начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изпит за юридическа правоспособност

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mariya_85 » 07 Юли 2010, 18:26

Завършила съм УНСС
mariya_85
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Юли 2010, 15:32

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот nescafe » 11 Юли 2010, 23:32

Това за датите,които са доста след подаването на документите не е от скоро-причината е,че още в началото на започващия стаж,трябва да се огледат датите и да не се чака края на стажа,а да се пресметнат много добре,защото ей така като има такива хорица с подадени документи ,останалите се дразнят ,а и с право в случая,но това е,че си успяват ,независимо,че и другите са със същите права,и затова не чакайте Колеги последния момент,а се орентирайте още в самото начало,за да може да са Ви ясни накрая и датите за приключването на стажа и да не Ви объркат сметките за явяването за правоспособност.
nescafe
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 25 Май 2010, 18:49

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот azali77 » 05 Авг 2010, 10:25

Може ли някой да ми изпрати конспекта за изпита предварително ви благодаря.georgievvasko@mail.bg
azali77
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юли 2010, 08:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bridget » 05 Авг 2010, 16:46

Ето тук има линк:
http://www.justice.government.bg/new/Do ... uristi.htm

Сърбят ме пръстите да изкоментирам, ама ще се въздържа... :mrgreen:
Аватар
bridget
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:06

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 03 Ное 2010, 15:55

колеги, моля някой явил се през септември, октомври да ми каже има ли промяна в провеждането на изпита от юли досега? За колега -работил в съда-чух че ве4е 6ти път е късан! :shock: :shock: :shock:
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот anton_k » 03 Ное 2010, 16:00

А стига бе!!!! 6 пъти скъсан този изпит!??? Тоя човек как си е взел държавните изпита :shock: :shock: :shock: Те са поне 20 пъти по-трудни! Изпита за юридическа правоспособност е приятно събеседваме. 8)
anton_k
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Сеп 2010, 23:33

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 03 Ное 2010, 16:08

приятно събеседване? може ли да навлезете малко в подробностти? Имам 4 комплекта теми за изпита+около 20 за държавните...и все още имам чувството, че не са достатъчно обемни темите!? Посъветвайте ме върху какво да наблегна-тотално психясвам!
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Ное 2010, 16:55

здравейте колега mitohondrii,тъй като на мен ми предстои започване на стажът, бихте ли бил така любезен да ми обясните как минава и дали е задължително всекидневното присъствие, защото аз няма да мога да бъда особено редовна, тъй като имам други неотложни ангажименти.Дали ще е достатъчно посещение веднъж-два пъти в седмицата например :oops: ,иначе за самият изпит аз лично не бях чувала да има скъсани и всички казват ,че изпитът минавал изключително леко и приятно, ако въобще може така да се определи който и да било изпит :)
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 03 Ное 2010, 17:00

зависи къде и при кого карате стажа! Нас новобранците не ни приемат по-принцип с отворени обятия и много-много не искат да им се мотаем из краката. Но е добре да си го изкарате редовно- това си е само за ваша обща култура...
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Ное 2010, 17:04

да, не отричам ползата, ще се постарая да бъда редовна,но дано не искат прекалено много присъствие.благодаря за отговорът и успех на изпита :)
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 03 Ное 2010, 17:12

благодаря
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Ное 2010, 17:17

а дали има някой полвал помагалото за изпита с автор Цветелина Златева, има ли смисъл от закупуването и най-вече от четенето му
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот neron1 » 03 Ное 2010, 18:45

Не, няма никаква полза. Поне за изпита за юридическа правоспособност. Подготовката само по нормативните актове, посочени в конспекта, е напълно достатъчна.
neron1
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Мар 2010, 14:29

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Ное 2010, 19:27

благодаря за информацията
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот ppeenn » 06 Дек 2010, 19:56

Колеги някой дали има някакви съкратени разработки на въпросите за изпита за юридическа правоспособност. Предварително благодаря
ppeenn
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Ное 2009, 18:15

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот neron1 » 06 Дек 2010, 22:41

1.Конституция на Република България
2.Закон за съдебната власт
3. Закон за адвокатурата
4. Закон за нотариусите и нотариалната дейност
5. Закон за частните съдебни изпълнители
6.Гражданскопроцесуален кодекс
7.Наказателнопроцесуален кодекс
8.Административнопроцесуален кодекс
9.Правилник за администрацията в районните, окръжните, административните, военните и апелативните съдилища.
10.Правилник за организацията и дейността на администрацията на прокуратурата на РБ
11. Правилник за организацията и дейността на администрацията на Националната следствена служба и на окръжните следствени служби
12.Правилник за вписванията
Това е най-доброто, с което разполагаме. Гарантиран успех на 100% :)
neron1
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Мар 2010, 14:29

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот ppeenn » 08 Дек 2010, 21:26

колеги, някой знае е какво става ако не се зачете изпита за юридическа правоспособност
ppeenn
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Ное 2009, 18:15

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот ppeenn » 09 Дек 2010, 04:22

а ако не се явя на изпита какво ще се случи
ppeenn
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Ное 2009, 18:15

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот dessi_mm » 09 Дек 2010, 10:10

Явих се на изпита за юридическа правоспособност октомври месец.Наистина минава като събеседване.Комисията са много разбрани и дружелюбни хора / поне моята беше такава/
Ако получиш оценка "неиздържал" в рамките на 2 м се кара отново стаж и след това отново изпит.Това си го пише в ЗСВ.
Аз отложих моя изпит с 3 м след завършване на стажа,не знам да има някъкв срок след завършване на стажа,в рамките на който,трябва да положиш изпита......
dessi_mm
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Дек 2010, 10:05

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 10 Дек 2010, 12:39

Изпита действително е "приятен"-имам предвид обстановката,която осигуряват изпитващите. Аз бях много повече от притеснена! За подготовката ви препоръчвам конспектиране на въпросите по посочените норм. актове! Никакви излишни подробностти и задълбочени теми. Аз имам няколко комплекта теми, но и тях не успях да актуализирам напълно... Относно времето за явяване на изпит след изкаран стаж-мисля,че няма ограничения/аз моят го завърших 2008, а се явих на изпит вчера/, но трябва да се следи да не се появят промени в стажа-допълнително карах стаж при нотариус и адвокат. Целта на изпита е не да ви се разкатае фамилията, а да се провери доколко сте ориентирани в материята. Едва ли има адвокат или магистрат, който да е на "ти" с правото въобще. Успех на всички, на които им предстои полагането на изпита и успешна реализация за тези, които вече са го положили.
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron