начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Конкурс за съдебни помощници

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот maunkata » 26 Авг 2010, 09:04

Че са предрешени-предрешени са. Шуробаджанащина! Аз ще уредя твоето синче при мен, пък ти моята дъщеричка при теб и ще си взимат заплатки без да работят нищо, ще им тече трудов стаж....докато измислим къде другаде да ги уредим....
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот bluelake » 26 Авг 2010, 11:40

maunkata написа:Че са предрешени-предрешени са. Шуробаджанащина! Аз ще уредя твоето синче при мен, пък ти моята дъщеричка при теб и ще си взимат заплатки без да работят нищо, ще им тече трудов стаж....докато измислим къде другаде да ги уредим....


Кучетата си лаят, керванът си върви...
bluelake
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 19 Юли 2010, 16:43

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот maunkata » 26 Авг 2010, 14:54

bluelake, ти ходил ли си на такива конкурси? Какви са твоите впечатления?
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот mishi_83 » 26 Авг 2010, 17:36

maunkata написа:bluelake, ти ходил ли си на такива конкурси? Какви са твоите впечатления?


Колега, предполагам, че ти си бил на конкурса в САС, съдейки по публикуваните протоколи от изпитите? Какви са твоите впечатления ако си участвал? :roll:
Присъдите на съдбата не подлежат на обжалване!!!

В. Коняхин
mishi_83
Потребител
 
Мнения: 738
Регистриран на: 03 Мар 2005, 13:27
Местоположение: София

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот bluelake » 29 Авг 2010, 16:23

mishi_83 написа:
maunkata написа:bluelake, ти ходил ли си на такива конкурси? Какви са твоите впечатления?


Колега, предполагам, че ти си бил на конкурса в САС, съдейки по публикуваните протоколи от изпитите? Какви са твоите впечатления ако си участвал? :roll:


Mishi_83 не съм участвал на този конкурс и ми е интересно как по протоколите правиш предположение...? Мой близък се яви. По негови думи, а и от това което споделят колегите - въпросите наистина са малко странни, но категорично не мога да се съглася, че нещата са 100% нагласени и шанс за почтените и трудолюбиви колеги няма. Като обективен недостатък обаче трябва да се отчете, че няма ясни критерии при оценяване на отделните кандидатурите, но това е общ проблем и за конкурсите по ЗСВл. и за останалите конкурси в администрацията.
bluelake
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 19 Юли 2010, 16:43

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот maunkata » 30 Авг 2010, 11:32

Аз лично на конкурса в САС не съм участвал, но съм ходил на други конкурси за помощници, само че доста отдавна. На конкурса в САС ходи 1 моя приятелка и сподели, че е имало тест и някакво странно препитване/уж устен изпит/. Тогава, когато аз съм ходил, ме питаха неюридически неща-къде съм завършил, какви езици владея, защо искам да работя при тях и пр. Явно е, че няма как да не мисля, че нещата са нагласени и предрешени.
Що се касае за магистратските, участвах за първи път и изкарах достатъчно високи оценки, за да ми стигне балът и за мл. съдия, и за мл. прокурор. Готвил съм се само 2 месеца и никак не очаквах, че ще се случи това, което в действителност се случи. Единственото, което е неравноправно в тези конкурси, е че са балообразуващи бележките от държавните. Признавам си, че на мен дипломата ми е отлична и това доста ми помогна.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот maunkata » 02 Сеп 2010, 10:26

Ново мнениеот stefka_s_vasileva на 20 Авг 2010 12:34 pm
Искам да публикувам една статия, която не бих казала, че е някаква кой знае каква новина, но не защото не е важен проблемът, който ще бъде разгледан в нея, а защото всички знаят за него и си затварят очите.
Аз съм дипломиран и безработен юрист от две години насам. И така вече две години подред се явявам на конкурс след конкурс и нищо. Бих искала да попитам докога така? Може ли някои да ми даде отговор на този въпрос?
Някой сигурно би си казал, че съм много нетърпелив и самонадеян човек, но не е така. Просто вече търпението ми свърши. Изморих се да виждам как хора, дошли последни да подадат документи за участие в конкурса, биват канени по имена, а всички останали стоят отвън шушукат помежду си как е възможно това и никои нищо не казва на глас. До вчера и аз бях сред тази тълпа, но вече край, много ми дойде.
Сигурно всеки от вас се пита кое е това нещо, което ме е провокирало да говоря така? Ще ви кажа.
На 19. 08. 2010 г. бе проведен конкурс за младши експерт в Митница-Русе със заплащане 240 лева. Конкурсната процедура имаше толкова нарушения, че не знам от къде да започна, затова започвам от самото начало. Документите за участие бяха публикувани в сайта на Агенция по заетостта. Когато отидох да ги подам обаче се оказа, че са необходими още 2 декларации, за които знаеше само един кандидат от всички чакащи. Кажете ми вие сами на каква мисъл ви навежда това?
В деня на провеждане на конкурса стана още нещо странно. Докато раздаваха тестовете за интелигентност, председателят на комисията, провеждаща конкурса съобщи че участваме за 3 обявени работни места, които бяха 4 към момента в който подавах документи. Къде отиде четвъртото място? Кажете ми ако можете, защото не мога да намеря обяснение? Кого да попитам и може ли някой да ми даде логичен отговор?
След решаването на тестовете съобщиха, че резултатите ще бъдат обявени след 17 часа в сградата на Митница-Русе. Когато отидох там в 17:30 часа резултати още нямаше. Някакъв мъж, който не се представи съобщи, че резултати ще има след 20 часа и ни каза да не идваме, че ще ни се обадят по телефона. Никой разбира се не го послуша. След 20:00 часа навън имаше една дълга опашка от чакащи, но не и резултати. Те бяха изнесени почти в 21:00 часа. И тук вече видях наи-голямото си разочарование. От 261 души, участващи в конкурса до интервю бяха допуснати едва 30. Те се подиграваха с нашия труд и желание за работа. Искаха да кажат, че 231 души с висше образование не са способни да решат един тест за интелигентност, което е просто недопустимо.
Сред цялата талпа нямаше нито един радостен, всички бяха разочаровани. 30-те умника даже не бяха дошли да си проверят резултатите. Най-вероятно на тях са им се обадили. Въпросът тук е кога-преди или след проверка на нашите .
Не мога да приема това, че администрацията в България се подиграва със знанията и желанието на младите хора да започнат работа по придобитата специалност. Нашата родна страна се явява мащеха за нас, защото тъпче желаещите и можещите и дава шанс на хората с връзки или с пари. Защото корупция има и който каже обратното е просто един лъжец.
Затова трябва управляващите вместо да се чудят пред коя камера да се покажат и да кажат нещо, с което да ни замажат очите да вземат по-строги мерки за борба с корупцията. Аз мога да кажа само едно нещо в тази насока и то е, че срещу корупцията не се противодейства със заплати от 240 лева. Това само поощрява хората, получаващи такава смешна заплата да вземат подкупи.
Ето защо моят призив към всички е да спрете да се споглеждате и да мълчите и да кажете на глас това, което мислите.
Последна промяна stefka_s_vasileva на 21 Авг 2010 09:09 am, променена общо 1 път

stefka_s_vasileva

Мнения: 2
Регистриран на: 20 Авг 2010 12:27 pm
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот urumov » 08 Ное 2010, 13:32

Колеги, някой от Вас явявал ли се е в Софийски градски съд на конкурс за съдебни помощници? Ако да - какво представлява събеседването? Питам защото някои казват с юридически въпроси, т.е. устен изпит, а мненията на други колеги са - изцяло формални въпроси - кой си, от къде си и т.н.
urumov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Ное 2010, 13:27

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот helene » 12 Ное 2010, 12:55

Колеги, как е минал този път конкурсът за съдебни помощници в СГС? Аз не съм участвала и ми е интересно да разбера как е минал.
helene
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Ное 2006, 14:30

Re: Конкурс за съдебни помощници

Мнениеот helene » 16 Ное 2010, 13:40

Хайде, де, колеги ! Няма ли някой от явилите се на този конкурс да сподели как е минал? Преди около 3 години конкурсът беше пълна пародия. Още ми е пред очите една колежка, която беше пътувала цяла нощ и когато излезна от "интервюто", сълзи напираха в очите й. Бяха я питали само и единствено от къде е....Чудя се дали за тези 3 години нещо се е променило?
helene
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Ное 2006, 14:30

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron