитането на разпоредбите за разследващи полицаи(дознатели)в Закона за МВР,а именно:"...Раздел IX.
Разследващи полицаи (Загл. изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.)


Чл. 217. (1) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 24.11.2009 г.) За разследващи полицаи са назначават след конкурс лица, които отговарят на изискванията за постъпване на служба в МВР по чл. 179 и имат висше юридическо образование или бакалавърска степен от Академията на МВР. :wink:(...


НЕма да стане тая работа с разследващия, най-малко щото Симеоново и ВСУ са на около 500км. отстояние( то да е само това).
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: работа

Мнениеот lexy21 » 29 Ное 2010, 17:53

Ясно - всички сме с добри намерения и се обичаме, няма да се караме, ще се уважаваме и чувството за хумор ще си прощаваме :D

Цитираните разпоредби в предходния пост са неотносими към въпроса - общи изисквания за определена длъжност /и то подбрана именно такава, която не може да заеме/. Момичето за длъжност не пита - длъжността си я знае явно, така щото казва, че знае какво може да работи /разбира се какви длъжности и къде може да заема/. Категорията я мъчи - иска да е Г, пък някой й казва, че не може. Аз пък й казвам, че по принцип може, ама зивиси и от разни други неща - все за нас неизвестни, за нея - очевидно известни. За това, вместо на час по лъжичка да я питаме, да си отвори нормативните актове, които регламентират тези въпроси във ведомството, към което се е насочила. Не са много.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: работа

Мнениеот street » 06 Дек 2010, 16:00

Не мога да разбера , каква е тя подигравка за образованието???

С тая специалност:
1. Експерт - криминалист в МВР - може и с категория Д
2. Районен инспектор - може и да е с Д категория
3. Оперативен работник или помощник оперативен - категория Г или категория Д
4. Полицай ООР - категория Е
5. мл. автоконтрольор категория Е

Но най лесно според мен може за категория Е след това малко стаж и към другите длъжности. Ако те приемат за категория Е , ще е нужно да учиш 6 месеца в школата във Варна и това ще е цялата философия , но така е за всички.

Не обръщай внимание на обявилите тук ,че с тая специалност си за едва ли не общ работник!!!

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm

Ето ти линка на ОДМВР - Варна за по-лесно...
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: работа

Мнениеот DEKAH » 06 Дек 2010, 16:33

street написа:Не мога да разбера , каква е тя подигравка за образованието???

С тая специалност:
1. Експерт - криминалист в МВР - може и с категория Д
2. Районен инспектор - може и да е с Д категория
3. Оперативен работник или помощник оперативен - категория Г или категория Д
4. Полицай ООР - категория Е
5. мл. автоконтрольор категория Е

Но най лесно според мен може за категория Е след това малко стаж и към другите длъжности. Ако те приемат за категория Е , ще е нужно да учиш 6 месеца в школата във Варна и това ще е цялата философия , но така е за всички.

Не обръщай внимание на обявилите тук ,че с тая специалност си за едва ли не общ работник!!!

http://www.dhr.mvr.bg/Competition/Entrance/default.htm

Ето ти линка на ОДМВР - Варна за по-лесно...


Колега, г-цата си заслужаваше да се пошегуваме с нея. За да получиш информация е нужно да се научиш да задаваш правилните въпроси. Никъде не съм коментирал специалността, нито пък съм запознат с нея, но да влезеш във форум и да питаш "Какво и къде мога да работя", след като си завършил дадено образование е.... жалко.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: работа

Мнениеот donna » 06 Дек 2010, 17:37

Аз съм съгласна с първоначалното предложение на Декан , колкото и да е весело и несериозно , много от хората работещи тези професии са с ВУЗ , пазара определя много неща , пък и не само пазара я вижте случая с Калина Илиева , кво образование кви пет лева.
А и ако всички завършили ВУЗ работеха по специалността си ехе хе ....
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron