начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Воена служба за лица с двойно гражданство..

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Воена служба за лица с двойно гражданство..

Мнениеот Николай Сердюк » 24 Окт 2001, 23:01

Здравейте! Аз съм един бесарабски българин, който е дошъл преди четири години (през 1997) в република България с цел следване. През 1999 получих българско гражданство, като запазих предишното си (молдовско). В република Молдова съм минал казармата и имам войната книжка. В момента се водя на учет в Първо Воено Окръжие(София), откъдето постояно получавам призовки. Трябва ли аз да служа в две държави??? Ще бъда благодарен за отговора Ви...
Николай Сердюк
 

RE: Воена служба за лица с двойно гражданство..

Мнениеот Христо Радоев » 29 Окт 2001, 12:24

Уважаеми г-н Сердюк, По силата на Закона за отбраната и въоръжените сили на република България Вие ще сте освободен от наборна военна служба, ако не пребивавате постоянно в България, ако сте навършил пределната възраст 30 г. или ако службата ви в Молдова се зачита у нас въз основа на двустранен международен договор между България и Молдова. Съветвам ви да се обърнете към молдовското посолство в София, за да разберете дали съществува такъв договор.
Христо Радоев
 


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron