начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот mil1113 » 04 Апр 2010, 19:54

а пък и след последните промени почти всеки полицай ще може да извършва действия по разследване, което разбира се е първата стъпка към пълното премахване на всякакви там юристи в МВР, такива едни, дето не изпълняват
"задължителните" указания на ..... началника :wink:[/quote]


Не съм съгласна. Промените касаят т.нар. "първоначални действия", а не цялото разследване.
mil1113
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 28 Окт 2007, 19:26

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот marek972 » 05 Апр 2010, 00:02

след време дознатели ще бъдат предимно завършилите Академията на МВР, "идеалните" послушковци !

като стана въпрос за промените, как да тълкуваме тази ?

§ 29. В чл. 212 ал. 2 се изменя така:
„(2) Досъдебното производство се счита за образувано със съставянето на протокола за първото действие по разследването, когато се извършва оглед, включително освидетелстване, претърсване, изземване и разпит на свидетели, ако незабавното им извършване е единствената възможност за събиране и запазване на доказателства, както и когато се извършва обиск при условията и по реда на чл. 164.”
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот ludi » 05 Апр 2010, 07:02

Нищо ново под слънцето, до 2006г. се работеше по този начин и смея да твърдя, че тогава разследването беше в пъти по-добро. Оставете тези глупости, че само юристи могат да извършват действия по разследването. Въпроса опира до професионализма на полицаите, които извършват процесуални действия и до мотивацията им да го правят. Зависи как ще бъде организирана работата в конкретното поделение на МВР. Помня, че навремето там където работех делата срещу НИ си бяха при полицаите /ОР,РИ/, но пък от момента в който се установят данни за извършителя делото се докладвше на съответния дежурен дознател и от там нататък двамата си поемаха случая. Делото се прехвърляше на дознател с резолюция на отговорника на дознателите, но това ставаше не в момента в който се получеше оперативната информация, а когато бъдат намерени първите свидетели или в.д., това мотивираше ОР/РИ да бачка по делото за да може да се отърве и да гопрехварли на бюрото на дознателя/няма какво да се лъжем това е истината/. Тогава приключвахме над 120 дела срещу ИИ на година, но на бюрото си обикновенно имах 7-8 на призводство. По същото време на места където нямаше подобна организация нещата бяха много зле-дознателите заринати с дела срещу ИИ, който масово се прекраяват поради недоказаност.
Сега нещата са доста по-различни. Преди бяхме 6 дознатели в РПУ, сега са 18. ОР и РИ бяха обучени и без никакви затруднения извършваха следствени действия /все пак правеха това от 2000г., като в началото беше трагедия/. Нямаше ги тези глупави доклади в прокуратурата, повдигането на обвинение си беше преценкана дознателя и т.н. Не съм голям оптимист за направените промени, поне не на първо време. Ще трябва да минат няколо години за да си дойдат нещата на мястото и то при добра организация на работата. Най-важното е да не се допуска намеса на винаги безхаберните по отношение на разследването началници. Струва ми се, че това ще е най-трудната задача на МВР. Докато не уволнят показно/при доказана намеса в разследването/ няколко от тях за назидание на останалите нещата няма да се оправят. Все пак в МВР винаги водещи са били страха и шпиономанията.
ludi
Потребител
 
Мнения: 226
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:45

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот T.A.R.A. » 29 Май 2010, 13:35

Към разследващите полицаи - при вас промени ли се нещо след 28-ми?
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот mnogotypi » 02 Юли 2010, 18:34

Чувала съм , че в РПУ тата има облекчение, елате обаче в Икономическа-дела срещу неизвестен има едно две, останалите с лопатата ни ги изсипват, че по лесно да го образуваш и разследващият да го мисли.
mnogotypi
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 28 Сеп 2004, 16:26

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот bruck » 06 Юли 2010, 01:49

Здравейте,
Някой случайно да знае за областт Благоевград дали ще има скоро дознателски конкурси и къде ,освен на сайта на МВР ,мога да следя за такива?
Благодаея Ви.
bruck
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 26 Юни 2010, 20:22

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот darryy » 06 Юли 2010, 21:21

При нас - нищо, освен, че се заринахме.
Всъщност, Тара, "разконспирирах те" :D
Успех ти желая!
darryy
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 04 Май 2009, 10:23
Местоположение: Нови пазар

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот atanas_gadjev » 12 Юли 2010, 22:34

Здравейте,

Нов съм във форума, но искам да Ви попитам нещо малко не точно на "дознателска тематика". Искам да Ви попитам как мога да кандидатствам за "Икономическа полиция" (трябва да следя само конкурсите на страницата ли), къде мога да попрочета за структурата и какви длъжности има. И не на последно място ако някои може да спомене за стартово заплащане ....?

п.с.Нямам познати в полицията,, които да поразпитам, така че ще се радвам ако ми дадете малко инфо. И не знам дали има значение, но съм от Хасково.

Благодаря предварително!
atanas_gadjev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2010, 22:30

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот delo_1981 » 16 Авг 2010, 20:56

atanas_gadjev написа:Здравейте,

Нов съм във форума, но искам да Ви попитам нещо малко не точно на "дознателска тематика". Искам да Ви попитам как мога да кандидатствам за "Икономическа полиция" (трябва да следя само конкурсите на страницата ли), къде мога да попрочета за структурата и какви длъжности има. И не на последно място ако някои може да спомене за стартово заплащане ....?

п.с.Нямам познати в полицията,, които да поразпитам, така че ще се радвам ако ми дадете малко инфо. И не знам дали има значение, но съм от Хасково.

Благодаря предварително!

Явно не си наясно със структурата на МВР. Няма обособена самостоятелна дирекция "Икономическа полиция", по- скоро делението е условно и е продиктувано от един отменен вече правилник и старата инерция на сектори и групи. "Икономическа полиция" е сектор, който е обособен едно към областните дирекции, второ - към отделните рпу- та. Функциите са различни по простата причина, че се разследват различни по обем и качество престъпления- докато в РПУ- тата обикновено се занимават с безбандеролни цигари, неистински документи и тук- таме с по някое ДДС, "икономическа" към областните дирекции работят по- сериозните преписки. Хасково е отделна областна дирекция, ако не се лъжа, така че със сигурност има такива бройки и там, и по районните. Друг е въпросът, че не се обявяват в момента, защото има изрична мълчалива забрана за пускане на конкурси до края на годината с оглед тежкото финансово положение на МВР. Освен това бъди наясно, че кандидатствайки за разсл. полицай или оперативен работник, ти не кандидатстваш за такъв в сектора "ИП", а на общо основание- т. е. едва след акто се види кой е издържал конкурсните изпити, според точките кандидатите се класират в желаните от тях (ако още има свободни) места. Най- добре притеснявай "човешките ресурси" по места периодично и гледай на страницата на МВР.
Аватар
delo_1981
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 03 Дек 2006, 20:23

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот delo_1981 » 16 Авг 2010, 21:02

Към момента заплатата на разследващ полицай извън София е от порядъка на 850- 900 лева чисто, на оперативен- със 100- 150 лева по- малко. В София заплатите са с около 150 лева по- високи.
Аватар
delo_1981
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 03 Дек 2006, 20:23

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот playboy » 10 Сеп 2010, 14:00

оценки от държавните изпити и семестриален успех имат ли значение някъде в класирането при конкурса за дознатели?
playboy
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Май 2010, 21:53

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот marek972 » 12 Сеп 2010, 00:15

playboy написа:оценки от държавните изпити и семестриален успех имат ли значение някъде в класирането при конкурса за дознатели?


не
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот jumz2003 » 15 Сеп 2010, 15:27

А може ли да ми кажете на конкурсите иска ли се да не си късоглед и ако да- до колко диоптъра? Защото познавам дознатели, които са с очила дори и с по-голям от моя диоптър, а си вършат работата много добре и ще е много глупаво ако заради това не мога да кандидатствам на някой конкурс :?
jumz2003
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Авг 2008, 13:30

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот igli4ka66 » 15 Сеп 2010, 16:42

:D :D :D
Привет!Честно казано и те не знаят какво искат...та какво остава за това-някой от нас да знае... :D :D :D
Мен не ме взеха миналата година,защото съм юрист...взеха неюристи... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Така,че може и това да го счетат за плюс-кой ги знае...след като и те не се знаят...
igli4ka66
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 16 Яну 2008, 20:23
Местоположение: гр.Севлиево

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот playboy » 17 Сеп 2010, 23:27

Колко време продължава конкурса-от момента на обявяване на местата и подаване на документите до обявяване на последното класиране и назначаване ???
playboy
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Май 2010, 21:53

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот maunkata » 20 Сеп 2010, 15:53

Колежке "Айдин", изглежда сте доволна от избора си. Къде сте завършила "Право"?
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот playboy » 21 Сеп 2010, 14:50

[quote="playboy"]Колко време продължава конкурса-от момента на обявяване на местата и подаване на документите до обявяване на последното класиране и назначаване ???[

няма ли най-после някой,който се е явявал да си направи труда да отговори!!!!!!!!!!
playboy
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Май 2010, 21:53

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот igli4ka66 » 22 Сеп 2010, 20:38

playboy написа:
playboy написа:Колко време продължава конкурса-от момента на обявяване на местата и подаване на документите до обявяване на последното класиране и назначаване ???[

няма ли най-после някой,който се е явявал да си направи труда да отговори!!!!!!!!!!

:D :D :D
Ей,Плейбой,честно казано аз се явявах миналата година,но май съм позабравила как беше.Знам,че заключителното интервю беше на 10.07.2009г. и обявиха резултатите на 13.07.2009г.Но кога беше обявен конкурса...и кога започна идилията...чакайте да помисля...Абе мисля,че в края на месец Май беше...Чакай,сега видях из едни документи...Заповедта за обявяване на конкурса е от 24.04.2009г.Значи тогава е обявен,след това/сетих се/дойде Великден и имаше 1-месечен срок за подаване на документи.Та изпитите започнаха Юни месец.И долу-горе бързо приключиха-на 10.07.2009г,защото бързаха да вредят своите хора-неюристи...'щото нали се сещате,че Бат' Бойко дойде на власт на 05.07.2009г.Та сега може и повече да ги протакат-знам ли?
igli4ka66
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 16 Яну 2008, 20:23
Местоположение: гр.Севлиево

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот playboy » 22 Сеп 2010, 21:27

Благодаря ти! От теб разбирам,че е около 3 месеца,не е мн дълго, а ти какво работиш....
playboy
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Май 2010, 21:53

Re: ДОЗНАТЕЛСКИ КОНКУРСИ

Мнениеот igli4ka66 » 22 Сеп 2010, 21:55

:D :D :D
Какво да ти кажа,до миналия месец бях учител в едно село,понеже първото ми висше образование е "Биология и химия" и понеже не ме взеха в МВР-то.
Тази година кандидатствах за младши магистрати,но не успях...
Сега съм подала заявление за вписване в Габровската Адвокатска колегия и се каня да ставам Адвокат...Пък дано да ми потръгне... :wink: :wink: :wink:
igli4ka66
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 16 Яну 2008, 20:23
Местоположение: гр.Севлиево

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron