начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Изпит за юридическа правоспособност

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mariya_85 » 07 Юли 2010, 18:26

Завършила съм УНСС
mariya_85
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Юли 2010, 15:32

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот nescafe » 11 Юли 2010, 23:32

Това за датите,които са доста след подаването на документите не е от скоро-причината е,че още в началото на започващия стаж,трябва да се огледат датите и да не се чака края на стажа,а да се пресметнат много добре,защото ей така като има такива хорица с подадени документи ,останалите се дразнят ,а и с право в случая,но това е,че си успяват ,независимо,че и другите са със същите права,и затова не чакайте Колеги последния момент,а се орентирайте още в самото начало,за да може да са Ви ясни накрая и датите за приключването на стажа и да не Ви объркат сметките за явяването за правоспособност.
nescafe
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 25 Май 2010, 18:49

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот azali77 » 05 Авг 2010, 10:25

Може ли някой да ми изпрати конспекта за изпита предварително ви благодаря.georgievvasko@mail.bg
azali77
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юли 2010, 08:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bridget » 05 Авг 2010, 16:46

Ето тук има линк:
http://www.justice.government.bg/new/Do ... uristi.htm

Сърбят ме пръстите да изкоментирам, ама ще се въздържа... :mrgreen:
Аватар
bridget
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:06

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 03 Ное 2010, 15:55

колеги, моля някой явил се през септември, октомври да ми каже има ли промяна в провеждането на изпита от юли досега? За колега -работил в съда-чух че ве4е 6ти път е късан! :shock: :shock: :shock:
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот anton_k » 03 Ное 2010, 16:00

А стига бе!!!! 6 пъти скъсан този изпит!??? Тоя човек как си е взел държавните изпита :shock: :shock: :shock: Те са поне 20 пъти по-трудни! Изпита за юридическа правоспособност е приятно събеседваме. 8)
anton_k
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Сеп 2010, 23:33

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 03 Ное 2010, 16:08

приятно събеседване? може ли да навлезете малко в подробностти? Имам 4 комплекта теми за изпита+около 20 за държавните...и все още имам чувството, че не са достатъчно обемни темите!? Посъветвайте ме върху какво да наблегна-тотално психясвам!
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Ное 2010, 16:55

здравейте колега mitohondrii,тъй като на мен ми предстои започване на стажът, бихте ли бил така любезен да ми обясните как минава и дали е задължително всекидневното присъствие, защото аз няма да мога да бъда особено редовна, тъй като имам други неотложни ангажименти.Дали ще е достатъчно посещение веднъж-два пъти в седмицата например :oops: ,иначе за самият изпит аз лично не бях чувала да има скъсани и всички казват ,че изпитът минавал изключително леко и приятно, ако въобще може така да се определи който и да било изпит :)
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 03 Ное 2010, 17:00

зависи къде и при кого карате стажа! Нас новобранците не ни приемат по-принцип с отворени обятия и много-много не искат да им се мотаем из краката. Но е добре да си го изкарате редовно- това си е само за ваша обща култура...
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Ное 2010, 17:04

да, не отричам ползата, ще се постарая да бъда редовна,но дано не искат прекалено много присъствие.благодаря за отговорът и успех на изпита :)
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 03 Ное 2010, 17:12

благодаря
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Ное 2010, 17:17

а дали има някой полвал помагалото за изпита с автор Цветелина Златева, има ли смисъл от закупуването и най-вече от четенето му
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот neron1 » 03 Ное 2010, 18:45

Не, няма никаква полза. Поне за изпита за юридическа правоспособност. Подготовката само по нормативните актове, посочени в конспекта, е напълно достатъчна.
neron1
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Мар 2010, 14:29

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот bubchen » 03 Ное 2010, 19:27

благодаря за информацията
bubchen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 14:46

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот ppeenn » 06 Дек 2010, 19:56

Колеги някой дали има някакви съкратени разработки на въпросите за изпита за юридическа правоспособност. Предварително благодаря
ppeenn
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Ное 2009, 18:15

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот neron1 » 06 Дек 2010, 22:41

1.Конституция на Република България
2.Закон за съдебната власт
3. Закон за адвокатурата
4. Закон за нотариусите и нотариалната дейност
5. Закон за частните съдебни изпълнители
6.Гражданскопроцесуален кодекс
7.Наказателнопроцесуален кодекс
8.Административнопроцесуален кодекс
9.Правилник за администрацията в районните, окръжните, административните, военните и апелативните съдилища.
10.Правилник за организацията и дейността на администрацията на прокуратурата на РБ
11. Правилник за организацията и дейността на администрацията на Националната следствена служба и на окръжните следствени служби
12.Правилник за вписванията
Това е най-доброто, с което разполагаме. Гарантиран успех на 100% :)
neron1
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 31 Мар 2010, 14:29

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот ppeenn » 08 Дек 2010, 21:26

колеги, някой знае е какво става ако не се зачете изпита за юридическа правоспособност
ppeenn
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Ное 2009, 18:15

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот ppeenn » 09 Дек 2010, 04:22

а ако не се явя на изпита какво ще се случи
ppeenn
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 05 Ное 2009, 18:15

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот dessi_mm » 09 Дек 2010, 10:10

Явих се на изпита за юридическа правоспособност октомври месец.Наистина минава като събеседване.Комисията са много разбрани и дружелюбни хора / поне моята беше такава/
Ако получиш оценка "неиздържал" в рамките на 2 м се кара отново стаж и след това отново изпит.Това си го пише в ЗСВ.
Аз отложих моя изпит с 3 м след завършване на стажа,не знам да има някъкв срок след завършване на стажа,в рамките на който,трябва да положиш изпита......
dessi_mm
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Дек 2010, 10:05

Re: Изпит за юридическа правоспособност

Мнениеот mitohondrii » 10 Дек 2010, 12:39

Изпита действително е "приятен"-имам предвид обстановката,която осигуряват изпитващите. Аз бях много повече от притеснена! За подготовката ви препоръчвам конспектиране на въпросите по посочените норм. актове! Никакви излишни подробностти и задълбочени теми. Аз имам няколко комплекта теми, но и тях не успях да актуализирам напълно... Относно времето за явяване на изпит след изкаран стаж-мисля,че няма ограничения/аз моят го завърших 2008, а се явих на изпит вчера/, но трябва да се следи да не се появят промени в стажа-допълнително карах стаж при нотариус и адвокат. Целта на изпита е не да ви се разкатае фамилията, а да се провери доколко сте ориентирани в материята. Едва ли има адвокат или магистрат, който да е на "ти" с правото въобще. Успех на всички, на които им предстои полагането на изпита и успешна реализация за тези, които вече са го положили.
mitohondrii
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Яну 2010, 13:40

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron