начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот nikkol » 10 Сеп 2010, 00:50

Проследих внимателно коментарите по въпроса ми.
Извинявам се за това,че съм обидила някой неосно-
вателно.Но е факт,че има и такива юристи.Съжалявам,
ако някой се идентифицира с тях.Аз наистина не съм
специалист в правото и е възможно да не използвам
правилно терминологията.
Смятам,че форумите са за това,хората да споделят
проблемите си и да търсят отговори как могат да ги разре-
шат.И не смятам, че е нелепо да задам въпроса си тук.Неле-
по щеше да е,ако го бях задала във форум за счетоводители.
Тежките ми думи са в резултат на огорчението ми от неспра-
ведливостта и невъзможността човек да се защити от лъжата.
Представете си,че банда мародери ви изхвърлят в блато.
Вие потъвате,тежко ви е и не можете да дишате,а на брега
стоят спасителите и ви викат:"Съжаляваме,че трябва да се
удавите,но закона не ни позволява да Ви спасим,пък и нямаме
необходимата техника за това".
Нека честните хора да не се обиждат.
Не ми казвайте,че щом не вярвам на адвокатите,не трябва
да използвам услугите им.Това ще бъде по обидно за тях.
И накрая за тези които се сърдят,моля да коментират това:
"При проверка допустимостта на касационнто производство,
ВКС,ХХХг.о.констатира следното:
В изложението по чл.284,ал.3,т.1 ГПК към касационната жалба,
с/у въззивно решение ХХХпо гр.дХХХна СГС липсват формулирани
материалноправни и процесуалноправни въпроси по чл.280,ал.1
ГПК.В него има само доводи за неправилност на обжалваното решение
поради необоснованост и съществени нарушения на съдопроизводстве-
ните правила.Основанията за допускане на КО/скр./обаче са различ
ни от общите основания за неправилност на възз.решение по чл.281,
т.3 ГПК.Съгласно разясненията,дадени в т.1 на ТР N1/2009г,ОСГТК,
касаторът е длъжен да посочи правния въпрос от значение за изхода
по конкретното дело,като израз на диспозитивното начало в гражданския
процес.Касационната инстанция няма правомощие да изведе въпро-
сите от КЖ,от изложението по чл.284,ал.3,т.1 ГПК или от самото
обжалвано решение.Посоченият от касатора материалноправен или
процесъалноправен въпрос от значение за изхода по конкретното дело,
следва да се изведе от предмета на спора,който представлява твър-
дяното субективно право или правоотношение.Този въпрос трябва да
е от значение за решаващата воля на съда,но не и за правилността
на съдебното решение,за възприемането на фактическата обстановка
или обсъждане на събраните доказателства.При липса на формули-
ран правен въпрос,релевантен за конкретното дело,който да е вклю-
чен в предмета на спора и да е обусловил правните изводи на Възз.
съд,без посочване на неговата значимост за изхода на делото,не може да се допусне касационно обжалване на решението.Непосочването
на правния въпрос,само по себе си е достатъчно основание за недо-
пускане на касационно обжалване,без да се разглеждат сочените доптлнителни основания за това.
По тези причини съдът намира,че ............"т.е. не се допуска и това
е краят на цял един дълго граден човешки живот.Ей така,защото
някой си така е решил.
Решението няма да го цитирам.И за най-големия идиот е ясно,за
какво става въпрос,без да е получил някъде си юридическо образование.
За мен ,то просто е срам.

И понеже има две различно постановени Решения /СРС и СГС/вече
не се знае къде е истината.Пък и няма кой да я каже.
Извинявайте ако съм ви оттегчила.
nikkol
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Сеп 2010, 23:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 10 Сеп 2010, 08:34

Никол ние клиентите отдавна сме се превърнали в добътък за тях, който трябва да издоят. Не се опитвай да ги впречатлиш като пораждаш съжаление в тях , те не разполагат с сетивни органи за го усетят. За тях ти си поредната мръвка която трябва да изядът .Те гледат на тебе като като на напечатани пари не като човешпко същество. Сега ще напишат още няколко безмислени поста след твоя за да покрият това което си написала. Аз също съм потърпевш от съдебната .Прочети съседния пост „Етиката в съдебната ситема „ За да видиш колко са жалки в безсилието си и жестоки в желанието да да ти покрият правото ти на мнение.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот di_jenzie » 10 Сеп 2010, 10:49

nikkol написа:Непосочването
на правния въпрос,само по себе си е достатъчно основание за недо-
пускане на касационно обжалване,без да се разглеждат сочените доптлнителни основания за това.
По тези причини съдът намира,че ............"т.е. не се допуска и това
е краят на цял един дълго граден човешки живот.Ей така,защото
някой си така е решил
.

... защото ЗАКОНОДАТЕЛЯТ така е решил, а в ЗАКОНА така пише:
ГРАЖДАНСКИ ПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС
................
Глава двадесет и втора
КАСАЦИОННО ОБЖАЛВАНЕ
Приложно поле
Чл. 280. (1) На касационно обжалване пред Върховния касационен съд подлежат въззивните решения, в които съдът се е произнесъл по материалноправен или процесуалноправен въпрос, който е:
1. решен в противоречие с практиката на Върховния касационен съд;
2. решаван противоречиво от съдилищата;
3. от значение за точното прилагане на закона, както и за развитието на правото.
.................
Съдържание на касационната жалба
Чл. 284. (1) Жалбата трябва да съдържа:
1. името и адреса на страната, която я подава;
2. означение на обжалваното решение;
3. точно и мотивирано изложение на касационните основания;
4. в какво се състои искането;
5. подпис на жалбоподателя.
(2) Касационната жалба се приподписва от адвокат или юрисконсулт, освен когато жалбоподателят или неговият представител има юридическа правоспособност. Към жалбата се прилага пълномощно за приподписването или удостоверение за юридическа правоспособност.
(3) Към жалбата се прилагат:
1. изложение на основанията за допускане на касационно обжалване по чл. 280, ал. 1
;
2. преписи от жалбата и от приложенията й според броя на лицата, които участват в делото като насрещна страна;
3. пълномощно, когато жалбата се подава от пълномощник;
4. документ за внесена такса.

Съдът не коментира дали е добър или лош законът, а го прилага такъв, какъвто е. Защото ако Вие смятате, че сте прав(а), но несправедливият според Вас закон нарушава твърдяното от Вас право, другата страна смята, че тя е права и напълно справедливият според нея закон защитава нейното право. А задължение на съда е да реши: първо, дали имате право в случая изобщо да претендирате (както е направил ВКС в цитираното от Вас определение) и второ, дали Вашата претенция срещу другата страна е основателна.
nikkol написа:Представете си,че банда мародери ви изхвърлят в блато.
Вие потъвате,тежко ви е и не можете да дишате,а на брега
стоят спасителите и ви викат:"Съжаляваме,че трябва да се
удавите,но закона не ни позволява да Ви спасим,пък и нямаме
необходимата техника за това".

Примерът Ви е неуместен, но нека го обсъдим все пак. За Вас като страна може да са "банда мародери", според тях са граждани, които имат някакви права срещу Вас, а според съда и Вие, и те сте страни по дело. А представете си (нека вляза в тон с Вашия неуместен пример), че законът казва, че една от двете страни трябва да се удави в блатото - или Вие, или този, когото наричате мародер. Задължение на съда е да прати в блатото една от страните. Какво трябва да реши съдът ? Не може и двете страни на останат "сухи". Вие претендирате, че трябва Вие да сте сух(а), а другите да се удавят. Те казват друго. Какво правим сега ?
di_jenzie
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Май 2010, 19:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот street » 10 Сеп 2010, 11:14

Бряяяя ,как да не се намеся , просто немога да издържа :D

Мели и Поли са напълно прави ама , няма кой да вникне ;) .
Абе , като отидеш на майстор за колата и ти смени един чарк щото цялата се е разтропала и пак хлопа след смяната, щото е останало още нещо за смяна - какво за съд ли ще го даваме :D примера е точно идентичен и го давам за хората дето плюят адв. и съдиите, щото идея си нямате за нищо като завършите и работите действително тогава можете да плюете адв. щото аз лично познавам супер свестни и морални такива , които при все че са били от другата страна са помагали за делото и не са правили "номера" е има и от другите ама те са по малко. Защо заради 1 боклук определяте всички като такива. Еми то във всяка гилдия ги има... аде сега дайте цяла бг. на съд
Има си ВАС , ВСС - които е недоволен да дава сигнали а не да плюе по форума!

Аде да не говорим , колко клиенти пък не казват цялата истина на адвоката , а искат защита , щото и това го има и то доста много... На адвокат и лекар се казва всичко - иначе не може да ти помогне .А когато кажеш 90% от итината на адв. какво ви е виновен ,че заради другите 10% нещата отиват в канал , за едно дело и най-малката подробност може да се окаже фатална....
Последна промяна street на 10 Сеп 2010, 11:18, променена общо 1 път
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот nikkol » 10 Сеп 2010, 11:16

При две противоречиви решения,къде е истината?
Кой съд е некомпетентния?
nikkol
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Сеп 2010, 23:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот street » 10 Сеп 2010, 11:24

е има си въззивна инстанция - като не му харесва на някой решението примерно на Районен Съд да го обжалва в срока - пред Окръжен Съд (предполага се там са по кадърни и с повече опит ,нали затова са там.)
В крайна сметка - винаги има взъможност да дадеш сигнал или да обжалваш.
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот tino76 » 10 Сеп 2010, 11:29

Melly написа:[size=85]

Хахахаааахааа, няма и да я видиш, защото си "г-н никой". :lol: :lol: :lol:
Само да те открехна. В моята карта :!: има текст: "На същия съдът, юрисдикциите и административните органи дължат необходимото съдействие и уважение ". Ясна ли съм? :evil:

Права си аз съм г- никой така както и ти си г-жа никоя :) все пак това е интернет форум. Ако бяхме на живо нещата щяха да стоят по маааалко по-различен начин......
Що се касае до цитирания текс струва ми се по целесъобразно да цитираш нормата, а именно Чл. 29. (1) от ЗАдв. - Пред съда, органите на досъдебното производство, административните органи и други служби в страната адвокатът е приравнен със съдията по отношение на дължимото му уважение и му се дължи съдействие като на съдия, а не твоята предполагаема карта, за чието наличие както и на предполагаемата ти диплома за юрист, съдим само по твоите приказки... така че пак не си много ясна ако може да ми поясниш още малко :wink:
Аватар
tino76
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 22 Фев 2007, 09:52

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот tino76 » 10 Сеп 2010, 11:32

street написа:Бряяяя ,как да не се намеся , просто немога да издържа :D

Мели и Поли са напълно прави ама , няма кой да вникне ;) .
Абе , като отидеш на майстор за колата и ти смени един чарк щото цялата се е разтропала и пак хлопа след смяната, щото е останало още нещо за смяна - какво за съд ли ще го даваме :D примера е точно идентичен и го давам за хората дето плюят адв. и съдиите, щото идея си нямате за нищо като завършите и работите действително тогава можете да плюете адв. щото аз лично познавам супер свестни и морални такива , които при все че са били от другата страна са помагали за делото и не са правили "номера" е има и от другите ама те са по малко. Защо заради 1 боклук определяте всички като такива. Еми то във всяка гилдия ги има... аде сега дайте цяла бг. на съд
Има си ВАС , ВСС - които е недоволен да дава сигнали а не да плюе по форума!

Аде да не говорим , колко клиенти пък не казват цялата истина на адвоката , а искат защита , щото и това го има и то доста много... На адвокат и лекар се казва всичко - иначе не може да ти помогне .А когато кажеш 90% от итината на адв. какво ви е виновен ,че заради другите 10% нещата отиват в канал , за едно дело и най-малката подробност може да се окаже фатална....


ей street, маняко, тука ли си, аз си мислех, че готвиш исковата молба срещу мен, а ти дремеш по форумите още :lol: :lol: Как е до къде го докара със съденето? Върви ли :):)
Аватар
tino76
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 22 Фев 2007, 09:52

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот street » 10 Сеп 2010, 11:40

хахахаххахах абе човече , ти не носиш ли на майтап хехеххе . естесвено ,че не съм такъв тъпарин , много ясно че няма се занимавам с такива глупости , щото нищо няма да стане .... Ама се ме запомнил поне :)
аде мир да има , просто оня път ме ядоса чесно :) и затова ти изтресох това, ако искаш да загърбим тея неща ;) просто понякога стават такива неща...

ето принзавам си :)

PEACE :) :) :)
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 10 Сеп 2010, 14:24

Никол те са направили три инстанции нещо като в село когато идеш да ти оправят телвизора.
Отиваш при местния майстор и той ти сменя захранващия блок ама телвизора не тръгва.Ти му плащаш и отиваш в града където се по майстори , там плащаш и на шофьора да го закара и докара и на маистора. Той рабира се като по майстор не му сменя нищо н пак ти взима пари , защото и той трябва да яде хляб и те праща в столицата където са най масторите , Те напрво ти казват да донесеш и телевизора и ракия и едно прасе и не ти искат нищо друго само ти връщат неработещия телевизор и казват че Комитета по телевизия е спрял излъчването за вашия регион на ефирна телевизия и за това трябва да си изхвърлиш телевизора и да си вземеш сателитна телвизия.

Никол Мила не виждаш ли че тези хора ги интересува какво им пише на картите им и колко значими са те самите. Те стъпат тук там някъде хич и няма как да те разберът защото хвърчат в облаците. Отдавна са ни превърнали в придатък на тази държава намирайки всякакви оправдания.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот voltron » 10 Сеп 2010, 19:52

Напоследък във всеки форум има по 1 програмист бунтар дето всява форумно напрежение бахму и програмистите
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот nikkol » 10 Сеп 2010, 21:15

Мили хора,съжалявам,че някои от вас приеха въпроса ми твърде лично.Никъде в него не споменавам,че всички магистрати са такива.
Споделих проблема си и очаквах някой да ми даде съвет.
Не искам да хвърлям никой в блатото,ако съм искала това можех да го
направя.Възпитана съм да живея с истината и очаквах да я науча от
тези,които са призвани да я защитават.Ето това искам.
А,дали тя за мен е такава,а пък за другата страна-друга ,вярно това
всеки сам си знае,всъщност и вие не я знаете,защото не познавате
казуса.
Това за блатото е само илюстрация на това как се чувствам.Просто
душевно състояние.
nikkol
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Сеп 2010, 23:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 10 Сеп 2010, 22:23

Никол спокойно бе мила всички сме в блатото , ако някой излезне си има съдебна ситема и го връща оратно. Нали видя колко ти помогнаха.
Никол ти с какви очи си?
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот street » 10 Сеп 2010, 22:24

nikkol написа:Може ли да ми каже някой,къде мога да си потърся правата срещу неправилно
решено дело и неправилно формулирана от адвоката/???/ жалба пред ВКС


Не знам , дали първо сте искали инфо за колегата как си върши работата ... аз лично никога няма да отида при адв. ей така на сляпо-ще ида само с препоръка, това не е упрек :) но незнам дали се се консултирали как работи , защото по принцип адвокати - Бол..
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот nikkol » 11 Сеп 2010, 10:49

mladomo написа:Никол спокойно бе мила всички сме в блатото , ако някой излезне си има съдебна ситема и го връща оратно. Нали видя колко ти помогнаха.
Никол ти с какви очи си?


Очите ми винаги гледат хората в очите,но не могат да погледнат
децата ми,защото се издъних пред тях-всичко на което ги учих
се оказа лъжа ,а с лъжата се живее много трудно.
nikkol
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Сеп 2010, 23:59

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 12 Сеп 2010, 16:34

Никол ракажи на децата си приказката за Андрешко дето оставил бирника в блатото.
НО новия вариант им разкажи дето Името не почва с А а с Б и как той взел , че прокарал един закон в които институция която е на последно място по доверие не получава 13 14 и 15 та заплата премиии , а получава наказания за некоректност към обществото . Никол мила, искаш ли да не ти казвам коя е тази институция . Вземи мила и обясни на децата си, че е по добре да гледат всяка вечер по телевизията как полицията греши в акциите си , отколкото как престъпници извършват бегрешни акции. Тези хора МИла НИкол не рачитат отдавна на заплати те са изкарали за три поколения напред, но пък за си загубили човешкия образ , те са почнали бизнес (или челнове на семействата им) но понеже са некадърни ползват служебното си положение за да покрват некоректностите си в бизнеса. За това са на работа, а не за да оправят нашите бакии . Взели за мила СЪдебната ни ситема по 35 постановление за частно ползване.
А на нас с тебе Мила МИ НИКОЛ ни остава само да. разказваме на децата си как Андрешкко ги оставя в блатото в което са ни докарали и потопили до шия.

Бъди сигурна, че сега ще изтраскат 5 безмислени поста за да потулят миримата от поста ми.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот todorb2000 » 12 Сеп 2010, 18:33

Драги участници във форума,
Как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни/приемам по-точната дума неспособни/ адвокати?
Само когато показваме техните нескопосани актове, като разбира се, се обосновем защо го правим.
Ето с нагледен пример!
Ще посоча за себе си, че съдия от Административен съд-Хасково ми прекрати две административни производства, поради това, че не съм си платил държавната си такса по банков път. (Ето това е насилие или принуда над личността ми. ) Подадох две касационни частни жалби и пак получих указания да заплатя дължимата държавна такса пак по банков път, като бяха изписани в заповеден стил.
Пак заплатих държавната такса с пощенски запис на 1 септември 2010г., като приложих документа за заплатената държавна такса със заявление до съда.
Повече от 10 дена няма определения от съда, че спира движението на частнате ми жалби.
Мисля, че не е законно да ти заповядват как да плащаш, защото гражданинът е свободен да избира най-евтиния начин да заплаща, с най-малко разходи.
Е според Вас корумпиран ли е съдията, който при спазена процедура на чл.151, т.3 от АПК/приложен документ за платена държавна такса/, е прекратил двете производства.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот todorb2000 » 12 Сеп 2010, 20:40

poli_g написа::roll: :) Така е повече от удобно. Странно, сега си спомням, че когато качихте текста на определението бяхте заличил личните си данни, както и имената на съдията докладчик. Не разбирам мотивите ви за това действие.


Към всички недоволни от съдебната система : ВСС приема и разглежда жалби срещу магистрати. Има само едно неудобство- не си губят времето с анонимки, което налага да се идентифицирате с три имена, ЕГН, адрес.
Идентично е и със ВАдС и/или АС към АК.
Няма да разяснявам за двата края на тояжката, защото вие сте интелигентни и имате знание за тези дребни детайли.

Бъдете граждани с цялото отговорност вложена в тази дума!


Искам да поясня, че съм направил каквото е необходимо, а тук си излагам мнението, като се стремя да съм коректен. :D
Стремя да съм гражданин в своите действия, но същото се отнася и за съдиите и прокурорите, които са първо граждани и после в професионално качество, щото иначе са се превърнали в чиновници.
Вие сте права, че анонимки не се разглеждат.
Има един закон, който се нарича Закон за достъп до обществена информация, и който е недолюбван от държавната и общинска администрация. Когато става въпрос прокурори да спазват закона, същите мълчат.
Та как да направим да изкараме глоби на административни ръководители на прокуратури, които се мислят, че "са хванали за шлифера господа".
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот mladomo » 13 Сеп 2010, 09:14

Поли тоя вариант „ Прехвърли маймуната на другия клон” вече го знаеме.
Айде кажи ми какви са правомощията на Висшия съдебен съвет. Защото той може да се произнася ако има пропуснати срокове и някави дреболии , но може ли да отменя произнесена неправилно съдебна присъда или постановление написано в явно нетрезво състояние. Аз се отнасям към една иснтитуция с уважение но не повече от 2 пъти ако тя си го руши сама. ИМало е първо постановление имало обжалване от мене имало е второ, което според мене е подигравка с мене и със съдебната ситема като институция . От вас повече подигравки не искам обърнал съм се към медиите.
Поли първите ми постове бяха „Как полицията ме изгони от дома” , но полицията си оправи грешката даже в разследването подадено до прокуратурата видях неща , които съм писъл в интернета.Те дори се самосизират от интернет . Тези хора са са постарали да изгладят грешката си и го направиха . И колкото и да ги плюете вие не мръднахте хич , вие не направихте една стъпка да си покриете срама. МОя случай не е единичен, от такъв тормоз страдат деца и семейства . Панелните болкове особено са се превърнали в гета поради конструкцията им, един да си е монтирал климатика неправилно тормози целия вход.
И съдебнатта система трябваше да отнесе главите на виновните институции за това, а не да ме карате да си съдя съседите за да гушите пари.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: как да се защитим от корумпирани съдии и некадърни адвокати

Мнениеот di_jenzie » 13 Сеп 2010, 14:40

todorb2000 написа: Стремя да съм гражданин в своите действия, но същото се отнася и за съдиите и прокурорите, които са първо граждани и после в професионално качество, щото иначе са се превърнали в чиновници.

Не ! Съдиите и прокурорите, когато изпълняват служебните си задължения, действат само и единствено в своето професионално качество. И единствено меродавен е техният поглед като съдии и прокурори, а не като граждани. Защото гражданинът има право на претенция, на възражение, на несъгласие, на оплакване, на емоция ако щете във връзка с неговото (според него) накърнено право. Съдията няма тези права. Той трябва да отсъди спъред точния смисъл на закона, ако законът е неясен - според общия му разум, а при липса на закон - според основните принципи на правото, обичая и морала.
todorb2000 написа: Има един закон, който се нарича Закон за достъп до обществена информация, и който е недолюбван от държавната и общинска администрация. Когато става въпрос прокурори да спазват закона, същите мълчат.

... казвате Вие. Дали наистина са мълчали, или са отговорили с постановления, които не са Ви харесали, защото не са възприели Вашата теза ?

mladomo написа:Поли тоя вариант „ Прехвърли маймуната на другия клон” вече го знаеме.
Айде кажи ми какви са правомощията на Висшия съдебен съвет. Защото той може да се произнася ако има пропуснати срокове и някави дреболии , но може ли да отменя произнесена неправилно съдебна присъда или постановление написано в явно нетрезво състояние.

Защото Висшият съдебен съвет нито е съд, нито е по-горен прокурор. Правомощията му си ги прочетете сам, написани са във Висшия съдебен съвет. Ако способността Ви да четете е на малко по-високо ниво от тази да пишете грамотно, може случайно да ги разберете.
mladomo написа: Панелните болкове особено са се превърнали в гета поради конструкцията им, един да си е монтирал климатика неправилно тормози целия вход.
И съдебнатта система трябваше да отнесе главите на виновните институции за това, а не да ме карате да си съдя съседите за да гушите пари.

И кои са виновните институции за това, че някой си е монтирал климатика някъде и този климатик Ви бръмчи ? Съдебната система не може сама, по своя инициатива, да отнесе ничия глава, без да започнете да съдите нейния (на глатата) притежател.
di_jenzie
Младши потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: 04 Май 2010, 19:59

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron